Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Photography Blog: PENTAX K-x Review
Автор: MBS   
Дата:   22-11-09 14:27

http://www.photographyblog.com/reviews/pentax_kx_review/

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   22-11-09 16:41

Много приятно апаратче. В момента го тествам
Много ниски нива на шум, чудесни цветове, хубава динамика и хубаво видео.
Само една забележка имам - как можаха да направят 11 фокусни зони, от които 9 кръстосани и да не се виждат във визьора....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   22-11-09 16:56

Еми ти какво искаш, нали трябва да има някакви недостатъци, все пак ще се продават на много тънка цена Даже като го гледам в това ценово равнище, няма кой да ги бие Пентакс. Искам само да попитам, това същата матрица като на Никонския Д5000 ли е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bojidar200   
Дата:   22-11-09 16:48

Матрицата е на СОНИ, и е най-добрата в момента като динамика и като шум при високо ИСО в ниския (дори от части в средния) клас. На доста места из нет-а сравняват К-Х с D90 D300.

http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
- тук има снимки при различно исо с доста DSLR-и.
[beer]



Публикацията е редактирана (22-11-09 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   22-11-09 22:28

Доста повече шуми от тези апарити които си посочил, даже повече от Д5000 и Д3000. Но иначе е доста добър апарат за Пентакс.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-09 22:32

deathzone това дали не е щото на Никон традиционно РОУ файловете са омазани яко с шумоподтискане?

така де може да го кажем обратно К-х вади повече детайл и по коректни цветове от кой да е никон с аналогична матрица.



Публикацията е редактирана (22-11-09 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   22-11-09 22:41

Pentax Kx vs Canon 7D vs Nikon D300s -- High ISO Performance


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ege   
Дата:   22-11-09 22:41

Чудя се, кьорави ли сте какво ли?
Видно е от горните сравнения, че КХ-са шуми много по-малко от никон Д3000 и компания при повече детайли.
Я вижте на 3200ISO какво се случва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   22-11-09 22:43

До сега само хубави неща съм виждал с него и смятам да се обзаведа...[beer] [shtrak] [thankyou]
Да знаете видеото как е?[smilie25]



Публикацията е редактирана (22-11-09 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 22:44

Невидими АФ точки - иновативно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   22-11-09 23:06

Иновативно, я. Това да не е банка ДСК. За ентри клас камера - толкова. Кит за 600$ (с видими точки в ЛВ) и добро качество срещу тела за 1700 $ (с видими точки във визьора) и по-утрепано качество на високо ИСО. Пък който не е за ентри - има К-7. Като пари/качество пак е по-добре от масата. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-09 23:08

какво значи невидими?

Ясно ли е като избереш една от 11-те точки къде е тая точка?

Ясно ли е къде е заключил фокуса като апарата избира точката? Инак ще е яко гадно.

Подозирам ще има оплаквания от фронт и бек фокус бая

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   22-11-09 23:20

Точките са видими в ЛВ режима. Във визьора фокусът се потвърждава от зеления шестоъгълник (който маркира заключването на фокуса).


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   22-11-09 23:45

mbs а маркери къде се намират тия точки има ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   23-11-09 00:15

Естествено! Идентично на К-7:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/raoc9927.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ztwk6811.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kgul6831.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rtmy2819.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/hlat9764.JPG


http://a.img-dpreview.com/reviews/pentaxk7/Images/vfview.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   23-11-09 14:59

Точките във визьора са невидими, заради физически ограничения на малкото тяло (същото като К-м).

За мен също е една голяма загадка, защо не го направиха в тялото на К200. Щеше да е много по-логично, и удобно.

Иначе, всичко останало, си му е 6.

(Като казвате никон д3000, д5000.... и подобни, кое тяло от тоя клас има скорост 1/6000, и серия 4.7 к/сек.?)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-09 15:07

а този дребосък си има подръжка за м42 нали?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   23-11-09 15:25

Естествено, що за въпрос... [smilie25]

Дори, трябва се каже и още нещо, с някои уговорки обаче.
Като на всеки пентакс, на този също могат да се слагат някои стари Никонски обективи (пре АИ-С).
[beer]



Публикацията е редактирана (23-11-09 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   23-11-09 15:25

Това само Пентакс го могат от години насам, да изкарат нещо перфектно за цената си като потребителски продукт и да ударят по масата като после става легенда - примери Спотматик, К-1000, МХ, Р30Т, SFX, Z10, Z-1P.
Тоя апарат ще предизвика умотресение в приличен мащаб.



Публикацията е редактирана (23-11-09 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   23-11-09 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   23-11-09 15:33

Не, за съжаление, нищо не присветква...

Копи/пейст от една друга тема, в един друг форум:
"някои съображения" относно потвърждението на фокуса във визьора:

Нормално, имаш двойно потвърждение при другите модели (без К-м и К-х): светване на червена точка (което обозначава: 1. момента в който се определи точен фокус; и 2. в коя точно автофокусна зона е определен фокуса), и освен това, почти веднага светва и зелен шестоъгълник, в статус бара, който индикира, че фокуса е определен и заключен.

При К-м и К-х, няма присветване на червена точка, но това не значи, че няма индикация (зеления шестоъгълник се вижда, когато се определи и заключи фокуса). Така, единственото нещо, което не може да се види, е - коя точно зона потвърждава фокус.

Но,
при К-х, доколкото ми е известно, режимите за избор на автофокусна точка са три (както и при другите модели):
1. автоматично апарата определя автофокусната/ите зона/и;
2. само централна зона;
3. зона по твой избор - от 11-те.

Така, разсъждавайки по това - ето какво мисля:
1. В този режим, така или иначе, апарата сам определя фокуса, по една или няколко от всичките зони, но ти не можеш да му повлияеш по никакъв начин. Така че, дали ще се види, коя точно е зоната, не е толкова важно, стига да е потвърден фокуса (чрез зеления шестоъгълник);
2. Тук имаш само една зона - централната, и тя е доста ясно определена във визьора (че двете полу-дъги, които са в центъра). Така че знаеш къде трябва да фокусираш, ще видиш и потвърждение със зеления шестоъгълник. Според мен никакъв проблем.
3. Тук май е най-сложно, защото зоните са 11. Но, когато избираш определена зона, ти я избираш по индикацията отзад на дисплея, така че лесно ще определиш точната зона. Когато фокусираш, ще трябва да търсиш фокуса на определено място, където се намира тази зона. Местата са лесно определими, тъй като зоните са разположени доста симетрично, а и рамката помага много.

(виж горната картинка)

Така че, в крайна сметка си мисля, че липсата на червена точка, не е чак толкова ограничаващо. Пък и доста потребители има на К-м, които правят страхотни кадри и без "червена точка".

Успех!



Публикацията е редактирана (23-11-09 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   23-11-09 15:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-11-09 15:46

Найстина е абсурдно и това ми напомня на един стар лаф, гледай ама не пипай, пипай ама не мести, та същата работа е това. Аз като имах Пентакс навремето искам да ви кажа, че въпреки недостатъците си го харесвах. Но едно от нещата, което не е добро е точно автофокусната им система. И баш това да го няма за мен си е половинчата работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   23-11-09 16:16

(свива рамене)

В крайна сметка, тук нещата освен всичко друго, опират и до пари.

Защото, може Пентакс К-х да няма някои неща на Д300с, но също и цената му не е същата.

Но ако крайната картинка на К-х е почти същата като на Д300с, гледащия картинката страничен наблюдател не му пука колко пари си платил за тялото... Но на теб ти пука, щото ти си ги платил от собствения си джоб.

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d3000%2Cnikon_d5000...




Публикацията е редактирана (23-11-09 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: oldmarti   
Дата:   23-11-09 16:37

"Хубава матричка срещу светкащи точки във визьора" - интересен спор [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   23-11-09 16:40

За някои щастието не е пълно без да пее, танцува и кафе да прави.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   23-11-09 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ege   
Дата:   23-11-09 16:49

А Никон Д60 и Д40 с триточковата система да не би да имат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-11-09 17:33

Ще видим какво ревю ще изкара Бони.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   23-11-09 17:38

Преди - зор че няма ЛВ. Сега - има ЛВ и видеЛо, ама що сега да гледам точките в дисплея, вместо във визьора? Може ли да фокусира със съответните точки в дисплея - може. Потвърждава ли фокуса - потвърждава и заключва. Във визьора потвърждава ли фокуса на избраната точка - потвърждава и заключва. Ами ако бяха го направили като онова беличкото сапунероподобното без визьор, само с дисплей? Аз викам, на който му е криво да извади друго ентри тяло за такива пари и с такова качество на картината, и да заповяда [smile]...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-11-09 17:40

За Пентакс е много добро, на мен лично на Никона картинката по-вече ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   23-11-09 18:12

На кой Никон? [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-11-09 22:11

Специялно на моя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   23-11-09 23:35

Кой е твоят Никон :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   23-11-09 23:40

Уважително е мнението на хора, които съдят за "картинката" според това как ще процесне апарата файла. [smilie24]

Сега сериозно:

1399лв за тялото с двоен кит? Ако сега си търсех любителско тяло щях да го отнеса на момента. Тестовете са повече от очевадни, евала на Pentax. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   23-11-09 23:51

Той явно обича жълти петна в снимката и липса на детайл.[smilie18] [smilie18] [smilie18]
К-Х 6400

http://75.126.132.154/PRODS/KX/FULLRES/KXINBI06400.JPG



D5000 6400

http://75.126.132.154/PRODS/D5000/FULLRES/D5000INBI6400.JPG





Публикацията е редактирана (23-11-09 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   24-11-09 02:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   24-11-09 09:23

Ами разликата на това към К200 класа е както казаха липсата на подсветка на активната фокусна точка и горен дисплей, което и за мен не е добре, щото съм ги свикнал. Но останалите неща къртят.[beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   24-11-09 09:51

К200 беше обявено за "ентри" клас тяло. "Проблемът" му се състои в това, че има сума ти неща от горния клас, които начинаещите потребители не търсят. Което пък си е страхотен бонус за по-напредланите любители. Колкото и да е условно, това беше последното тяло в ниския клас, което Pentax Corporation пусна на пазара. К-м е първото тяло в същия клас, след като НОУА поеха контрола. К-х продължава същата линия. Затова К-х е представено като "нисък" клас, а К-7 като "среден" клас. Очакваме изненади във "високия" клас - дали ще е средно или пълно-форматна изненадата... ще се види догодина.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 09:52

steeens просто прехласване по марка. Като пише Никон или Канон значи е номер 1, а това съвсем не е така.

Да не говорим за неудобството с безмоторните никони, за липсата на каквато и да е подръжка за ръчни обективи, за липста на вградена стабилизация, за орязаните функции.... Д40 беше хит заради супер ниската си цена, Д300 имаше нкяой хитринки с койот държа година лидерска позция ама от там насетне никон се возят по инерция и тя вече свършва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-11-09 10:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ege   
Дата:   24-11-09 11:18

В ниския клас се вижда, че е по-добър от ниския клас никони. Д60 има ли видими АФ точки?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   24-11-09 12:06

Вижте незнам защо така се изразявате, но един фотоапарат не е само 6400 исо, което на практика не се ползва никога.

Отговори на това съобщение
 Re: Photography Blog: PENTAX K-x Review
Автор: jorro_z   
Дата:   24-11-09 13:10

DeathZone,

в случая ИСО 6400 е един вид инструмент за сравнение. На 100 (или дори 200) ИСО, всички дават почти еднаква картинка, като шум. Вече на 6400 си личи, кой апарат/матрица/софтуер какво може и какво маже...

СайбърДжин,
Хотснейл в случая е прав, като дава за пример Д40/Д60 на Никон, защото те са от един клас с Пентакс К-х - така наречения ентри левъл. Както и като цена (при уговорката да се гледа стартовата цена на модела, а не настоящата, която е по-ниска поради остаряване на модела).

Доста тактично пропусна D3/D3s/D3x/D700

Ами да, тактично пропускаме да сравняваме К-х с Д3х. Не че не може де...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   24-11-09 13:23

Не ми се на практика виждат Д40/60 в един клас с К-х, най малкото щото вече са стари модели, за базара.



Публикацията е редактирана (24-11-09 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: allwhite   
Дата:   24-11-09 13:38

Доколкото е известно, К-х ползва тялото на К-м, там също няма подсветка на аф-точки във визьора, вероятно защото просто не е имало място за този модул в самото тяло. Това си е решение на Пентакс, да използват вече разработеното тяло и да хвърлят повече пари за матрица, софт., ЛВ и Видео. По никакъв начин не мога да се оплача от К-м като ергономия, напротив, невероятно удобен апарат е, ползвам само централна точка, върши си ми идеална работа. Просто ентри класа си е предназначен за определена и не-малка група потребители (което не го прави ентри апарат в случая, поне според тестовете досега [smilie24] )И както каза един приятел от една голяма търговска верига ... "Шефовете напоследък много натискат да предлагаме само огледално-рефлексни" ... [smile]



Публикацията е редактирана (24-11-09 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 14:35

Сайбер и аз мислих да си взема никон едно време - Д50. Ама взех минолта.

Не е омразно изказване.

Просто другите изказвания някак олекотяват постиженията на пентакс.

Не че кой знае какво ама в предвид в колко затруднено положение са мисля че се справят супер. Това че са се справили по добре от никон в конкретния случай е очевидно.

Иначе Д3/Д3с е супер апарат ама ми е скъп. Иначе бих си го купил. (Другите не ме привличат толкова)

А за часта дето никон изостават еми от две години нищо не са изкарали освен 720п видео. Д90 е олекотен Д300, Д300с е Д90 в другата кутия, Д3с .... Д3000 и Д5000 са пълна инерция.

Пенттакс за последната година две нови концепции



Публикацията е редактирана (24-11-09 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danilia   
Дата:   24-11-09 20:55

Дали и този к-х снима в топла гама?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   24-11-09 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   24-11-09 21:37

Автор: danilia
Дата: 24-11-09 20:55

Дали и този к-х снима в топла гама?


При този, както и последните 2-3 Пентакс-а автоматичният бял баланс може да се настройва в каква гама да бъде - дали по-топла или по-студена, както ти е кеф.
За абсолютно точен бял баланс - ръчно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   24-11-09 22:10

Балансът на бялото му е по-добре от предишните модели.
Ето при ауто баланс на бялото на изкуствено осветление:

3200ИСО:

http://belfo.photo-forum.net/kx02.jpg




6400ИСО на крушка :


http://belfo.photo-forum.net/IMGP0695-1.jpg



400ISO през деня :


http://belfo.photo-forum.net/kx03.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   24-11-09 22:12

Бони 3снимка с какъв обектив е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   24-11-09 22:13

Всички са с Пентакс 50-135/2.8

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   24-11-09 22:14

Просто си личеше, че са скъп обектив правени.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   24-11-09 22:16

Скъп, скъп, колко да е скъп[smilie18]
Също ще станат и с евтиния 50/1.4АФ

А днес си поиграх със Зенит 58/2 - хаха, супер снима с тоя обектив( за 20лв)
Освен това идеално работи функцията за "ръчен АФ" - блокира спуъка докато не улучиш фокуса:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   24-11-09 22:23

Пентаксите са направени да бачкат идеално със стари обективи.
Ето снимка с К100 и обектив за жълти стотинки - Chinon 135/2.8 :

http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1158851347_iab.jpg



Ето К10 с Пентакон 135/2.8 :

http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1186688015_bk2.jpg




Сега смятам да пощракам с КХ-са и 58/2 :) Много прецизно му работи системата за освобождаване на спусъка при точен фокус и много лесно се снима с подобни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   24-11-09 22:45

Ами пусни ми с 50 АФ 1/4 да видя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   24-11-09 22:50

fa, ffs [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   25-11-09 12:25

Обичам го тоя дърт Хелиос 58/2 :) Сигурно и 10лв не струва, но на мен ми харесва.
Чудесно работи с КХ-са. Фокуса го кове с лекота - хем сигнализира, хем заключва ако не си на фокус.


http://belfo.photo-forum.net/kx/bob1.jpg




http://belfo.photo-forum.net/kx/bob2.jpg



А ето как се справя на безкрайност и бленда 4 (снимките са в пълен размер, ДЖЕПЕГ):

http://belfo.photo-forum.net/kx/IMGP0835.JPG


На бленда 2 също никак не е зле за такъв обектив :

http://belfo.photo-forum.net/kx/IMGP0836.JPG

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   25-11-09 12:30

Това със заключването го прави и 1ДМк2 - готина опция е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danilia   
Дата:   25-11-09 13:33

Бони,благодаря за хубавото ревю.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   25-11-09 14:06

Да допълня малко Бони и аз, ако не е станало съвсем кристално ясно:

Насочваш, натискаш спусъка - не снима.
Държиш натиснат спусъка, въртиш леко фокусния пръстен.
Като нацелиш фокуса, освен че потвърждава, също така и снима точно в тоя миг.

Така че, снимката става точно в мига, в който ти е потвърден фокуса.

Бони, и аз снимам основно с тоя обектив, макар моя да е Хелиос 44м-4 (малко по-новия модел), с Пентакс к10д.

Голям кеф е, вярно!
[smilie24]



Публикацията е редактирана (25-11-09 14:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   25-11-09 16:37

Абе дайте ми един хелиос и на мен бе :) Ако може 44м-7 :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   25-11-09 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   25-11-09 17:24

Настройките на Пентакса са много и разнообразни - зависи от тебе какво ще избереш.
Апарата мери пропуснатата от обектива светлина и избира скорост - блендата се затваря механично от снимащия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   25-11-09 17:47

То това за неснимането когато не е на фокус, Пентакс го имат още в лентовия Z-10 от 1991 година.
С 44М-7 не знам дали ще стане, най добре с Хелиос МС 44-3.



Публикацията е редактирана (25-11-09 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-11-09 17:58

Снимането когато не си на фокус лесно се преодолява просто като превключиш на следящ :)А просто някой производители са решили ,че щом си на сингъл то явно снимаш некаква изключителна статика и може да си позволиш да чакаш да фокусира за да снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   25-11-09 18:01

Горепишущия, говорим за обективи единствено с ръчно фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-11-09 18:16

Ай стига бе? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Photography Blog: PENTAX K-x Review
Автор: kapitancho   
Дата:   26-11-09 11:29

Това със заключването е много яко - пробвал съм да фокусирам с Хелиоса на Д80-то, но е доста трудно на най-отворено. А горните снимки пасват на наблюденията ми за добра острота при бленда 4.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   26-11-09 19:11

мГОА ЛИ ДА СЛОЖА НА нИКОНА д5000 хЕЛИОСА ОТ зЕНИТА МИ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   26-11-09 19:13

Не, не можеш. Т.е. можеш, но с оптичен преходник, което обезсмисля операцията:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   26-11-09 21:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   26-11-09 21:44

Малко извън темата. Дали има начин на к110д да стане задържането на фокуса, без да се дават на късо контактите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   26-11-09 23:09

Mec, ние тези неща ги знаем:) Не се сещам за какво ми е да снимам с хелиоса на 8:)С такиа обективи снимам на отворени бленди предимно портрети, харесва ми бокето. Въобще не мисля, че някой ще ползва хелиоса за основен обектив...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: delyan86   
Дата:   27-11-09 09:30

Метнал съм му оче на това апаратче, но още се чудя дали да е то. Някой, който го е пробвал може ли да каже как фокусира, бави ли се с фокуса, как е при слаба светлина ... А също ме интерисува с едно зареждане на батериите горе-долу колко снимки изкарва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   27-11-09 10:14

И мене много ме интерИсува.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   27-11-09 10:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   27-11-09 10:29

Не, не могат да управляват скачаща бленда на обективи с преходник.
Евтините обективи на М42 са разбира се неудобни за работа в много случаи и се ползват от хора, които знаят за какво са удобни и за какво вършат работа, както и как се работи с тях:)
Моя М42 Хелиос е от старите и е с бутон отстрани за превключване на ръчна/скачаща бленда. Лесно е да го сложа на 8 и след фокусиране на 2 да го щракна веднага, но реално не го ползвам това. Не се сещам защо да снимам с него на по-затворена бленда от 4. Разбира се такива обективи не стават за движещи се обекти, но за портрети и за пейзажи, а и за неща където не се иска бързане си стават идеално.
Някои сме снимали навремето и с огледално рефлексен апарат без скачаща бленда, а с допълнителен ринг за връщане на блендата:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   27-11-09 10:30

За всеки влак си има пътници. Затова някои руски обективи имат две гривни за бленда, една за постоянно задаване, и друга за бързо променяне от пълен отвор, до вече зададеното значение. Оперативно е, а гугутката пак ще кацне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   27-11-09 11:35

И още нещо. Пентакс спокойно потвърждава фокус при ефективна бленда 8. Тествано 100% с Тамрон 70-300/4-5.6, при 300мм, бленда 5.6 и конвертор тамрон 1.4х. Автофокусът си работи без проблеми при нормална светлина (светъл облачен ден)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   27-11-09 11:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Photography Blog: PENTAX K-x Review
Автор: jorro_z   
Дата:   27-11-09 12:59

Потвърждавам и допълвам Бони и Зайко:

Пентакс к10д (а предполагам и всички други с фокусна система SAFOX VIII), потвърждава фокуса на бленда 8 при почти всякаква светлина. Също потвърждава фокус и при бленда 11, при достатъчно силна светлина и контрастен обект.

Така че, спокойно може да се снима на бленди 5.6 и 8, разчитайки на потвърждението, вместо на собственото зрение и гледката във визьора.

Отделно, както казва Бони, има обективи, които освен гривната за ръчно затваряне на блендата, имат превключвател А/М, а има и такива с допълнителен ринг за връщане на блендата.

Лично притежавам такъв. Солигор 400/6.3 (М42), има два ринга за блендата. С първия се задава ефективния отвор - 6.3; 8; 11; 16; 22; 32... При което реално блендата не се затваря, и си стои максимално отворена с цел по-лесно фокусиране и повече светлина. С втория пръстен само се затваря блендата до настроената стойност в момента на снимане, и след това се отваря отново до максимална.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   27-11-09 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-11-09 18:08

Тва апаратче става за уайлд.Бързичко е в сравнение със събратята си от този клас.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »