Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: marto   
Дата:   16-11-09 23:09

Ти по-добре вместо да ръсиш мозък (!) вземи се замисли защо подливаш вода на гилдията в Ямбол, че много хора взеха да не те долюбват вече [smilie3]

И не ми почвай пак онази приказка, че бедния човечец с онази учителска заплатка... за какво по-напред... За обективи ли, за читаво осветление ли, за тяло ли?
Играеш сам против себе си, ама за да го проумееш това ще трябва време (и акъл) [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 23:21

Ти от гилдията ли си, не знаех?[smilie18] от коя гилдия бакалската ли?
А за истинската техника мисля че не нужно да обяснявам от къде е нали? И студиото ми, и камерата, обективите, съм изкарал само от сток!!! Нещо с което ти не можеш да се похвалиш...за твое съжаление. Нито ти завиждам за парите, нито ми пречиш...а кой на кого подливал вода се вижда добре! Във всеки случай това не съм аз.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   16-11-09 23:24

Никога и никъде не съм казал подобно нещо (че съм от "гилдията")
Опазил ме господ да се изхранвам от снимки по 25 цента [smilie18]

Жив и здрав, те хората те разбраха вече [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   16-11-09 23:25

Спирам да се занимавам с теб...
Иначе темата е интересна, ама трябва да проумееш за какво точно иде реч[smilie25] а на теб май ти е трудно...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 23:26

[smile] Лека нощ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   16-11-09 23:29

Аз само да вмъкна,че в началото като започнах с микростока така се получи да обменим малко инфо с vaskoni и човека без да ме познава ми предложи да ми помогне с каквото може! Не са много хората,които ще го направят...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   17-11-09 00:22

Аз не съм професионален фотограф,не качвам в сток сайтове, но и с мен vaskoni подобно се отнесе преди време ... даде ми практични съвети, които нямаше как да не ги науча и сам, но ми спести доста време. Ecobo пък ми подсказа за един софтуер за които не знаех ... [smilie24]
Доста неща съм научил от фото форума, но все по често ми става отегчително, че почти няма тема в която да не се спори и квалифицирате ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   17-11-09 01:55

Вие хубаво си се карате, Екобо хубаво го е написал... само един факт сте забравили в тази дискусия:

от всяко дърво - свирка не става!

Независимо каква техника имаш, в какво студио снимаш, как е организиран, рекламиран и осчетоводен бизнеса ти - ако не си човек с талант и истинска любов към фотографията - нищо няма да стане. Няма как да стане...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   17-11-09 02:25

n1x0n, то това се подразбира [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   17-11-09 07:17

n1x0n [smilie24] [smilie24] [smilie24] Тук си точно в десятката, някои хора трябва да го запомнят много добре!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   17-11-09 10:30

Също би могло да се каже, че за една работа трябват 5% талант и 95% труд, но без първите 5% останалите са просто на празно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   17-11-09 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bendy   
Дата:   18-11-09 01:21

Евала ecobo! Отдавна следя темите и постовете ти в специализирания форум, и винаги съм ги четял с интерес! Възхищавам се на отдадеността ти, честно. Аз не бих издържал толкова време.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток и/или доходен бизнес - вие решавате
Автор: Canon   
Дата:   18-11-09 01:48

Явно не всички четат всички теми:

Доход на средно добър фотограф за ноември 2009


https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/vbrt1102.JPG


http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/screen2~0.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   18-11-09 11:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidi   
Дата:   18-11-09 12:46

и сега всички като си направят собствен доходен бизнес цените дали ще тръгнат нагоре или надолу?

има едни хора дето могат да печелят пари и други хора дето не могат, без значение кой колко добър фотограф е примерно [beer]


Има три вида компании - едните, които карат нещата да се случват, другите, които гледат как нещата се случват и третите, които се чудят какво се е случило.
Анонимен автор

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: filadendron   
Дата:   18-11-09 14:09

7. Регистрирайте се като фотограф на свободна практика - много е удобно откъм счетоводство и не изисква почти никакви инвестиции.

Това къде се случва ? Къде се прави такава регистрация и какъв е случая с данъците.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток и/или доходен бизнес - вие решавате
Автор: Canon   
Дата:   18-11-09 16:53

Mec
Я обясни, колко ще е месечния доход на белгиец, който един месец не ходи на работа без основателна причина и каква ще му е възможността да започне отново. А май няма и никакъв шанс и на трудова борса да се регистрира след такъв своевол. Ей го - Борис Янков - беше казвал, че три месеца не е качил нито една снимка. Как мислиш, дали нищо не е получавал:

Portfolio
Files: 2195

Downloads: >16000
А на всичкото отгоре Борис не знае белгийски [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-11-09 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   18-11-09 17:06

Ако сметнем средната часова ставка на белгиеца - излиза около 15 евро на час

Ако сметнем за тази му снимка по Downloads: >300 (над 300 евро)

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/xkwu0621.JPG


http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/3175187/2/istockphoto_3175187-red-notebook-and-pen


излиза, че има 20 часа "белгийски" труд вложен в нея - 2.5 работни дни [smilie10]
Много мързеливи тия белгийци бе, за нещо 1/2 часово, да отделят 2 дни и половина

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   18-11-09 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   18-11-09 18:41

Да, правилно си ме разбрал - хората им са толкова мързеливи, че един език не успели да си измислят - ти ми ги даваш за пример [smilie18] - една страна, която величае пикането - не ми я хвали.


Та престоя там явно ти е размазал езиковата и правна грамотност:
"непрофесионални притежатели", "да подаряват на микросток сайтовете"
[smilie7]

Но понеже лечението там е по-скъпичко, затова не ти препоръчвам там да ходиш да те нормализират - по-евтино е на 5-километър


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   18-11-09 18:46

4-ти... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   18-11-09 19:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток и/или доходен бизнес - вие решавате
Автор: Canon   
Дата:   18-11-09 20:22

Аз затова съм ти го написал - мързеливи хора - социалната среда -> и теб те мързи да мислиш - чакаш някой да ти напише наготово рецепта за бизнес, така че нищо да не правиш, а парите да се ринат с лопата.
Ама не си познал:
Трудолюбивите ги изкарват с много снимки
Умните - с познаване на пазара, пазарните ниши и приоритета на качествения продукт.
....

п.п. Благодаря ALBIREO, да, на 4-ти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   18-11-09 20:39

Що не съм поет, поет като Пишурката....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »