Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   12-11-09 20:44

Сещам се и за хората в библейския разказ които искали пред Исус да убият с камъни жена хваната в прелюбодейство. Той им казал: Който е безгрешен нека пръв хвърли камък. Записано е, че първо по-възръстните/мъдрите пуснали камъните и се разотишли.
Празника беше прекалено личен, но в името на добрата фотографска/видео кауза реших да го споделя с вас.
Интересни линкове се спрягат от 6 милиарден свят... на едно и също студио. Вероятно не ви прави впечатление но се набива на очи.
Опитвам се да кажа, че нивото на форума ни е такова. Искаме да хвърлим камък след камък за едно или друго. Постове за точки, линкове за рейтинг. Обиди и многократни регистрации...
По-мъдрите според мен пускат камъка и се оттеглят, а хора много преди нас са стигнали до тази сентенция: Колкото повече уча повече осъзнавам, че нищо не знам.
Стотици вече имат този апарат - излезте поснимайте и покажете да ви видим творенията - това което съм показал е снимано от приятел на личния ми празник. За първи път снима на такова събитие. Веднага видях трептенията, смяната на блендите, липсата на фокус, хаотичните кадри и още куп неща които все още не сте се сетили да коментирате, но не познавам човек който да се справи по-добре и съм му благодарен за това което е направил. Лично аз съм доволен. По същия начин ще подходя и към фотографа който снима и към официалния видеооператор.
Ще завърша с още един библейски стих- По-добре живо куче отколкото мъртъв лъв!
... ти от кои си?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: redgy   
Дата:   12-11-09 20:46

Продадох 5Д-то, защото станах фен на EOS-1 Ds серията. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ 'сватба' заснета с 5д2
Автор: джъмбо   
Дата:   12-11-09 20:59

някакъв фанатизъм виждам в имащите 5д.... или 7д.... някак си стремят да убедят света че материалите снимани с тези камери са по-велики от заснетото с "обикновени" камери.... цитират се даже библии и библейски истории

както ти казах... за мазня става.. за сериозна работа не... хората щот са ти приятели затова могат и да преглатнат това творение... ама ако си оператор на такова събитие едва ли ще те посрещнат радушно с това дето показа по-горе....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: delivero   
Дата:   12-11-09 22:09

и тук в Благоевград видях едни умници да снимат сватба с 5д2 ...... ПРОСТО УЖАС!!!!

това е нещо като пералня с вибратор или като стоножка с пилешки бутчета......
абе момчета от кога с фотоапарат се снима професионално видео и с видео камера се правят снимки?????? или изтрещявам ....

оператора с 5д2 си беше сложил на апарата едно куцо арматурно железо извито като стойка подпирачка да знаете бая се смях на таз простотия.......

доста мазохисти са се навъдили напоследък...

важдото е да сме спокойни и да дишаме дълбоко....

но скоро ще е петък та бая драчене се очаква.[beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   12-11-09 22:11

ох котьоооо ей сега ще настане една....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: delivero   
Дата:   12-11-09 22:15

джъмбо е па нема да си купя канон за да снимам видео на сватби.....

както си праскам снимките и хоп хайде сега усмихнете се снимам видео филмче .......

по здрава менханика да си прават никон че какноня ще ги излапа и видео даже снима...

айде скоро е петък....[beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   12-11-09 22:20

страшен кеф! технически има още да се отработват нещата, но след 20-30 снимачни часа зад тая камера и всичко ще заспи![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: redgy   
Дата:   12-11-09 22:21

Надявам се, да не съм един от тези, които са засегнали автора на темата с оценката си за краткото клипче.
Не съм имал такова намерение!
Споделих какво мисля, защото 9 месеца имах възможност да експерементирам с тоя апарат и обективите които имам. Още когато го купувам, не бях напълно убеден дали ще мога да ползвам видеорежима както искам, но вече имам ясно становище по въпроса:
За фотографи - фотоапарат!
За видеооператори - видеокамера висок клас!
За такива като мен дето снимат фото и видео: фотоапарат Канон първа серия, и надеждата че някой ден от Канон ще пуснат Full HD видеокамера, професионална, със сменяема оптика, и възможност за ползване на Канон ЕФ обективи. Дано това се случи скоро! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   12-11-09 22:22

мазачите лесно се подлъгват по филмите на големия екран където фокуса е точен и перфектен.... без да си дават сметка колко репетиции и точни положения на камера и актьор е имало..... и разбора се печен фокусник....

затова те се оправдават с блуждаещият фокус че видиш ли това е ефект [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: novi4ok   
Дата:   12-11-09 22:25

[smilie11]
Фотографското снимане и снимането на видео нямат почти нищо общо. Може като фотограф да е страхотен човекът направил това, но като видео оператор си няма понятие от основни неща.

Лошо заснето,
монтаж - никакъв (е, почти[smile] ),
отегчително(или досадно? - не знам кое определение е по-вярно).

Абе, като толкова ревете (фотографите) да не ви нагазват в територията, защо не вземете да се усетите и вие да не се правите на интересни с разни измислени видео режими на щракалата си? М? Че те и без това не стават за тази работа (а и не са мислени за такава). Или както обикновено сме силни в о'кането, но сами не се усещаме кога да спрем?
И пак има недомислени и смешни изказвания от типа "Ауууу, кога някой профи ще направи такава БГсватба?". Ами никой занимаващ се с това няма да направи, защото после ще му се смее цялата гилдия. А младоженците, ако са с акъла си, няма да му платят.

[smilie7]

ПС. Напоследък има вече няколко такива теми и забелязвам една тенденция - все става върпос за Цанон-ерки. Чудя се що ли? Да не избивате някакви комплекси бе, колеги?

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamiabg   
Дата:   12-11-09 22:32

Sumuelll [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kirsena   
Дата:   12-11-09 22:43

Sumuelll поздравления за клипчето[smilie24]
Много злоба/така ще я нарека защото нямам в речника си друга дума за злъчта която се лее по горе/ и блика тука от гилдията май, но никой не успя да прозре факта, че ти лично Sumuelll си реалния потребител или така наречен "клиент" на този оператор и с емоционалното си настроение си хареваш видеото и хич не ти е на оня, че някой се превъзнася и се опитва да обезличи труда на този който го е снимал. Може би защото видите ли този който го е направил не е "професионалист" защото не ти е взел пари за тая работа или защото няма как със апарат да се снима видео.
Видях много различни гледни точки, видях желание на оператора да покаже емоциите на вечерта, видях много за кратко време. Изкефих се както някой каза по горе.
Още веднъж поздравления. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   12-11-09 22:46

аре... тука като не кажеш еваларка и веднага си злобарка..... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: БГ 'сватба' заснета с 5д2
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 23:30

По-горе се изрече доста и градивна критика. Умният човек ще отсее полезното от ненужното и ще оправи каквото може.

Опитът е обнадеждаващ, но показва и доста проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   12-11-09 23:33

какво е видеокамера от висок клас и колко пари струва? Вероятно е далеч по-скъпа от едно или безцифрените канони и 9 цифрените никони

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   12-11-09 23:44

ipolit, ако питаш сериозно съм чувал че тия камери били читави за целта като цяло - цък


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   12-11-09 23:52

Фотоапарата служи за снимане на снимки, видеокамерата за снимане на видео. Мисля че хората трябва да правят разлика в това и да започнат да мислят трезво и най-вече не размазано от канонските си бурканчета. Поредната тема великото филмиране с фокусиран половин нос.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   12-11-09 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   12-11-09 23:55

Не изглежда лошо, даже сигурно е про. Ама вероятно ако канона може да снима по-дълъг клип и микрофона му е приличен качеството е несъпостъвимо. В крайна сметка говорим за големи матрици и яки обективи. ДОФ-а едва ли е съотносимо понятие само към статичните изображения. Пък може и да бъркам фундаментално, но мойто скромно мнение е, че има сериозна перспектива пред кратките арт видео да ги наречем есета, произведени от фотоапарати. А иначе мноо ясно, че камерата си е камера и никой не бива да си взривява сензора заради youtube.
Ама аз усещам как олимпус еп-нещо си е следващата дивотия дето ще ми събори бюджета.

Тва като отговор на шотландеца, че докат го творих гледам още два поста



Публикацията е редактирана (12-11-09 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   12-11-09 23:57

Защо бе гений на мен са ми отвратително патетични като среднобюджетен американски филм от жанра романтична комедия.



Публикацията е редактирана (12-11-09 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-09 00:04

Псевдофотографите винаги са фанатици на тема марка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mugen   
Дата:   13-11-09 00:04

на мен раздвижените кадри със широк обектив ми харесаха в това последното,
но в повечето клипчета се наблюдава някаква статична сцена на отворена бленда,
в която се върти фокуса от край до край за да се видят някви размазани кръгчета [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   13-11-09 00:09

ipo, като заговори за микрофони, вчера ми дойде rode stereo mic-рофона и мога да потвърдя че вади невероятно качество - потвръдено и от професионални музиканти. Клипа на апаратите е достатъчно дълъг, не е проблем, ама никакъв. Та остана само опита - както се видя от клиповете във вимео, когато техническата грамотност за боварене с фотоапарати за снимане на видео е на ниво, резултатите са, както писаха в дпревю за новото макро. "nothing short of exceptional" [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: redgy   
Дата:   13-11-09 00:14

Втория клип няма нищо общо с първия!
Снимано е от 4 човека вече, с доста опит и допълнително оборудване. Хареса ми! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   13-11-09 00:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »