Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   12-11-09 08:32

Кепчъра ти дава прекрасна възможност да си шарпиш селективно без да се занимаваш с маски и леари ,просто го прави с мярка.Може да си свалиш от нета и Шарппро на НИК за фотошоп-метода на работа е аналогичен с Кепчъра

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gb777   
Дата:   12-11-09 08:35

Nikon си имат Dfine2.0 за обработка на шума. Който есъвсем друга бира от стандартното шумоподтискане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   12-11-09 08:41

Целия комплект от програми на НИК са върха,аз от както съм ги качил на компа така съм се размързеливил че шопа въобще не пускам

Отговори на това съобщение
 Re: NX-а Шарпи гадно?
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 09:01

Интересно - никой не пита "как се шарпи"?

Отговори на това съобщение
 Re: NX-а Шарпи гадно?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-11-09 09:05

ами asahi, как се шарпи? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 09:06

Асахи
ти остави ами всеки колкото може с една програма и веднага й лепва етикета "не става"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   12-11-09 09:22

pd, Adobe Lightroom е софтуера за теб. [smilie5]

Правиш каквото правиш там снимката, при експорта избираш за какво ти е -- екран, гланцова хартия, матова хартия и си готов.
Ако не ти харесва, не забравяй, че Адоби са най-добрите -- другите са просто дилетанти в сравнение с тях. [smilie18]

Разбира се, Capture NX има безброй кусури. За мен най-големия е, че е бавничък -- щеше да е хубаво на компютър от преди 5 години да прилага обработките за секунда. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-09 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NX-а Шарпи гадно?
Автор: ivodam   
Дата:   12-11-09 09:36

На кепчъра определено е предимство и му харесвам така наречените color points.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   12-11-09 12:07

ето ви четиво за студените зимни нощи!
http://www.tutiki.org/w/index.php/Nikon_NX_Sharpening_Tips

сайта е www.nikoncafe.com и е задължителен за всеки с никон, дори и за ПД! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-11-09 12:09

Аз снимам на 0 шарп, - 1 контраст и -1 сатурация и после точно за тия неща си правя корекциите във Фотошоп колкото преценя. През кепчъра основно си оправям WB и много много рядко шумоподтискането когато е снимано над 1600. Иначе не ползвам NR по принцип :) И естествено, че като шарпиш се вдига шума. Затова снимам на 0 и след това през ПС-а си шарпвам местата където се налага. Lightroom-a е доста user friendly ама резултата мен лично не ме кефи мн :) Иначе Кепчъра според настройката може да шарпи и доста фино, но просто нямам навика там да ползвам тази опция...



Публикацията е редактирана (12-11-09 12:11)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »