Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-10-09 10:41

дау. казах го в няколко други теми -- Никон са много консервативна фирма. Не реагират на 'конкуренцията' по начина, по който го правят Канон. Което ги прави трудна мишена за Канон, разбира се (което пък е и част то целта им).

Ще пуснат ново поколение D4/D400 а вероятно и D800 когато са готови с значително натрупване на нови технологии. Откакто D3/D300 бяха анонсирани, нови и много интересни технологии бол. Никон са компания която гледа далече-далече напред. От времето на D200 още говорят за плановете си да интегрират сензори за мерене и автофокус с драстично повече елементи. (туй за автофокуса си е дилема, щото трябва и потребителски интерфейс да се измисли) и т.н.

D3s си е D3 с актуализирана към момента компонентна база. Не е нов модел. Затова ми е смешно, когато феновете сравняват как следващото поколение 1D на Канон го била сборила...

Ако Никон са решили да водят битка с Канон на този фронт, биха изчакали достатъчно много Канонци да се възхитят на супер-дупер предложението на любимата си марка и след това да сложат картите на масата. Както сториха с D3/D300 и не сбъркаха.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-09 10:46

Точно това обяснявам и аз на милите Канонци ама...на [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   22-10-09 10:55

Автор: cicomanco
Дата: 22-10-09 09:39

За 6 хилки го отнасям!

Без топчета и мрежи не става! само с хилки тенис на маса не се играе! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   22-10-09 11:04

Е, той едва ли ще е много по-скъп. Със сигурност ще се включи в 6000 британски лири. Значи нямаш грижи. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух - Nikon D800?
Автор: sauron69   
Дата:   22-10-09 11:11

Те си го казаха от Никон, че тази година Д700с/х няма да има. Но нищо не пречи да продължат линията с Д800, а по нататък (2010) да пускат Д700с. Така ще захванат пазара на "евтин" ФФ и отгоре и отдолу [smilie5] . А това за 7к/с наистина не може да стана, освен може би в ДХ режима [smilie24]
Но ще е добра новина, дано да е истина, но редно и никон да се включат в този сегмент, особено и след като Сони вече са там [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 11:29

данби това твоето консервативна компания звучи като - ами другите да си правят каквото искат, ние сме решили да си пуснем това и си го пускаме, няма значение дали ще се продава или не...

нещо не мога да те разбера честно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   22-10-09 11:39

Аз не можах да разбера, точно на Никон ли нещата не се продават, или какво...[smilie11] Поне гледайте малко статистика да не се излагате[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   22-10-09 11:39

dau, по-скоро интерпретацията не е точна.

Никон пускат тела по-рядко, но с по-големи разлики между тях. Като количество нови модели изглеждат сравнимо, но това е заради повечето класове, които обновяват. Това е и причината защо толкова трудно се обезценяват.
Сега Канон ми се струва, че искат да приложат същата стратегия с 7д. - т.е. също да увеличат броя на класовете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-10-09 11:53

jivkojj именно. Аз точно затова казвам, че с 7D Канон започват да подхождат по модела на Никон. Все тая де...

дау, точно така е. консервативния подход изисква да имаш принципи, които да спазваш дори когато всички ти се смеят, дори и когато не си винаги отгоре. Това носи по-добри позиции в дългосрочен план, за сметка на краткосрочния.

Обратното, обикновено е стратегия на "me too" фирмите, които правят всичко което някой друг направи и то се окаже успешно.

Просто си коментирам де...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   22-10-09 12:02

а кога ще мятате кропките?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 12:05

данби, да не си си объркал професията, бил си маркетингов идеолог направо [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Вижте за последните 3 години DSLR телата на Никон и Канон и после кой какво пуска [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   22-10-09 12:06

не се карайте бе, трябва да има д800, току виж от 3630 за чисто ново 5д2, цената отиде на 3000 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух - Nikon D800?
Автор: ivodam   
Дата:   22-10-09 12:15

Айде и тия се побъркаха по мегахикселите, 24 МП, тия добре ли са от Никон, като и прехваленото им зуумче 14-24 почва да издиша на тая резолюция? С кво ше ги храните тия 24.5 милиона гърла бе, колеги отсреща? Да не говориме каква шуми Марица ще е....

Бахмамаму, нема ли да се намери фирма да пусне бърз фф на 16-18 МП???
Какво толкова съгрешихме, Господи, че

ръце всесилни, повдигна ти и нас така наказваш... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-10-09 12:19

Що бе ivodam, щом миналогодишния 24 мегапиксела Канон е ок, що таз годишния Никон да не е ? Айде, да оставим пионерството и негативите на лидера Канон, викам аз. Пък изпипания продукт на будалите от Никон. [beer]

Не ти ли харесва 1Dmk4 бре [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   22-10-09 12:21

Че Canon имат ли модел 24 мп? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух - Nikon D800?
Автор: sauron69   
Дата:   22-10-09 12:23

danbi, 21МП, не 24 за Канона. Не че е голяма разлика, де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   22-10-09 12:26

Хехе, в другата темя се съсипаха да доказват, че 16Мпикс на 1.3 кроп било супер и т.н., сега пък 24Мпикс на ФФ било много[smilie11]

А иначе Канон започнаха игра първо с 15Пикс на ентри телата, след това 18 пак на 1.6 кроп. Стискам палци само Никон да не се подведат по това, пък нека канонци си се радват на мегапиксели, щом ги влече.

Отговори на това съобщение
 Re: Слух - Nikon D800?
Автор: sauron69   
Дата:   22-10-09 12:35

Не виждам какъв е проблемът за 24МП, още повече че следващият 1Дс най-вероятно ще е 30МП [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Слух - Nikon D800?
Автор: Canon   
Дата:   22-10-09 12:45

Сложете и Сони в сметките. Те изцакаха първи с Никон/Канон с евтин ФФ на 24МП, извадиха и второ - по-евтино тяло. А секънд хенд АФ обективите на Минолта (СОНИ) за последните 6 месеца си удвоиха цените. С ново фф тяло Никон трябва да се наместят около А850 и 5Дмк2 като екстри/цени

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 12:48

Иво 16мп на 1.3 кроп е повече отколкото 24мп на ФФ все пак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Слух - Nikon D800?
Автор: sauron69   
Дата:   22-10-09 12:52

Ако го има, никоското тяло най-вероятно ще над А850 и 5Дмк2 като екстри и цени, си мисля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 12:54

Като екстри сигурно, като цени, може би $500 над канонската цена [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   22-10-09 12:54

Ако е така както казва Иво то не знам на 5д2 той какво ще закачи защото нито една елка не се доближава до 14-24
http://www.photozone.de/images/8Reviews/lenses/nikkor_afs_1424_28_ff/mtf.png




Отговори на това съобщение
 Re: Слух - Nikon D800?
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 12:58

12-24 е чудесен обектив, за който от Канон нямат аналог с такъв зуум, вярно е това и мен лично за това малко ме е яд [beer]

Но никонци да не си мислят че 14мм и 24мм твърдаците, няма да му отпоряш шортите на Никора...

просто зума е безумно по-удобен на тези мм...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   22-10-09 12:59

Бал съм ги пикселите. Канон кога ще сложат мануал режим със свестно ауто-исо?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »