Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За добрия тон във фотографията....???
Автор: miton   
Дата:   17-11-09 09:55

Защо става така?
http://haskovo.net/index.php?module=news&action=details&id=55433
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   17-11-09 09:57

Аз също не одобрявам
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   17-11-09 10:04

Интереси и завист гарнирани със нисък интелект (не се отнася само за Колев)
 Re:
Автор: boni   
Дата:   17-11-09 10:05

Пичове, това е третата тема относно това интервю, която пускате тука:) Има още една във форума и една в клуба.
 Re:
Автор: muu   
Дата:   17-11-09 10:11

ц,ц,ц...
 Re:
Автор: langel   
Дата:   17-11-09 10:13

"- Как са снимали преди фотошопа?
- Нямам представа.
- Може би са били по-големи майстори от вас.
- Едва ли."

Уважавам професионалисти, от които може да се научи нещо.



Публикацията е редактирана (17-11-09 10:14)
 Re:
Автор: ege   
Дата:   17-11-09 10:24

Това отразява цялата същност на този "фотограф" . Повече думи не са нужни.




torbalan : 28.01.2009 22:20
що отряза краката на хубавото момиче...

3 KONAS : 28.01.2009 22:40
Краката не са важни.....Те винаги остават в страни:)

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   17-11-09 10:34

Човек представлява обикновена дроб. В тази дроб числител са неговите истински способности и таланти, а в знаменател - способностите и талантите, които той си мисли, че има. Колкото е по-голям знаменателят спрямо числителя, толкота повече стойността на тази дроб се доближава до нула. Да си вземем поука. Когато от някого нищо не можем да вземем, ни остава само поуката.
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   17-11-09 10:35

Тук е единствения форум в света, където се задава малоумния въпрос "защо отряза нещо от снимката"! Ще реже както си иска и вие не можете да му кажете нищо по въпроса!
Може да имате професионални умения и познания, но с това аматьорско мислене доникъде няма да стигнете.
 Re:
Автор: ege   
Дата:   17-11-09 10:39

Хаха, не е въпроса в рязането толкова, колкото в самата снимка. Ама както и да е, аз не разбирам[smilie18]
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   17-11-09 10:43

Краката са си резнати на място. Така успява да балансира композицията в кадъра.
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   17-11-09 10:44

Добре досега, чета само плюене. Кажете нещо конкретно относно снимакат, не ми харесват следните неща.............., защото се прави така и така.[shtrak]
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   17-11-09 10:51

..и в тая тема да попитам....абе на какво се дължи тая междутелесна профи нетърпимост....
масата профита не се понасят помежду си....

такова плюене и мерене ....работете си бе хора , не отчайвате любителите ....
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   17-11-09 10:51

Аз мислех, че темата е за човека, който плюе други хора... Ами аз на негово място бих направил същото! Настъпили са ме по мазола, а аз имам право на публична изява? Чудесна възможност да ги наакам публично!
И докато с вас разискваме този така "наболял" проблем, който е съизмерим със свинския грип, човека си изкарва пари и хич не му дреме. А ние си пишем по форумите и снимаме без пари...
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 10:53

Горепоказаната и с отрязани ходила не е балансирана. Светлината отпред на модела (вдясно на зрителя) прави кофти сенки по лицето. С тази композиция евентуално може да се впише в някакъв рекламен продукт - например лява страница в дипляна или списание, но с тази светлина и фон ще развали изданието. Има населени места, съответно пазари, и клиенти, които са доволни на такъв тип фотография. Това не пречи мен да не ме удоволетворява.
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   17-11-09 11:04

Аз съм напълно съгласен с Асахи, но и от къде сте сигурни че това е крайния вариант на снимката? за мен снимката има нужда от ретуш, изчистване на фона и леко засилване на контраста. мисля че не е коректно за фотографа да се съди само по тази снимка, ако се видят всичките му неща на едно място може да се окаже че истината е съвсем друга. Пък и всеки влак си има пътници...сто човека сто вкуса
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   17-11-09 11:07

asahi, ако не ги беше отрязал, мадамата щеше да си ковне челото в дясната страна на снимката. Друг е въпросът, че снимката не е професионално заснета.
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   17-11-09 11:11

може изобщо да не е имало нужда от професионално заснемане....? Кой знае по какъв повод е правена.
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   17-11-09 11:15

Тантрис, изграждаш хипотеза върху твърдение, което не съм правил.
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   17-11-09 11:16

Айде бе, говорите сякаш пред вас стои перфектно построен и експониран кадър. Като видя само как са и прегоряли баджаците и пода лошо ми става. Да не говорим за дълбоките сенки, които очевидно са въпрос на недоглеждане, а не на ясна идея. Отрязването на краката е станало без да иска, иначе нямаше да я направи "безпръст" човек само с пети.

Впрочем нещо което съм забелязал - такъв род плюнки съм срещал само сред пишман фотографите. Сериозните фотографи веднъж не съм ги чул да тръгнат да говорят за другите. Те просто показват как работят, обявяват си цената и ако някой сметне чуждата оферта за по-добра - няма проблем. Детинско е отношението на Жоро Колев към групата ентусиасти, очевидно не го желаят и сега си търси начин да ги наплюе.
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   17-11-09 11:30


http://laifamily.homedns.org/images/Everyones%20a%20Critic.gif

 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   17-11-09 11:30

Сега като знаете, направете ретуш на тази снимка и го пуснете тука отново.
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   17-11-09 11:36

То ако ставаше само с ретуш... [smilie18]
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   17-11-09 11:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   17-11-09 11:44

Детзоун, тази снимка я видях в портфолиото му в неговия сайт. Тя има недостатъци очевидни дори за непрофесионалисти като мен. Тук не става въпрос за вкус, а за "как не трябва да се прави".
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   17-11-09 13:49

jeremiah, много добре казано. [smilie24]

 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   17-11-09 15:42

Запознах се с Жоро Колев на тазгодишната Бодиграфия 2009. Бяхме в една група и в една стая. Макар и само за 6 дни успях достатъчно добре да преценя за себе си що за човек и фотограф е Жоро. В този ред на мисли и в контекста на статията искам да кажа следното.
Жоро преди всичко е много добър човек. Професионалист с много ясна концепция за живота си и за това, което прави, постигнал е и иска да направи и постигне. Жоро не отказа да даде съвет на никой, който се допита до него, даваше насоки в работата и беше изключително толерантен към всички и в нашата група и към моделите. Общуването ми с него ми донесе много положителни неща, но и ми доказа за пореден път, че българинът не обича успелите. Точка 6 или 7 от кодекса на Шопа гласи: "Я не сакам на мене да ми е добре, сакам на Вуте
да му е зле." В малък град като Хасково, един успял човек като Жоро е трън в очите на другите, "велики" хора, колеги и клиенти.
Отношението към него не е сформирано на никаква друга база освен на чистата завист, било то от застаряващи фотографи, с няколко медала в шкафчето и отминали
славни изложбени времена или младоци, които все още мислят, че всичко което лети се яде. Жоро сам ми разказа с усмивка как са го набедили за "комерсиален", но както обичам да казвам аз: "Потупване по рамото не ям". Изкуството в днешно време е лукс, който не всички могат да си позволят. Комерсът е в основата на повечето успешни бизнеси. Огледайте се...всичко, което видите около себе си е комерсиално. Такъв е животът ни, малцина са тези, които купуват изкуство и затова малцина са тези, които го правят и то те го правят за удоволствие. Когато си избрал нещо за своя професия и очакваш да изкарваш пари от него, не можеш да си позволиш да работиш само за чест и слава. Ако имаш стабилна професия от която изкарваш достатъчно пари, за да живееш нормално и спокойно, можеш да си позволиш да правиш изкуство, друг е въпросът дали умееш!
И накрая искам да завърша с един съвет: Не се сравнявайте с най-доброто, което могат другите, стремете се към най-доброто, на което сте способни вие самите.
Някъде винаги има и ще има по-добри от нас, но това не ни пречи да достигнем предела на своите собствени възможности...
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   17-11-09 16:09

Сега - Бони вече спомена, че три теми за едно и също са много, чудя се защо не я закрива тази. Първата тема си беше пусната с явна цел - реклама (в противоречие с правилата на сайта) - получи се обратен ефект и това е съвсем логично, ама струва ли си да се продължава?
mondragon, може да не съм прав,но ми се струва, че един "специалист" във фотографията е длъжен да познава областта си изцяло, додигиталната фотография също. От друга страна може интервюто да е "поза" за пред медиите (Би Джииз също твърдяха, че не знаят нотите, за да са по-оригинални). Но в такъв случай за какво говорим? Снимките, които видях, също не ме убедиха - може да имат някаква комерсиална стойност в определени потребителски кръгове, но "нарушенията на правилата" в тях, по моето скромно мнение, не е художествено оправдано, издава по-скоро неумение и буди недоумение яростната му защита. Нямам и не мога да имам нищо против автора, радвам се на това, че е успял в Хасково и се надявам да подобрява стила си, затова може би е нужно да се вслушва в доброжелателна критика. Щом е добър човек, несъмнено го прави. Добре е, че е намерил клиентела, която харесва работите му. Искрено му желая успех!



Публикацията е редактирана (17-11-09 16:23)
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   17-11-09 16:50

dobriquet, кофти пример.
ей тва е добър пример, кофти, че не останаха такива.
http://bcatthreads.com/files/fashion-sketches.jpg



 

 Тази тема е затворена