Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 5D2 - конвертиране на видеото.
Автор: tantris   
Дата:   13-11-09 11:18

Здравейте.
Нуждая се от спешна помощ - трябва ми конвертор на канонските видео файлове в avi. или mpeg формат. Кажете някоя програмка, която се справя с задачата. Нуждая се и от завъртяне на кадрите на 90 градуса при конвертирането.

Наложи ми се да снимам един тест за издражливост на стъкла в работата и сега се чудя и мая как да предъвкам видео файла така, че да може да се гледа нормално на компютър. Резолюцията може и да е VGA.

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   13-11-09 11:22

ми.... файнал кът... ако имаш мак.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-11-09 11:25

Нямам[smilie2]



Публикацията е редактирана (13-11-09 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   13-11-09 11:30

ами... не помня премиера дали има опция за въртене....

любителските програми не са много в час с такива ефекти....

иначе... за конвертиране.... хм... като гледам аймувито на мака колко опции за файлови формати има то... предполагам че някое сони вегас или улеад 11 ще ги има същите

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   13-11-09 11:32

VirtualDub

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-11-09 11:32

Въртенето сигурно ше стане и във Virtual Dub. Един колега го конвертира в avi. ама нещо не върви толова гладко колкото оригинала в камерата и звукът се разминава с действието.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   13-11-09 11:35

Кофти кодеци сa инсталирани сигурно затова.

А за сеченето, където е възможно, по-добре вместо да се обръща битрейта 30->24fps (примерно), по-добра идея е да се намали скоростта до 80% (примерно)



Публикацията е редактирана (13-11-09 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vagar   
Дата:   13-11-09 11:57

Можеш да конвертираш в PAL,например с TOTAL VIDEO COVERTOR, където избираш настроките, които ти трябват (the best/PAL 720x576, 25 f/s, video bitrate 8000/); конвертирания файл е с ново разширение vob;преименуваш го ръчно на .mpg и тогава всяка програма за видео-редактиране го приема.
Този съвет получих преди време от колега във форума; пробвах го - работи.
Относно завъртането - не знам.



Публикацията е редактирана (13-11-09 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   13-11-09 12:02

хъм...

значи камерката ми за домашно "орно както се казва е с 30 или 60 фрейма.... като конвертирам не обръщам в други фреймове и понеже гледам на компа няма драма....

експортвам в Н.264 1920х1080 на 30 фрейма (указвам че са толкова) и пердаши без грижи....

оня ден обръщах никонско видео на 24 фрейма и пак нинанкви грижи.... за какво да обръщам в пал??? нали е комп гледане???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   13-11-09 14:55

PINNACLE ,НО ДА Е ВЕРСИЯ 12. ИЗБИРАШ CATEGORY STANDARD RFTX И ОТ ЕФЕКТИ В ДЯСНО ИЗБИРАШ ROTATE .УСПЕХ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drugaria_dobrev   
Дата:   13-11-09 15:12

Аз използвам тази програма: http://www.avs4you.com/AVS-Video-Editor.aspx
сравнявал съм конвертиране от няколко видео редактора но тя се справя най-добре. няма накъсване на картината а и виж видео настройките дали няма обръщане. сега се сещам че вградения в уиндоус видео мейкър обръща картинката без проблем[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 15:18

Тва е доста шибано с тоя формат на видеото, не знам защо точно на него са се спрели Канон, ама е супертъп. Пробвах с разни конвертирания, винаги има загуба на качество. Набутват те да си вземеш Мак. Еми, да го духат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   13-11-09 15:20

ех тея макове [smilie6]

ако не знаете куик тайм про версията (която отваря мововете) също конвертира
а тя става и за винбоза

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   13-11-09 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   13-11-09 15:22

PINNACLE ГО ВЪРТИ НА КОЛКОТО ГРАДУСА МУ ЗАДАДЕШ (НЕ САМО НА 90) И ИМА ВЪЗМОЖНОСТ ЕДНОВРЕМЕННО С ТОВА ДА ПРОМЕНЯ РАЗМЕРА (ХОРИЗОНТАЛ И ВЕРТИКАЛ) ИМА И KЕYFRAMES.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 15:47

Слончи: И при конвертирането какво, не се ли губи качество?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 15:49

mariana88: Опа, тука много ме заинтригува! Аз видеото от камерата от години си го обработвам с Пинакъл и много си я харесвам, но дори последната версия, 12 и нещо си там, не можа да ми отвори файловете от 5Д2!?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   13-11-09 15:53

земай мак стига мрънка....

за 3 бона го получаваш с 27 инчов телевизор.... баси за обектив даваш повече

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 15:55

джъмбо: А, не е до парите, ама аз си джиткам и игрички от време на време [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   13-11-09 16:00

слагаш му на диска и една винбоза и си джаза....

аз така бях 1 година докато окончателно разкарах бозата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   13-11-09 16:02

ivodam ИМАШ ЛС

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-11-09 18:02

Конвертирянето мяй стана с TOTAL VIDEO COVERTOR. В случая ни трябваше без звук и не мога да кажа как е със синхронизацията, но картинката изглежда ОК.
Благодаря на всички за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   13-11-09 19:39

Радвам се, че си открил решение на проблема, но тъй като се изписаха доста неверни неща горе мисля все пак да се включа...

Нито ти трябва Мак, нито Файнъл Къта, нито ти трябва космически кораб.

Форматът е H264 който си се поддържа от много софтуер. Лошото е че е 'обвит' в .mov файл. Същия формат може да е обвит в .wmv или друг контейнер формат.

Насичането идва всъщност от насрания софтуер на Apple (противно на това какво си мислят благоговеещите макаджии). В случая на XP или Vista файла се плейва през Епълските кодеци, а те са ужано написани в Windows версията. В Windows7 идват кодеци които плейват .mov файловете и всъщност си вървят съвсем добре HD-тата.


По втората точка: не е нужно да пада качеството при конвертиране, просто на който му пада не знае какво да направи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-09 19:55

borisyankov: Добре де, кажи какво трябва да се прави, за да не пада качеството.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   13-11-09 20:19

янков гроздето е кисело....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   13-11-09 22:45

При конвертиране ако не желаете да пада качеството задайте бит рейт на видеото минимум 8000, а на аудиото 192/стерео/. Винаги нагласяйте ръчно настройките а не се осланяйте на вградените пресети.

Обръщам внимание че повечето качествени клипове във ВИМЕО снимани с ДСЛР са обработвани със СОНИ ВЕГАС. Изпробвах ВЕГАСА и установих че наистина се справя по добре в конвертирането от любимия ми ПИНАКЪЛ. Но го използвам само за конвертиране и после веднага пак при ПИН[smilie5]

Другаря Добрев по горе е посочил още една програма AVS WIDEO EDITOR, и нея я тествах, по нищо не отстапва на батковците от СОНИ ВЕГАС [smilie24]
Монтажът с нея е изключително лесен и приятен, останах изненадан от малкият и размер и от големите и възможности[smilie24] Успехи![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 07:01

ivodam, качеството няма да падне ако се избере достатъчно висок битрейт.

H264 е модерен и изключително ефективен кодек. Затова и навлезе на всякъде.

Най-голямата грешка е при конвертиране към MPEG2 например да се избере подобен битрейт.

Съвсем грубо H264 е двойно по-ефективен от MPEG4, който от своя страна е поне двойно по-ефективен от MPEG2.

Тъй като камерата ти снима в 36-40Mbits/sec, ако конвертираш към MPEG2 би трябвало да избереш 200Мbits/sec.

Не всички формати поддържат всякакви резолюции и битрейти.


Това което всъщност исках да кажа е: проблема не е нито в ОС-а, нито в софтуера, а както винаги в ЗАУ-то.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 16:05

slavoart демонстрира че нещата при видеото не са толкова прости.

Този бит рейт 8000 (кбпс?) не е никакво магическо число. Може би при standard definition и MPEG2 е точно колко ти трябва.

Но както споменах при положение че 5Д2 снима пет пъти повече инфо и то в H264 формат, ако използвате 8Мбпс качеството просто ще се скапе здраво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-11-09 16:10

Накое линкче към работещ конвертор?[smilie8]
Колегата , дето трябваше да ми даде Тотал Видео Конвертора днес беше много зает и така си и останах без софт за уикенда[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 16:24

Така или иначе сигунро ползваш Photoshop, можеш да си инсталираш още неща от Creative Suit-a.

Adobe Premiere си е много добър за монтаж, Adobe After Effects пък е много добът за процесинг и ефекти.

Към тях върви и Adobe Media Encoder. Излишно е да казвам че е много добра програмка и тя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-11-09 16:29

Кодекът H264 как мога да проверя дали е инсталиран на компютъра?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 16:57

Ако имаш Vista или 7, или iTunes/QuickTime (от последните, или някой кодек пак => имаш го.

Препоръчвам ти Windows 7 (за плейбек на .моv-четата) и Adobe-ските продукти за едитване.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-11-09 17:17

На ХР съм. Не съм преинсталирвал бозата от години и не ми се занимава да реинсталирам всичкия софт. Имам QuickTime 7.6.4.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   14-11-09 17:47

Кодека сигурно го имаш. Инсталирай Adobe viдео програмките и си ОК. Но при първа възможност мини на 7мицата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   15-11-09 00:57

tantris имаш лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   15-11-09 11:17

Хайде и от мен Л.С[smile] Да компенсираме вчерашния ден

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   16-11-09 11:00

Мм, по торентите намирам само AVS Video Converter, откъде да го намеря този AVS Video Editor?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   16-11-09 11:06

jester, имаш ЛС

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »