Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   22-10-09 19:59

Сигурен съм че Уин7 ще е по-добър от Виста. Силно се надявам. Налага ми се да работя и на Уиндол и ми се иска да сменя вече XP-то с нещо наистина което става, защото Вистата предпочетох да я прескоча.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-10-09 20:43

Забрави Вистата. Тя вече е минало забравено.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   23-10-09 08:17

Автор: jokevcv
Дата: 20-10-09 20:40

Публикувам отново и наблягам на това, разговорът да протече във фотографска насока (с какво би ви бил полезен), а не MAC vs. WIN (тука знаем кой печели [smilie5] )

ма вие не ЧЕТЕТЕ ли какво е написал автора?! [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 09:01

И какво като четем? Трабва да почнем да се подиграваме, че е сравнявал хардуер със софтуер ли, що ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   23-10-09 09:37

Като се каже MAC - се разбира Apple компютър + MAC OS
Като се каже PC - се разбира PC компютър + WIn OS
От много отдавна е станало нарицателно като кажеш PC и да разбираш Win, не виждам какво са се захванали някои хора да обясняват, кое е софтуер, кое хардуер.
Факт е че като си купиш Apple + Mac OS всичко си тръгва още при разопаковането, а когато си вземеш PC + Win OS ти трябват няколко часа да оправиш софтуера да върви така че да не ти трябва друго.

P.S. То беше ясно накъде ще тръгне темата ... на където тръгват всички. 2-3 смислени отговора и след това всеки си казва каквото го интересува без да гледа заглавието на темата. Но това не може да се промени така лесно, така че ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 09:39

Автор: jokevcv
Дата: 23-10-09 09:37

Като се каже MAC - се разбира Apple компютър + MAC OS
Като се каже PC - се разбира PC компютър + WIn OS
От много отдавна е станало нарицателно като кажеш PC и да разбираш Win, не виждам какво са се захванали някои хора да обясняват, кое е софтуер, кое хардуер.
Факт е че като си купиш Apple + Mac OS всичко си тръгва още при разопаковането, а когато си вземеш PC + Win OS ти трябват няколко часа да оправиш софтуера да върви така че да не ти трябва друго.
---
Аре стига глупости ...

---
P.S. То беше ясно накъде ще тръгне темата ... на където тръгват всички. 2-3 смислени отговора и след това всеки си казва каквото го интересува без да гледа заглавието на темата. Но това не може да се промени така лесно, така че
---
На никъде не е тръгнала темата, когато някой се появи да рекламира някакъв продукт е повече от нормално да се пита и да се сравнява с конкурентни продукти. Явно на някои фенове не са им изгодни такива сравнения.



Публикацията е редактирана (23-10-09 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 09:48

Не си спомням дали вече е споменато (май не), има ли някъде някакви данни да гамута на новите iMac дисплеи ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   23-10-09 12:55

Само да вметна, за тръгването и разопаковането... аз моя МакбукПро като го извадих от кутията (която ми доставиха с 3 месеца закъснение, защото Епъл били решили, че в страни не от ЕС няма да се продавата лаптопи с глоси дисплеи), та, инсталацията на ОС-Х-а протече за около 8(!!!) часа и изплющя около 30Г на харда само за ос-то. Та не всичко и там е цветя и рози. Не винаги поне.

Основното качество на Мака като платформа е дизайна - и на конзолата, и на операционната система. Което е фундаментално

А за Вистата - боза е не тя, ами компютрите на които си я слагате. Щото като отидете в Мост и гледате да вземете дънце от 60 долара и захранване за 20

Никой Макаджия и не казва, че Адобе все още нямат 64 битова поддръжка за Тайгър, "чакали" да дойде сноу Леопарда и тогава ще видим. Щото, съгласете се, 50% от Мак потребителите са предимно (адобе пакет) потребители. На Виста 64 Фотошопа работи с около 40% по-бързо, измерено в тежки батч операции в сравнение с 32-битовата версия

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-10-09 13:01

bpavlov как можа да изпишеш толкова глупости в толкова малко редове не знам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Само че няма 64 битова сопа е вярно, но и тя ще дойде с CS5, тука е вярно, че Ейпъл са си виновни за това...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   23-10-09 16:56

@bpavlov

Незнам за коя държава говориш и може тези срокове да нямат нищо общо с Apple.

Относно това че си инсталирал 8 часа [smilie10] ако е дошъл без инсталирана операционна система твоя MacBookPro по добре се обърни към дилъра си и ги питай "кфо подяволите правят"

Нищо не се инсталира и не заема 30 ГБ. Я дай малко яснота по този въпрос - от къде , кога.

То стана ясно, че за новия iMac няма да се говори[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-09 17:20

заема 20 гб и в нея влизат няколко пакета програми.... или си мислиш че те са част от операционната система....

и до сега не съм вземал мак който да не е инсталиран и готов за работа [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-10-09 17:30

То има само към 5гб драйвери за принтери и доста място и от преводи на различни езици... ако всичко това качваш... ама и аз не знам как така мак който да не е готов за работа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-09 17:35

има програми за чистене на 20 те езика.... общо 3 гб падат при чиста инсталация... и като махнеш всички принтери... и остват към 15 гб ос + илайф и там другите приложения

сега на снежкото и отпада и РРС подръжката

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-10-09 17:41

Снежко е под 10Г всичкото...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 17:50

Photoshop CS4 64-bit in Windows, only 32-bit in OS X


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   23-10-09 20:00

Дау, изказваш се като някаква последна инстанция свише, става малко дразнещо. Всичко, което съм казал, е вярно.

Мака беше с инсталирана ОС, да, обаче на 1 дял. А аз исках два дяла. Операционната система (първата версия ОС Х) нямаше възможност топло да ми направи втори дял и така минах към първоначално създаване на дялове и форматиране. И да, инсталацията протече за около 8 часа. Сега при леопарда го няма този проблем, инсталира се бързо.

Когато излязоха първите 17" МакбукПро с глоси дисплей, аз отидох в Епъл Център и занесох 6000 лева увити във вестник да си закупя именно такъв. Стоянчо каза, че ще дойде със следващата пратка. Ок, зачаках. След още две - три пратки все не идваше и аз отидох лично в ББС (малко преди Перник вдясно). Там ме посрещнта един изключително арогантен тежкар, който първо ме попита обвинително как съм успял да вляза въобще в офиса. Показа ми някаква номенклатура с кодове и каза, че такъв дисплей на този лаптоп не съществува, следователно те не могат да ми го внесат и да си е...м майката. И ме изгони. (при конфигурирането онлайн глоси дисплея фигурираше като опция)

Така... впоследствие се оказа, че Епъл водят този модел "профи" и има определена квота да се продава от държавите в Европа само в Германия, Франция и Англия. Но, забележете(!)нито един представителите не пожела да го продаде на Епъл Център, защото в България е забранено да се продава!!!!!!!
И... на стоянчо майка му на една от командировките си в Англия го купи от магазина като частно лице и ми го донесе в куфар. Това общо след 3 месеца

Да са живи и здрави другарите от ББС!

Дизайна и ергономията винаги са били основен селинг пойнт на Епъл последните 10-на години и това не съм си го измислил аз. Няма нещо, което на Мак да можеш да направиш, а на ПС - не, при това 1.5 пъти по-бързо за същите пари. Дори Стив джобс казва - основният проблем на Майкрософт е, че нямат вкус...

Хайде Дау, кажи сега кое точно е глупост и се обоснови

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 20:32

На Стоянчо майка му много печена. Сестра му - и тя. Напарво късмет си изкарал, щото в ББС печени не назначават.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple изкараха новия iMac
Автор: Kanonir   
Дата:   23-10-09 20:33

Бпавлов, Никсън май беше казал нещо от сорта "... да оставим настрана какъв мазохизъм си е в България да използваш професионално МАК...".

Всъщност тия спорове откак ябълките прегърнаха интел процесорите веч ми се струват малко безмислени особено що се отнася до високия клас хардуер (хеле за двупроцесорни системи) - "снежния леопард" тръгва почти на всички с много малки изключения, това се отнася и за тия дето човек може да си ги събере сам. Така че кеф ти "котка" кеф ти "бозичка" (за 64бита сопата стана дума).... е лично от мен Епъл няма да видят пари за настолен хардуер, но това тях не ги бърка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-10-09 20:34

Бпавлов, 8 часа инсталация, може да е само от малоумие, аз друга причина не виждам.
Диск си се разделя перфектно с Disk Utility, за 10.1 ли ми говориш, не знам коя OS X визираш.

А че ББС не са цвете и имат проблеми това е така не го оспорвам.

И основен сел пойнт може да е дизайна, ама силата на Мака, не е в дизайна, а в перфектната ОС, ако това не го разбираш значи твърдо вървиш към малоумие, ама аз не мога да ти помогна за това. Ако мислиш че софтуера върви по-бързо под уин, а под Мак по-бавно много ще има да ти се смея. Тука изключвам 64 битови програми на Уин и 32 бита на Мак с големи математически изчисления, то това си се подразбира...


Имаш някакви случки и личен опит, това е ясно, ама ако пробваш да помислиш малко и погледнеш и отсрани от твоята камбанария, ще е по-добре [smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   23-10-09 20:45

Именно ББС ... ББС не са Apple. Това се подразбира и от сайта им. Така че не виждам защо са виновни Apple, че ние нямаме търговци.

Ето и тук малко "различни" снимки на новия iMac (да се върнем малко в темата)
Новия iMac отвътре

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-09 21:11

слагай едно 18+ какви са тея голи снимки бе [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-10-09 21:32

Джокев... скъса ми се сърцето, ти нямаш сърце така...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   23-10-09 21:49

@Джъмбо

такъв ти бил късмета,такава реклама ти се паднала. [smilie5]

@dau

Ами и не мене ми се къса, ама тези момчета от iFixit са талантливи и ще го сглобят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-09 21:59

снимките на мака визирам бе [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   24-10-09 00:14

ДАУ, професоре, ОС-Х а беше бъгав още тогава, диск утилити не можеше да раздели диска на два дяла при инсталирана ОС, версията беше 10.нещо си. Мисълта ми беше, че имаше един период от почти 2 години, в който системата се бъхтеше тотално. Не върви да си купиш желязо за 5-6 бона и да ти цикли нещо. "Перфектната" ОС не е чак толкова перфектна, все още, и по скоро не аз съм малоумен, а на теб мозъка ти е промит

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »