Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Минко   
Дата:   30-11-09 10:19

Моето лично мнение е че най-добре укритието да гледа на запад или северозапад. Разстоянието зависи от това какви птици искаш да снимаш, ако са пчелояди и рибарчета примерно 7-10 метра, ако са лешояди да речем 40-50 метра е добре.
Но запомни най-важното е, да не се безпокоят птиците, просто заради една снимка човек може да нанесе неповторима вреда за даден биологичен вид, защото някои от грабливите птици в БГ са на ръба на оцеляването като популация.
Ако има гнездящи птици, просто не си помисляй и да снимаш, защото и най малкия шум може да ги прогони от гнездата им. Така че внимавай за периода който ще избереш за изграждане на укритието и за снимането.
Също така е добре да се влиза в укритието по тъмно ида се излиза по тъмно(често с една туба от минерална вода-празна[smilie3] )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-11-09 10:30

Тоалетничка?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   30-11-09 10:32

Ако разстоянието е твърде близко за фотографа, то ще е най-вероятно твърде неприемливо за птиците. Я да вдигнат ръце птицоснимащите, които са се оказвали твърде близко до обектите и са мечтали укритието да беше по-далеч.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   30-11-09 10:35

zhbuts [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Минко   
Дата:   30-11-09 10:38

asahi, пикае се в тубата[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за птичарско укритие
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-09 10:44

rapt0r: Бъди по-милостив към човека де, що така му се нахвърлихте. Похвално е, че някой иска да направи нещо в това отношение. В България укритията се броят на пръстите на едната ръка. Нека има повече. Цивилизовано направени. Естествено, че човек не се ражда научен и е нормално да задава въпроси, за да си иязсни нещата, които не е длъжен да знае.
За мен е много положително в случая, че очевидно има желание и готовност за захранване, това всъщност е по-сложната част, изисква си усилия, определени инвестиции, организация и постоянство.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   30-11-09 10:54

ivodam ,ами понякога по-добре да не правят нищо за да не навредят,ма като е решил да прави аз съм му казал ,к'во мисля - да подхранва в района без да им се натриса - тва е единственият приемлив начин!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за птичарско укритие
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-09 11:18

Е, ако никой пък не прави нищо, все така ше си седиме на някое от последните места по брой укрития на глава от населението в Европа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   30-11-09 11:24

все така ше си седиме на някое от последните места по брой укрития на глава от населението в Европа...

Не съм птичар, но това звучи доста свежо[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   30-11-09 11:42

Иди в Албания - там броят на укритията превъзхожда броя на населението. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за птичарско укритие
Автор: lavrentii   
Дата:   30-11-09 11:48

Благодаря на отзовалите се, особено на Минко и ivodam, отново [smile]

rapt0r, разбирам притесненията ти, но всъщност аз нямам претенции да разбирам добре поведението на птиците. Укритието и останалата част ще се прави от биолози/орнитолози, аз поех задачата да проуча какви са изискванията и очакванията на фотографите [smilie24]

Ако имате и други предложения/идеи и подобни, ще се радвам да ги споделите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за птичарско укритие
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-09 13:51

Ами, значи, малко подробности около самото укритие. Добре е да могат да седят свободно поне двама души вътре, без да се ръгат, и да има място за раници и тем подобни. Хубави отвори за обективите, които да позволяват свободно да минават и да могат да се въртят кофите на големите кюнци от порядъка на 600 - 800 мм. Отворите (амбразурите както ги наричат някои от колегите) да са закрити с камуфлажен брезент с диагонални ципове, събиращи се в центъра.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-11-09 14:07

Добре е за фотографите наблизо да има и магазинче със студена бира, а в укритието - интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за птичарско укритие
Автор: ivodam   
Дата:   30-11-09 15:20

asahi: За Интернета спор няма, аз отдавна съм фен на нетбукчетата, защото влизат без проблем в раницата и си нетваш кротко, докато чакаш да додат лешковците :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didiandreeva   
Дата:   30-11-09 15:25

Асахи, след тая бира... ще трябва по две празни бутилки да си носят [smilie18] [smilie18] [smilie18] . А аз се чудих що не щат да ме вземат [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   30-11-09 16:34

Автор: lavrentii
Дата: 30-11-09 11:48

Благодаря на отзовалите се, особено на Минко и ivodam, отново

rapt0r, разбирам притесненията ти, но всъщност аз нямам претенции да разбирам добре поведението на птиците. Укритието и останалата част ще се прави от биолози/орнитолози, аз поех задачата да проуча какви са изискванията и очакванията на фотографите

Ако имате и други предложения/идеи и подобни, ще се радвам да ги споделите


Лаврентий, пътя към ада е осеян с добри намерения приятелю. Тая дето те терзае е бая сложна.При добре свършена работа ще са ти необходими до 2 години, ако си избрал подходящото за подхранване място за да можеш да планираш кадри, при това с редовно подхранване, така , че си помисли дали си заслужава реално. Орлите например са толкова мнителни,че познават и разместените камъни около територията си. Много от двойките дори обитават гнездовите си територии без да гнездят редовно и при най-малки съмнения биха напуснали региона като едното нищо. Наистина са много малко хората , които могат да изведат такова начинание до края му без риск за птиците и с реална полза за фотографа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »