Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Застраховка на фототехника
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 18:23

Темата ми е във връзка със зачестилите кражби от домовете, конкретно с темата на Роси - Чарм и по идея на Нушенцето.

Мнозина от вас знаят, че сме човекозастрахователи, но имаме и връзки в общото застраховане и можем да ви услужим, ако имате желание да защитите имуществото си, или поне да ви консултираме по отношение на цени и процедура.

За контакти, пишете на лични на мен или на Нушенце... какво да се прави друго в тази бандитска държава? А има колеги с техника за много хиляди кинти... [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   22-11-09 18:28

Застраховател? Премиен %? Покритие? На ЛС малко бошлаф работа...

Иначе ашкунсун!
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   22-11-09 18:36

според мен застраховането на техниката е нож с две остриета, какво става ако застраховам апарат с обективи на стойност 5-6 хил. лева, лаптоп за 2-3 хил. лева и телевизор за още толкова и след време не си плащам застраховката, така някои хора знаят точно с каква техника разполагам, на каква стойност и че не е застрахована, тогава не се ли увеличава шанса да изчезне??
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:06

Аз съвсем наскоро се интересувах от този въпрос и ми казаха, че може да се застрахова техника като имущество за определена сума. Обаче трябва да се представят фактури и документи за съответната техника, ако изчезне и въз основа на тях да се изплаща обезщетението. [cool]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 19:17

Естествено, Амигов, нали трябва да има някаква база за изплащане на обезщетение, както и въобще за наличието на дадена техника - иначе и аз мога да твърдя, че имам фотографическа техника за 38 000 кинта, а аз - само с Панасоникче-инвалид... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

ИТТВ - това е параноя, аз казвам - какво - застрахователи ще те оберат, за да ти плащат после ли?
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:20

Абе нещо не стана много ясно какво става ако документите са на името на друго лице, което е закупило техниката за собственика от чужбина. [cool] Освен дето има и амортизация на техниката при изплащане. [smilie3] [cool]
 Re:
Автор: мара   
Дата:   22-11-09 19:35

...или ако ги гепят с докиментите...както често се случва.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:37

Импе, дай подробни разяснения тука у форумо на вариантите! [cool] [smilie6] [smilie6]
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 19:44

Докторе на скоро един наш съфорумник се интересуваше точно по този въпрос.Може ли да си застрахова техниката и на каква сума?И понеже и той зададе въпроса ,ако няма фактури за техниката си какво се прави,мога да ти кажа на 100 %,защото имахме с него среща и с моята шефка...
Ако техниката е купувана на старо или от човек и не може да се предоставят фактури се прави опис и се пише стойността на техниката на продажна стойност на ново и всеки един застраховател при събитие ще изплати стойността на техниката не на каквато си я купил независимо дали от човек или на старо от някъде,а на продажна стойност както е в магазина...Малка подробност в случая е ,че може да се застрахова само фототехника,ако е позиционирана и опоменато къде точно-само така и при такива случаи...няма как да ти се застрахова фотоапарата примерно за кражба ,ако си някъде си и снимаш... в случая с Чарм е трябвало да си направи застраховка.Ако наистина някой от вас се интересува,аз специално вече правя такива и каквито и да е било застраховки и мога да ви дам отговор на всички въпроси...
Ако да речем стойността на фотоапарата ти е 8000 лв се застрахова за такава сума,нито по-малко нито повече...[cool]

П.П Хубавото в цялата ситуация е ,че при събитие ти се изплаща реалната покупна цена,а не ако е на старо сумата която си дал...
Може и да се застрахова фототехниката и при други събития освен кражба...[smilie3]



Публикацията е редактирана (22-11-09 19:48)
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 19:49

Нуше, чукай по една шпация след препинателните знаци, плийз. Тепърва ще ти се налага да пишеш и навикът ще ти е от полза.
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 19:51

Това, което аз знам, е: можеш да застраховаш специално фотографска техника само при условие, че тя се води, че стои в дадено място - например в студио, и ако стане кражба навън, това не се обезщетява. Това е ясно. Но: можеш да застраховаш просто имущество на определена сума - например за 10 000 лв., за по.големи суми има някаква по-специална застлаховка, така ми казаха, и застрахователните суми съответно са по-големи. [smilie8] И, както рабрах, тогава се изискват документи за съответната техника и въз основа на тях се преизчислява цената на техниката към настоящия момент - т.е. с известна амортизация. [smilie8]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 19:53

Благодаря, Пате, че отговорила вместо мен. [smilie24] [smile]
 Re:
Автор: virtus   
Дата:   22-11-09 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 19:58

И как ще докажеш, че техниката ти е била на мястото на което си упоменал в застраховката ? Нещо много неизвестни има [cool]
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 19:59

Почти точно си разбрал [smilie3] . Това с позиционирането няма как да не е така... Никой няма да ти застрахова фототехника , която е постояно в движение . Няма основание да се направи застраховка. Да по-логично е ,че тогава ще ти е по-необходима , но ето както при нейния случай би трябвало да има и много хора си правят точно тогава , за да са спокойни , че като не са си вкъщи или не са в студиото имат някаква защита ... И за по - голяма сума , както си написал пак не са ти непбходими фактури ако нямаш такива . На ясно са застрахователите , че в днешно време фотографите си купуват на старо фототехниката ( не си мисли , че не сме наясно ) ... Казах ти ако стойността на фототехниката ти е примерно 8000 лв на ново ти се застрахова на тази стойност,а не на стойността на която си я купил. Може да го провериш, ако не ми вярваш . На мен поне ми е пресен случай с един наш съфорумец, който ще се погрижи за сигурността на техниката си... Просто ти трябва опис на техниката , фактури евентуално , ако имаш такива и позициониране и си готов...
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   22-11-09 20:03

Ако стара техника се изплаща като нова, колко народ ще тегли по един шут на входната си врата, а после ще каже, че апаратът му, който е е закупен за 3000, но вече струва 1200 на старо, е откраднат? И ще изплати ли застрахователя 3000 лв.? Съмнявам се... [smilie21]
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   22-11-09 20:09

Според мен няма какво да откриваме наново топлата вода. На запад от нас отдавна се предлагат такива видове застраховки.
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:10

Пак казвам прави се опис и не се упоменават някакви космически суми,защото след събитие въз основа на този опис се прави справка и ако човек е писал някакви тъпизми сам ще се изложи [smilie3]
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 20:13

Да, действа се по опис - а кой е извършител и кой не - това го решават куките.
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 20:16

Само, че на запад, когато има застрахователно събитие , застрахователя не включва турбото за да мине през всички предварително заложени вртачки и да те изкара виновен и да не плати нищо или ако "случайно" си прав да изплати минималната възможна сума след мноооого месеци и т.н. , нали ?
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:22

Вижте,ако наистина някой от вас се интересува сериозно за тези неща не е проблем да си направим една делова среща с мен или Императорът и нашата шефка и да си зададе подоробно въпросите каквито и да са те и да прочете клаузите на договора и самия договор.Никой не карам да си прави насила договор без да е запознат с условията по договора или самия договор.Не мога да разбера едно,защо в България е забито в съзнанието на хората,че застрахователите са нещо лошо и винаги гледат да вземат парите на хората....???
Работата ми е да помагам на хората до колкото мога и ако те сами ми искат помощта,а не да им взимам парите безцелно. Пак казвам, ако някой се интересува може да се отбие в офиса и да поговорим-нищо няма да ви струва този разговор. Най-много да получите информация [cool]
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 20:22

Не видях отговори на тези въпроси. [smilie8] [smilie8]


virtus
Дата: 22-11-09 19:56

И колко ще ми изплатите ако техниката е на стойност 10000 хиляди лева но обира е направен с подправен ключ .Както и в посочения пример за полициятя няма предмет на пристъплиние -тъй като няма разбита врата или прозорец .И аз съм единствения заподозрян според полицията .
Описаното е по действителен случай .


DidiAndreeva
Дата: 22-11-09 19:58

И как ще докажеш, че техниката ти е била на мястото на което си упоменал в застраховката ? Нещо много неизвестни има


[smilie8] [smilie8]
 Re:
Автор: Nushenceto   
Дата:   22-11-09 20:27

не си получил отговор сега,защото ще го получиш утре,а и хората които са си задали тези въпроси, защото ще се консултирам по тези въпроси с по-запознат от мен, а именно с моята шефка, която е от години в този бранш и може да отговори компетентно... [cool]



Публикацията е редактирана (22-11-09 20:28)
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-11-09 20:28

Ами Нушенце, защото който и да е имал работа със застраховател по повод застраховано събитие му се е налагало да употребява в реакциите си и родителите на застрахователя...Надявам се да успеете във времето да изчистите името си, но за сега това е положението. И аз не виждам тук никой, който се заяжда с вас. Задаваме въпроси, които интересуват всички ни. Не си чешем само езиците [beer]
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   22-11-09 20:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена