Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дистанционно за Никон Д90
Автор: bgpower   
Дата:   11-11-09 22:19

Здравейте,

след статива ще ми трябва и начин да задейстав спусъка без камерата да се заклаща. Кое решение за моя апарат би било най-добро - инфрачервено дистанционно, радио дистанционно или кабелче?

Засега главно идеята е да може да се правят снимки на ниска скорост на затвора, най-удобно зад камерата - затова и инфрачервеното решение малко не ми се вижда добро.

Благодаря Ви за помощта!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   11-11-09 22:30

на заключването на огледалото + селф таймер какво му е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   11-11-09 22:34

Възможност е, сега за сега нея използвам, ама не е чак толкова удобно. Плюс това бих използвал BULB, което така е малко трудно.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   11-11-09 22:47

дистнционно[smilie24]
кабела винаги ограничава

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   11-11-09 22:51

Предложения за конкретни модели биха били много добре.

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   11-11-09 23:03

Nikon ML-L3 примерно?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   11-11-09 23:04

Nikon ML-L3 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   11-11-09 23:07

Действа само пред и в страни от камерата - това не е ли неудобно?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   11-11-09 23:09

Ти как точно имаш идея да го ползваш? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   11-11-09 23:12

Еми кабелчето може и зад камерата да се ползва, радио дистанционното - съшо! Като говорим за 20-30 сек по-скоро отзад ми се вижда по-добре.[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   11-11-09 23:15

Може... Но това е 35 кинта, а радиото е 250, ако не се лъжа... Иначе, имаш и таймер... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 23:16

Динафос имат :)
70 кинта ектра е :)
Аз ще зимам такова скоро

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   12-11-09 00:04

@pd: Кой точно имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-11-09 00:05

ми намери си го бе мързел :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   12-11-09 11:08

Намерих го, дори е само 64 лева.[smile] Едно такова радио дистанционно има ли някакви недостатъци спрямо кабелчето?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционно за Никон Д90
Автор: npelov   
Дата:   12-11-09 12:39

1. Инфрачервеното дистанционно лови и отзад ... ако си в стая и се отрази правилно светлината. Понякога ми се случва да не хване отпред, когато обектива закрива IR сензора.
2. Бих избрал дистанционното с кабел (ако не бях взел IR преди това), освен ако ще се използва за общи снимки в които участва този, който ще снима. Ако си стои зад камерата и снима кабела не пречи.

Предполагам че правилния въпрос е кое да си взема първо :) IR също е готино.
Мисля че срещах програми за контрол на фотоапарата от PC (т.е. освен Camera Control на Никон), които са безплатни. С Camera Control ще имаш ядове ако я търсиш кракната, защото трябва да е нова версия да работи с D90. Никонците се излагат. Трябваше да пуснат една безплатна по-елементарна версия без Live View и някои екстри - да се използва като спусъм само.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dkunev   
Дата:   12-11-09 12:49

Препоръчвам ти да си вземеш кабелно дистанционно от китайците, за малко пари, вместо да се набутваш за Никонско такова...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   12-11-09 12:51

Аз имам китайско ИЧ универсално дистанционно (работи с всички апарати - JJC или нищо подобно беше "фирмата"). Отидох в Павилиона и за под 20 лв. се обзаведох. Работи си като Слънце и съм си много доволен - не виждам защо бих дал повече пари за подобно. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dkunev   
Дата:   12-11-09 12:55

Адаш 20лв даже са много, аз си взех подобно за по-малко от 10 [beer]
Сега обаче се замислям да си взема кабелно, тъй като с това няма "бълб" и някакси е леко неудобо да се работи зад апарата което са 99% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   12-11-09 13:02

А ако знаете колко струва да се направи .. сигурно не повече от 2-3 лв (за ИР). Имам в предвид цената на материала в завода.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   12-11-09 13:03

Не помня точно цената, но беше около 15-17 лв. някъде. ИМА си bulb, как пък да няма? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   12-11-09 13:05

dkunev blub няма, но има time - което е по-готино - натискаш бутона и спусъка се задейства. Продължава да снима до повторно натискане. Супер готино се получава в тъмна стая с 10 мин експонация - светодиодите от компютрите и switch-a осветяват цялата стая, и светлината от улицата изглежда някак нереална

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dkunev   
Дата:   12-11-09 13:06

То "бълб" има ама има ли задържане на "бълб-а" ?

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционно за Никон Д90
Автор: npelov   
Дата:   12-11-09 13:11

Разликата при блъб е че ти трябва да държиш натиснато докато снима, а time натискаш 2 пъти - един път за начало на експонацията и 1 за край. При инфрачервените дистанционни това ще е малко пагубно за батерията а и може да повлияе на снимката. Пък и инфрачервените са направени да пускат еднократен импулс, след което угасват дори да държиш натиснато. Това е с цел да не влияе толкова на снимката.

Аз ползвам отложена експонация - където огледалото се вдига и около секунда след това започва експонацията. Така се предотвратяват вибрациите от вдигането на огледалото ... и също така дава ареме на дистанционното да спре да свети.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   12-11-09 14:16

Dynaphos-кото дистанционно можете да видите тук - http://dynaphos.com/product.php?c=11&sc=55&id=580



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   12-11-09 15:05

Има с бълб... или тайм по-точно. Натискаш копчето на дистанционното и апаратът започва да експонира, но не пускаш, а задържаш копчето на дистанционното около 2 сек. (не съм гледал колко точно трябва да е) и после пускаш копчето. Като решиш, че трябва да свърши експонацията - натискаш още веднъж копчето. Работи си всичко. И не е проблем за батерията. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-11-09 15:05

Dynaphos-кото дистанционно [smilie24]

Работя с подобно - всъщност почти същото, само че за Канон - също закупено от Динафос от почти година май и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   12-11-09 19:50

Май радио-дистанционните наистина напоследък са по-модерното решение - вижда се и от темата.

Ще поразгледам още малко, но Ви благодаря за предложенията!

Майче ще се поръчва от Варна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   13-11-09 10:40

Вчера забелязах, че съм пропуснал да кача инструкцията за работа с дистанционното на сайта. Ето я - http://dynaphos.com/manuals/remote_shutter.pdf



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-09 11:34

яко е тва дистанционно :) Мене ме кефи.
При Уайлдлайфа се използва не само за да се намалят вибрациите на тялото.Там липсата на кабел е предимство.



Публикацията е редактирана (13-11-09 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   13-11-09 14:16

От една година ползвам JJC WS-A, за 75 лв го взех и има 100м обхват които май са и повече на открито. Мога да си оставя апарата на терасата и да се снимам, като ходя до магазина[smilie18] . Преди седмица взех от новите таймер модели от Павилиона, само че за Никона - JJC TM-B. Голяма зарибявка е - дисплея е със синя подсветка и вечер мн помага. Само хладилника за бира не може да отваря...май?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   13-11-09 14:26

това което ти препоръчват от динафос е добре [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   13-11-09 14:40

Не изглеждат лоши и тези JJС, единствено ми изглеждат единствено доста по-големи. Въпреки че като се замисля за камера, статив, глава то това ще е най-малкия проблем.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Дистанционно за Никон Д90
Автор: npelov   
Дата:   16-11-09 16:38

Ето евтино дистанционно. Чувал съм че пристигат в БГ поръчките от този сайт.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6236


Не знам дали включва батерия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   16-11-09 16:53

Ей това от dealextreme пристигна, ама ... не работи с някои модели. Пробвахме го с Д40, Д60 и Д80, проработи само с последния, ква му е логиката на това, не знам, но факт [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   16-11-09 16:56

Аз за IR дистанционно ползвам едно универсално дистанционно. Обучаваш го за който модел ти трябва и си работи.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »