Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: xsakex   
Дата:   15-11-09 17:14

Ами подкарвал съм photoshop 7 на линукс, но преди години. Беше на slackware 10 чрез crossover office. Дримуивър не съм и опитвал, защото тектовите редактори като Kate са на светлинни години пред уиндовските аналози.

Така или иначе нищо сериозно не съм правил на тоя фотошоп под линикус. Просто като трябваше да правя нещо си пусках прозреца, който е на другия ми дял :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-11-09 17:19

Бе друго си е с Прозорец на другия дял [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   15-11-09 18:07

@xsakex - wysiwyg възможностите на Кате-то превъзхождат тези на Дриймуивър? Съмнявам се дълбоко ...

Всъщност, точно wysiwyg прави Дрийма това, което е и заради това точно струва толкова много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   15-11-09 19:09

Работя с Ubuntu вече почти година. Photoshop 7 върви с Wine най-безпроблемно. Подкарвал съм и CS2, но на мен 7-мицата по-леко ми върви на лаптопа и повече не ми трябва. Гимпа почти не ползвам, не можах да му свикна. Всъщност аз и шопа толкоз ползвам, защото DigiKam напълно ми покрива нуждите за фотообработка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   15-11-09 20:42

има си вариант на pclinux една много прилична и юзерфрендли версия на линукс, специално за фотографи с много фото софтуер....
http://www.pbase.com/newmikey/pclinuxos_2008_digital_photography_edition



но след проби не считам че е оправдано забегване от виндус коя да е версия....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   15-11-09 22:53

Абе чувАл съм, че гимп има достатъчно плъгини, за да го докара на шоперско усещане, ама не съм се занимавал да свалям (още повече, че имам гимп само на служебния лаптоп).

Иначе си е най-гот с виртуалната машинка или с буут лоудер и два ОС-а, ма да инсталираш ос само заради сопата ми се вижда безпредметно...

Вие си знаете[ezik]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   15-11-09 23:09

това са спекулации главно на програмисти, които си играят на дизайнирИ с туториалите от photoshop-bg и на върли линуксаджии, които ползват гимпа колкото да го накарат да заприлича на фототошоп...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   16-11-09 08:42

След като може да си подкараш фотошоп през "Виното" от къв зор да се мъчиш с Гимп. Не казвам, че е лоша програма, просто за човек свикнал да работи с шопа е културен шок и не си струва усилията. Това е моето впечатление след като вече година го имам инсталиран и няколко пъти съм си налагал да го ползвам. Еми не можах да му свикна. Дървен ми стои и не удобен, но пак казвам то си е въпрос на навик. Само заради това да се върна на бозавия Виндос за мен не е основателна причина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   16-11-09 11:55

И за кропене шопата не е от най-удобните: пикасата се правя доста по-добре, защото даже след като съм правил още някакви обработки, може да си коригирам кропенето (не да правя ново), което не съм видял при друга програма?[smilie25] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: picassoto   
Дата:   16-11-09 18:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] Няма да споря че Picasa е лесна и приятна за употреба но обръщал ли си внимание какво се случва с качеството на изображението [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Uve   
Дата:   16-11-09 19:25

picassoto, токущо преборих CS2 под убунту!
Изтегли от тук [shtrak] пробната версия![beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: xsakex   
Дата:   16-11-09 19:43

Не говорех за WYSIWYG, защото Kate дори няма такива опции. Говорех за осветяване на кода и подобни неща. Иначе и за линукс има WYSIWYG редактори, но не ми се е налагало да ги използвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Моляви помогнете Linux
Автор: jivkojj   
Дата:   16-11-09 21:27

Стана ми любопитно и на мен и дръпнах тестовата версия от сайта на Адоб. С 2-но цъкне на файла се разпакетира, после Setup.exe и след 5-6 мин. вече се беше инсталирало. Не по-различно от под Прозорци. На пръв поглед работи също бързо и добре, само дето буквите са малко дребнички, но предполагам че могат да се увеличат от някъде:


http://photo-zona.net/images/user61532/album14657/large/1258399505_srzm0865_s11.jpeg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   17-11-09 09:20

Какво ще рече тестова версия? Това не е ли най-нормална инсталация на Photoshop през Wine?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   17-11-09 09:47

Тестова или 30 дневна Tryout както са я нарекли от Адоб.
И да - това е най-нормална инсталация, която протече съвсем обичайно и програмата работи след това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niro   
Дата:   17-11-09 10:01

picassoto, чува се, че скоро Гугъла ще си пуска своята безплатна Хром ОС... Също ще е под Уникс, но може и да е по приятелски настроена към .ексетата [smilie11] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Моляви помогнете Linux
Автор: dau   
Дата:   17-11-09 11:42

Ако Хром се направят боза фриендли ще е най-големия минус за тях...
На който толкова му трябва боза ОС, да си сложи един VirtualBox, да си сложи там едно XP и след това всичко може да си прави...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »