Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Телевизор като цифрова рамка - Samsung 6 Series review
Автор: d256h   
Дата:   06-11-09 09:12

.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-11-09 09:13

Тази тема е продължение на една друга моя тема засягаща питане за това, как може да се реши проблема с големия брой снимки, които имаме и искаме да си ги гледаме, без да бъдат забутани в някой шкаф или харддиск..

След много проучване, питания, съвети от колеги и приятели и обобщаване на информацията, стигнах до извода, че за да имам прилична картина на стената, трябва да избера цифрова рамка поне 32". Понеже такива не се продават, а цените на текущите устройства са глупаво високи, единствения избор беше да се насоча към телевизор с мултимедийни функции. Оставям настрани въпроса дали да бъде плазма или ТФТ. ТФТ-то сложено до плазма може да накара всеки горд собственик да си го изхвърли през прозореца - липса на полутонове и мъчителна обработка на вредните артефакти в картината произтичащи от лошото качество на сорса..Тази тема няма да я засягам..
Все пак, кои са плюсовете на ТФТ, като цифрова рамка. Докато при моушън картината, ТФТ се представя незадоволително независимо, от кой производител е, то при статични картини ТФТ-то се справя много добре. Максимално качество на образа се постига, когато снимката, която ще показваме има размери на нативната резолюция на екрана. В крайна сметка моят избор се спря на модел 37" от 6-та серия на Samsung. Освен цивфров и аналогов тунер, в телевизора има вградени плейери за музика и видео, DLNA мрежа. За пръв път срещам устройство, на което му работят всички функции без условности и на 100%. Интерфейса за настройки на телевизора за каналите и радио програмите е прост и ясен за използване без необходимост от четене на 'Ръководство за потребителя'. Както към всяка съвременна електроника в днешно време и тук в комплекта на уреда има софтуер, който се инсталира на компютъра ви. Много обяснения при инсталирането няма да получите, дори ще се зачудите отначало, какво въобще се инсталира, но на края разбирате, че имате един голям подарък от производителя - DLNA сървър! Работата с него е проста. Интерфейса за управление на сървъра е елементарен. Посочвате една директория, която ще съдържа вашето аудио видео съдържание, тя се индексира включително поддиректориите съдържащи се в нея. През менютата на телевизора може да избирате сорса за 'плейване' на съдържание. Тук е мястото да спомена, че освен по мрежа, вие може да зареждате съдържание и чрез включване на USB флашка. При включването в телевизора, флашката се сканира и индексира, като на екрана, в съответното меню за съдържание на флашката се появяват всички годни за използване файлове. Връзката на телевизора с мрежата става чрез използване на обикновен компютърен кабел Категория 5 или по европейско му Клас 'D', с конектори RJ45. При първоначалната настройка на телевизора има, автоматичен режим за сканиране и приемане параметри за мрежата (трябва да имате DHSP сървър в локалната мрежа). Тези които не разбират от компютри и мрежи могат, да не се притесняват въобще, защото телевизора си прави всичко сам.
Вградения видео плеър може да плейва DivX, xVid и какви ли не още формати, с което направо ме изуми. Филми теглени от Замунда или дръги тракери търгват безпроблемно. Нещо, което много ме зарадва е, че боравенето със субтитри работи перфектно. Има възможност, почти както при компютрите, да си избереш кодовата таблица, включително такава с кирилица, както и да се управлява размера на титрите. Много ми хареса и интелигентната функция, която прави така, че когато гледате филм разделен на отделни файлове или дискове, плейера се сеща сам и автоматично взима следващото парче, без да ви кара вие да го зареждате. Чрез този плейер вече, пада неудобството за гледане на филми с висока резолюция, която имах при използването на компютър.... няма да обяснявам защо, мислете, ще се сетите!
Все пак темата е за 'цифрова рамка'!
Във Фотошоп си зареждате снимка, кропите в пропорция 1920 х 1080, ресайзвате и накрая записвате новия файл на подходящо място. Тези действия е удобно да си ги направите като 'Екшън', защото е ясно че ви чака къртовска работа, ако искате да вкарате съдържание от снимки правено с години. Както вече казахме, съдържанието може да бъде в мрежата или флашка. Настройвате 'слайд шоу' и стартирате.

Красота, удоволствие и пълно удовлетворение!

Така ще се преборя с 10 000 снимки, които искам да ги гледам всеки ден, през цялата седмица, през цялата година..



Публикацията е редактирана (06-11-09 10:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djfroggy   
Дата:   06-11-09 09:38

Аз ползвам плазмен Панасоник TH42PY8 като цифрова рамка и съм страшно доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-11-09 09:57

25 минути я кове тази рамка. Корави цифри се оказаха.
Samsung Electronics Series 6 and 7 LCD HDTVs


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   06-11-09 10:08

Е то всеки телевизор с USB-вход (или някакъв слот за флаш-карти) може да служи да "врътка" снимки като цифрова рамка, така че туй не е нещо "извънредно". [smilie3]
А иначе и аз съм със Гнусмас 6-та серия и съм много доволен. Супер е телевизорчето и плейва не само снимки, е и всякакви видеоформати и FullHD видео (MKV рипове например) и не само от USB, а и през LAN... че и през wireless може по принцип (с допълнителен USB Wireless адаптор). [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-11-09 17:50

Мдааааа, вече си става необходимост, да има домашен сървър за SIP и DLNA услуги...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   06-11-09 18:02

наистина ли се справя с филмите с висока резолюция?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   06-11-09 18:43

И колко струва това удоволствие?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   06-11-09 18:59

Да. Баз проблем плейва 1080р FullHD (1920х1080) видео в MKV контейнер, включително и с най-качествената (и натоварваща) H.264 компресия... също и блу-рей рипове. И изглежда наистина убийствено. Имам няколко научнопопулярни таквиз филмчета и направо ми увисна ченето от красотата когато ги пуснах за пръв път. И продължава да ми доставя страхотно удоволствие всеки път като пусна някое подобно качествено рипче - буквално хипнотизираща красота. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   06-11-09 22:52

а някакви вентилатори има ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ranopile   
Дата:   06-11-09 22:57

IDA: В момента 50 инчовата плазма (Series 6) е 2000лв (малко повече от 5D :-).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-11-09 23:08

Едно приятелче си сложи плазма в спанята (13кв.м.) и се отоплява прекрасно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   06-11-09 23:18

http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37709.msg311047.html#msg311047

http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37709.0/all.html


много полезна статийка и написана от умен човек, иначе ЛЦД-Плазма- резултата е много на почти нула за Плазмата



Публикацията е редактирана (06-11-09 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   06-11-09 23:25

Само дето на всяка 1 продадена плазма се падат да речем 10 продадени ЛЦД-та. И дори Пайнър спряха да ги произвежват като безперспективни. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-11-09 23:30

За 3 дни се свиква с всякакъв телевизор. Доказвал съм си го неведнъж.

В момента гледам TV на 17" Philips 1280x1024 пиксела с ТV-box и ефирен цифров сигнал. Е ми повече зор видях със звука, отколкото с картината.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   09-11-09 15:27

Няма смисъл да се спори Плазма или ТФТ. И двете технологии имат предимства и недостатъци. За цифрова рамка, според мен е по-подходящ ТФТ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: daosa   
Дата:   09-11-09 17:38

Една LED-ка 8 серия[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: baytosho   
Дата:   09-11-09 18:16

Тъй като става дума за телевизори...
В последно време се чудя, има ли смисъл човек да си копува например 46 инчов фул-хд телевизор, който ще гледа от разстояние от около 3 метра, от където едва ли ще забележи разликата между Full-HD и HD-Ready. Тоест и HD-Ready ще му свърши същата работа за доста по малко пари.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   09-11-09 18:22

Виж в линка даден по-горе от lizaastar какви са препоръчителните разстояния за гледане според това какво гледаш. Рядко един телевизор може да ти бъде "много голям".

Това обаче се установява след като си го купил и сложил на мястото му [smilie5]

Според мен, трябва да си купиш толкова голям телевизор, колкото място има за него и разбира се може да платиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-11-09 19:28

Тия новите SAMSUNG LED 6-7-8 series колко херца са, да питам? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   09-11-09 19:36

На такъв въпрос не може да се отговори еднозначно за всички телевизори от трите серии, но по принцип повечето са 100Hz Motion Plus. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   09-11-09 20:00

тия херци са пълни глупости според мене, и милиардите цветове,,,След 100-те херца,всичко е фантастика, научна

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   10-11-09 08:27

Лесно може да се провери дали са глупости. Включваш компа в HDMI входа на телевизора и му пускаш някой от тестовете, примерно тия дето ръсят падащи квадратчета или текст с различна скорост от горната част на екрана към долната....


Тогава виждаш дали са глупости или не!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   10-11-09 09:07

При все че най-високия фреймрейт е 60 до колкото ми е известно (при някой си HD стандарт) всичко над 100Hz наистина едва ли има някакъв смисъл освен маркетингов трик. Пък и е много съмнително, че има такъв индивид дето да види някаква разлика ако предположим, че изобщо намери какво да пусне за да се възползва от високата честота на опресняване. Виж DLNA и вграден 802.11n - не отказвам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   10-11-09 09:26

Davidoff - ако заговорим за 3D, нещата стават различни. А тоя филм сме го слушали - tvk75 - като пуснаха 120Hz TFT монитори, знаеш ли на колко народ им увиснаха ченетата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   10-11-09 09:36

120 ок, ама 200, 300, n00? Хората не могат да гледат толкоз бързо (засега) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   10-11-09 09:55

могат, могат... само помисли...

Представи си екран с 300 кадъра в секунда, сега си представи екран с 600 кадъра, сега с 1200 кадъра, сега с 12000 кадъра ... опаааа, позна, излезнал си навън и гледаш в далечината...


Сиреч колкото повече кадри в секунда, толкова повече се доближаваме до непрекъснатия поток на изображението което....

което обаче трябва да се обработи... а при човек се нарича интерпретация...от мозъка.


Нещата обикновено са по-сложни отколкото изглеждат..



Публикацията е редактирана (10-11-09 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 10:26

Новите 600HZ плазми на Панасоник са сертифицирани от Лукас по стандарта THX, което си е показателно. 600-те херца дават голямо предимство, когато има много бързи движения при висока резолюция. За сега няма LCD, което да се справя така:)



Публикацията е редактирана (10-11-09 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 10:27

При много бързи движения, разликата между 100 и 600HZ е очевидна. Няма нищо общо като плавност.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   10-11-09 10:27

Не знам, ама като отида на кино и като завъртят камерата малко и как почва да МАЖЕЕЕЕЕЕ [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   10-11-09 10:29

по добре че няма щото са големи мазни

Само плазми!!!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   10-11-09 10:39

Добре де boni, 600 херца казваш.

А колко херца е сигнала, който им се подава?
Ако е само 24 херца, откъде по дяволите се получава 'плавност' от повече?

Всички тия работи с херцовете са маркетингови глупости, както и 2мс 'response time' -- каквото и да значи това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 10:46

Данби, бъркаш понятията. По твоята логика трябва да няма разлика между 50 и 100ХЦ:) Да ама има и то голяма.
И става въпрос за честотата на опресняване на дисплея.
Сложи един 100хз и един 600хз телевизори един до друг, пусни им HD сигнал на спорт или друго с бързо движение и стой та гледай има ли разлика, няма ли и дали са маркетингови трикове или не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   10-11-09 10:46

какви 600 херца ??
като видео потока ти е 24 кадъра в секунда ще сече ако щеш и на магическа кристална топка да гледаш филма,само някакъв блур или някакъв транзишън между кадрите може малко да облекчи снимкореденето, но няма от къде да измисли още кадри телевизора, трябва видео потоците да станат 60фпс ама не знам кога това ще стане

тея херци бяха важни при црт-тата когато екрана буквално ти мигаше пред очите 50 пъти в секундата



Публикацията е редактирана (10-11-09 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 10:49

Да, бива ви в разсъжденията. Щом е 24к/с, значи всичко над 24хц е ненужно[smilie24] Точно така е, да.[smilie18]



Публикацията е редактирана (10-11-09 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   10-11-09 10:54

просто като камерата се върти и виждаш снимки, това няма да се промени ако телевизора ти е 1200 херца, ще се промени ако видео потока ти е 60фпс
така е в момента на абсолютно всички филми 25кс властелини батмани, всьо е на 24-25
тук там някой на 29-30фпс и там вече е по-добре ситуацията,

има разни научно-популярни филмчета на NG и discovery, попадал съм там на 50-60фпс филмчета, нищо общо, много приятно за окото

тези херци едно време бяха за да не изморяваат окото, а не за да е по-плавна картина като се върти камерата,
като замахне някой с меча, реално виждаш 2 кадъра, мозъка сам си свързва движението, но ако го видиш вместо на 2 кадъра на 4, тогава вече ще е по-приятно за окото без снимкоредене


друг е въпроса вече ако монитора/телевизора ти не може да опреснява картината си достатъчно бързо за да смогне на видео потока, но такива ситуации вече едва ли има, всички монитори вече са под 10мс, което са си 100херца далеч над всички видео потоци
едно време като излезна технологията това беше проблем когато имаше монитори по 20-25мс
съответно 50 и 40 херца



Публикацията е редактирана (10-11-09 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 10:57

Да, добре. Сложи един 100 и един 600хц телевизор един до друг, пусни си висококачествен HD сигнал и гледай спорт. После пак ще си приказваме има ли значение честотата на опресняване при бързоподвижни сцени или няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   10-11-09 11:03

[smilie24] възможно е, но поне на теория няма от къде да дойдат повече кадри,
ако телевизора не прилага някакви техники за по-плавно преминаване от кадър в кадър освен
не знам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   10-11-09 11:08

danny_falin, ти виждал ли си нов телевизор последните 2 години. Да ти е направило впечатление, че всички плазми и ТФТ имат вградени системи за подобряване на картината? Абсолютно всеки производител си има своя система за подобряване на картината. Това не е прост ЦРТ телевизор а компютър с голям екран. Преди кадъра да се покаже, върху него се правят огромен брой подобрения. Загледай се в някое ТФТ и виж, как областите от картината, които не се местят стоят 'заковани', а само останалите помръдват леко, за да пресъздадат движението...Примерно загледай се, когато четат новините по телевизията. Телевизора сам си генерира сегменти от кадъра и си ги наслагва допълнително в дадена област за да подобри картината. Същото се прави особено настоятелно при движещите се части от кадъра. Да не отварям тема... че някои фирми имат системи за 'измисляне' на кадри, които се генерират подобно на морфинг между два кадъра... и всичко това за подобряване на картината..

Редактирано:
Пропуснах да кажа, че до сега не съм виждал по-успешно подобряване на картината за битови телевизори от тази на Фаруджа в LG. Колеги много ми хвалиха Сони и Панасоник, но като се поставят трите телевизора един до друг извода веднага се налага безапелационно.... дори предотвратих изхвърлянето на Сонито през балкона, много беше зле....
[smilie5]



Публикацията е редактирана (10-11-09 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: landstar   
Дата:   10-11-09 18:44

Тия 30 инчовите монитори на епъл стават ли и за ХДТВ или се прави някакъв компромис?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chicken   
Дата:   10-11-09 21:53

Аз от тези новите неща нищо не разбирам признавам. Интересъвам се и ги уча когато ми се наложи. Ама си чета темата и си се чудя дали въобще някой от пишещите все пак е оправил що е то и за какво служи всичкото това Херц, мили (или микро?) секунда и кадър в секунда. И ако е наясно, защо не си признае ами оставя в неведение народа.Щото седя и си гледам стария кинескопен телевизор дето не знае кво е това Херц, пък той не сече хич в сравнение с херцовите неща дето ги гледам по магазините. На времето, когато киното си го прожектираха от лента, пак нищо не сечеше. Сега може и да сече, не знам. Сигурно ще е от секундите. Кинескопения ми монитор, като го пусна на 60 херца не се гледа, ама на лцд-то му е все тая...
Та???
Както още никой не е успял да ми обясни защо трябва да ползвам Скайп вместо ICQ така и все още не мога да разбера защо трябва да се отказвам от кинескопения телевизор (освен, че вече не ги правят) заради толкова неясни и предизвикващи спорове неща със съмнително качество, които, на всичкото отгоре, май винаги пораждат съмнения в закупилия ги дали все пак не се е объркал нещо и дали не е трябвало да се обърка с нещо друго...[smilie11] [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (10-11-09 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   10-11-09 23:39

кинескопа засега дава най качествен резултат, така че на който му работи аналоговия телевизор - добре, като се повреди ще се мисли, засега няма логика да се купува нещо цифрово- аз така мисля

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   11-11-09 00:01

Така си е. И каруците са най-приятния начин за придвижване. [smilie5]
Между другото, само за сведение - най-качествените телевизори с тръба правят почти същата цифрова обработка, както и обсъжданата тук по-горе с обсъжданията на херцовете. И в тоз смисъл не са по-малко цифрови.
Както и да е де... всеки е свободен да се самозалъгва както иска. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 09:21

Нека не забравяме за какво е темата!
Темата е, че ми трябваше цифрова рамка, а не телевизор! Вероятно ще се съгласите, че 37" ЦРТ телевизор не мога да си тупна на стената срещу леглото в спалнята, защото ще ми заеме един кубически метър пространство, което автоматично ще се превърне в проблем... да ми седи тази грамада надвиснала, с опасност от срутване на 60 килограмовото чудовище..

А сега си представете една картина на стената 37", която си сменя показваните картинки... спретнато, тихо, красиво...с дебелина само 8-10 см !

Това е хубавото на цифровата рамка, а не на динозавърски телевизор ...

Между другото, стария ми телевизор ШАРП сега е в немилост, седи в средата на хола и се чуди къде да отиде.... някой не иска ли да си купи този ветеран ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   11-11-09 10:21

Бе вие се шегувате, не е истина! Boni много добре си го каза!

Като имаш 24 кадъра, нали между кадрите трябва да се осигури плавен преход на картината, а да не е някаква м`гла всичко! Затова казват, че 200Hz и другите там имали кристална картина, щото между тия кадри не маже толкова като Пикасо на третата чашка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   11-11-09 10:29

Когато гледам ХД (пък и не само) филм, спирам всякакви "подобрители" на картината. В противен случай движението е прекалено мазно и имам усещането, че съм на театър. За новини иначе е супер да подпъхва междинни кадри.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 14:42

Случайно гледам на едно място има комплекта Междузвездни войни HD 1080р - 48 Гб. Заслужава ли си да се тегли, някой ще сподели ли?



Публикацията е редактирана (11-11-09 14:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   11-11-09 14:45

Не си гледал досега Междузвездни войни ли?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 14:48

В кревата, на висока резолюция 1080р не съм!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-11-09 15:09

Ами тегли [smilie5]

А за честотата на опресняване, наистина най-точно е да се каже, че картината е 24 или 25 кадъра в секунда, а всичко останало е компютърна апроксимация. С доста различно качество, според качеството на видео процесора в телевизора.

Само да питам (аз щото обичам да си питам, та барем хората разбрали.. какво ми говорят)... [smilie5]

Значи, един FullHD е 2 мегапиксела. При 10 бита на цвят, туй е 30 бита на пиксел. Дотук добре.

Значи, 2*30 = 60 Мегабита на кадър.
60*25 = 1500 Мегабита/сек (при 25 кадъра/сек)
60*600 = 36000 Мегабита/сек (при 600 кадъра/сек)

Опааа... някой сериозно лъже тук, как мислите?

За сравнение, вземете разгледайте спецификацията на някоя видеокарта на цената на телевизора ви, и вижте дали тя може да прави такъв видео поток.

А освен всичко друго, това значи, че дисплея се опреснява за 1/600 сек.
Което прави 0.0016 секунди -- тия са направили супер дисплей! Браво [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 15:22

Логиката ти не е правилна, но нямам време сега да обяснявам.

Ако те интересува виж тези линкове. Там са описани скорости, битрейтове, брой фреймове...

Все пак трябва да си запознат с това как се работи със видео стриймове...

Не се работи с цели единични кадри както виждам, че предполагаш...има и такъв стандарт, но не се използва за битови цели а за секюрити, за да могат бързо да се 'вадят' кадри за разпознаване на лица и т.н.


В общи линии ако пускаш картина от БлуРей по мрежа, изискването е че тя заема напълно един 100Мбит-ов канал...


Абе като потърсиш ще намериш доста материал!

http://en.wikipedia.org/wiki/High-definition_video


http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc




Публикацията е редактирана (11-11-09 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-11-09 15:34

d256h прави си, пропуснах да добавя и кодирането на видеопотока, но това е защото правя допускането, че връзката между компютъра в телевизора и панела е изцяло цифрова.

При този вид панели няма как да адресираш произволна точка от екрана. Нямаш никакъв друг избор, освен да опресниш цялото изображение.

Съвременния цифров телевизор е просто един компютър с панел за екран. Каквото може да се прави с компютър (вложи малко въображение, не става въпрос за домашния компютър с Windows) това може да се прави и в "плазмата".

За съжаление примерите които ми даваш касаят междинното кодиране на видео информацията. Това се случва "преди" телевизора.
Пък и така да е, този БлуРей 600 херца ли е? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 15:43

не се хващай за думите на някой...

Видеото на телевизора е същото като това на компютъра...

по същия начин както при компютъра може да се пише във видеопаметта на телевизора, нещата са много сходни..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-11-09 15:59

Всъщност, почти. Правилно съм ползвал думичката "маркетингов трик":

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090506191951AAYnLWy


http://www.tvlampsnbulbs.com/2009/03/what-does-600hz-subfield-motion-mean/


http://www.popsci.com/node/30831


Или направо Малко Гугъл

С други думи, не се впечатлявайте, ако утре има 1200 Hz refresh rate [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   11-11-09 16:10

данби, с осем бита мога да управлявам много повече от 65536, надявам се знаеш как? Всеки производител си намира начин за решаване на проблемите ...

Тази година 600 Херца другата 1600...

Нещата вървят в тази посока и както виждаме, картината става все по-добра.

Аз в моя случай си реших проблема за цифрова рамка с избрания Самсунг от 6-та серия. Предполагам след две години телевизиите в България ще започнат DLNA излъчване, а може и по-скоро. За сега знам, че някои от телевизиите закупуват съответното оборудване и рано или късно, ще гледаме кристално шибаната, зомбираща, телевизионна реклама [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-11-09 16:14

БТВ бяха обещали HDTV миналата година. Обаче.. нищо.

Инак, телевизорите са вече масово на пазара, на прилични цени и както казваш, все по-добри за същата цена.

Има едно нещо, което на мен най-много ми харесва в съвременните телевизори: заемат по-малко място.

А ползването като цифрова/рамка картина е супер идея. Само дето харчат много ток.

Ще минат доста години, преди да почнат да се правят такива неща с електронна хартия, която наскоро стана и цветна. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: юнга   
Дата:   12-11-09 14:51

Автор: asahi
Дата: 06-11-09 23:08

Едно приятелче си сложи плазма в спанята (13кв.м.) и се отоплява прекрасно.

Асахи и аз съм с 42 инча плазма в спалнята.
Нищо подобно не забелязвам.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »