Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнение Никон д60
Автор: iavkata   
Дата:   26-11-09 11:56

Моля дайте ми съвет.Искам да закупя DSLR .Колебая се между Nikon d60 и Pentax K 100 D.Предимства и недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   26-11-09 12:04

Макар уж да се водят един клас аз съм за D60, вади по-добра картинка.[smilie24]

К100Д е с по-нисък динамичен диапазон, но пък аксесоарите му са по-евтини[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   26-11-09 12:06

Д60! По разпространена система е от Пентакс въпреки, че няма да ползваш по старите АФ обективи, ще имаш по-голям избор, пък и други джиджавки по се намират за никон. Аз мойто д60 от половин година го имам и кво ли не приживя -нищо му няма. Пентакс само съм си играл с к100 не ме впечатли. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: demiman   
Дата:   26-11-09 12:11

Нямам личен опит, но приятел прави тестове съвсем скоро точно но тези два модела и каза, че Никона има по-детайлна и чиста картинка!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   26-11-09 12:15

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (26-11-09 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   26-11-09 12:21

Интересно що ли Никон Д40 е с по-нисък динамичен диапазон от Никон Д60 като са с една матрица хм[smilie10]
"Кви пък са тия експерти по фотосайтовете дет правят некви измислени таблици" - каза steeens[smilie10] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   26-11-09 12:30

Мене ако питаш, по добре вместо д60, вземи д40 а разликата в парите инвестирай другаде - обектив или сб-600 с доплащане или курс или там каквото решиш.

Така или иначе и 2-та модела вече не са актуални, а основната разлика е в броя пиксели и активния Д-лайтинг. За сметка на това пък при д40 получаваш синхронна скорост 1/500 което за запълваща светкавица с по-светъл обектив навън е предимство.



Публикацията е редактирана (26-11-09 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-11-09 12:34

Що не попитате човека какъв опит има, какво мисли да снима, накъде мисли да се развива? Може да се окаже, че и Д60 ще му е малък за възможностите и мечтите?
Може да се окаже, че няма елементарни познания и ще трябва първо да иде на курс, а не да си хвърля парите за играчки.
Варианти разни.

И не ме цитирайте на парче!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   26-11-09 12:42

Човека е задал съвсем ясен въпрос, на който има съвсем ясен отговор единствено НИКОН пък било то и Д40 или Д90 в най-добрия случай[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   26-11-09 12:47

Още един глас за d60 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   26-11-09 12:49

pentax [smilie24]

Стабилизирана оптика и всички стари но златни МФ-та за без пари

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   26-11-09 12:58

м/у д40 и д60 има повече ралики от колкото си мислите! д60 го имам а с Д40х съм си играл доста. Който не е хващал и двата да не дрънка глупости! Разликата в цената не е случайна! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   26-11-09 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   26-11-09 13:21

Mec ще трепери при всички случаи по-малко от нестабилизираната

не мислиш ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-11-09 13:41

tziko,

Я в такъв случай обясни за тези капитални разлики между Д40 и Д60, ако може разбира се?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   26-11-09 14:31

Не съм казал капитални! но много важна дреболика при д60 се оказва сензорът под визьора който изгася дисплея щом погледнеш във визьора, както и: дей лаитинг, исо 100, менюто за пост обработка има доста повече екстри(практични). Има и голям брой подобрения във софта на Д60 което е от голямо значение за работата с апарата и за крайния резултат както знаем. Не мисля, че са млако разликите. Т'ва са тези за който се сещам сега, ако вземеш да четеш спецификации съм сигурен, че ще откриеш и още. Както писах разликата в цената не е случайна! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-11-09 14:44

tziko, Аз съм ги чел спесификациите и освен това, макар да съм канонец съм снимал и с двете камери и ми се е налагало да обработвам десетки файлове от тях от колеги.
Д40 си е прекрасна камерка. Д60 също. Но чак пък да има много разлики в крайния резултат...
Менютата за постобработка, сензора, дето изключвал екранчето и всички подобни екстри, да ти кажа право нямат никакво "отношение към крайния резултат". Аз ако трябва да минавам на Никон и да избирам точно между тези две камерки бих избрал Д40 и "неслучайната" разлика в цената бих я прехвърлил във фонд "Обективи" - това вече наистина е "от значение за крайния резултат", а имате толкова хубави Никорчета... Ако пък ще купувам на старо и не ми е достатъчен Д40 бих се насочил към Д80 по-скоро, а не към Д60.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-09 14:44

Д3000 си купи само заради автофокуса.На д60 е много бавен.Иначе е по-хубавото тяло да.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   26-11-09 14:51

tziko, както сам си забелязал - предимствата на д60 не са чак толкова съществени - а това за сензора за екрана е направо смешно да се изтъква. Ествено, че като пипнеш спусъка - екрана се гаси на всяка камера. То ако беше толкова смислено това - щеше да се предлага и в следващите модели.
Относно д40х - беше един не толкова сполучлив модел и скоро го замениха с д60, но паралелите са м/у д40х и д60 са повече отколкото д40 и д60. Съществените разлики съм ги изброил горе.

Затова препоръчах на iavkata ако се спре на Никон и няма пари - д40 + някоя добавка, а ако има - д3000, д5000, д90 и т.н. е избора



Публикацията е редактирана (26-11-09 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   26-11-09 15:06

pd автофокуса не зависи ли от обектива? Не знам как едно тяло може да има по-бърз АФ от друго, ако и двете са с 18-55вр примерно(може и да бъркам нещо). Ако имаш в предвит броя на АФ точките е друга работа.
А за сензора под визиора лично мен много ме издразни липсата му като тръгнах да снимам. За другите работи май е повече въпрос лични преоритети.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   26-11-09 15:11

tziko обектива в случая е само изпълнителния механизъм. Алгоритъма за постигане на фокус се изпълнява от тялото. И от вида на АФ точките, които също са част от тялото. Бързината и прецизността на фокусиране зависи както от обектива, така и от тялото, макар и по различни причини. Дружески съвет - почети малко преди да даваш категорични съвети [smile] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   26-11-09 15:19

Това с изключването на екрана чрез сензорче го намирам за особено неудобно. Играх си с един такъв апарат. Всеки път, когато си отмествах окото от визьора, тоя дисплей ми се облещваше и ми бъркаше в здравето.

Това да ти святка дисплея всеки път, когато погледнеш настрани е особено изнервящо за мен. Когато искам да ми светне екрана, ще си натисна подходящото копче [smile]



Публикацията е редактирана (26-11-09 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-11-09 15:20

tziko Зависи и от двете.
Примерно 300ф/4 със 1.7 на д60 няма аф,на д90 е бавен ,а на д300 е сравнително добър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   26-11-09 15:23

BotsRevenge,
въпросното сензорче може да се изключва от менюто...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   26-11-09 15:53

Да сравняваме само AF-S обективите! За другите знам, че зависи от мотора в тялото! ако имаш в предвид 300/4 аф-с защо да няма аф с д60то? Кен е на друго мнение по въпроса
http://www.kenrockwell.com/nikon/300f4afs.htm
тъкмо щях да си купувам новия 70-200 за д60то вие ме разубедихте [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-11-09 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rewer   
Дата:   26-11-09 16:15

Д60 с две ръце и един крак.....ако искаш примери ще изпратя.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   26-11-09 17:01

Сега ще ви накача малко снимки и с двата Д60 - К100Д супер
Нека питащия да гледа и да си преценява


К100Д Супер


http://i47.tinypic.com/ru4p6p.jpg





http://i47.tinypic.com/1rqm8o.jpg





http://i47.tinypic.com/x5axb7.jpg






Nikon D60


http://i49.tinypic.com/adz0jo.jpg





http://i48.tinypic.com/k30jms.jpg





http://i49.tinypic.com/oqhzra.jpg





http://i47.tinypic.com/20ic7s2.jpg





http://i45.tinypic.com/157m2kp.jpg





Лично моя избор би бил Никона,но си е въпрос на вкус



Публикацията е редактирана (26-11-09 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение Никон д60
Автор: gam3ra   
Дата:   26-11-09 17:33

Е много ми е интересно как можеш да си избереш тяло според сравнение на различни снимки, на различно място, по различно време, с различни обективи и JPG в WEB размери...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   26-11-09 17:33

Въпрос на настройки е това за сензора/екрана, при D60. Лошото е, че повечето "еднодневни тестове", порпускат много подробности, които с времето изскачат при практиката с едно тяло. Специално за дилемата D60-K100, не мога да препоръчам едното или другото, но ще подкрепя D60, просто защото го ползвам от известно време. Като за начинаещ, любител, първи експеримент с SLR тяло е много юзър френдли, щом индианец като мен се справя. Има някой кусури, особено в пълен ръчен режим, на момент бутона за корекция на скоростта и блендата (понеже е един), може да не зацепи коректно съответната настройка. Ако искаш да правиш "корекция в движение", докато гледаш информацията във визьора например, е напълно възможно да не успееш да промениш блендата. Не знам дали стана ясно:) Друг "бъг" при D60 е, че на моменти при преминаване от пълен ръчен, приоритет на бленда, приоритет на скорост към автоматичен, някой от допълнителните настройки остават от предните модове и е възможно "апарата да не работи" коректно. Не мога да се сетя как го постигнах това в момента, иначе щях да дам точна формула за бетатест на това тяло :))))) Колкото до сравнение, между D40/D60, едно от ключовите разлики е системата за почистване на сензора. Ако смяташ да използваш сериозно D40, ще трябва да се примириш с комплекта за почистване на сензора и огледалото, като стандартен аксесоар към принадлежностите ти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   26-11-09 19:10

д60 И к100д ИЗОБЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ СРАВНЯВАТ. ЕДИНИЯТ Е МОДЕЛ ПРЕДИ 3 ГОДИНИ

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »