Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 NX-а Шарпи гадно?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 22:51

Не ви ли се струва ,че кепчъра шарпи ужасно гадно?
Лично аз предпочитам ъншарпа в шопа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J.J.R.   
Дата:   11-11-09 22:56

Не. И винаги съм се чудел на тез дет имат Никони за кво ползват нещо различно от NX2 за NEF-овете, ама те си знаят сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   11-11-09 22:56

Аз ползвам Microsoft Windows Picture and Fax Viewer [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   11-11-09 23:00

Стига бе Пд. Минах от никон на олимпус, а още позвам капчера, по-добър софт едвали има [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   11-11-09 23:02

Да, шарпи гадно и забърсва поне 20% от финия детайл.
Това обаче не пречи да харесвам Никон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   11-11-09 23:07

гадно, гадно, колко да е гадно [smilie8] [smilie5] [smilie5] кво не ти харесва [smilie5] кепчърът има други недостатъци, за съжаление [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   11-11-09 23:09

Не знам. За мен е върховен кеф в ДПП-то да бутна плъзгача за шарпа от 0 на 2 или 3. Нещо като УОУ ефект се получава.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 23:18

Не бе .... Кепчъра е жесток мене много ме кефи и това ползвам вече.Но шарпи гадно.
Стгласни ли сте?Аз смятам да конвертирам в кепчър без шарп и да си шарпя в шопа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   11-11-09 23:21

Абе изключи си това да ти приема настройките от камерата и след това шарпи както прецениш в капчера. Аз првавех два шарпа с по голям радиус и след това с минимален, НО махни шарпването от камерата!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   11-11-09 23:21

:) Пипай в кепчъра и шарпи в шопа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 23:22

Ми то ако е така да го дам на 0 от камерата още.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   11-11-09 23:23

0, пак шарпи. Порови в настроките на самия капчер, от там махаш всякакъв шарп.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   11-11-09 23:26

serjy
Дата: 11-11-09 23:21

Абе изключи си това да ти приема настройките от камерата



как става това?! [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 23:27

Ма да но проблема е като се опитам да шарпна.
Вкарва много шум.А шопа некак по вади текстура.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   11-11-09 23:33

Шопа е много зле за никонски неф-ве. Вервай ми. [shtrak] Поиграй си повече с капчера, ще намериш верния път.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 23:34

Не ви говорея за конвертиране а за ШАРП бе хора...баси за ко пускам тема. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   11-11-09 23:34

Конвертираш НЕФа с кепчъра в ТИФФ. Обработваш със сопата и сейвваш в джепег... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 23:35

ААА ей тва е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   11-11-09 23:36

Глей ся. Ако шарпиш прецизно, през слоеве и т.н. шопа е оп-добре. За уншарп маск, стандартно прилорен е все тая, можеш и в капчера. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 23:52

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   12-11-09 00:07

Някой правил ли е сравнение как е по-добре - да се даде на 0 шарпа в апарата и селд това да се шарпи или да се даде по-силен шарп в апаратчето и после изобщо да не се шарпи или само незначително [smile] [smile] Аз съм го пернал на по-як шарп в апарата и в кепчъра правя само незначителен, и то невинаги [smilie8] Мисля си олаче, че това едва ли има особено значение, освен ако не правиш снимки за изложба или за нещо различно от уеб или стандартно гледане на монитора [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-11-09 00:09

Софтуера на компа е по-добър от тоя в камерата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: novi4ok   
Дата:   12-11-09 03:34

Абе... Тук много съм чел колко бил страхотен NX-a и нали съм проЗт скептик си поиграх да сравня един и същи кадър при различни степени на шумоподтискане и шарпене в кепчъра, фотошоп и лайтрум. Но не посмях да пусна резултатите, защото щяха да ме разпнат и анатемосат едновременно, спецовете тук. Но изводът е доказуем - фотошоп и лайтрум се справят почти еднакво (лайт-а ми се стори маалко по-лош като подтискане на цветови шум, но може да е субективно). Кепчъра е направо аут - няма такава загуба на детайл и мазане като неговата. Та се чудя от къде тази безумно рекламирана тук вяра как той бил най-добър в тези дейности... [smilie10]

Хайде сега - можете да зяете. Ама няма да си направя труд да отговарям - не си струва. Пък и който не вярва може да направи една снимка на дървета с листа при улично осветление и да си поиграе с програмките.
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   12-11-09 03:52

То имаше такава тема за кепчъра преди 2-3 години, даже Джимбо нещо раздаде награда в конкурс - лиценз за кепчъра
Ама той много неубедително мина - с мен [smilie5] станаха няколко човека, а аз имах най-много подадени снимки, май колкото на всички останали участници, взети заедно.
[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   12-11-09 05:57

ПД, защо ползваш кепчъра за шарпене? Не ти ли прави впечатление, че тази функция е в групата за подтискане на шума?

САМО тогава и резултатите са несъпоставими.

Новичок, просто не знаеш как.



Публикацията е редактирана (12-11-09 06:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   12-11-09 08:32

Кепчъра ти дава прекрасна възможност да си шарпиш селективно без да се занимаваш с маски и леари ,просто го прави с мярка.Може да си свалиш от нета и Шарппро на НИК за фотошоп-метода на работа е аналогичен с Кепчъра

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gb777   
Дата:   12-11-09 08:35

Nikon си имат Dfine2.0 за обработка на шума. Който есъвсем друга бира от стандартното шумоподтискане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   12-11-09 08:41

Целия комплект от програми на НИК са върха,аз от както съм ги качил на компа така съм се размързеливил че шопа въобще не пускам

Отговори на това съобщение
 Re: NX-а Шарпи гадно?
Автор: asahi   
Дата:   12-11-09 09:01

Интересно - никой не пита "как се шарпи"?

Отговори на това съобщение
 Re: NX-а Шарпи гадно?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-11-09 09:05

ами asahi, как се шарпи? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 09:06

Асахи
ти остави ами всеки колкото може с една програма и веднага й лепва етикета "не става"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   12-11-09 09:22

pd, Adobe Lightroom е софтуера за теб. [smilie5]

Правиш каквото правиш там снимката, при експорта избираш за какво ти е -- екран, гланцова хартия, матова хартия и си готов.
Ако не ти харесва, не забравяй, че Адоби са най-добрите -- другите са просто дилетанти в сравнение с тях. [smilie18]

Разбира се, Capture NX има безброй кусури. За мен най-големия е, че е бавничък -- щеше да е хубаво на компютър от преди 5 години да прилага обработките за секунда. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   12-11-09 09:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: NX-а Шарпи гадно?
Автор: ivodam   
Дата:   12-11-09 09:36

На кепчъра определено е предимство и му харесвам така наречените color points.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   12-11-09 12:07

ето ви четиво за студените зимни нощи!
http://www.tutiki.org/w/index.php/Nikon_NX_Sharpening_Tips

сайта е www.nikoncafe.com и е задължителен за всеки с никон, дори и за ПД! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-11-09 12:09

Аз снимам на 0 шарп, - 1 контраст и -1 сатурация и после точно за тия неща си правя корекциите във Фотошоп колкото преценя. През кепчъра основно си оправям WB и много много рядко шумоподтискането когато е снимано над 1600. Иначе не ползвам NR по принцип :) И естествено, че като шарпиш се вдига шума. Затова снимам на 0 и след това през ПС-а си шарпвам местата където се налага. Lightroom-a е доста user friendly ама резултата мен лично не ме кефи мн :) Иначе Кепчъра според настройката може да шарпи и доста фино, но просто нямам навика там да ползвам тази опция...



Публикацията е редактирана (12-11-09 12:11)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »