Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Epson Stylus Pro 4880 -струва ли си?
Автор: fove   
Дата:   02-11-09 15:44

Какво мислите за този модел?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-11-09 15:46

Страшен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-11-09 15:47

Кажи сега за какво и как ще го ползваш, за да сме ти по-полезни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   02-11-09 15:56

За фотостудио.Печат на студийни портрети,сватбени портрети,календари,фотокниги.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-11-09 15:57

Epson са качествени машини по принцип. При избор на мастилено-струен принтер, а и не само на него, основно се гледа цената на копието при еднакво качество. При мастилените е добре и всяко мастило да може да се сменя отделно. Но при цена около 1700 евро, ако не е за бизнес, трябва поне да шечатиш много и да ти е по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidi   
Дата:   02-11-09 18:08

струва си, освен това фактор го дават на промоция 1400 евро

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   02-11-09 18:20

Ako gi imah парите,не бих се замислил въобще.Гледах го на ПРИНТЕКСПО-невероятен!!!Огромни мастилници,качествен печат-какво по-вече!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   02-11-09 18:29

Ами и аз на ПРИНТЕКСПО се запалих.Притесняваме стагнация в момента и колко ще продължи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-11-09 19:19

Ако ще печаташ дребни снимки за клиенти, аз не съм много фен на подобна технология, защото се драскат лесно. За малки формати по-добре термален.

Ако клиентите ти знаят какво искат и са готови да си платят за удоволствието (а тоя принтер е кеф неземен), тогава си струва.



Публикацията е редактирана (02-11-09 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   02-11-09 22:08

Колега. Един съвет - във форумите на dpreview има доста неща изписани за серията на Епсън, съпоставка с HP и Canon. Предимства, недостатъци и т.н. Хвърли едно око, доста неща ще ти станат ясни дали искаш 4880, 3800, 2400 и т.н. И пак трябва да го съобразиш с клиентите си, защото печата с невероятно качество и си изисква съответната цена.

Особено ако почнеш да ползваш и Hahnemuhle, ако знаеш какви прекрасности излизат, мен още ме боли сърцето като се сетя колко пари е тая хартия...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   03-11-09 00:30

Освен принтер ще ти трябват и други машинки. Може да се окаже, че принтерът не е толкова скъп на фона на другите разходи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimo71   
Дата:   03-11-09 06:36

Да, струва си! Изключително качествен печат. Но трябва да използваш хартия "К3 compatible", например: "Inkpress Pro" серията. А и Епсън предлагат доста добри хартии. Ако ползваш обаче друга, която не е К3 compatible, резултата е ...[smilie2]. И друго, в зависимост от хартията трябва да сменяш касетата от Photo Black с Matte Black, а това гълта много, повярвай ми - много мастило, ето заради това мисля, че не става за фотостудиен печат. Това е единствения недостатък на принтера.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   03-11-09 08:02

Благоря на всички за съветите.asahi,какво имаш предвид като казваш "Освен принтер ще ти трябват и други машинки. Може да се окаже, че принтерът не е толкова скъп на фона на другите разходи."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   03-11-09 08:12

sirkhann,специални благодарности за линка и съветите.Не смятам да използвам принтера за масови снимки,малки формати и т.н.Абсолютно си прав,че клиентите ще бъдат ограничен кръг от хора,които знаят какво искат и ще са готови,надявам се,да платят за това.От тук е и притеснението ми,че в сегашната икономическа ситуация,тази инвестиция ще се възвърне доста бавно и трудно.



Публикацията е редактирана (03-11-09 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   03-11-09 08:44

Fove, за фотокнигите имам предвид + ламинатор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   03-11-09 08:51

Asahi,благадаря.На първо време мисля да се кооперирам с колега за книговезките процеси.Не е най-удобният вариант,но.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikita   
Дата:   05-11-09 12:17

Имам такъв принтер печата перфектно,различните хартии са невероятни ,резултата впечатляващ.
Но дотук с хубавите неща.За да бъда коректен да спомена и неприятните.Принтера работи с 8 мастила Само единият цвят при 220 ml струва 147 лева без ДДС умножени х 8 .........[smilie11]
А хартиите да не цитирам цени.[smile]

За мен не е кой знай каква печалба да печаташ и продаваш копия 40х60см.Оправдано е ако копираш фотоизложби, или единични плакати,репродукции..и т.н.[smilie24]



Публикацията е редактирана (05-11-09 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dd5   
Дата:   05-11-09 12:32

nikita ,
все пак правил ли си калкулация колко излиза като цифра мастилата за А 4 примерно
щото и аз съм го заплюл за догодина евентуално
то верно че са скъпи мастилниците и на куп си е цифра да ги сменяш ама ми е интересно да споделиш ако си правил подобна сметка
аз съм с 2880 и там е страшно с тея малки мастилници
пробвах система / СНП/ ама първо не тръгна както трябва и второ-качеството е друго

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rorus   
Дата:   05-11-09 19:18

220 ml е огромно количество мастило.
Нормалните А3+ принтери имат по под 30 мл на мастилница и изкарват по 70-80+ А3+ фотографии.

Canon Pro-9500 - 14 ml.
HP Photosmart Pro 8850 - 27 ml.

С 220 мл ще искараш сигурно над 500 броя А2.
Въпросът е да има какво да печаташ.
И мастилата се разходват силно неравномерно по цветове разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   05-11-09 19:43

Според производителя, себестоността на печата е около 2.5 евро на квадратен метър.
Аз също мисля да си купя някакъв такъв принтер, особено ако данните за себестойността на верни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan22   
Дата:   05-11-09 22:43

Ами не са верни тези данни, който и да ги е дал. [beer],
Ако я свалят до там, ще черпя всички цяла вечер на следващото парти.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   05-11-09 22:53

То е ясно, че не са верни, ама може това да им е цел и скоро да стане [smilie3]
Аз искам такъв принтер за цветни проби, не за да печатам фотки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan22   
Дата:   05-11-09 23:01

Значи скоро ще ми се наложи да почерпя[smile]
Оказва се че за пробите само принтера не стигал, то си искало и хартии специални и уреди разни, абе то край няма.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: popov   
Дата:   07-11-09 12:50

Говорих надълго и нашироко с хората от Фактор на изложението точно за този принтер. Пуснахме и тестов отпечатък на мой файл, който съм печатал за изложба на едно друго не-Епсон място. Разликата е очевАдна в полза на 4880! Страхотно черно, без линии или петна. Никакво драскане на хартията, за което някой спомена по-горе. Цветовете истински. Хартиите са уникални.
Още един голям плюс на принтера - работи с ролкова медиа. Може да се печата 42см колкото си искаш дълго - перфектно за панорами например.
Печатът с хартията излизал 2.5лв за А3 доколкото си споням, а това съвсем не е лоша цена на фона на качеството, което получаваш.
Дали ще се намерят клиенти за качествен печат е една съвсем различна тема...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   07-11-09 12:58

И след всичките заслужени похвали ще почнат питания от типа: С каква по-евтина хартия да работя, какви менте-мастила да му сложа, ами СНПМ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »