Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   13-11-09 22:45

При конвертиране ако не желаете да пада качеството задайте бит рейт на видеото минимум 8000, а на аудиото 192/стерео/. Винаги нагласяйте ръчно настройките а не се осланяйте на вградените пресети.

Обръщам внимание че повечето качествени клипове във ВИМЕО снимани с ДСЛР са обработвани със СОНИ ВЕГАС. Изпробвах ВЕГАСА и установих че наистина се справя по добре в конвертирането от любимия ми ПИНАКЪЛ. Но го използвам само за конвертиране и после веднага пак при ПИН[smilie5]

Другаря Добрев по горе е посочил още една програма AVS WIDEO EDITOR, и нея я тествах, по нищо не отстапва на батковците от СОНИ ВЕГАС [smilie24]
Монтажът с нея е изключително лесен и приятен, останах изненадан от малкият и размер и от големите и възможности[smilie24] Успехи![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 07:01

ivodam, качеството няма да падне ако се избере достатъчно висок битрейт.

H264 е модерен и изключително ефективен кодек. Затова и навлезе на всякъде.

Най-голямата грешка е при конвертиране към MPEG2 например да се избере подобен битрейт.

Съвсем грубо H264 е двойно по-ефективен от MPEG4, който от своя страна е поне двойно по-ефективен от MPEG2.

Тъй като камерата ти снима в 36-40Mbits/sec, ако конвертираш към MPEG2 би трябвало да избереш 200Мbits/sec.

Не всички формати поддържат всякакви резолюции и битрейти.


Това което всъщност исках да кажа е: проблема не е нито в ОС-а, нито в софтуера, а както винаги в ЗАУ-то.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 16:05

slavoart демонстрира че нещата при видеото не са толкова прости.

Този бит рейт 8000 (кбпс?) не е никакво магическо число. Може би при standard definition и MPEG2 е точно колко ти трябва.

Но както споменах при положение че 5Д2 снима пет пъти повече инфо и то в H264 формат, ако използвате 8Мбпс качеството просто ще се скапе здраво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-11-09 16:10

Накое линкче към работещ конвертор?[smilie8]
Колегата , дето трябваше да ми даде Тотал Видео Конвертора днес беше много зает и така си и останах без софт за уикенда[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 16:24

Така или иначе сигунро ползваш Photoshop, можеш да си инсталираш още неща от Creative Suit-a.

Adobe Premiere си е много добър за монтаж, Adobe After Effects пък е много добът за процесинг и ефекти.

Към тях върви и Adobe Media Encoder. Излишно е да казвам че е много добра програмка и тя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-11-09 16:29

Кодекът H264 как мога да проверя дали е инсталиран на компютъра?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 16:57

Ако имаш Vista или 7, или iTunes/QuickTime (от последните, или някой кодек пак => имаш го.

Препоръчвам ти Windows 7 (за плейбек на .моv-четата) и Adobe-ските продукти за едитване.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-11-09 17:17

На ХР съм. Не съм преинсталирвал бозата от години и не ми се занимава да реинсталирам всичкия софт. Имам QuickTime 7.6.4.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 17:47

Кодека сигурно го имаш. Инсталирай Adobe viдео програмките и си ОК. Но при първа възможност мини на 7мицата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   15-11-09 00:57

tantris имаш лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   15-11-09 11:17

Хайде и от мен Л.С[smile] Да компенсираме вчерашния ден

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   16-11-09 11:00

Мм, по торентите намирам само AVS Video Converter, откъде да го намеря този AVS Video Editor?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   16-11-09 11:06

jester, имаш ЛС

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »