Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 13:54

Ами аз уин не ползвам не знам, ама тука колегите всички го псуват...

CyberGene ти съзнаваш ли казвайки, че мака не става защото нещо не ти е удобно както си свикнал как се излагаш като кифладжия?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   22-10-09 15:05

Mac-a е супер.

Какво се прави, ако се счупи, например, видео картата?

Какви са възможностите за upgrade на iMac или MacBook ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   22-10-09 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   22-10-09 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 15:16

"Автор: chill
Дата: 22-10-09 15:05

Mac-a е супер.

Какво се прави, ако се счупи, например, видео картата?

Какви са възможностите за upgrade на iMac или MacBook ? "

Използваш си перфектната епълска гаранция.

Ако е изтекла използваш сервиз.

Възможностите за ъпгрейд са като на всеки лаптоп.



Публикацията е редактирана (22-10-09 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 15:36

CyberGene колегите псуват скайпа, а не уин, пак не си разбрал нещо, а иначе мисля че имам по-дълъг стаж с компютри и съм виждал уиндоус от 3.11 и NT до XP всичко... за последните 2 не мога да говоря, не съм ги ползвал...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   22-10-09 15:56

jokevcv - Проблеми с охлаждането няма, защото е фабрично даунклокнат като лаптоп. Имам приятел, който има от предната генерация (24"), един път го смениха целия и три пъти седи в сервиз за по един месец. Най малкия проблем беше, че му се събираше прах между стъклото и матрицата. За счупен Мак Про не съм чувал

И сравнение като РС и МАК вече няма, само операционната система ги различава. Мак-а е просто едно супер хай-тек и дизайнерски направено РС с изкуствено добавена възможност да работи със собствена операционна система.

Очаквам с нетърпение деня, когато ще "отключат" ОС-Х-а да работи нативно на РС

А тихо РС има, моето работи с общо 2 140мм вентилатора на по 1500 оборота, всеки може да си го направи сам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   22-10-09 15:56

Автор: exile
Дата: 22-10-09 15:16

"Автор: chill
Дата: 22-10-09 15:05

Mac-a е супер.

Какво се прави, ако се счупи, например, видео картата?

Какви са възможностите за upgrade на iMac или MacBook ? "

Използваш си перфектната епълска гаранция.

Ако е изтекла използваш сервиз.

Възможностите за ъпгрейд са като на всеки лаптоп.
---
А за iMac-а? Има ли PCI/PCI-E слотове? Възможностите за ъпгрейд ми се виждат недостатъчни. Мога ли да сменя например само дънната платка и процесора, пък да си запазя другите чаркаляци? iMac много ме кефи, но ми изглежда скъп в краткосрочен план и ДОСТА скъп в дългосрочен план, аз съм свикнал на редовни частични ъпгрейди, никакъв начин ли няма с Mac-овете, дори и с MacPro ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 15:58

facepalm...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   22-10-09 16:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 16:04

Идеята на мак е да се продава достатъчно добре.

Идеята на ползването на мак е да ти е удобен и да го оцениш.

Като не ти е удобен и по тази причина не можеш да го оцениш си стой на уйн, никой няма да се тръшка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   22-10-09 16:04

аман от експерти дето сравняват гаражни РС та с фабрично произведен комп от избрани компоненти а не сбирщай...

та да видят тези експерти как един десктоп НР или ИБМ струват колкото един макпро....

колкото до ъпгрейд... май само геймърчетата им мечта да ъпгрйдват непрекъснато...

но ме кефи как се изказват експерти които са виждали мак през витрината на магазина или са го пипали на изложение... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 16:07

chill, iMac е просто "настолент лаптоп" с голям екран. Ти какъв лаптоп имап с PCI слотове, и как му пдоменяш дъно, чарколяци и прочие? Това не е китайска асемблирана машина $300. Всичко е сглобено, тествано и мерено. Пускаш машината. вкарваш захранващия кабел в контакта, натискаш копчето и оттам нататъка работиш и се наслаждаваш на машината. Не ти трябват кабели, хардуер, чарколяци, драйвери, дискове и пр. всякакви други работи. Пускаш машината и забравяш. За това са направени и аз мога да ти гарантирам, че пефектно се справят с тази задача. ама абсолютно перфектно...


bpavlov не вярвам да го отключват, то би било пътя към омазване на OS X, хардуер, който ще пооддържа, всеки ще иска да му изглежда на него супер, а това не може да се гарантира и ще стане едно голямо мазало, от което Apple, може само да загуби...
те продават завършен продукт!
Твоето звучи малко като, BMW няма да си купя ама X-Drive много ме кефи, с нетърпение чакам момента в който ще си го сложа на Кадета 91ва...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   22-10-09 16:11

Не ги разбирам твърде тези неадекватни реакции, в текущия ми компютър има части и три компютъра назад, мониторът му е третият подред и сега обмислям още един ъпгрейд на монитор (едно EIZO FlexScan S2433WE ме кефи), с iMac доколкото разбирам щях да купувам четвъртa цяла конфигурация.

PS. dau, мерси, това питах, дали iMac е "настолен" лаптоп.

джъмбо, като няма какво да кажеш по-добре да си замълчиш. Достатъчно съм работил със всякакви видове маркови и немаркови компютри и неща, които ти въобще няма да разпознаеш като компютри, така че, заври си изказването знаеш къде.



Публикацията е редактирана (22-10-09 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   22-10-09 16:24

дау, дамн, прав си. Ще се оака продукта. Проблемът е в писачите на софтуер, които си пишат бозите само за вин (при това 32 бита). Иначе РС-то отдавна да съм го хвърлил. Едно от нещата, което постоянно ме трови в моя МАК, е, липсата на добра торент програма. Приемам съвети

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   22-10-09 16:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 16:33

transmission, повече от 1 година без грижи. В него средно има около 50-70 активни торента които точа/сийдвам, с общ размер поне 300-400Г. Никакви грижи с процесорно време или рам. Някои версии са бъгави, но доста бързо ги фикстват проблемите, последната е бетон!
utorrent отдавна има порт и за мак, бета я водят версията, ама и с нея не съм имал проблеми.
Софтуер за уин, който да ми липсва за Мак, все още не съм намерил, освен фирмени решения. Заради Гармина имам боза на виртуална машина, ама пускам веднъж на 3 месеца, ако им притрябва да конвертирам някоя карта само.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   22-10-09 18:43

@chill

Виж сега. За ъпдейтването Apple като политика не го харесват много. И няма за какво да го харесват. Купих си iMac-a преди година. Ъпгрейднах го като го купувах по-мой вкус, а именн - 4 ГБ рам,2.66 Ghz, 320 хард (той е стандартен), безжична мишка и клавиатура. това ми излезе около 1500 $

В момента Apple ми предлагат новия iMac с 3.06 Ghz, 4 GB RAM (DDR3), 500GB Hard, безжична мишка и клавиатура и абсолютно нов дисплей за 1200$

Следователно ако продам моя iMac сега за 800$ което смятам че е абсолутно нормално да не кажа евтино и добавя 400$ взимам нов Комп с гаранция за всичко и ДВА пъти по-добра конфигурация.

Е за какво да ъпгрейдвам?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   22-10-09 19:14

http://www.youtube.com/watch?v=TUhBWdomWUE

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   22-10-09 19:31

Мммм нека да препдочетем варианта с Asus-ко дъно, Core 2 QUAD, 4 GB DDR2/3, nVidia GeForce GTX 285 + 2x 500 GB SATA @ 7200 rpm HDD :D На това му се слага и истинска звукова карта и ето идеалната работна станция, която на всичкото отгоре става и за развлечения :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 19:33

идеална работна станция с уйнбоза!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 19:36

NiGhtPiSH ти честно ли го мислиш това? Като хардуер е ок, ама компа не работи само така [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   22-10-09 19:41

За дисплей всеки според нуждите ;)

Win7 е доста добре направен. Няма общо с бозистата. Определено с него ми е както като ъпргрейдвах от 98 към XP. Разликата е все в положителна насока...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 19:43

от много зле към малко по-малко зле?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 19:52

NiGhtPiSH браво, а честито ти тогава, значи до сега не е работила работната станция, а вече прилича на нещо [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »