Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   22-10-09 23:51

би трябвало всички тригери да ти свършат работа на 1/500 т.е. китайски за 20-30 долара.

тц.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   23-10-09 08:32

Китайските до 1/250 и то на 10 пъти 5, 6 ще се задейства... покета е скъп но работи безотказно... в ибей има някой приятни предложения за употребявани... (само незнам дали си от хората дето ползват гуми втора употреба ;) аз не съм и за това още пълня касичката ахаха:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mun4o   
Дата:   23-10-09 09:03

Номерът става само с ползване на хранитела примамка или вода за къпане(сега, през есента, когато намалява естествената храна е най-подходящия сезон) Предварително определяш едно петно, където планираш да кацне птичето. Двете/трите/четирите светкавици трябва да осветят именно онова ПЕТНО. Първо тествай поведението на птиците без светкавици, за да видиш къде предпочитат да кацат и как се държат изобщо. След това идва ред на светлината от светкавиците. Ако избереш правилно място с добра слънчева светлина няма да ти трябват никакви светкавици.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gesh75   
Дата:   23-10-09 09:58

pocket wizard предлагат много добро решение за синхронизация до 1/8000

http://www.youtube.com/watch?v=ftXxOGF-HCo&feature=related


http://www.pocketwizard.com/


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Радиосинхронизатори 1/500
Автор: matasel   
Дата:   23-10-09 10:14

hotsnail, Това HSS е наследство още от Minolta. Разбира се, че го имат и другите големи.
Но при използване на HSS водещото число пада многократно като при 1/8000 е 32 пъти спрямо 1/250 (ако 1/250 е максималната нормална синхронна скорост на апарата). Това по памет.
Аз обаче не съм ползвал безжични джобни магЕсници и не знам дали те поддържат HSS режим.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   23-10-09 10:15

Пич импулса на тия светкавички според мощността варира от 1/1000 до 1/4000 и нагоре.

така че земи прочети какво е това нещо дължина на импулс как и за какво се използва, и сам ше разбереш, че няма да ти трябва нито д70 или д50 с техните 1/500, нито синхронизатори поддържащи ткаива скорости. На Покет уиззард силата им е другаде. ТЕ РАБОТЯТ, независимо къде как и при какви условия. За теоето начинаие са напълно излишни.Но ако толкожа си навит за тях съм сигурен, че никой търговец няма да ти откаже да ти ги продаде...


Що си тръгнал да се занимаваш с неща, от които като те чета и понятие дори си нямаш.



Публикацията е редактирана (23-10-09 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   23-10-09 10:26

А като си говорите така професионално, някой би ли ме осветил, защо е проблем синхронизаторът да поддържа високи синхронни скорости, които апаратът и светкавицата позволяват, когато си "говорят" директно.
Или с други думи защо един посредник-помощник, наречен радио-синхронизатор, ще ограничава възможностите на устройствата, на които е помолен да сътрудничи? И наистина ограничава ли ги или само някои така си мислят?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   23-10-09 10:44

проблема не е в синхронизатора.

При снимане със скорости по високи от синхринната примерно (при никон тя е 1/250) светкажицата се преврща в постоянен източник на светлина. ТЕ не светва 1 път а мига нонстоп докато се експонира кадъра, защото иначе ще имаш тъмни ивици заради пердетата затвора. Когато си говорят помежду си директно апрат и светкавица синхронозорат това мигане да е съобразено със дживението на пердетата на затвора. Ролята на простите синхронизатори е просто да дадат на късо контактите на светкавицата в момента, в който се отвори затвора. Ако искаш да синхронизираш при жисок скорост се използжат или много скъпи синхронизатори подържащи ТТЛ комуникацията между апрат и светкавица, за да могат да изчислят колко мигания при кава скорост и с каква мощност трябва да генерира светкавицата, или ЦЛС систрмата при никон примерно.

Всичките тия проблеми са решени при камерите с централен затвор.


Скоро отново ще има курс за снимае са малки светкавички и там ше обяснявам да дълго и широко. Тук честно казано ме мързи да пиша романи. А и не съм и длъжен.



Публикацията е редактирана (23-10-09 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   23-10-09 10:53

Пешо, това за HSS е ясно - написал съм го по-горе. За простия синхронизатор също е ясно - там не може да става дума за разговор апарата вика просто "пали" и светкавицата, ако го чуе, пали както си знае.
Ама тия джаджи по 720$ само това ли могат?
А моят въпрос е възбуден от основният въпрос на pd, защото от него излиза, че синхронизаторът е виновен, а на мен ми се струва, че синхронизаторите не би трябвало да имат такъв голям грях - та затова попитах![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-09 10:57

не видях джажджи за по 720$... за толкова лева да... и те си говорят така със светкавицата както ако е поставена директно върху камерата....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   23-10-09 10:59

Скъпите синхрнизатори могат и куп други неща, като да се наглася колко време да са дадени пиновете на късо, може да се избира произволно забавяне или многократно палене на светкавицата за стробо ефекти примерно. Поддържат ТЛТЛ все едно светкавицата си е закчена на тялото и ли се вързан с ттл кабел..... Те нямат грехове. При евтините най-често проблема идва от забявянето с което предавателя казеа на примника да даде на късо.



Публикацията е редактирана (23-10-09 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   23-10-09 11:03

Добре де, Никоне, аз въобще не съм гледал, за да видя, ама преди 20 години официалният курс BGL/USD беше около 1, а както е тръгнало скоро и реалният може да стане 1, така че разликата не е голяма.
Освен това аз само питам "само това ли могат?", а не твърдя "само това могат!", защото нямам такава джаджа, а и нямам мерак да имам[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   23-10-09 11:20

И аз мисля като Пешо, за твойта цел е най-добре да ползваш светкавицата като основно осветление а наличното за запълващо. Така с две SB 800 на 1/4 мощност ще имаш 1/2700 сек. дължина на импулса който ти е основно осветление и сила равна на 1/2 мощност от една SB 800. Аналогично с две SB 800 на 1/8 мощност ще имаш 1/5900 сек. дължина на импулса и 1/4 силата на една SB 800. Давам ти пример с две SB 800, защото по този начин печелиш мощност. На слънце нямаш шанс, но на сянка или облачно време, както и по-рано сутрин или по-късно вечер – си цар... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: foe   
Дата:   23-10-09 11:24

При това положение идеята е светкавицата да замразява движението не скоростта на затвора. Тоест трябва да работиш при по-слаба светлина, което пък може да се яви проблем за фокуса. Незнам колко са шавливи тези пилета....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   23-10-09 13:15

За д70 не знам, но д50 мах синхронна с сб600 му е 1/500. Като се подлепят всички пъпчици на светкавицата с изключение на централната и може да синхронизира и на 1/4000, светкавицата обаче е на М режим.
ПД основният ти проблем не е дали ще синхронизираш, а колко кадъра ще направиш. Първо защото ако си с сб600 или друга от този тип тя ще се храни с батерии АА. За твоята цел не можеш да ползваш друга опция освен 1/1 т.е. пълна мощност. Тогава дори със напълно заредени Енелууп батерии светкавицата ще е готова за втори кадър след 5-8 секунди. Не знам птица, която след такова изплющяване със светкавица да остане неподвижна, че да я снимаш втори път. Друг момент, при тази синхронна скорост на открито ако не си на 2 метра от обекта ти трябва водещо число 100 ако не и повече, за да забележиш изобщо, че е светнала светкавицата. Дори и на тъмно се съмнявам, че ще имаш нещо повече от светнат врабец, ама светнат, не перфектен, а просто осветен...леееко. Може би с френела да има някакъв по-забележим ефект, но се съмнявам.
А, сега се сещам, че на Сб800 имаш изводи за включване на външни батерии за колан, които позволяват по-бързо зареждане май за около 1-1,5 секунди, но не знам как стои въпросът при пълна мощност. А и това усложнява целия комплект, светкавица, статив, кабел, батерии с колан абе...
Но във вица:
Попитали радио Ереван:
-Може ли мъж да забременее?
Радиото:
-Не, но опитите в Анадола продължават!
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Та ПД, опити му е майката, е все пак питай в стробист.цом или както там беше, може пък да прочетеш някой интересен съвет [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-10-09 13:35

Пешо прав си и ми помогна да направя някой изводи.А ,че си немам хабер от тези неща е пределно ясно за всички нас [smilie18]
Чесно да ти кажа бих дошъл на такъв курс но няма как.Ако си благоразположен може да се видим в софия другата седмица да ме светнеш 1-2 нещица [smilie5]

mondragon светкавицата няма да е на повече от 2 до 5м от обекта така ,че ще го светне спокойно.

Явно трябваше да пусна малко по различна темса с думичката "Как" във нея.
И все пак 1/500 синхронна на тялото решава доста от гореспоменатите проблеми със пресветване и намаляване на водещото число.
Нака ще си взема един синхронен кабел и една сб-600 и ще пуцам на харабия без никакъв проблем.

Що се отнася до никон д70,д50,д40 имат 1/500 синхронна скорост щото имат 2-ри затвор като на сапунерка майче [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-09 15:17

пд тия тела мисля се водят с електронен затвор. Не знам какво е това но на 6мп ЦЦД-то на Сони дето го продават на никон явно става.

Второ перде имат всички ДСЛР-и. 2-ри затвор ....малко странно звучи не знам.

Проблема дето ти трябва да разясниш е колко ще е светло като снимаш пилците и на каквоа бленда ще си.

Идеята на Пешо е супер т.е. може да си снимаш на 1/60-та на апарата стига снимката без светкавица да е доста тъмна т.е. основната светлина да идва от мигалките.

Другото с високата скорост HSS ами може би ще ти създаде проблеми, както са писали хората мошността на мигалките пада яко. Ако имаш мигалка и апарат може веднага да пробваш дай на S и избери 1/8000 и снимай. Ще видиш как мигалката се източва до край и пак не сколасва съвсем

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   23-10-09 15:23

Д50 е с електронен затвор и ЦЦД матрица, имам вкъщи на тхт файл обяснението, защо комбинацията от електронен затвор и ЦЦД матрица прави възможно синхронизирането на високи скорости, ще го пусна тук като се прибера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »