Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   21-11-09 23:50

я пак за евтиния никонски 50/1.4 [smilie11] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-09 23:53

Никога не гледай цените на обективите от комплекта в магазина. Никой не ги купува без апарат.

Така де 500 лева??? и какво апарата за 20 ли са ти го дали?

Обективите от комплектите в повечето случай са около 100 лева втора ръка - всеки ги има, никой не ги иска. Няма и за аккво да го размениш.

Дръж го и си снимай.

По натам като накупиш други тоя пак е хубав! Щото няма да ти пука къде и как го ползваш. А скъпичките ще си ги пазиш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: LSK_Lindemann   
Дата:   22-11-09 12:58

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlaca   
Дата:   22-11-09 20:15

Аз съм с Оли е-510 и досега съм си снимал ипродължавам да снимам с китовия 14-42
Според мен няма смисъл да го сменяш .Ако го продадеш няма да можеш да му вземеш добри пари.ще трябва да доплатиш за друг който няма да е кой знае колко по добър от китаСледователно няма нужда да даоплатип да речем 100 200 лв отгоре за почти никва ралзика.

Ако обаче го сменш и вземеш 12-60мм е съвсем друго нещо.... ко имаш пари за такъв обетив тогава го сменяй :П

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   23-11-09 08:26

Като собственик на 14-42 и 12-60 мога да кажа, че при наличие на тези два обектива би било ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ГЛУПАВО да се продаде 14-42. По две основни причини.
Първата причина е, че 12-60 не работи с вградената светкавица. Обективът затъмнява долната част на снимката. Трябва или отделна светкавица (която е още багаж + 400 лв.+), или втори апарат (за вечер за компания и пр.) ...
Втората причина е, че 12-60 дава значителни изкривявания по ъглите (и дори не само по ъглите). На практика хора трябва да се снимат или само в центъра, или с приближаване.
Или най-добре изобщо да НЕ се снимат. [smilie18]
В това отношение 14-42 няма никакви проблеми.
Аз лично чакам да паднат още апаратите от типа Е-510/520/620, за да си купя .... трети. [smilie5] [smilie5] [smilie5]
На втория сега е 70-300. Не намирам двата да са прекалено много като обем и тежест.



Публикацията е редактирана (23-11-09 08:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   23-11-09 09:34

Янкофф , продай си кривящия 12-60 и си купи 4 тела Е-510! [smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-11-09 09:42

"Обективите от комплектите в повечето случай са около 100 лева втора ръка - всеки ги има, никой не ги иска. Няма и за аккво да го размениш."

Само дето на оли китовите обективи хем не се продават за 100 лева, хем са сравнително търсени....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   23-11-09 10:13

cicomanco пише: "Янкофф , продай си кривящия 12-60 и си купи 4 тела Е-510!"

Брей, то човек да не каже нещо накриво за Оли .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

cicomanco, нищо лично, нали така. Няма как да не криви 12-60. Това са физически закони. А иначе е страхотен обектив.

_____
Edit. Да го дообясня за начинаещите и други, които може да останат с неправилно впечатление. Широките обективи изкривяват в ъглите по законите на физиката. Вероятно Olympus Zuiko изкривява много малко. Казват, че е един от най-добрите широки обективи от този тип - с много практичен х5 зум (ако не и най-добрият). Изкривяването не е проблем, когато се снимат пейзажи, а дори и архитектура. Отделно - стават добри ефекти и т.н. Проблемът е, когато се снимат хора, че, ако не са в централната част, лицата им (а и тела, крайници ...) може малко да се изкривят. Аз не обичам да си играя да коригирам софтуерно, пък и съм най-обикновен любител, на средно ниво или малко отгоре. От тая гледна точка 12-60 малко ме дразни, когато не преценя добре и се окаже, че дадено лице е леко изкривено в групова снимка и т.н. Но иначе - разбира се, че 12-60 е прекрасен обектив!



Публикацията е редактирана (23-11-09 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   23-11-09 11:23

DXO вече има профили за Олимпус![smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »