Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнения за избран статив и оборудване
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 11:23

Ето и нещата, които съм избрал. Предполагам някои от вас ще сметнат, че са прекалени за настояшата ми комбинация /Никон Д90 и 70-300ВР/, но предпочитам стативът да не се сменя скоро. Засега той главно ще се използва за снимки в тъмната част на денонощието, както и призори, панорамни снимки, и снимки на архитектура.

Оборудване:
Статив: Gitzo GT3541LS
Глава: RRS BH-40 with Pro II
Други:
RRS Paning clamp PCL-1
RRS Precision Plus Package
RRS L-Plate


От гледна точка на това, за което искам да го използвам ОК ли е или имате препоръки?
Има ли смисъл да не взимам тази глава ами Markins M20

Благодаря ви,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 11:25

Забравих да спомена, че се нядавом в рамките на 2 години да можа да си позволя и един 70-200VR.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   19-11-09 12:00

$724.90
$356.00
други:
$235.00
$180.00
$140.00 - това ще трябва да го смениш, когато смениш тялото

$389.99

готов си да дадеш минимум 1100 гущера, за да снимаш със 70-300VR? направо недоумявам!

по-добре инвестирай в по-добър обектив!

всичко друго, така или иначе, ще го смениш!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-09 12:14

един карбонов бенро 258 с глава В2 (цена 700 лв) ще ти позволи доста по-скоро да имаш свободни пари за обектив

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   19-11-09 12:15

джъмбо [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-11-09 12:28

Да беше питал така подробно и преди да си купуваш обектив... Не ми е много ясно как се снима архитектура със 70-300... не че не става, ама доста отдалеко ще трябва да снимаш :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 12:43

Чакайте сега един по един. Нямам намерение да снимам архитектура с 70-300, давам го просто като най-тежкият ми обектив в момента. Дал съм и посоката на развитие.

Попринцип не държа хич да давам 1100 гущера, но търся нещо, което и след време, например 5 години, когато мина към по-голямо тяло ще мога да използвам без проблеми. Това е първият критерии, като на второ място идват теглото и размерите, които трябва да позволяват да се транспортира сравнително лесно.

Пак повтарям, не държа да е точно това, нито пък да е толкова скъпо, но донякъде свикнах с мисълта, че ще струва повече пари сега, а дългосрочно по-малко.

Съгласен съм и на Бенро, например комбинацията, която се дава от джъмбо, как стоят там нещата например с закрепването на апарата - имате ли ел-платки подобни на тези на RRS или просто нещо вършещо същата работа? Как би стоят там въпросът с панорамни снимки?

Ако спестя сега парите бих могъл доста по-скоро да взема набелязания обектив, въпреки, че и той си държи стабилно цена.

Благодаря на всички,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   19-11-09 13:53

Спокойно можеш да си вземеш
MPR-CL II: MPR with integral clamp
или дори
MPR-CL: MPR with integral clamp
вместо
RRS Precision Plus Package

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 13:56

Здравей n1x0n,

благодаря ти за съвета. Няма ли опаснтост при широкоъгълен обектив с 10 мм да ми излезне в кадър някоя от тези шини?

Като цяло каква смяташ за комбинацията, която за сега съмв сглобил? Струват ли си толкова пари за статив и глава? какво ползваш ти?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   19-11-09 14:09

Парите вложени в качествени статив и глава - винаги си струват. Много хора го пренебрегват това.

Преди всичко прецени дали ти трябва карбон, т.е. дали тези 300гр. които ще спестиш са критични. Карбона е много хубавно нещо, но трябва да се пази доста за да живее дълго.

п.п.
При 8-10мм обектив просто можеш да обърнеш шината обратно и да я плъзнеш леко назад в panning clamp.

Погледни и това тук:
http://acratech.net/
изключително добри неща.



Публикацията е редактирана (19-11-09 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 14:32

Още един път мерси за мнението!

Проблемът е, че майче не са 300 гр. ами едно кило, ако взема алуминиев. Иначе особено снимките, които искам да правя със статив в общи линии май няма да изискват толкова мъкнене. Поне засега си го представям тук из София, където и колата помага понякога, и по разни пътувания в чужбина. Дали този статив е удобен за това нещо честно казано не мога да преценя сега, донякъде затова и сега се обръщам тук.

Хем искам леко, хем стабилно...

Акратех ги гледах и съм запознат с тяхното качество. Засега единствено желанието да не плащам 2 пъти доставка ме кара да търся чялостна поръчка от RRS ако изобщо се убедя в това, че има смисъл от това нещо.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-09 14:33

стандарта при бенро и главите В е същия като при арка суис

да не говорим че имат доста плочки

http://www.benro.cn/EnSite/EnProductSeries.aspx?parentId=122&parentName=Camera%20Plate/Clamp

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   19-11-09 15:02

Гицото носи 18 кг. Ти ще сложиш ли някога повече от 6-7? Например Д3 с 500/4 ВР или подобен с малък толеранс. А смяташ ли да инвестираш 15 000 долара само за тази комбинация? За сравнение, 70-200 тежи кило и половина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 15:12

Отговорът определено е Не. Д3 смятам, че никога няма да ми е нужен, нито чак такъм телеобектив. Пак казвам, смятам че 70-200 е горе-долу максимума за следващите няколко години.

Дори и да не е това Гицо, какво би предложил ти? Каква глава към него? Какво препоръчваш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   19-11-09 15:18

Виж вариантите на Джъмбо. или Манфрото. в краен случай някой от големите Велбон-и

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 15:31

Що се отнася глава също ли там да се ориентирам - виждаш става дума за ябълковидна глава? Или там би си стрували да се търси нещо по-качествено?

Поздрави и благодаря,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-09 15:56

това което си показал е ябълковидна глава затова и препоръчвам ябъковидна глава....

за мен е по-добра... но е въпрос на усещане

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   19-11-09 16:06

ябълковидната е просто вид технологично изпълнение. Може да е качествено или некачествено. Много хора снимат именно с такива - въпрос на предпочитания и кой какво снима.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 20:47

Аз съм решил, че ще е ябълковидна, въпросът е каква точно - отново ли е бизсмислено да търся RRS или все пак дава предимства?

Джъмбо: Имате ли някакви стативи без средна колона?


Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-09 20:52

принципно бенро произвеждат но не е внасяно защото не се търсят...

а мога ли да попитам защо без колона???

с тази комбинация (може и карбонова) колоната е доста добра идея....

иначе за 257/8 серията има къси колони които позволяват да се снима от максимално ниското което може камерата


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   19-11-09 21:01

Автор: джъмбо
Дата: 19-11-09 20:52

а мога ли да попитам защо без колона???


Преди да почнеш да продаваш стативи, би трябвало да можеш поне сам да си отговориш на горния въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 21:07

Едно, че би било по-стабилно, а и просто защото мисля, че не би ми трябвала. А това ми намалява и теглото.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-09 21:10

ами както казах има къси колони за целта...

а при карбонов статив не намалява кой знае с колко теглото...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   19-11-09 21:12

Без да е съвет. Просто разсъждавам, като ползващ стативи.
Как си представяш с един статив да си решиш проблема. Когато почнеш да го ползваш и видиш разликата в резултата, ще искаш статив навсякъде. Един за ходене, един за "до колата" и един монопод за ... ще видиш, че има за какво.

Не се хвърляй на най-тежкото.

Едно от най-важните неща е височината на разгъване, за да ти е удобен, а не да ходиш на чакръкчия, после.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   19-11-09 21:15

А ако реша да взема статив и глава от теб как бих могъл за използвам някаква панорамна глава т.е. чисто технически ми е ясно как става, но има ли възможност от Бенро да се достави такава. Те имат ли нещо такова?

Честно казано от доста четене насам натам оставам с впечатлението, че всички е по-добре да е от една марка, защото и Арка Суис стандарта не се имплементира навсякъде по един и същ начин.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-09 21:17

панорамни глави се произвеждат от различни производители...

например нодал ниджда

махаш главата на статива и завиваш нинджата на основата...
харесвам я защото е хипер компактна и преносима за разлика от манфрото

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   20-11-09 11:25

munich,

взимай каквото си намислил! Статив се взима доста по-рядко от боди или обективи, и е важно да има луфт нагоре! Прецени обаче внимателно точно каква глава ти трябва.

Този статив обаче трудно ще го носиш по пътувания, все пак си е над 2 килограма - става дума за сайтсийнг. За качеството обаче няма 2 мнения - струва си парите! Погледни и стативите на Feisol, ако искаш без колона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   21-11-09 00:44

Виж Feisol 3442.



Публикацията е редактирана (21-11-09 00:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: munich   
Дата:   23-11-09 11:07

джъмбо:

Каква е разликата между n6 и m8 пир абревиатурата на стативите на Бенро? Например при 258. Неговата средна колона може ли да се маха и директно на основата да се закрепи произволна глава?

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-11-09 11:41

м8 са по-новото поколение
главата се закрепя на колоната (тоест не може да се игнорира)

иначе ще има такива догодина


http://www.benro.cn/Upimg/54a89a4e-cd48-40da-b7f8-7e1fe45e6e40.jpg




Лесна инструкция за това как да разберем какво означава стикера указваш модела на даден вид статив Benro.

Като за начало ще се спра на стикерите залепени на професионалната серия основи в това число и Travel основите.
Общо взета стикерът е лесен за разкодиране, а разкодираш ли го веднъж от там нататък е лесно. Какво е нужно за лесно разкодиране? Може би малко разяснения, които ще помогнат шифъра да се предаде.
Да започнем подред. Стикера се състои от комбинация от букви и цифри. Буквата стояща в началото на кода указва какъв тип е стативът: буква А (aluminum) означава, че стативът е изработен от алимуниево-магнезиева сплав, буква С (carbon) показва, че изработката на статива е от въглеродни нишки. Първата цифра показва големината на статива. Тя варира от 0 до 4. Колкото по-голяма е цифрата толкова по-голям и товароносим е въпросният статив. Следващата цифра указва модела. В момента Benro разполага с 3 модела основи, които се предлагат на пазара и техните цифри са: 5; 6 и 9.
5 е цифрата, която указва, че става въпрос за стандартна основа.
6 указва серията основи Travel.
9 е за серията Flexpod отличаваща се с нейната позиционираща се колона във всякакви равнини.
Следващата цифра от кода указва броя на секциите, от които е изграден крака на статива. Benro предлага на своите клиенти варианти с 3 секции (цифра 7), 4 секции (цифра 8) и 5 секции (цифра 9). Колкото по-голямо число толкова повече секции и по-компактен вид в сгънато състояние.
Последната буква и цифра от кода указват поколението на даденият модел. В момента има 2 поколения стативи n6 и m8. Поколението m8 е по-ново и започва постепенно да излиза на пазара.
И така вземаме статив в ръка и поглеждаме стикера залепен на него: A-169m8 разкодирано това означава – алуминиев статив от серия Travel със средна товароносимост, 5 секционни крака и от поколение m8.
Още един пример: C-297n6 – карбонов статив от серия Flexpod, средна до висока товароносимост, свободно позиционираща се колона. Поколение n6.
За моделите от базовия клас разкодирането на стикера е още по-лесно. Всички те са изработени от алуминий и затова стикера започва с буква А. Числата са трицифрени и по-голямото число указва и по-голям статив. Започват от 200 и стигат до 650. числата от типа: 350; 550; 650 указват че модела е с 4 секционни крака а числата 300; 500; 600 указват стативите с 3 секционни крака. Края на кода EX е съкращение от excellent защото тези стативи наистина са отлични.
Няма да минем без задължителният пример: A-550EX – алуминиев статив от базов клас с 4 секционни крака.

http://www.benro.bg/

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »