Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Недооценен
Автор: y.ivanov   
Дата:   18-11-09 23:29

В начлото си мислех, че този сайт е пълен с надути фотографи... Но се оказа че не е така. Бързо минах през представяне и там полочавах добра оценка на фотографията си. Но после, когато почнах да качвам в галериите се разочаровах защото имам снимки които са получило мнoго малко гласове, а заслужават повече. Може да съм на 16, но виждам, че имам доста добри снимки, които са недооценени.

Снимки, като тези -

https://photo-forum.net/i/1217229


https://photo-forum.net/i/1210739


https://photo-forum.net/i/1210741


https://photo-forum.net/i/1202717


https://photo-forum.net/i/1216778
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   18-11-09 23:34

хм, и от позицията на какъв прецени кое колко заслужава?

не ти е гот тонът на темата, хеле пък като за на 16.

иначе снимките не са лоши, да.

бих намалил обработката.

 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   18-11-09 23:35

може и на 13 да си, пак не е много етично да се рекламираш по този начин [smilie18]
за туристически кадри с малко по-добро качество оценките са справедливи [smilie24]
 Re:
Автор: Manchev   
Дата:   18-11-09 23:38

Яворе снимай повече и по-малко време обръщай на форума. Не ти трябва да те оценяват тук. Когато ти дойде времето ако се стараеш ще те оценят където трябва и където ще имаш полза от оценката. [shtrak]
 Re:
Автор: icolin   
Дата:   18-11-09 23:39

Браво синко само в тоя дух :) Кажи им какво си мислиш....... че са недооценени така си е.... но има и много по-добри кадри от твоите които също са недооценени обаче никой не "риве"... тук се качват снимки доброволно.Ако ти изнася!
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-11-09 23:45

Някой ден, може би, точките ще спрат да те вълнуват.
Критиката е по-ценна.

ПС
Смятам, че ще можеш да оцениш обективно сегашните си снимки едва, когато надминеш нивото, на което си в момента.



Публикацията е редактирана (18-11-09 23:48)
 Re:
Автор: Стоев   
Дата:   18-11-09 23:57

не се коси ами цапни една биричка [beer] [smilie3]

 Re:
Автор: graphix   
Дата:   19-11-09 00:47

безалкохолна ;) написа:
 Re:
Автор: jack-of-diamonds   
Дата:   19-11-09 02:28

Тези точки закво са ти ? Не стават за ядене.

ps. stay in school !

 Re:
Автор: vlaca   
Дата:   19-11-09 03:01

y.ivanov
Искам да те попитам 1 елементарен въпрос.
Ти защо снимаш...заради точките или заради собственото ти удовлетворение от фотографията. ???
Мисля че повечето хора тук снимат защото фотографията е не само тяхно хоби и професия ,а и техен начин на живот
От форума можеш да получиш ценна критика кяото ще ти бъде полезна и ще ти помогне в по нататъчното ти развитие като фотограф.Човек се учи от грешките си.
Точките в този сайт ти помагат да разбереш дали си в праивилната насока .Тоест щом снимките са ти недоуценени значи има още над какво да работиш

Моя съвет е да гледаш точките като формалност ,а да наблегнеш повече на практиката защото тя е най-добрия учител ...естествено практиката се прилага едва тогва когато си прочел теорията
успех
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   19-11-09 03:04

y.ivanov Смятам че имаш бъдеще като фотограф,според моето скромно мнение! Ама наистина ли искаш да привлечеш вниманието към себе си по такъв начин!!!
Да,може да станеш "популярен"ама не по начина който ти се иска!
Нека ти кажа един кратък виц,пък ти ако искаш(и можеш),си извади поука!

Преди години,по времето на социализЪма,в едно училище,едно момче на твоите години било много популярно с това че пушело само цигари"Кент".Всички му викали "Кента".Един негов съученик много му завиждал за това.И понеже много искал на него да му викат "Лорда", на един купон се появил с цял кашон цигари "Лорд".И желанието му се сбъднало...Станал популярен и се сдобил с прякор..."Кашона"!!![smilie18] [smilie18]

Та и ти...внимавай с теми като тази да не извадиш очите вместо да изпишеш веждите!
Веднъж земат ли те за мезе...трудно ще се откачиш! Желая ти успех във фотографията и много повече търпение! Ще дойде и твоят ред, да се докажеш и да станеш популярен![smile]

 Re:
Автор: portradamus   
Дата:   19-11-09 03:43

младенов [smilie24]
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   19-11-09 05:10

y.ivanov ТИ ОЦЕНЯВАШ ЛИ СНИМКИТЕ НА ОСТАНАЛИТЕ АВТОРИ ВЪВ ФОРУМА ИЛИ САМО ЧАКАШ ДА ТЕ ОЦЕНЯВАТ? ОЦЕНКИТЕ СЕ ФОРМИРАТ ОТ НАС САМИТЕ ТАКА ЧЕ ПРАВИ СИ ИЗВОДИТЕ.ТОВА БЕШЕ ПО ПОВОД ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ НА АВТОРА И КЪМ АВТОРА.ПРАВА ЛИ СЪМ?
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   19-11-09 07:30

Моля изключете Caps Lock-a [smile]
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   19-11-09 07:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   19-11-09 07:41

Добре tnt. :-)
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   19-11-09 07:47

неетично е с капс лок...гаче ли викаш-подкрепам тротилката

младежо...имаш хубави неща, но скромността би ги направила по-хубави...нахалничко някак....
щеше да ме зарадваш, ако извадеше на колега/колежка недооценените и да се косиш за тях, макар пак да би било реклама
 Re:
Автор: недялко_М_цанев   
Дата:   19-11-09 07:49

Не е лесно да си на 16г.
Не че да си на 30г. е по-различно
Че и на 50г. някои се държат като 16 годишни

За твое точкогонско успокоение - преди години в този форум за майтап беше качена снимка на Бресон и беше по-слабо оценена от твоите снимки.Мисля си че като за 16 годишен ти е рано да мериш известност с магнум фотографите.Снимай си и си кротувай.
 Re:
Автор: icolin   
Дата:   19-11-09 07:53

недялко ми хареса :)
 Re:
Автор: snowdrop   
Дата:   19-11-09 08:31

y.ivanov,
Напълно те подкрепям. На 16 или не, ако имаш какво да кажеш и можеш да защитиш позицията се, кажи си го. Та ако ще целият форум да скочи срещу теб. От много мълчание файда няма.

Колкото и да се роптае срещу точките, всички "майстори" (а и не чак толкова майстори) са си пуснали снимките с опция за точкуване. Защо? Ами защото така си вдигат самочувствието, могат да качват повече снимки, получават право да "Б"-точкуват другите. Ако всички казват че не им пука за точките, дайте да ги премахнем и всички да сме равни - Кубето, Асахи, Пешо, ти и аз. Защо има "Автори ТОР 100"? Всеки иска да бъде оценен, и понеже почти никой не си прави труда да изкаже мнение различно от "++++" и "!!!!!", точките са тези които дават някаква представа какво ни е нивото.
Даден писател, музикант или худойник е известен защото е бил оценен от хората. По каква "точкова система" е друг въпрос.
 Re:
Автор: e.StaneV   
Дата:   19-11-09 08:35

Еййй деформирахте младежта с тия точки начи, и недооценявате младежта, лелее....имам чуството че е пълно само с Феодални старци в тоя форум [smilie5]

 Re:
Автор: tnt   
Дата:   19-11-09 08:39

феодални, феодални...колко да са? [smilie8]
 Re: Недооценен
Автор: e-mil   
Дата:   19-11-09 08:47

"Ами защото така си вдигат самочувствието..."

Не ти ли идва наум, че може да ги пускат за гласуване, защото примерно искат снимките им да се появяват по-често във временния рейтинг? Все пак доста от тях това работят и профилите са им портфолио.
Ако някой се надява на самочувствие заради форума, трябва или да е съвсем нов във фотографията или много да го е закъсал.
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   19-11-09 08:47

аахахаха... верно... тия феодални старци са навсякъде...хахаха
 Re:
Автор: atin   
Дата:   19-11-09 09:04

Хората са ти дали ценни житейски и професионални съвети, вместо да те сритат по самонадеяния задник. Дотук добре. (За твое успокоение, синдрома "неоценен гений" ги тресе и някои от батковците тук, затова споко). Само не си режи ухото, ще ти трябва за обеци а и вече е правено.
 Re:
Автор: nikola_bathory   
Дата:   19-11-09 09:28

y.ivanov - луд ли си, тук една групичка си брои точките и си вярва и си се радва [smilie18]
Ти избираш - дали да си като тях или дали да се занимаваш с фотография. [smile] Изборът е твой!
 Re:
Автор: ege   
Дата:   19-11-09 09:37

Като гледам си съвсем нормално оценен, Иванов. Хубаво снимаш, ама не си толко велик, за колкото се смятш.
Ето аз бях ниско оценен, но не за друго, а защото снимките ми бяха зле. Изтрих ги да не се излагам.
Тоя nikola_bathory е по-зле и от мене, но още не го е осъзнал[smilie19]
 Re:
Автор: korn   
Дата:   19-11-09 09:43

Ами то и аз от 5 години съм регистриран във форума [smile] , а още не съм станал с "рейтинг Б" [smilie8] ... пфуууу [shtrak]
[beer]

 Re:
Автор: geokar   
Дата:   19-11-09 10:11

Айде още една тема по темата! Само да вметна, че ако се направи едно щателно проучване, ще се окаже, че най-много "недооценени" има не в "представяне", а сред батковците и каките Беее-та и потенциалните таквиз. И то си е логично - стремлението поражда мерака.
 Re:
Автор: geronimo76   
Дата:   19-11-09 10:29

[smilie25] Какви оценки бе хора,що се излагате..:):)снимайте и се наслаждавайте,другото е за хората с комплекси...а за това кой какъв фотограф е...няма нужда..вижда се ;:):)[smilie25]
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-11-09 10:30

Яворе, в композиционно и идейно отношение снимките ти не се отличават от масовката. Опитал си се да подражаваш на някои стилове в обработката, при това не най-добрите. Имай предвид, че ако нямаш качествена фотография обработката няма да я направи по-добра.
 Re: Недооценен
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-09 10:35

да следвата съветите на феодалната старица....
почваш да пишеш като луд всякакви хвалебствени коментари....под всички снимки под ВСИЧКИ

след няма и 2-3 месеца активно писане всеки ден по 3-4 часа и коментари от по минимум 300 знака ще имаш достатъчно висок рейтинг и ще може с гордо вдигната глава да седиш срещум брулещия форумски вятър....

както прави баба ти лалинда [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re:
Автор: dundo   
Дата:   19-11-09 11:06

Последната ми харесва, но в останалите няма наистина нищо особено, за да оправдаят висок рейтинг, а 1-2 от тях са откровено слаби, според мен. Например "Синеморец". Какво точно се очаква да види зрителя в нея, и защо си си губил времето за да я обработваш, аз нямам никаква представа. Снимка на нищо. Може би ако съм ходил в Синеморец, щях да знам какво е това, и да се впечатля, но сега виждам една просто една локва и скала. Дори не знам колко са големи.
В Raihrad средата на снимката е премрежена много неприятно за зрителя, според мен, от дървото. Нито сградата се вижда, нито дървото.
"Прага" е отчайваща тъмница. Драматичното небе с нищо не помага, а хората не са достатъчно безплътни, каквито си се опитал да ги направиш, може би да подчертаеш величието на града.



Публикацията е редактирана (19-11-09 11:11)
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   19-11-09 11:22

korn, хубави са ти снимките в профила[smilie24]
 Re:
Автор: bc   
Дата:   19-11-09 11:25

Че какво им е недооцененото? [smilie11] Всички снимки, които си показал, са с по 100-150 т. Аз и на 50 се радвам, пък ти за 150 цивриш. [smilie5]

 Re:
Автор: dau   
Дата:   19-11-09 11:29

Поредния талант дето форума му е прекършил развитието с малко точки [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   19-11-09 11:36

3 и 4 ми допадат. Гласувах. Да не забравиш да минеш и да върнеш жеста- то така става тук[smilie24] [smilie3]

 Re:
Автор: hristov2256   
Дата:   19-11-09 11:44

тц...
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   19-11-09 12:57

Джъмбич, почти си счупих врата от смях [smilie24]
Към Автора на темата:
Както ти е казал Асахи интересната обработка не прави качествена снимка. ХДР на щяло и нещяло не върви. Кадърът с дървото в центъра...[smilie8] Прага е интересна, но както някой каза по-горе просто туристически кадър. Виждал си как снимат на бавни скорости и размазаните от движението хора придават усещането за движение и в снимката, но при теб не се е получил този ефект. "Не гледай точките..." (макар да е доста трудно и всичките дето ти казват не гледай всъщност доста се вълнуват) Трябва да откриеш стила, в който си най-силен и там да се развиваш. На всички е ясно, че не можеш едновременно да си перфектният пейзажист и да снимаш идеално репортаж, просто защото двата типа фотография са коренно различни.
Успех и споко
Всички в началото са били така :-) поразгледай профилите на някои от Големите тук. Разчопли по-назад до първите им снимки и виж рейтингите. Разгледай всичките им снимки и ще видиш как полека-лека набират инерция и в един момент стигат до тук където ги виждаш в момента...
 Re:
Автор: мара   
Дата:   19-11-09 13:35

пич, имаш хубави снимки, евала ти. и колкото повече хубави кадри-клишета имаш, толкова по-добре. най- важните неща се учат с клишетата, то не е и случайно, дека се клишират, де. скромността е за такива, дет нямат други качества. ама па да пуснеш без грам чувство за хумор тема, в която да събираш точки...мнееем....грозна работа ти казвам. разбирам защо така си постъпил, разбирам ти и чуденето. и аз се чудя на разни неща в разни моменти. ма тема по тоя начин....виж, да беше ги спрял от гласуване, да беше пуснал само картинки...де да знам.
аз лично съм гласувала за някои кадри. навреме.
 Re: Недооценен
Автор: Pink_Kong   
Дата:   19-11-09 13:48

Е, нормално е след като има система за оценяване, човек да се вълнува от нея, особено като си на 16.Според мен снимките ти са доста добри и ще стават все по-добри, малко повече си залитнал към безпричинното "ХДР", ама и това ще мине.
Нищо лошо не виждам, че търсиш внимание, така ще чуеш и ценни мнения тук.
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   19-11-09 13:58

Ужасно е, толкова млад, а вече недооценен...[smilie2]

Вие се подигравате, но май не сте наясно с мъката, която изпитва творец, вложил цялото си сърце и душа в творба, която после не получава полагащото й се признание от широката публика!
Мъката, която спохожда душата, когато съзрем двуцифрен рейтинг под шедьоврите си. Ужасно е... нетърпимо... [smilie2]
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   19-11-09 13:59

кто цяло идеята кой за какво се бори малко бяга тук според мене ама здраве да е. едни снимат с цел да се развият, да натрупат популярност и да правят пари от това... други за удоволствие и да си харчат парите за скъпи играчки... мисля че гласовете в този форум няма да помогнат за нито едно от двете начинания ... в единия случай не е тук необходимата публика за да започнеш да вадиш пари от занаята, а в другия ако ти е за хоби... е?и ги тея точки, снимките да стават хубави:") аз от всичките писаници, не можах да разбера нито позицията на човека който пуска темата, нито на хората които го упрекват. Мара.. с тебе съм съгласен че това е евтин начин да се рекламираш сам.... обаче тогава се получава че човека снима за точки и нищо друго. айде спирам този емоционален изблик[smilie5] [beer]

 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   19-11-09 14:00

Всичкото хубаво, ама тук не се счита за много коректно да даваш линкове към сниомките си без да ги свалиш от гласуване.
За снимките, аз не виждам да са недооценени, всички са с по над 100т.
 Re: Недооценен
Автор: zizero   
Дата:   19-11-09 14:19


http://212.36.3.59/site_pics/122/._1258365893_Lqlq3.jpg



Тази е готина [smilie24]
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   19-11-09 15:53

худоЙник звучи свежо [smilie18] [smilie18]
 Re: Недооценен
Автор: mladenov   
Дата:   19-11-09 16:39

И още нещо да добавя...
Авторе,като искаш да се мериш с Големите и да бъдеш оценяван като тях,не е зле като пуснеш тема да се върнеш в нея и да отговориш на някое и друго мнение! Като ти пораснат топките достатъчно ,че да ти стиска да отговориш на някой който те критикува или ти се подиграва откровено,тогава пускай теми в които да се жалваш колко си недооценен![beer] [smilie18]
 Re: Недооценен
Автор: грегари   
Дата:   19-11-09 16:54

все едно ни питаш.
-защо не слагате снимките ми в "любими"!?!?!?
[smilie10]
 Re:
Автор: y.ivanov   
Дата:   19-11-09 17:05

Не ме е страх да отговоря...

1во - повечето от снимките (специално ако говорим за ХДР са снимани преди година и повече ) част от снимките само са правени преди месец.

2-ро не съм търсил рекламация, а просто се издразних и исках да си изразя мнението... което вие приемате остро.. но няма значение ... мисля че има и хора които са ме разбрали. [beer]
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   19-11-09 17:13

То рекламация никой обикновено не търси. [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Недооценен
Автор: BotsRevenge   
Дата:   19-11-09 17:56

y.ivanov - стана ми интересна първата точка. Какво смяташ, че е значението на това кога са заснети снимките?

Ако мисълта ти е, че преди една година си бил на по-ниско ниво и сега вече можеш повече, защо не пуснеш за гласуване неща, които смяташ, че си направил по-добре от преди?

Относно издразването - много хора тук се сблъскват с него. Ако искаш да спреш да се дразниш, започни да снимаш пРутрети, голи жени и хипер-арт пейзажи. Другият вариант е да откажеш да се гласува за снимките ти.

Аз отдавна не давам да се гласува за моите снимки и така ми е добре. Който има да каже нещо смислено, винаги е добре дошъл. Точици и плюсченца не ща. За мен поне е достатъчно да мога да публикувам снимките си в подходящите категории.

Ти прецени дали за теб това ще е достатъчно.



Публикацията е редактирана (19-11-09 17:58)
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   19-11-09 20:41

Автор: грегари
Дата: 19-11-09 16:54

все едно ни питаш.
-защо не слагате снимките ми в "любими"!?!?!?


Питам ви [cool]
 Re:
Автор: jino   
Дата:   19-11-09 20:57

Титан си ти Иванов !![smilie24]
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   19-11-09 21:39

като изключим "прага"(хората на моста),другите са посредствени туристически снимки,както каза matzo_tn :)не се величай толкова само ще си навлечеш яда на всички от форума....
 Re:
Автор: Любител2   
Дата:   19-11-09 22:09

Аман от неодоценени!90% от колегите във ФФ снимаме за кеф.Имат ли значение точките?
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   19-11-09 22:28

1. Недооценен - оценката на другите и по-ниска от вашата собствена, за себе си.
2. Оценен - оценката на другите е равна на вашата собствена, за себе си.
3. Надценен - оценката на другите е по-висока от вашата собвсвена, за себе си.
[smilie18]
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   19-11-09 22:28

Абе тука има некви пичове дето живеят, за да си пуснат снимките във форума и ако не им кажат колко са добри сигурно ше си резнат вените. (За всички дето се вълнуват от точки) Щракайте бе, кво ви пука дали сте Г категория, живейте си с кеф, а не, за да ви потупа някой по рамото и да ви каже "браво, браво, много добре". Що си мислите, че най-великите са в тоя форум е тва не мога да разбера. Ай със здраве, нещо се ядосах.



Публикацията е редактирана (19-11-09 22:38)
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-11-09 22:37

Чекай си вида точките натекли ли са се.
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   19-11-09 22:52

Ало, младежа, я ми виж профила... доскоро имах снимка без точки... и изобщо не ме интересува... аре, марш да си допиеш бозата...
 Re:
Автор: hristov2256   
Дата:   19-11-09 22:58

Младежта отдавна не пие боза [smilie18], може би...заради това е тази тема [smile]
 Re:
Автор: Любител2   
Дата:   19-11-09 23:05

Ами да пие!Бозата е полезна!
 Re:
Автор: kamiabg   
Дата:   20-11-09 00:46

Новата снимка не е лоша !:)
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   20-11-09 01:03

Аз пък погледнах профила в началото на темата, погледнах го и сега - доста точки са се понатрупали, явно такъв тип реклама бачка...
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   20-11-09 01:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: vlaca   
Дата:   20-11-09 01:40

Аз мисля,че прекалено много врмее му отделихме ...
 Re: Недооценен
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 01:48

Поради зараждащото се недоволство не е зле Админа да затваря такъв тип теми навреме.
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   20-11-09 01:59

Предлагам да гласуваме първо. Аз съм темата да остане.Интересни са ми различните мнения.
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-11-09 02:15

Понеже няма демокрация гласуването е ненужно.
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   20-11-09 02:20

На мен ми харесва как господина се е "издразнил" без никой с нищо да го дразни... просто щото не са потекли точки като червени ескадрони...
... И съм сигурен, че ако срещне на живо дори и половината, писали в темата му, няма даже да им спомене, че снима...

Искам да ти кажа, пиле, че теб могат да те оценят само хората, които те познават... недей да търсиш одобрение и любов сред непознати... за какво ти е?
 Re:
Автор: Rustygun   
Дата:   20-11-09 08:11

Още един Джигит-ален...[smilie21] [smilie18]
 Re:
Автор: мара   
Дата:   20-11-09 08:18

е, пичът се е обадил един-два пъти. а ние си приказваме. човекът е на 16...на 16, ей! и не е лошо да се държим кат големи хора. даже не е необходимо да изразяваме някво снизхождение за снимките, щот са добри, а поведението му е доста зряло за 16...всравнение с нашето(често пъти[smilie5] ) така че наистина си е време да се затваря темата[beer]
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   20-11-09 08:18

айде стига сте го яли момчето!
Тази тема единствено доказва, че някой трябва да ни навре снимките в лицето, че да ги гледаме, па може и да ги нагласуваме!
Колкото и рейтинги и подредби да има, факт е, че доста снимки просто си потъват [smilie7]
 

 Тази тема е затворена