Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: stingray   
Дата:   21-11-09 23:20

Стига с тея коментари на кой му е по- по- най-. Хората снимат а не спорят за глупости. Баси перфекционистите дето са всички тук... За мен една снимка няма ли идея, ако ще и с Марк5 и Никон д4 едиквоси да е снимана все тая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   21-11-09 23:25

stingray[smilie24]

нали сме си балканско племе локумът ни е много сладък[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   21-11-09 23:35

Аз още не мога да се разделя с моето 40Д.
В петък правих поредния тест на 40Д срещу 1Ds (mark 1). Искам да си оставя само едно тяло, че много рядко снимам и не мога да се реша кое да е. Двете камери са с почти еднакви мегапиксели и лесно се сравняват на пълен кадър. Сравних в тежки условия двете камери с 10-22 срещу 16-35 II снимайки един и същи кадър на бленди 2.8, 5.6, 9, 16. Освен видимият по-фин детайл на 1Ds и по-малкото аберации, фул-фрейм системата не превъзхожда значително 40Д, а е доста по-скъпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: Canon   
Дата:   21-11-09 23:37

HSGeorgiev
Понеже година съм снимал и с 40Д, та имам преки впечатления и от двата. Има си я разликата, но без да е смазваща /всъщност какво значи смазваща?/, а е напълно достатъчна.
Естествено, че е в прецизните неща, в детайла. За по-неглиже работа си има и по други апарати.
Я опитай да прочетеш от етикета в снимката, кой е сайта на *************.com на кадъра от 40Д - http://regionsliven.org/hristo/personal/tst/81.jpg

написан е вертикално, с бели букви на черен фон над кламерите.

[smilie3] Domains Registered on May 26 ,2008

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: Canon   
Дата:   21-11-09 23:44

stingray
Твоята теза е дежурното оправдание на мърлячите. Прилича и на оня виц за хубавата и грозната кака, дето, този който изтеглил късата клечка / по-грозната кака/ си повтарял непрекъснато:
- Ти характера гледай ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   21-11-09 23:45

хора... радвам се че още не сте ми препоръчали марк 3...

скоро ще видим какво ще взема... но за съжаление 5д няма да е... макар да ми е на сърце е далеч от това което ми трябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: Георги   
Дата:   21-11-09 23:46

ей като почнете да сравнявате апарати с някви зумаци


каноне, хайде намери нещо което отговаря на 24/1.4 или 35/1.4 на 40д-то си, и ела да ги сборим


о, няма такова ли?

ми няма. усещаш накъде бия нали [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   21-11-09 23:49

което ме подсеща как хората като почнаха да купуват дслрите, ти водеше дълги лекции на форума как канон про1 е поне същото, да не кажем и нагоре

с кое точно ти отесня про1-то [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   21-11-09 23:58

Canon
Да, така е. Но пък финната текстура на бялата стена в по-голямата част от кадъра се вижда в кадъра на 40Д, а почти липсва в кадъра на 50Д - там е много по трудно забележима и някакси леко замазана [smile] Така че разликата е наистина прекалено малка в картинката [smile]

Чувал съм, обаче, че има видимо подобрение при AF. За това нямам идея, не съм снимал с 50Д спорт или нещо подобно, но звучи по-интересно от 15-те МП [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: Canon   
Дата:   22-11-09 00:03

Георги
Твърдите почти не ме интересуват, независимо, че имам. А и под бленда 4, не снимам мазни картинки.
Аз про1-то, имам си го и си снимам и досега с него - но няма стабилизация [smilie23] .
Най ми харесаха дслрите, когато появи ЛВ, и когато почнах да ги закачам през лаптопа, заприличаха на нещо.
Това, което си спокойно си правех преди 4-5 години, се наложи да чакам до 40Д [smilie5]
Ама ти не снимаш, как ше разбереш разликата да се кьоравиш с едно око или да го гледаш на цял екран като при Зинара /апропо, сетих се, че семинара на Синар в софия така снимахме през 1998 година с една трипасова машина/.



Публикацията е редактирана (22-11-09 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stingray   
Дата:   22-11-09 00:08

Каноне дерзай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: Canon   
Дата:   22-11-09 00:19

HSGeorgiev
Вероятно е по-безфокусна - има някаква пукнатина във фона до часовника - различна е на двете снимки.
Наистина АФ на 50Д е малко по-бърз, н0 не е съществено като аргумент за избор. Кадрите и от 40Д са перфектни, според мен само ценовата разлика е съществена при такъв избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: Canon   
Дата:   22-11-09 00:37

Поздрав за Георги и деСЕРЕлите като такива.

http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/004~0.jpg


http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/004~0.jpg


[ezik]
[beer]



Публикацията е редактирана (24-11-09 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   22-11-09 09:32

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: apollo   
Дата:   22-11-09 11:05

Не си купувайте 17-40Л ще се преебете... между другото не си взимайте Канон по точно същата причина... там освен ширпотребки без никакъв качествен контрол друго не правят[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   22-11-09 11:09

canon определено би трябвало да имат по-стабилен качествен контрол, дай да не си кривим душата ся... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 40Д
Автор: apollo   
Дата:   22-11-09 11:13

Така е да но тук се взимат много насериозно нещата... онова мажело еди къде си другото имало неприемлива ХА. Снимайте бе хора[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jrr   
Дата:   23-11-09 16:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   23-11-09 23:49

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=315478&t=315478&phorum_uriauth=




Публикацията е редактирана (23-11-09 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheOne   
Дата:   25-11-09 09:05

незнам за 40Д...но имам още и едно 30Д което е на 60 000 кадъра и не е мръднал...за мен това е най здравата машинка [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »