Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 VGA карта за PS
Автор: eiger   
Дата:   24-11-09 15:54

Помагайте в избора на VGA карта, за работа с фотошопа, останалата част е:
Intel Core 2 Quad 2.8GHz
4GB RAM
2x25o sata2 HDD
win 7 64 bit
PS CS4
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 15:56

9800 ЖиТи и нагоре за PS
И викни някой да ти клокне процесора [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 15:57

М/у другото... ако не ползваш или не знаеш как да ползваш картата за да ти е от полза във фотошопа... кел файда и SLI 295-ци да си вземеш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   24-11-09 16:07

На какво дъно е закачено това? А и зависи какво приемаш за работа с фотошоп. Ако е за домашно цъкане всяка читава съвременна карта ще ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 16:10

Аз моята видеокарта съм й забранил изобщо да комуникира с тоя гнусен фотошоп, който само лагва с нея... Тя си е заделена за Modern Warfare 2, пък за шопчето си има проц, сериозно клоцнат [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   24-11-09 16:15

Най-скъпата, за която ти стигнат парите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 16:17

И ако това е някое Quadro без Pixel Shader Model 3.0, кво правим?



Публикацията е редактирана (24-11-09 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 16:18

с кажи речи същата комбинация и нвидия 250 гтс имам пълна поддръжка на фотошопските пинизи минаващи през видеото. Глезотийка е, но пък защо човек да се лишава от малките удоволствия[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   24-11-09 16:22

nVidia geForce

nVidia 260 GTX 896MB
nVidia 9800 GTX 512MB
nVidia 9600 GT 512MB
nVidia 8800 GTX 768MB
nVidia 8800 GT 512MB
nVidia 8600M 256MB
nVidia 7900 GTX 512MB
nVidia 7900 GS 256MB
nVidia 7800 GTX 256MB
nVidia 7600 256MB
nVidia 6800 256MB

nVidia Quadro

Quadro FX 4600 768 MB
Quadro FX 4500 512MB
Quadro FX 4400 512MB
Quadro FX 3700 512MB
Quadro FX 3500 256MB
Quadro FX 1700 512MB
Quadro FX 1500 256MB
Quadro FX 1400 -128MB
Quadro FX 570 -256MB
Quadro FX 370 256MB

ATI Radeon

ATI Radeon 4850 512 MB
Radeon x3870 x2 512MB
Radeon x2900HD 512MB
ATI Radeon HD 2400 256MB
Radeon x1900XT 512MB
ATI Radeon x1800 - 512MB
Radeon x1800 256MB

ATI Fire GL

ATI Fire GL 7700 512 MB
ATI Fire GL 7600 512 MB
Fire GL V7200 256MB
ATI Fire GL 5600 512MB
Fire GL V3600 256MB
Fire GL 3350 256 MB

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   24-11-09 16:27

мо же да се прегрупираме от Нкикон / Канон на Ати / Енвидия [smilie18]
ето един сайт за сравнение на модели, има и полезна инфо.
http://www.gpureview.com/show_cards.php

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   24-11-09 16:35

някоя безвентилаторна на nVidia.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogogogo   
Дата:   24-11-09 16:42

AMD Radeon HD 5970
цъкай


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   24-11-09 16:43

VGA? Този стандарт беше актуален някъде в самото начало на 90-те години :-) Резолюция 640/480 пиксела. Предполагам търсиш нещо различно, нали? :-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   24-11-09 16:49

що не увеличиш паметта за сметка на процесора?! фотошоп няма да се възползва много добре от 4 ядра, докато много повече ще му хареса повечето памет. много малко операции във фотошоп са оптимизирани за повече от един процесор. Сложи си един як (с повече кеш Л2 и Л3) двуядрен (Core2Duo), и още 4ГБ рам примерно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   24-11-09 16:52

thomas човека търси ВГА карта не стандарт!
ogogo... тея без пари ли я дават? То и аз спамя, ама не тряа се прекалява. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 17:08

Synthy ... Извинявай, че толкова директно, ама... това с Duo/Quad трампите е несериозно! Аз съм си правел експерименти, плюл съм ги тия нещастници за това как е написан Shop-а и т.н., обаче 4те ядра са си 4 ядра! Може да не ги ползва пълноценно, но ги ползва! Мина му времето на Core2Duo. Иначе за рамеца - може малко да турне, не пречи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   24-11-09 17:13

то нямаше ли някаква простотия, че фотошопа и повече от 3 гб рам не ползва?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 17:15

exile- има 64 битова версия на CS4. Оттам си задаваш в настройките колко да ти ползва. Останалото отива като SWAP по scratch дисковете [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   24-11-09 17:24

@tziko
Нали това се опитах да кажа - че днес може да има видеокарти, но да се намери VGA карта ще е доста проблемно. Да не говорим - компютър, в който тя би работила :-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   24-11-09 19:05

не ти трябва фотошоп - инсталирай Светластая! Каквато и карта да си вземеш, ще стане и да си калибрираш монитора преди да работиш, че после да няма "това червено ли е или лилаво"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogogogo   
Дата:   24-11-09 19:17

tziko,
Препоръчителната цена на ATI Radeon HD 5970 е $599.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-11-09 19:46

Radeon x2900HD 512MB

Ако имаш кинти си вземи Ати!
Аз съм с 2400HD 256mb и съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-11-09 19:48

по принцип съм чувал че е хубаво какъвто ти е чипсета на дъното , такава марка да е и картата,но не мога да ти кажа защо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fff   
Дата:   24-11-09 19:53

VGA е правилно, защото в случая се има предвид "Video Graphics Adapter", а стандарта е "Video Graphics Array"! [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-11-09 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   24-11-09 19:53

В момента Ati 4850 е най-доброто предложение $/FPS...ако това е от значение - около $110-140
Иначе за PS ще ти свърши работа всяка една карта от последните примерно 3 години с цена от $50 до $600 и нагоре.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 20:13

FPS-то при фотошопа е много важно да ти е високо с 16x филтрации!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-11-09 20:20

Каквато и съвременна карта да сложиш няма да има разлика. Дори вградените в дъното се справят отлично.
Други софтуери са претенциозни към видеокартата, не фотошопа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   24-11-09 20:21

Препоръчвам ATi Radeon x4770 и то в "изпълнение" на ASUS - EAH4770/HTDI/512MD5 - съображенията ми са следните :
1. изпълнена е по 40 микронна технология - т.е. не "грее";
2. Голям, бавнооборотен вентилатор;
3. S-Video изход / съвместимост със старите "кинескопни" телевизори (разбира се, има и DVI to HDMI);
4. Май цената и падна докъм 114$.

Особено точки 1 и 2 - доколкото аз лично работя в къщи вечер, след 22 часа, това, безшумното, е особено ценно, "несъбуждащо" деца и други раздразнителни семейни индивиди (-дки) [smilie5]

Колкото до 4-те ядра - Windows 7 64 bit ed. е "приятески" настроена към тях, още 4 GB памет и много дисково пространство (тъй или иначе дъно и процесор ще сменяш през 1-2 години).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CaMyPau   
Дата:   24-11-09 20:51

Не зная защо няколко човека вече се опитват да те накарат да си смениш дъното. Щом си с Quad Core на Интел, значи всичко е ОК. По нагоре е само I5 и I7 но те са прекалено скъпи все още... и като процесори и като поддържащи ги дъна. Така че не пипай системата, добра си е. Доколкото избора на видео си е твой.. Някой по-горе беше предложил 4770 на АМД/Ати Хубавото при нея е, че ползва ДДР5 памет, но все пак и според мен това е предимство при видеоигрите..За шопа си трябва по - голям размер памет /колеги размер памет на видеото, а не системна памет/. Ако ползваш шопа непрофесионално скачай смело на 4770 - мисля че е вече под 200 лв.



Публикацията е редактирана (24-11-09 20:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   24-11-09 21:31

И не обърквайте питащия тук. Шоп-а не "работи" в паметта на видеокартата. Който е учил компютърна архитектура, ще разбере текста ми по-долу. Който не е, да вярва на разни форуми и 3Д-маркове.

- Фотошоп и подобните му продукти обработват Х по У пиксела(като 3 или 4 двойни байта за всеки писксел) чрез матрично преобразуване и един "чувал" логически и аритметични интерполации (колко ли разбираемо някой може да напише т.нар. разлагане с ред на Фурие);
- с интерполирани или дифузни логически функции се изпълняват т.нар. "шарпене" или "соуфт-ване";
- с обикновенно матрично смятане се извършват т.нар. "филтриране" и "слоене";
- с т.нар. "трасиране" в ХУ координатна система се извършват операциите от типа "ласо" и "магическо ласо";
- с т.нар. "графи" се "обхождат" еднотипни и едноцветни обекти;
- с т.нар. "обектно-ориентирано програмиране" се изпълняват разните му там "смарт- филтри и смарт- функции".

Всичко това изисква конвеерен процесор (-и), "дълбок" асоциативен кеш със спекулативно изпълнение на преходите (т.нар. Branch-ове), много памет за "матрицата" на изображението , умножена по Х броя прилагани филтри (всяка матрица с обем, по-голям или най-малко равен на размера на RAW файла). И най-добре повече ядра, ОС, способна да разпределя в "мултитаскинг" ресурсите спрямо кода, както и реално адресируема памет. Памет тип RAM, не SWAP или Windowed...

Kъде тук точно е паметта на видеокартата, не виждам. Тя, паметта на видеокартата, служи за визуализация и "кеширане" на кадри, добавяне на "осветяване" , " сенки" и буфер за декодиране на HD кадри или 3D рендеринг (което обаче също е под въпрос). А кое от тези неща е присъщо на Шоп-а ? На Премиер-а може би, на 3Д Студиото или производните Маи и др. със сигурност ...

Ах, да, цветната съпоставимост, т.нар. WYSIWYG (май така се пишеше), ама това повече е функция на RAMDAC-а и по-скоро на неговата пропускателна способност (честотна лента).

Така, че е прав този, който по-горе е написал, че и с интегрирана в чипсета видекарта може да се върши работа. Дискретната такава е просто допълнително удобство, разтоварващо чипсета и донякъде процесора от несвойствени видео-изчислително-визуализиращи функции ...

Много сложно май стана написаното ...


Аиде, и лека нощ [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   24-11-09 22:25

icarus, нищо сложно няма в писането ти. Поне за хора които разбират.

Вероятно повечето фотографи не могат да те усетят (защото не са програмисти), но основните неща които пишеш са грешни.

Начините за реализиране на алгоритмите принципно ще доведат до подобен резултат като на Шопа, но тъй като едва ли си виждал сорс кода, едва ли можеш да твърдиш със сигурност.

Алогритмите са променяни многократно, не на последно място и да се възползват от мултипроцесорните възможности на съвременните компютри.

По въпроса по-горе: трябва ли ти 4-ядрен процесор за Фотошоп? Да. Поне ЦС3 и ЦС4 са страхотно оптимизирани за дву- и четириядрени процесори.

Видео карта? Най-базовата, но модерна върши работа.

Pixel Shader-ите, и особено версия 3.0 са силно ориентирани към 'програмиране' на видео картата, като обработки типични за процесора и не типични за видео карта, се прехвърлят точно там. Това се базира на изключително мощните паралелни изчисления на които са способни видео картите.

Още преди ЦС4, от Адоби пуснаха Пиксел Бендър което е тулкит за програмиране на филтри за Фотошоп, които са ускорени от видео картата (работят в пъти по-бързо).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-11-09 22:36

Янков, би ли доказал твърдението си:
"Pixel Shader-ите, и особено версия 3.0 са силно ориентирани към 'програмиране' на видео картата, като обработки типични за процесора и не типични за видео карта, се прехвърлят точно там. Това се базира на изключително мощните паралелни изчисления на които са способни видео картите." в контекста на Фотошоп?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   24-11-09 22:50

borisyankov,
.... разсъних се нещо, и се сетих, че повечето потребители ползват Шоп-а за "шарп"-ване и "блър"-ване по рецептите на Скот Келби (или както там се казваше Гуру-то). А там ПикселБендер-а е неизползван. Защо? Защото пропусквателната способност на връзката Процесор - чипсет - PCI-e - памет и видеопроцесор е с пъти по-бавна от Процесор - кеш. Разбирам да правиш пано 40 инча. Ама 90% от любител-фотографите правят други неща с Шоп-а. А ACR пък изобщо не ползва ПБ. Защо да ги набутваме ? А и има термин "работна станция" за това. Тук говорим за "домашен, но малко по-мощен компютър", който и за игири да става, и за торенти, и за други семейни неща, както и за Шоп-ване между другото.
Колкото за кода, не си прав. Но не коментирам, конфиденциално е .... нещо по филтрите за ЦМИК-ване се занимавах преди години в една друга държава [beer] (моята чаша вече е празна)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   24-11-09 23:39

Явно шопа тук се ползва за шарпене и тук таме за яркост контранст, за сега само адаш Янков е дал насочващ отговор.

OpenCL е името, което използва видеокартата за аритметични изчисления и доколкото знам са включени в ЦС4. С него приравняват компютъра към супер комп, поради ужасяващата изчислителна мощ на едновременно работещи май до сега 1800 ядра. Така че попрочетете за използването на 3Д мощта за 2Д сметките ви. Би трябвало някъде да пише:

http://blogs.adobe.com/jnack/2008/04/photoshop_lr_64.html


http://blogs.adobe.com/jnack/2009/08/goodnight_suite_risc.html


http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1004&message=32191973

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   24-11-09 23:46

Утре ще чета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   25-11-09 08:41

до преди CS4, фотошоп НЕ ИЗПОЛЗВА видеокартата за нищо! CS4 има OpenGL оптимизация, и много "мазно" визуализира всичко. Затова аз лично предпочитам nVidia, винаги са били по-добри от АТИ в OpenGL подръжката, а и като сложим безпроблемните драйвери - всичко говори в полза на нвидата. Оптимизацията на фотошоп за 2/4 процесорни машини все още я поставям под въпрос. някои от алгоритмите са оптимизирани за мултитаскинг, обаче пак повтарям - НЯКОИ ! повечето не са. и тук един двуядрен процесор с 2 ядра по 3.5Ghz ще се справи много по-добре, отколкото 4 по 2.5GHz, поради горните ми писаници. Повечето системна рам мисля че всички се съгласиха, че е необходима. още повече, като говорим за 64 бита.

П.С.
за CS4 64bit няма почти никакви плъгини, които да работят на него. 99% от плъгините са за 32битовата версия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   25-11-09 17:26

asahi, чак да 'доказвам' твърдението си е малко пресилено.

Една от иновациите във видео картите през последните 5-6 години са тъй наречените шейдъри (пиксел, вертекс и др.) - начин да се 'компилират' математически изчисления така че видео картата да ги изпълнява. Докато преди това тя извършва главно операции по 3Д данни, с тези шейдъри може да извършва такива и по най-различни други дании.

Не е трудно да намериш инфо за Pixel Bender-а. Тези неща които ги говоря не са тайна, не са и спорни/съмнителни. Просто неща които повечето фотографи не знаят, защото не е в тяхната сфера.

В момента най-много полза за Фотошоп има да имаш: доста рам (мин 4ГБ, по-добре 8), 4 ядра на модерен процесор и на не много лоша видео карта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fff   
Дата:   25-11-09 20:26

От сайта на Adobe:

OpenGL/GPU features in Adobe Photoshop CS4 are:
Smooth Display at ALL Zoom Levels
Animated Zoom Tool
Animated Transitions when doing a One Stop Zoom
Hand Toss Image
Birdseye View
Rotate Canvas
Smooth Display of Non Square Pixel Images
Pixel Grid
Move Color Matching to the GPU
Draw Brush Tip Editing Feedback via GPU
3D GPU features include:
3D Acceleration
3D Axis
3D Lights Widget
Accelerated 3D Interaction via Direct To Screen

Нищо повече нищо по-малко. Никви OpenCl нито CUDA за смятане на филтри.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-11-09 20:56

fff,
всичко това е визуализация на обработения продукт, не самата обработка ... т.е. по-бързо, качествено и шарено показва снимките ни, ама след като сме ги обработили ... може би само редове 10 и 14 биха могли да имат нещо приложимо ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fff   
Дата:   25-11-09 21:01

Именно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-11-09 21:58

да де, и защо да инвестираме във видеокартата тогава [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-11-09 22:00

Е аз какво ви казвам?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   25-11-09 22:10

И ТАКА ДА ОБОБЩИМ.....
1. ЗДРАВ РАЗУМ....
2. РАБОТАТА С РАСТЕРНО ИЗОБРАЖЕНИЕ В ФОТОШОП НЕ Е ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗЧИСЛИТЕЛНАТА МОЩ НА КАРТАТА НАЙ ОБЩО КАЗАНО....
2. ТАЗИ МОЩ СЕ ПОЛЗВА И ИМА ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ ЗА НАИ НОВИТЕ ИГРИ И ВИДЕООБРАБОТКА, двд И Т.Н.
3. ЗА ЦЕЛТА НА НОРМАЛЕН ЧОВЕК С НОРМАЛНИ НУЖДИ И ПРИХОДИ Е КАРТА ОТ ПОСЛЕНДИТЕ 1-2 Г С БАВЕН , ТИХ ВЕНТИЛАТОР, АКО МОЖЕ И ДА НЯМА....
ПАМЕТТА НЕ ВАЖНО ДАЛИ ЩЕ Е 64-128 ИЛИ 256 ЗА ЦЕЛТА...
ТОВА БИ БИЛО ВАЖНО АКО ИСКА виндоус 7, С РЕЖИМ аеро, 256 РАМ МИН.....

цена.
ТОЛКОЗ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-11-09 22:22

Ако ще се прави комп само за Шоп - така е. Но масовата практика (поне при мен) показва, че клиентите ми купуват универсалната машина с цена до 850 лв без монитора. Т.е. има и видеокарта среден клас (цена 150-180 лв) и 4 GB памет. И когато заговорят за Адоби, аз пък им заговарям за разни 4-ядрени А630, Q9400 или поне някое Е8500 / А545 с повечето кеш. И още памет. И още памет ... И дисково пространство ... И дисково ... (като развалена плоча)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: andreev7   
Дата:   25-11-09 22:26


http://filebr.hit.bg/ps.png



Странно при мен няма разлика в паметта, използвана при 32 и 64бит версии. При инсталирана 4гб, и на двете платформи ми пише 3200МВ свободни. И честно казано не виждам абсолютно никаква разлика м/у W32 & PS32 С W64 & PS64, или W64 & PS32 - времето за зареждане е еднакво, обработката също[smilie11]



Публикацията е редактирана (25-11-09 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: penchev79   
Дата:   25-11-09 22:34

По отношение на бързина - съвременните видео карти са толкова бързи при 2D, че на практика всяка добра съвременна видео карта ще ти свърши перфектна работа.

Тук изниква 1 друг интересен въпрос и той е на какъв монитор и резолюция ще работиш. Ако искаш например да бачкаш на 2 монитора - си вземи карта, която поддържа тази функция.

Сега, за резолюцията - важна е паметта на видеокартата.
1600x1200 - at least 64MB,
1920x1200 - 128MB or more,
2550x1600 - 256MB or more

Моя съвет, предвид цените - е направо да се ориентираш към карта със 512 mb или 1 gb - съответно за което имаш пари от двете.

Стандарта за свързване също трябва да се съблюдава - DVI-A, DVI-D, Dual DVI-I..
За работа при резолюции над 1920х1200 - Dual DVI-I.

Ако си на LCD монитор - виж каква му е т.нар. native разделителна способност и се съобрази с нея, тя ти е водещия фактор (освен ако не смяташ да сменяш монитора в относително близко време..).

И успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-11-09 22:50

Ми сега е момента да забодеш две х5870 в CrossFireX режим и пак да получиш същото време за зареждане / обработка[smilie5]
Или да си смениш процесора с някой с повече кеш / ядра, да добавиш още малко (4GB) памет и да получиш едни 15% скорост повече ... за няколко стотин лева повече ...

Ентусиазиран от тази тема , за утре съм си приготвил един SSD 64 GB / един А550ВЕ / един А630 / един П955ВЕ / един i5 / няколко комплекта памети / х4850 / 2 броя х 4770 / 2 x GTX 275 / свободни 4 часа / да видя кое е излишното "звено" ....
само дето ето тук има една темичка, и в раздела Растровая графика всичко е обяснено вече ...

Та бих се басирал на 99%, че оптималното е SSD за ОС, друг диск за данните, i5/i7 (или донякъде Phenom X4 955/965) 8GB памет, и каквато и да е видеокарта за макс. производителност при обработка на растерно изображение.
А от гледна точка на TCO (прев. Тотална цена на притежание, т.е. съотношение скорост / цена) най-вероятно някой 4-ядрен, 4GB памет и видео какво да е в диапазона 100-150 лева...
Лека нощ!



Публикацията е редактирана (25-11-09 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-11-09 22:55

И ако спретнеш рам-драйв за суопа и скрача съвсем ще отхвърчи.

Това ли е най-важното, обаче?
Оптимизиране на работните процеси дава повече резултат при почти никаква инвестиция. Ей тази нощ лаптопеца ще сглобява панорами, а аз ще спинкам и хич няма да мисля как са му ядрата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-11-09 23:02

Ахъм, така е ... ама пустото му надмерване и надцакване за няколко msec повече .... колко "грешни" пари са похарчени за 1-2 fps вповече от съседа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: eiger   
Дата:   25-11-09 23:05

[thankyou] [thankyou] [thankyou]
Изненаден съм колко съвет получих, Благодаря ви на всички
Дъното е GIGABYTE S-SERIES
GA-WP45-DS3L/S3L
Да уточня, игри не играя, намам игри и съгурно няма да имам, нямам време. Компа използвам 90% за снимките Шопа и нет.
Сега като камерата ми снима и HD може да се наложи да го ползжам и малко за любителски филми.
В момента имам и мога да дам от 50 до 100evro за VGA карта, па препоръчайте нещо[shtrak]



Публикацията е редактирана (25-11-09 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fff   
Дата:   25-11-09 23:05

Ами ако ще се обработват само изображения и графики за уеб? Комара с топа [smilie5]
Факторите са много [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-11-09 23:08

Със здраве да си го ползваш / каквото и видео да сложиш до 150 лв / няма да сбъркаш / забавиш / забързаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogogogo   
Дата:   25-11-09 23:19

Ето от тук си избери нещо и няма да сгрешиш.
http://www.speedcomputers.biz/index.php?categoryID=805&sort=Price&direction=ASC

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   25-11-09 23:21

По-скоро някое 9800ГТ ще му лепне идеално на конфигурацията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Breach   
Дата:   25-11-09 23:40

Trident SVGA 512KB - старо, но златно, трудно ще намериш дъно с ISA слот де, ама карай ;-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dkunev   
Дата:   26-11-09 12:04

Аз да се вместя с един въпрос (оффтопик).
Дали имате някаква представа защо ЦС4 Шопа ми цикли при ползване на Клоун Стамп-а?

Ползвам го на Лабтоп - Ацер - Атлон 64х2(2.1ГХц) - 3ГБ РАМ - АТИ Радеон ХД 3200

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-11-09 12:07

Що не звъннеш на поддръжката в Адоби? Пари си давал - имаш право.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dkunev   
Дата:   26-11-09 12:11

Асахи спести ми поучителните съркастични мъдрости [cool]
Прост отговор търся [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »