Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: NH4   
Дата:   09-10-13 17:06

Здравейте колеги. Та както подсказва заглавието на темата, днес фотоапаратът ми, заедно с обектива върху него, падна както си беше в оригиналната канонска картонена кутия от 2 метра. Обектива се раздели на 2 части, а като сложих друг обектив направих 2-3 снимки и изглеждаше, че фотоапаратът работеше. Та искам да ви попитам - как мога да знам дали фотоапаратът ми е наред и че няма повреди по него. По тялото външно не намирам драскотини или цепнатини, предполагам понеже беше в кутията. Възможно ле е да има някакви повреди по сензора, или по техниката от вътре? Какви тестове мога да му направя за да съм сигурен че работи добре и че е изряден?
А някой има ли идея как мога да оправя обектива? Изглежда, че не е счупен, а че някак се е отделила предната леща. Да го нося ли на сервиз и ако да, къде? Живея в Разград. Фотоапаратът е Canon EOS 1000D, а обективът е Canon EF 50mm f/1.8 II .
Ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете.
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: imitev   
Дата:   09-10-13 17:12


Този обектив си се разпада и без да пада.

Тялото ти най-вероятно си е ок.

На обектива му изпада пакета с лещи напред заради евтинджос конструкцията...
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: NH4   
Дата:   09-10-13 17:16

Благодаря за отговора. А възможно ли е да върна пакета с лещи обратно?
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: asahi   
Дата:   09-10-13 17:23

След като обективът е при теб и си знаеш възможностите сам можеш да решиш дали ще ти е възможно или не.
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   09-10-13 18:52

[smilie23]



Публикацията е редактирана (12-10-13 21:34)
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: baron_barbaron   
Дата:   10-10-13 00:25

NH4 Аз също съм от Разград. В нашия край няма сервиз който да се занимава с такава техника, а да не говорим пък за качество на услугата... [smilie2]
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: tttodorov   
Дата:   10-10-13 11:52

Само за протокола - мой приятел беше изпуснал канонски обектив струващ втора ръка около 700 лева , падна около метър и половина и си го зима избърса и сложи на апарата [smilie10] а на обектива нищо му нямаше все още снима с него :)

Та да си правим разлика кое е скъпо и кое евтино :)[shtrak]
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: landstar   
Дата:   10-10-13 16:51

Сещам се за един епизод на Мики Маус, дето насипваше с лопата частите на автомобила си ... Не се коси, стъклата да са здрави, другото се лекува докъм 200 лева.
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: lakosta   
Дата:   10-10-13 20:12

Мисля,че Наско ще може да го събере.

Ето телефони: 0887 360 051
973 93 95 [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-10-13 20:21)
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: imitev   
Дата:   10-10-13 23:05


Спициално 50ката се лекува с друга от базара за 150-60 леа[smilie7]
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-10-13 23:22

Този обектив си се разпада и без да пада. [smilie18] [smilie18]
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: NH4   
Дата:   12-10-13 16:37

Обектива не ме вълнува толкова, защото както казвате е евтин, а днес ще се опитам да го оправя сам. Не изглежда толкова трудно. Но това което ме притеснява е самия фотоапарат, да не се е повредил при падането. Тази мисъл не ми дава спокойствие.
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-10-13 20:06

[smilie23]



Публикацията е редактирана (12-10-13 21:34)
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: Digitalgab   
Дата:   12-10-13 20:29

Аха, и ще пусне обява: "Продавам фотоапарат паднал от 2 метра. Засега работи, ама как и докога, той си знай. Ако някой има интерес ..." [smile]



Публикацията е редактирана (12-10-13 20:32)
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: biso   
Дата:   12-10-13 21:30

само с чудене и питане няма да разбереш. тури му друг обектив и снимай, снимай ... така ще разбереш дали е в ред.

а за евентуални бъдещи проблеми не мисли, ... щот може да се появят и по съвсем други причини
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: vboykov   
Дата:   13-10-13 14:20

Телата, дори и 3-цифрените Канони са по-здрави отколкото си мислиш. Огледай го хубаво, опитай дали всички неща работят - копчета, светкавица и тн. Ако огледалото си е на мястото, всичко сработва добре и не трака като го разклатиш - снимай си и не му мисли много.

DigitalRev показват, че носят на бой :)
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: Esper   
Дата:   14-10-13 14:18

vboykov написа:
...
> DigitalRev
> показват, че носят на бой :)


Този тип клипове са някаква висша форма на кретенизъм...
Не издържах да го гледам до края.
Може би съм пропуснал момента с препикаването на телата но по-скоро съжалявам дори за първата минута [smilie9]
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: NH4   
Дата:   14-01-14 18:43

Съжалявам, че пиша след толкова време, но работите с Наско не станаха. Бих бил благодарен, ако някой може да ми посочи нужния размер отвертка за разглобяването на обектива и при възможност от къде да я купя. Смятам да го разглобя сам. Предварително ви благодаря. Още нещо да добавя - търсил сам инфо в Google, не помага, не пише в опътването, както и не мога да намеря толкова малки в Разград.
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: stown   
Дата:   14-01-14 18:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Паднал фотоапарат и счупен обектив
Автор: baron_barbaron   
Дата:   14-01-14 18:53

Тук пише и какви отвертки ти трябват.. Просто по една малка кръстата и една малка права примерно (3-3,5мм)...

Можеш да ги закупиш от всеки магазин за електронни компоненти, или за инструменти..

Аз не съм разглобявал обективи, но пък други разни малки нещица, доста са ми минали през ръцете. Просто ти давам съвет намери си и малък магнит и го лепни на отвертките когато работиш. Улеснява доста работата !

[beer] [beer]



Публикацията е редактирана (14-01-14 18:58)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.