Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-11-09 01:18

За приставките за кинообективи са леко друга ракия... и там има много плюсове и минуси.
Но и на мен кат на Джъмбо ми е весело като чета някои мнения [smilie3]
монетата обаче има винаги две страни, ето един линк за размишление http://philipbloom.co.uk

човека е привърженик на снимането с фотоапарат и приставки и даже семинари прави на темата... аааа и той е човека дето е снимал рекламата на м-тел.
Мнението ми обаче е че за сега видеото при фотоапаратите има ограничено приложение , като му пооправят компресията и другите кусури - да...

Отговори на това съобщение
 Re: БГ 'сватба' заснета с 5д2
Автор: e-mil   
Дата:   14-11-09 07:37

Много е забавна последователността на разговора. [smile]

Резюме:
X. - Исках клип като тези, които ме впечатлиха и ми заснеха такъв. Момчетата неопитни, но сътвориха чудо.
Y. - Не е чудо, защото има много кусури и те са от липса на умение.
X. - Аз ги видях веднага кусурите, ама пак ми харесва. Вие сте лоши и се заяждате.
Y. - Защото техниката не е достатъчна - трябва и да се учи. А училите не работят видео с фотоапарат.
X. - Абе, вие вижте едни други клипове: българските сватбари не могат така! И да знаете, че има разлика между любителска и професионална работа.
Y. - Е, нали и ние казваме същото - клипът е аматьорски.
X. - Ама те видеокамерите много големи. Фотоапаратът се носи по-лесно и е велик.
Y. - Да го наречеш "велик" само заради видеото е фанатизъм.
X. - Вие завиждате и се мислите за богопомазани. Яд ви е, че и други хора се занимават с видео.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: БГ 'сватба' заснета с 5д2
Автор: Pink_Kong   
Дата:   14-11-09 09:27

"Приставката" се казва "PS техник", има я под наем за 2/3 и 1/2 инчови камери и нещата там са доста добре, единствено е добре да се избягват по-затворени диафрагми по обясними причини.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   14-11-09 10:39

ами ако искате можем да го завършим със "за бога не ни отваряйте очите, нека си умрем заблудени"

проблема е че някои хора са си дигнали много високо носовете и се присмиват на заблудените. ззаблудените от своя страна се дразнят защото аматьорски работи които е ясно че имат недостатъци, биват обсъждани като филм на Вим Вендерс. Общо взето, другари - по-леко с претенциите.

пък апарата е революционен, харесва ли ви или не. Канон е фирмата която вече няколко пъти дава на простосмъртните достъп до технологии близки до тези на протата. да, има си недостатъци и понякога сериозни несъвършенства, но повечето които снимаме с 5д си изкарваме парите другаде. Това че някой лови маймуни с трици, си е негов проблем, недейте да заклеймявате масите. не че масите им пука особено :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-11-09 11:01

ма ти верно си с промит мозък [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   14-11-09 11:04

Автор: delivero
Дата: 12-11-09 22:09

и тук в Благоевград видях едни умници да снимат сватба с 5д2 ...... ПРОСТО УЖАС!!!!

това е нещо като пералня с вибратор или като стоножка с пилешки бутчета......
абе момчета от кога с фотоапарат се снима професионално видео и с видео камера се правят снимки?????? или изтрещявам ....

оператора с 5д2 си беше сложил на апарата едно куцо арматурно железо извито като стойка подпирачка да знаете бая се смях на таз простотия.......

доста мазохисти са се навъдили напоследък...

важдото е да сме спокойни и да дишаме дълбоко....

но скоро ще е петък та бая драчене се очаква.


delivero - ти вярно си бил голям смешник.Не само приличаш на такъв....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ 'сватба' заснета с 5д2
Автор: pc_genius   
Дата:   14-11-09 12:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ando   
Дата:   14-11-09 13:53

wess_music написа:

> По мое мнение, е несериозно за профи работа.
А помислете, кой режисьор ще се навие да сложи името си зад подобно изпълнение. Трябва да е много загладнял. Те и М-тел се прочуха, че изкараха клип заснет с 5D мII... Явно са я закъсали и там. НЕ съм им клинет, не ме интересуват.


Тия също трябва да са здраво огладняли и закъсали за да пуснат реклама, снимана с аматьорска техника http://vbox7.com/play:afa059d1

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   14-11-09 13:55

Техниката ли определя стойността на произведението?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   14-11-09 14:01

бе не ги е срам аматьорите да продължават да се пречкат на профитата. до вчера с фото, днес и с видео. келеши [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   14-11-09 14:14

Adno, в рекламата имитират снимане с домашна камера, бе. Тоест дете снима приятелите си.

Нали не искаш да кажеш, че са измислили сценария според техниката? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ando   
Дата:   14-11-09 14:24

asahi, отговорът е НЕ! Техниката НЕ определя стойността на произведението. Стойността се определя, според мен, от идеята и реализацията на произведението; от емоционалното въздействие и т.н. Дали целта ще бъде постигната зависи единствано от умението на автора. Техниката, с която ще постигне поставената цел е без никакво значение. Това е моето мнение. А клипа от сватбата на Калоян & Teodora[smilie11] , въпреки дребните несъвършенства, ми харесва. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   14-11-09 14:31

и аз така мисля. но за снобите тук е много важно какво висше има режисьора, с какво е снимано, дали оператора чете правилните форуми и дали продукцията е имала руса секретарка да им носи кафе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   14-11-09 15:03

Дай да раздуем за секретарката.

Отговори на това съобщение
 Re: БГ 'сватба' заснета с 5д2
Автор: ffwd   
Дата:   14-11-09 16:44

Nikkor 17-55mm f/2.8G AF-S + Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR = кеф. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-11-09 18:47

Фотоапарата няма да снима като камера [smilie5] първо поне не докато не му направят "периферия" която да го доближава по ергономия до камерите... просто предназначението им е различно - някои хора се опитаха да обяснят ама никой не ги чува. Ако се опиташ примерно да направиш една вертикална панорама ще е доста трудно ако нямаш допълнителен я визьор, я контролен монитор. Освен това леко се пропуска да се каже каква е компресията - за едно хубаво изображение трябва 50-100 мегабита за секунда ... и трябва да се види на голям екран

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charger   
Дата:   14-11-09 18:54

Pink_Kong
Приставката се казва DOF адаптор.
P+S е една от фирмите които предлагат такъв тип адаптори.За справка Letus Ultimate или Extreme,са в пъти по добри от P+S.Има и Redrock DoF адаптори и всякакви други.

Относно снимане с 5Д2 - проблемът му е в постпродукционната обработка на материала,при цветокоригиране,се появяват шумове в цветните канали.
Клипа на Лора,сниман от Валери Милев,с оп.Мартин Чичов,има сериозни цветни корекции,но в случая няма проблем заради цялостната визия на клипа и именно защото е клип, изместването на цветовете е оправдано.Ако иска,нека Марто да си каже какво - що,тук е като Cooler.

5D2 има проблем с високите яркости,губят се детайли в тях.Не става и за панорамиране,макар и с новия фърмуер да пооправиха проблема на CMOS сензора,при бързи движения има изкривяване на образа.
Ергономично е неудобен.

Очаква се да излезе и версия на фърмуера за смяна на 25/30 fps.За момента има проблем при работа с него с металхалогенно осветление и битови луминисцентни тела.Ако обърнете внимание,около 95% от представените клипове са на естествено осветление.
С клипа на Мтел,имаше ДОСТА зор с цветните корекции на пост,заради кадрите заснети при изк.осветление.Самият Филип Блум,наистина имаше семинар в София (лошо рекламиран между другото), и самият той призна за ограничената засега работа при изкуствено и недостатъчно осветление.

Доста фото репортери,преминаха на специален курс,по боравене с 5Д2 именно за да снимат и на видео ,след като приключат основните си задължения с фото.Но видеото се ползва само за интернет.За съжаление,на нашият ТВ пазар,на който няма никакви критерии какви да са техническите параметри на дадден материал,са излъчват и клипове с 5Д2.Справка,безобразния клип на млякото My Day.Идеално показно,какво става когато непознаването на техниката,съсипва технически рекламата.

Наивно е да се мисли,че перфектен фотограф,безсъответните познания или курсове,ще може да работи също перфектно и с видео.Материите са различни, композицията, начина на мислене,времетраенето на кадъра..
както някой отбеляза по горе,за фото има фотоапарати,за видео има камери...
А и да не се забравя,че фотоапарата като заместител на видеокамерата,има по кратък живот.
Успех на всички и важното е да се снима.След 5 години,всички ще снимаме само с gsm-и.



Публикацията е редактирана (14-11-09 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-11-09 19:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gordian   
Дата:   14-11-09 19:30

elrisha - недей да бъдеш груба - както казва един голям фотограф фокуса и нищо - когато фотографията /респективно видеото/ има смисъл !!! работата на Sumuelll е приятна, естествена, искрена и чиста ! /какво друго може да се иска от сватбена фотография /видео/ !!!! замислете се моля ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   14-11-09 19:38

"За съжаление,на нашият ТВ пазар,на който няма никакви критерии какви да са техническите параметри на дадден материал..."

Как ще има критерии, като често хората, които приемат материалите бъкел не разбират от работата си и не си мърдат пръста да научат нещо. И които решават да прекомпресират полученото видео вместо да си поискат конкретен формат от производителя.

А наскоро от една голяма частна телевизия провеждат следния разговор с човек, който от години прави звук за тях:
- Абе, пич! От ефира казаха, че звукът ти е стерео.
- Че какъв друг да бъде?
- Искаме два еднакви моно файла.
- "Double mono"?
- Не. Два абсолютно еднакви моно файла. Единият е за излъчване, а другият - за архив.
- Но аз винаги съм ви давал стерео. И за вас е по-добре да го имате стерео.
- Е, сега искаме моно. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   14-11-09 19:47

абе има и други случаи....
оператор заявява 5 френела по 2 киловата.... дават му 2 френела по 5 киловата и шеф осветителя му казва: какво се пудриш бе нали е същата мощност

Отговори на това съобщение
 Re: БГ 'сватба' заснета с 5д2
Автор: Pink_Kong   
Дата:   14-11-09 22:05

Charger,
Много точно обобщение по темата.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shasta   
Дата:   15-11-09 00:17

Това, че има толкова постове говори само по себе си...Направило е впечатление...Не знам за тънкостите, но знам че това е направено от някой с талант, след като е постигнал такъв резултат от първия път и то с техника, която не е познавал дотогава. Значи представете си какво би направил, ако му дадете време и техниката, която той да си избере....Не познавам човека, но определено ще задмине мнозина...
Подкрепям поста на младоженеца :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »