Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: 7D review в dpreview
Автор: ivodam   
Дата:   10-11-09 21:44

danbi: Ми престани най-накрая да твърдиш, че било подражание на Никон, защото просто не е, става въпрос за принципно нов продукт, нови висоти, нови хоризонти, ако щеш, които Никон тепърва ще догонва...

Отговори на това съобщение
 Re: 7D review в dpreview
Автор: nodoubt   
Дата:   10-11-09 21:48

никой по никакъв повод няма да запомни 7D

за разлика от д3/д300 [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-11-09 21:54

Не се знае 7д е найстина добра камера.
И иво никон няма да догонват 7д :) До сега просто канон догонваха д300 :) Скоро ще излезе д400 ...

Отговори на това съобщение
 Re: 7D review в dpreview
Автор: ivodam   
Дата:   10-11-09 22:01

Глупости, нищо не са догонвали, това не можете да вденете, че Канон си има свой път на развитие, и не му пука от нищо. А дали скоро ще излезе д400 ще видим, малко се съмнявам... Никон изглежда имат много сериозни проблеми да сложат повече пикселчета на същата площ...

Отговори на това съобщение
 Re: 7D review в dpreview
Автор: nodoubt   
Дата:   10-11-09 22:06

явно канон имат големи проблеми с продабжите и слат по 16-18-21 звънчета на прасетата си барем някой заблуден и изостанал щракач от ерата на пикселоманията ги купи [smilie5] [smilie10] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-11-09 22:07

Айде сега нищо не са догонвали [smilie18]
д4 ще излезе до година след това и д400.
Що се отнася за мегапикселите в който сте се вторачили толкова много ,че не виждате нищо друго в едно тяло се чува ,че ще са 18.Точно колкото и ще е д4.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   10-11-09 22:11

абе вие двамата виждали ли сте се на живо [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] интересно ми е да ви видя седнали на маса

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-11-09 22:24

Ще се видим скоро.Ще пием по-бира и ще си поговорим за птици.За кой с какво се занимава...човешки неща.
Тука си е бош лаф [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   10-11-09 23:02

nodoubt , то Д300 с какво го запомнихме....
По-скоро запомнихме Нейвито с Д300[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-11-09 23:13

д300 тато къртеше всичко до сега.
С това го запомнихме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   11-11-09 00:00

Да запомнихме го - след 100 теми с дитирамби за него, Нейви от срам, че се е прецакал, не даде ни роу файл
Много дълго ще го помним, вярно ...
Изкърти на Нейви авторитета от раз [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 01:15

Canon замалели работи говориш [smilie3]
Разгледай малко хората какво правят с д300.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   11-11-09 02:27

Според мен запомнящите се апарати Канон/Никон последните +/- 3 години са само 5Д и Д700. Това са две ярки точки като съотношение цена/качество, което трудно скоро ще бъде догонено.
А Иво, по отношение на смелчаците от Канон със многото пиксели да ти припомня едно твое скорошно изречение: ...баси, пейзажите на 2.8 ли ще ги снимаме?...

Отговори на това съобщение
 Re: 7D review в dpreview
Автор: nodoubt   
Дата:   11-11-09 10:17

добрутру на инжинерите и нанотехнологиите [shtrak] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: 7D review в dpreview
Автор: nodoubt   
Дата:   11-11-09 10:26

kwa [smilie5]



http://farm3.static.flickr.com/2614/4092994098_f3508d1e15_b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   11-11-09 10:29

Таз вода да няма син камък в нея бе,та чак патката не издържа там[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 10:30

Жертва на върла сатурация

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   11-11-09 10:33

pd - не бъди жесток, понякога ние всички сме жертви... на твоите въздесъщи мнения [smilie8] Напоследък губиш обективност. Плюс това... не се знае с какво е снимана таз патка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 10:41

Мене не ми пука с какво е снимата а крайния резутат.Обективност не съм губил никога :) Просто не сте ми задали правилния въпрос.
Тва ,че не признавате д300 все едно аз да не признавам че 40д е добро тяло.Както съм правил 10-ки пъти.Обективноста в тоя форум е загубена отдавна.Но не това е лошото :)
Такива като хора като Canon,ivodam,Shoti и много други с опит...те знаят какво искат и кое какво им дава :) Жалкото е ,че тука некви опклонници имат дето вярват сляпо в всичко което се изпише от тях.
Напоследък все повече научавам кои са истинските предимства и недостатъци във двете фирми...но това е на страна.
д300 Беше и е едно страхотно тяло ,което дълго време нямаше аналог и като картинка и като функционалност [beer]
Ivodam нарича д300 (бавно тяло) снимащо с 8/к сек с грип и шумящо колкото 5д кропка с автофокус който до скоро канон нямаха в дх системата [smilie5] Комплексарски истории.
Предимствата на Канон наистина са много пред това да си с система Никон.Но има и някой неща който Никон направиха много добре и бяха наистина много добри.Д300 е едно от тези неща [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   11-11-09 10:55

pd - 40D не е изобщо убаво тяло и с радост бих го трампил за D300... no-o-ot [smilie5] Каквото и да си говорим, ако 7D вади картината на 40D откъм цветове (аз още нямам мнение по въпроса), моя го засилвам ей така към базара и почвам да си събирам за седмицата (ще ходя да прося по банките)... Тия канони не мога да ги трая повече...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-11-09 11:13

Ей тука как се е напълнило с бисери и недоволни от живота Никонци...

ама джмъбо най ме кефи [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-11-09 14:10

Толкоз голяма тема, а един кондензатор да няма.. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 7D review в dpreview
Автор: ivodam   
Дата:   11-11-09 17:10

ПД: Д300 снима 8 кадъра, ама първо, както си го споменал, те изнудват да си вземеш грипа, който струва мама си и баща си, и второ, и с грипа пак тия снимки са на 12 бита (забравил си да споменеш). А още 40Д по това време си праскаше 6,5 кадъра в сек на 14 бита без никакъв проблем, с батерийката си, кротичко и скромно, без много шум :)

На Д300 му бяха набутали разни екстри и работи по фокуса, като 3Д или 51 активни точки, ала-бала, които не бяха добре изчислени спрямо процесора, или да си кажем, по-скоро си искаха отделен процесор; в резултат на това се получаваше на моменти едно забавяне, което се усещаше като лаг на затвора - т.нар. гумен спусък.

Цветовете генерално имаха проблем, че често изглеждаха като тебеширени или пастелени.

И т.н., и т.н.

Сега, разбирам, че ви беше радост на Никонци, щото нямахте нищо подобно, ама стига сте се сравнявали с Канон, просто не върви, сравнявайте си го с по-старите никонски модели и си се радвайте там :)

ПП: Да довършим за фокуса: нито на 40Д, нито на 50Д фокусът е по-лош от Д300, всъщност на 50Д даже мисля, че е малко по-бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: 7D review в dpreview
Автор: nodoubt   
Дата:   11-11-09 17:15




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   11-11-09 17:38


http://i181.photobucket.com/albums/x300/crazyjames1233/wanderleimayhem.gif




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »