Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: tonal   
Дата:   11-11-09 15:06

Търсене и предлагане
Потребителя предпочита модното пред стойностното.
Скоро ще се появи "таблетът" на Епъл, и пазарът ще се наводни с леки евтини екрани за четене на книги и списания с браузер и Ви-Фи мрежа.
Както стана със смартфоните след "Айфон", преди не можеше да ги пипнеш под 1000 лева, сега ги подаряват за под 100.
И тогава - кеф ти списание , кеф ти ФФ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 15:11

Честно казано, хич даже не е същото да ГЛЕДАШ списание на лаптопа си, и да ЧЕТЕШ списанието... [smilie23]
Каквито и да станат елекстронните устройства, живия досег с хартията няма какво да го замени [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 15:44

Сеймур, чел съм списание на електронна хартия, няма особено голяма разлика от обикновената и няма нищо общо с монитора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 15:46

Списание Лайф, от седмично става месечно - познайте кога??? Когато навлиза масово телевизията... Хората не изпитват нужда да четат стари новини, защото вече са ги научили...Списанието става по-глобално ориентирано, по-аналитично..
С появата и навлизането на интернет, Лайф става годишно издание.
И сега вече спря да излиза...[smilie2]



Публикацията е редактирана (11-11-09 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 15:52

Бони, технически погледнато наистина вероятно няма голяма разлика, но аз говоря за друго - за усещането, за допира до хартията, за уханието на мастилото, за това че винаги можеш да го разлистиш и усетиш в ръцете си - ето това никога няма да ни даде интернет и електронните медии. Няма да ни даде интимното чувство на досег със списанието [smilie2]
Иначе да, ще погълнем същата информация и от интернет - сигурно там има много, ама много повече и по-интересни материали от тези, публикувани в списанията. Само че няма да е същото [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 15:57

За усещането, за допита на филма, за звука от превъртането на касетката, за припукването на плочата, за проскърцването на пачето перо и аромата на папируса, за стабилния удар с длетото върху каменната плоча....
На нас ни липсва това, с което сме свикнали, защото е свързано с досегашния ни начин на живот и поражда чувство за носталгия.
Вярвай ми, нашите внуци няма да ги вълнува нито химикалката, нито уханието на мастилото. Няма и да им липсва. Както на мен не ми липсва перото и свитъка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 16:01

Вероятно е така. И моя син не мога да го накарам да отвори книга. За сметка на това аз пък така и няма никога повече да чета "електронни книги". Пробвах, ама не се получава. Липсва ми разгръщането на страниците. Така че продължавам да си купувам книги, вместо да ги тегля от интернет. Така че сега има възможности за всеки - който иска, може да си гледа книги на екрана, който иска - може да си ги чете. Надявам се и при списанията да остане и на нас, четящите, тази възможност [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 16:03

Ще остане, на доизживяване, докато се доизживеем[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошо, Седларов!
Автор: thomas   
Дата:   11-11-09 16:04

@seymour_sz
Запази си носталгията за момента, когато вече няма да има изобщо какво да прелистваме. А това с допира до хартията и миризмата на мастилото, ако ти се случва рядко, може и да е чаровно. Има и такива, на които отдавна им е писнало, на някои направо им се гади.

Причините, водещи до изчезването на списанията, не са една и две.

От една страна е интернет, който донесе всичката информация на света до всеки от нас само срещу месечната такса за интернет.

От втора - пренасищането на пазара с издания, които буквално се задушават едно друго за все по-слабия интерес на аудиторията.

За капак икономическата криза накара рекламодателите да мислят малко повече за какво си хвърлят парите. У нас има купища издания, които съществуват само защото някакви балъци им плащат всички разходи по производството, плюс още доста отгоре, вярвайки, че така техните продукти и услуги ще попаднат пред очите на читателите.

В резултат на това на разглезените издатели не им пука дали списанието се продава, защото те и без читатели си живеят богато и доволно.

Само че в един момент рекламодателят се усеща, че само плаща, пък нищо не получава в замяна и тогава отрязва тези разходи, а списанията просто увисват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 16:05

[smilie5]
Ама все ми се иска да вярвам, че и след нас ще останат четящи [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 16:08

Ами просто е - 1000Евро струва реклама на една страница в среден клас списание. Тази реклама стига до 3-4000 души.
Със същите 1000евро може да рекламираш няколко месеца нон стоп в интернет и да стигнеш до 10-20 пъти повече хора.
Освен това от списанието не можеш да си дръпнеш снимките в оригинален размер с ЕКЗИФ[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 17:06

Томас, запази жлъчта за враговете си. Вярвай ми, по-добре се живее, ако реагираш, мислиш и действаш позитивно. [smilie24]

И да, аз забравих, че днес всичко е само пари, пари, пари... и нищо друго в главите на тези, които идват след нас. [smilie23]
Няма да ни трябва Джокондата, както и цялото това морално остаряло изкуство, дето лъха на мухъл и терпентин, щото си имаме Фотошоп и интернет, дето можеш да си направиш Джоконди колкото и каквито искаш. Няма да ни трябва... абе, нищо няма да ни трябва, щото ще си имаме интернет и ше си живеем в матрицата щастливи и безумни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошо, Седларов!
Автор: landstar   
Дата:   11-11-09 18:29

Абе не съм съгласен с някои другарки и другари:
Първо, за такива списания ми остава време само вечер в кревата и ще ми е неудобно да гушна монитора.
Второ, открай време гледам, че основните реклами в одисей бяха на издателя, камионите Ман, т.е. - вид спонсорство.
Трето - ша звиняват НГ и ГЕО, ама нашите статии и кадри бяха класа над двете взети заедно. НГ си е за тъпоглавия американец без грам обща култура, ддетска работа, а ГЕО-то е по немски скучен и педантичен в глупостите, като снимките му са аматьорски буквално.
Четвърто, боровинке - сигурно сте имали проблеми, както се псуват строителите на една къща, ама като влезеш в готовата къща се радваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошо, Седларов!
Автор: thomas   
Дата:   11-11-09 18:45

@seymour_sz
Изкуството си е изкуство, Джокондата е с пари. Още много векове ще ходят купища хора да я гледат, ама НА ЖИВО, и ще плащат и самолетни билети, и хотели, и музейни такси (в повечето случай, не знам дали точно за Джокондата трябват).

Що се отнася до репродуцирането на изображения или текст, нали не ми казваш, че в изобразяването върху хартия има нещо много по-майсторско и вълшебно от това да накараш едни течни кристалчета да светят в синхрон по точно определен начин, че и да прерисуват картината по 60, 100 или 200 пъти в секундата. И едното, и другото са технологии, целящи да масовизират изкуството и да му помогнат да стигне до възможно най-много хора. Едното си отива, другото идва.

@landstar
Може би си забелязал, че напоследък се появяват все повече компютри, с които може да ти е удобно и в леглото, да не говорим за електронните книги. И нещата в тази посока ще се развиват все повече, независимо дали това ни харесва или не.

@boni
Не само че рекламните страници в списанията са ужасно скъпи (особено в тези, които имат смислени тиражи), ами накрая изобщо не знаеш каква част от този тираж наистина се е продала, и от тази, която се е продала, каква реално е четена от онзи, който си е купил списанието. Защото аз, преди почти напълно да престана да си купувам списания, имах един период, в който много купувах, но нямах време да ги чета и все ги оставях "за после". Което пък никога не идваше, защото форуми, блогове и социални мрежи ми изядоха всичкото време, което иначе можех да отделям за това удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Лошо, Седларов!
Автор: landstar   
Дата:   11-11-09 18:54

ел. книги, монитори - само в кревата не съм ги помъкнал с кабелите, че и ел. одеало, ел. легло и все едно съм в подстанция! мерси, значи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 21:22

Томас, четеш навярно - ама опитай се и да разбереш това, което пиша... [smilie24]
Очевидно е, че не си схванал и частица от смисъла, който влагам в думите си. Повярвай ми, понякога зад простите думи, които обозначават прости неща, има И смисъл... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лошо, Седларов!
Автор: thomas   
Дата:   12-11-09 02:54

@seymour_sz
Чета и разбирам всичко. Само казвам, че думите "но аз говоря за друго - за усещането, за допира до хартията, за уханието на мастилото, за това че винаги можеш да го разлистиш и усетиш в ръцете си - ето това никога няма да ни даде интернет и електронните медии" не са нищо друго, освен наивна носталгия по една отиваща си по напълно обективни причини технология на тиражиране на визуална информация към масова аудитория - точно както вече си отидоха телеграмите (които определено също носеха различно усещане от един имейл, най-малкото защото човек не получаваше по 900 телеграми на ден), магнетофонните ленти и видеокасетите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »