Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Наистина ли мониторите изкарват само 3 години?
Автор: Diandimov   
Дата:   20-11-09 21:49

Не вярвах, но ей го на - Samsung SynkMaster 214t, купен лятото на 2006 и вече сдаде багажа.

Иначе добър, но взе да стои много тъмен, почти не се вижда нищо. Направо почти нищо не се вижда! Даже съвсем нищо.

И трепка малко като ударен.

Проверих всичко по трасето, не е картата или кабела. Почистих го добре, и пак същото.

Това общо явление за Samsung ли е, или?

И тъй като гледам за нов монитор в средния клас, имате ли идеи към какво да се насоча?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   20-11-09 21:53

за самсунг това е нормално :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 21:56

Консуматив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   20-11-09 21:59

Какво искаш да кажеш с това "консуматив"?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   20-11-09 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ege   
Дата:   20-11-09 22:02

Имам стар 14" телевизор Самсунг на 12г, работи си идеално.
Имам монитор Самсунг на 4 години - работи без забележки.
Имам нови 37" LCD Самсунг, микровълнова, керамичен плот и фурна Самсунг, за сега нямам оплаквания.
Имаме в семейството 2 ГСМ-а Самсунг - няма проблеми.
Имах 29" ТВ Филипс, който се развали сериозно на 1-вата година .
Имам 28" широкоекранен 100 херцов Панасоник на 10г - има два леки ремонта.



Публикацията е редактирана (20-11-09 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 22:08

Евтиният монитор е консуматив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   20-11-09 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 22:14

Не сравнявайте старата техника с новата, която е направена с много икономии.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   20-11-09 22:21

Дам, а пък мойта кола вече е на над 15 години и върви! Купчина желязо, но върви бе...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   20-11-09 22:29

Хора, тая тема нарочно не е в клуба.

Искам нещо като сериозни мнения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   20-11-09 22:35

Сериозно - при Самсунг е нормално явление, даже бая време ти е изкарал монитора. Имам LCD Samsung 17", което 2 години и 3-4 месеца изкара и картината маже та се не трае.

Като цяло и при всички бюджетни решения е нормално да живеят по толкова. Ако държиш монитора ти да изкара повече - трябва да се бръкнеш поне двойно повече пари за същите инчове/респонс/резолюция.

Аз обаче ти препоръчвам (в случай, че го ползваш непрофесионално) да си купиш читав TN монитор за 300лв, карай си 2-3 години с него и после си вземи пак за същите пари нов последно поколение бюджетен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   20-11-09 22:38

ние имаме хладилник саратов от 56 та.... и бачка да му се не видяло.... затваря се като каса на соц учереждение

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   20-11-09 22:39

За всичко що е в тоя клас даже му са много 3 години.
Друга тема е, че на самсунг най-много за ел. крушка може да се спреш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-11-09 22:52

БАЩА ми пък е купил наща Жигула ЧИСТО НОВА през януари 1973 година - не я води по сервизи, освен на тенекиджия и бояджия и сам си ремонтира всичко друго... и още си я кара вече 36 годинки!

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sugiama   
Дата:   20-11-09 22:59

не им чети глупостите само си чешят езиците [ezik] сега това от мен:
http://www.shopmania.bg/shopping~online-monitori~filter-proizvoditiel-hp.html
http://www.dps-bg.com/class110.html
http://computers.market.dir.bg/fscat.php?id=3085&firm_id=3653 сравнявай и като харесаш иди го виж на място някъде!
Ето ти и един FullHD:
http://www.enicomp.com/shopping/product.php?p=44367
разгледай ги може и да си харесаш някой, а оня стар и пре стар Самсуняк на 3 годинки и 2 месеца [smile] явно е сдал багажа! Аз лично имам LG и съм доволен но като гледам как са паднали цените може и аз да си взема нов... айде със здраве и [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   20-11-09 23:05

в работата пък делл-чета на по 5-6 месеца зеха да сдават багажа, някви ялави ли са се паднали не знам ама си е грозно, и в очите на свидетелите развалят мнението за фирмата
верно че са нисък клас 19ки ама е смешно,
поне гаранция имат по 3 години та ги заменят като на майтап

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   20-11-09 23:07

бе не знам отде това лошо мнение за самсунг-ите. Аз за обща употреба имам един SyncMaster 170N (ТН матрица) някъде от 2003-та есената (мейд ин МеХико[smilie5] ) и откак е купен кажи речи не е спиран и си работи като пушка, може и малко да му е паднала яркостта, но отдавна не съм си играл да го "калибрирам" та да кажа точно [smilie5], а да и доста прилично се калибрираше за тн матрица.... и талавизора Самсунг и той вече май направи три годинки и той перфектен отвсекъде, с помощта на лут-а на видеокартата даже се и "калибрира", та го ползвам отвреме на време да показвам слайдчета...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   20-11-09 23:17

И аз съм доволен от Samsung, по принцип.

Да речем маковете в колежа много ме дразнят защото мониторите им са с малък ъгъл на view, или не знам си кво.

И понеже съм решил да карам с бюджетни монитори и да си ги сменям през 3 години, ето на какво съм се спрял:

http://www.bhphotovideo.com/c/product/634180-REG/Samsung_F2380_F2380_23_Professional_Widescreen.html



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-11-09 23:27

най-голямата икономия на тия неща е в захранването. тия китайци (т.е. корейци де :))) за едните $0.50 икономия ще ти отровят живота!

ако искаш да го ползваш по-дълго, трябва да платиш повече. инак -- съвета на shadowhand.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   20-11-09 23:52

имам SyncMaster 757nf от не знам колко години(1 година след като излезе модела го купих) и в момента пиша във форума гледайки него. Никакви проблеми! Бях взел NEC подобен за сестра ми и той се окоти. Бях взел преди самсунга Sony 17-ка пак висок клас и се окоти за 1 месец. Самсунг за мен са стабилна фирма с много добри модели. Винаги при всичко високия клас си има защо да е скъп! Хубавото винаги излиза скъпо, но и евтиното също!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   21-11-09 02:29

Ми да вадя Операта (първите БГ телевизори, инфо за тези, дето са половината им живот)- ма нема РГБ ХДМИ ...
Баси, как ли са ги закачали навремето на Елки-те (вид настолни и ръкопашни сметачни машини)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   21-11-09 04:34

Всички ще сдадат багажа ако им надувате яркоста и контраста.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fogost   
Дата:   21-11-09 08:11

И аз от както се помня и ползвам компютър използвам Samsung като монитор, проблеми не съм имал. Сега съм с 22 инча и вече 2 години, проблеми нямам.
Добри и при най-добрите марки и производители се случва на някакво количество произведен продукт да има процент на дефектни или такива, които ще се скапят по бързо.
Всичко е въпрос на късмет.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sauron69   
Дата:   21-11-09 08:54

И аз нямам оплаквания от Самсунг мониторите- моят е от януари 2003г. и няма проблеми. Модела е SyncMaster 172t- вярно че тогава това бяха от скъпите Самсунги, но си е ОК вече почти 7 години [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   21-11-09 09:01

Автор: ege
Дата: 20-11-09 22:02

Имам стар 14" телевизор Самсунг на 12г, работи си идеално.
Имам монитор Самсунг на 4 години - работи без забележки.
Имам нови 37" LCD Самсунг, микровълнова, керамичен плот и фурна Самсунг, за сега нямам оплаквания.
Имаме в семейството 2 ГСМ-а Самсунг - няма проблеми.
Имах 29" ТВ Филипс, който се развали сериозно на 1-вата година .
Имам 28" широкоекранен 100 херцов Панасоник на 10г - има два леки ремонта.
=========================================

Не издържах!
Евала пич!
Ти си първият!
Аз пък не познавам някой който да си е купил каквото и да било от Самсунг и то да работи ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Наистина ли мониторите изкарват само 3 години?
Автор: imitev   
Дата:   21-11-09 09:32


У дома имам хладилни и микровълнова - работят като слънце!

ПП: Станахме 2ма дето им работят самсунгите [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Наистина ли мониторите изкарват само 3 години?
Автор: steeens   
Дата:   21-11-09 09:49

И аз съм доволен от Самсунг.Имам две играчки с тази марка, дето все още работят макар и с малки проблеми, но ми свършиха идеална работа когато ми трябваха.Но това нищо особено не значи, мой приятел имаше монитор Самсунг и той така почерня след три години, явно си е характерно за бюджетните им монитори да се скапват така.
А тъкмо щях да похваля Дел като страхотни монитори ама се оказва, че само старите са такива.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-11-09 10:15

Ами то... самсунг, колко да е самсунг? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tekumze   
Дата:   21-11-09 10:18

Бенк 19 инча на 6,5 години - бачка денонощно и е супер....

Отговори на това съобщение
 Re: Наистина ли мониторите изкарват само 3 години?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-09 10:24

Колкото платиш толкова получаваш.

Да очакваш повече е наивно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: skodi   
Дата:   21-11-09 10:35

А дали това което си получил струва колкото си платил ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: LubanskyJR   
Дата:   21-11-09 11:49

Автор: dobriquet
Дата: 20-11-09 22:11

Имаме хладилник мраз на над 20години. [smilie5]
---
[smilie18] [smilie18]
Утрепа ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Наистина ли мониторите изкарват само 3 години?
Автор: НАСОО   
Дата:   21-11-09 11:54

Автор: Tekumze
Дата: 21-11-09 10:18

Бенк 19 инча на 6,5 години - бачка денонощно и е супер....

...за лампа ли го ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tekumze   
Дата:   21-11-09 12:07

И за лампа става..... [smile]

Ами има хора 24 часа н компа и затова...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-11-09 12:14

Единственото нещо Гнусмас дето имам е гсм и наблюдението като цяло ми е, че за гсм-и са най-добре от висчкото продукти, които произвеждат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   21-11-09 12:18

гсм - не
Аз имам такъв, изгоря му матрицата на екрана ... смениха я.
Не мога да отговоря винаги когато ме търсят ... рестартирам и тогава се оправя за малко ...
Гнусмас[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   21-11-09 12:21

сапунгерите им са съвсем приятни. [smilie24]

даже взехме на майка ми такъв преди време.

Отговори на това съобщение
 Re: Наистина ли мониторите изкарват само 3 години?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-09 12:23

Самсунг го заобикалям по дефолт

Нека са си добри .

Без мен .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pasha   
Дата:   21-11-09 12:33

Лятото ходихме с един приятел във Техномаркет във Варна да му инсталират плеъра в колата и се наложи да чакаме около час един на когото му слагаха колони. За това време докато си чакахме отвън дойдоха поне 6-7 човека с повредени уреди за ремонт - до един Самсунг. Факт! Никога не съм ги уважавал особенно Самсунг но чак пък толкова зле!?!!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   21-11-09 12:40

Ето на това се спирам засега. Разработен специално по технология за графична работа и фотография, покрива 100% sRGB и 96% Adobe RGB gamut.

Цък!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milchev   
Дата:   21-11-09 13:30

Нещата се глобализират. Тая марка, оная марка - бла, бла..
В определен ценови диапазон всичко е еднакво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilia_dm   
Дата:   21-11-09 13:35

Аз имам същия проблем-един приятел ми каза,че кондензатора трябва да се смени/може би/...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rossco63   
Дата:   21-11-09 13:42

Мнението ми не е меродавно, но мисля че трябва за дълготрайна употреба да се купуват монитори от компутърни фирми - Ай Би Ем, Ейч Пи.......изклиучвам Ейзо например, защото там цената е друга.Имам Ейч Пи на 9г - без грешка:-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-11-09 15:09

Днес наглеждах едно usb дискче самсунг -- 320гб, 99лв. ама... самсунг? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Наистина ли мониторите изкарват само 3 години?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-11-09 15:32

Ааа Димов поразвързал си гледам кесията .


Ще гледаш повече време !


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: captainme   
Дата:   21-11-09 16:31

не знам за самсунг..... но моя Imac снощи се сдоби с вертикална цианова перманентна пикселова линия.адски тъпо при положение че вече няма apel care....

в хелп-а се казва че това било проблем който може да се появи при всяка lcd апаратура,не само при маковете....

много харесвам мак-ове,ама за толкова много пари и толкова малко годинки не върви[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: b-w_devil   
Дата:   21-11-09 16:47

Все пак, преди да тръгнеш да го изхвърляш, занеси го в някой специализиран сервиз - за консултация...
Възможно е "лампите" за подсветка (или както се водят там)да не са чак толкова скъпи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: captainme   
Дата:   21-11-09 16:56

между 250$ и 600$ ...по първоначално търсене..но може и по-евтино да се намери...

да не говорим ,че тепърва трябва да разуча къде могат да ми го диагностицират и оравят в бг, в частност Варна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: schenzou   
Дата:   21-11-09 17:06

Нали сте наясно колко скъпо е производството на LCD-TFT панели? В света има едва няколко големи производителя, които често обединяват усилия. Това са LG, Samsung, 1-2 тайвански фирми, Шарп, Филипс, Сони и още няколко японски фирми.
Apple, DELL, HP, Lenovo, Acer и всички останали просто ползват панелите на някои от изброените, като Samsung определено е сред най-предпочитаните.
Аз съм със samsung 171p от шест години и съм много доволен. Разбира се това е друга технология(PVA), на друга цена.



Публикацията е редактирана (21-11-09 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   21-11-09 17:08

Аз 2ра година съм с ЛСД ТВ Самсунг - перфектен. Иначе преди до го взема се бях насочил към други марки - всички дефектираха в рамките на 1-2 дни и ги връщах, та в крайна сметка взех Гвусмаса, който и в момента като го сравнявам с тези по хипермаркетите е с доста по-добро качество и контрастност...Та явно всичко опира до късмет. Самсунг са най-печелившата електронна компания и продават най-много от всичко следователно е нормално дефектиралите им продукти да са повече от тези на другите марки....

Примерно след като са реализирани 1000 Самсунга и 70 Сонита - неизбежно е в сервиза да има повече от първите...



Публикацията е редактирана (21-11-09 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogi69006   
Дата:   21-11-09 17:11

http://www.iiyama.com/ms_GL/Home


Това е което ползвам от години. Първо имах 19-ка - с кинескоп. Взех я на старо, ползвах 5 год, сега е у приятел. След това си взех 22 ТФТ от тях. Никакви забележки. Не знам обаче дали ги има в Бг.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   22-11-09 12:48

написа:

> Автор: gogi69006
Дата: 21-11-09 17:11

http://www.iiyama.com/ms_GL/Home


Това е което ползвам от години. Първо имах 19-ка - с кинескоп. Взех я на старо, ползвах 5 год, сега е у приятел. След това си взех 22 ТФТ от тях. Никакви забележки. Не знам обаче дали ги има в Бг.


И аз съм с една 17ка ТФТ която е на 5 години и не е мръднала, даже сега от нея гледам. Наистина са много добри.Не знам и аз дали ги има в БГ , баща ми я домъкна от някъде, така и не разбрах откъде.

Преди имах един Самсунг с кинескоп който бях взел на старо, беше железен. Новите нещо се скапват , по наблюдения от приятели.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »