Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   17-11-09 13:49

jeremiah, много добре казано. [smilie24]

 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   17-11-09 15:42

Запознах се с Жоро Колев на тазгодишната Бодиграфия 2009. Бяхме в една група и в една стая. Макар и само за 6 дни успях достатъчно добре да преценя за себе си що за човек и фотограф е Жоро. В този ред на мисли и в контекста на статията искам да кажа следното.
Жоро преди всичко е много добър човек. Професионалист с много ясна концепция за живота си и за това, което прави, постигнал е и иска да направи и постигне. Жоро не отказа да даде съвет на никой, който се допита до него, даваше насоки в работата и беше изключително толерантен към всички и в нашата група и към моделите. Общуването ми с него ми донесе много положителни неща, но и ми доказа за пореден път, че българинът не обича успелите. Точка 6 или 7 от кодекса на Шопа гласи: "Я не сакам на мене да ми е добре, сакам на Вуте
да му е зле." В малък град като Хасково, един успял човек като Жоро е трън в очите на другите, "велики" хора, колеги и клиенти.
Отношението към него не е сформирано на никаква друга база освен на чистата завист, било то от застаряващи фотографи, с няколко медала в шкафчето и отминали
славни изложбени времена или младоци, които все още мислят, че всичко което лети се яде. Жоро сам ми разказа с усмивка как са го набедили за "комерсиален", но както обичам да казвам аз: "Потупване по рамото не ям". Изкуството в днешно време е лукс, който не всички могат да си позволят. Комерсът е в основата на повечето успешни бизнеси. Огледайте се...всичко, което видите около себе си е комерсиално. Такъв е животът ни, малцина са тези, които купуват изкуство и затова малцина са тези, които го правят и то те го правят за удоволствие. Когато си избрал нещо за своя професия и очакваш да изкарваш пари от него, не можеш да си позволиш да работиш само за чест и слава. Ако имаш стабилна професия от която изкарваш достатъчно пари, за да живееш нормално и спокойно, можеш да си позволиш да правиш изкуство, друг е въпросът дали умееш!
И накрая искам да завърша с един съвет: Не се сравнявайте с най-доброто, което могат другите, стремете се към най-доброто, на което сте способни вие самите.
Някъде винаги има и ще има по-добри от нас, но това не ни пречи да достигнем предела на своите собствени възможности...
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   17-11-09 16:09

Сега - Бони вече спомена, че три теми за едно и също са много, чудя се защо не я закрива тази. Първата тема си беше пусната с явна цел - реклама (в противоречие с правилата на сайта) - получи се обратен ефект и това е съвсем логично, ама струва ли си да се продължава?
mondragon, може да не съм прав,но ми се струва, че един "специалист" във фотографията е длъжен да познава областта си изцяло, додигиталната фотография също. От друга страна може интервюто да е "поза" за пред медиите (Би Джииз също твърдяха, че не знаят нотите, за да са по-оригинални). Но в такъв случай за какво говорим? Снимките, които видях, също не ме убедиха - може да имат някаква комерсиална стойност в определени потребителски кръгове, но "нарушенията на правилата" в тях, по моето скромно мнение, не е художествено оправдано, издава по-скоро неумение и буди недоумение яростната му защита. Нямам и не мога да имам нищо против автора, радвам се на това, че е успял в Хасково и се надявам да подобрява стила си, затова може би е нужно да се вслушва в доброжелателна критика. Щом е добър човек, несъмнено го прави. Добре е, че е намерил клиентела, която харесва работите му. Искрено му желая успех!



Публикацията е редактирана (17-11-09 16:23)
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   17-11-09 16:50

dobriquet, кофти пример.
ей тва е добър пример, кофти, че не останаха такива.
http://bcatthreads.com/files/fashion-sketches.jpg



 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена