Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   28-10-09 15:05

Ексиле,

Ти за моето кръвно недей да се грижиш. По-добре дай някой полезен акъл на тоя калпазанин, как например да си намери работа, с която да финансира образованието си и да му остава време и да се готви. Това ще му помогне много повече, отколкото целомъдрените ти излияния по адрес на хора, които не познаваш. Баси младежта!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   28-10-09 15:09

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   28-10-09 15:15

Не е младежта за "баси", ама айде.

За съжаление най-лесният начин да си финансираш образованието е да запишеш нещо фиктивно там и да отидеш на бригада, да се надяваш да направиш пачка и с това да си покриеш следване някакво за някакво време напред, дали в НБУ или другаде... Не съм го практикувал това и не смятам, но това е най-лесният начин.

И в България се следва 80% за диплома и 20% за знание по специалността и то ако имаш късмет.

И между другото в НБУ таксите са високи, но системата е много гъвкава и ти позволява да си бачкаш икаш имаш мерак в много по-голяма степен и по-лесно от други места - на мен да уча в НБУ ми излиза по-евтино отколкото във всички университети за които се сещам. Или за да съм по-коректен - не ми е по-евтино, но по-лесно си покривам разноските. И пак не стигат парите, но не заради таксите...



Публикацията е редактирана (28-10-09 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   28-10-09 15:28

И си разпредели приоритетите, има разлика между това да работиш в някаква сфера в смисъла в който си писал и това да се занимаваш всъщност с това, което искаш.

Като продаваш, пускаш за копиране снимки, приемаш поръчките на клиентите във фотото и т.н. последното ще се занимаваш с фотография толкова колкото една продавачка на вафли се занимава с кулинарство.

Намери си начин да си вадиш кинти, вземи си някаква базова техника и почвай да снимаш - между другото най-готиното в сток фотографията е, че на никого не му пука кой си и откъде си, на колко си години и какъв ти е цвета на очите и в същото време е супер възпитателна технически. Все си мисля, че ако фотографията ми беше приоритет щях да заделям време за микросток.

И между другото преди около 3 години и аз се чудих какви да ги дървя и направих единствения за онова време правилен за мен избор - вместо фотоапарат си купих синтезатор да си правя густото и почнах да се занимавам на първо място с графичен дизайн... И не съжалявам ни най-малко.

Пък те нещата се нареждат [smile]

Важното е да си седнеш на задника и да бачкаш, ама и да не забравяш и че си в прекрасната възраст в която можеш да теглиш майната на всичко във всеки един момент и че има неща с които ако сега не пробваш, не работиш, не изпиеш, или не спиш с тях - няма кога [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   28-10-09 15:30

Най-после каза нещо смислено, ама само до половината. Ти ми ела на интервю с 20% знания по специалността и 80% за диплома, пък да видим, дали ще ти излезе "късмета" да те назнача на работа! Или си мислиш, че работодателите трева пасат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   28-10-09 15:31

Останалите 80% знания по специалността не се учат в университета а със сядане на гъза и бачкане, ОСОБЕНО като говорим за фотография и подобни професии и ОСОБЕНО в нашите университети, кхм [smilie21]


А дипломата не служи за интервю на работа, ами служи за да можеш да запишеш една добра магистратура навън. Има места по света, където се провеждат уъркшопи, курсове, магистратури и т.н., където ти искат я бакалавърска степен, я две години в университет по специалността или сходна такава.



Публикацията е редактирана (28-10-09 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   28-10-09 15:33

Не случаино съм се насочил към курсове !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   28-10-09 15:36

А може би греша [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   28-10-09 15:38

Диплома ти трябва, или по специалността, или по близка специалност - я операторско, я нещо подобно - това ми е личното мнение. И както казах не ти трябва защото ще си научил нещо повече, ами защото чисто формално ти отваря маааааалко повече врати.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: beliot   
Дата:   28-10-09 15:40

Има много истина в това, което ти е написал IDA. Опитай се да го проумееш и се захващай за работа. Не че ще ти е лесно. Успех[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   28-10-09 15:41

А, това е съвсем друго нещо вече. Не мога да не се съглася. Само ще добавя, че университетите, независимо, дали в България или по света, само ти дават шанс да придобиеш съответните знания. Дали ще се възползваш от този шанс или ще го пропилееш и ще си загубиш времето и парите, ЗАВИСИ САМО И ИЗЦЯЛО ОТ ТЕБ !!!



Публикацията е редактирана (28-10-09 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   28-10-09 16:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »