Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   20-10-09 22:33

Абе досега всички акъл дават и линкове за четене,никой не пожела да издаде тайната на снимането,та ще се наложи аз да кажа на човека как да снима.
Онова кръглото колелце на апарата го поставям на AUTO.Насочвам апарата като се прицелвам в обекта за снимане.Гледам преди да щракна да не мърдам много много щото става мазало после.
Та общо взето ако ако спазваш тия 2-3 неща ,ще бъдеш доволен и щастлив като мен.
Всичко останало е суета.
Ще поема подигравките с насмешка,да си кажа предварително[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   20-10-09 22:53

Мноооого смешно, няма що.

Ако знаех как се правеха хубавите снимки, щях постоянно да правя от тях.
(Робер Доано)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 22:55

Мога да сам съвет за заснемането на птици.
За начинаещите които искат да се пробват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   21-10-09 09:53

http://artphotogallery.org/petergasser/a_visual_journey/index.html



Ако има време човек да я разгледа му идват идеи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   21-10-09 13:21

ми аз кат няам колелце на хапарата, ко да праа!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме по добре?
Автор: gam3ra   
Дата:   21-10-09 15:21

Как да снимаме по-добре?
Влизате тук - http://1x.com/

Разглеждате 2-3 снимки, депресирате се и спирате да снимате, като мен [shtrak]
От тогава лоша снимка не съм показал [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   21-10-09 17:00

Аз се амбицирам от 1x.com, не се депресирам ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме по добре?
Автор: ivodam   
Дата:   21-10-09 17:05

Абе, професионалисти, особено пък нашенските, смех на филийки. Действай смело каквото те учи сърцето, пробвай, експериментирай и не забравяй една стара мъдрост: Ноевият ковчек е бил построен от любител, а "Титаник" - от професионалисти...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   21-10-09 22:03

[smilie18]
сори за спама ама това за титаник много ми хареса [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-10-09 22:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   22-10-09 19:43

pd ще се радвам да споделиш опитът си!Някой може ли да посочи сайтове или книги в който да са развити по детайлно тънкостите в композицията на снимките(посочените по горе места в сайта с такава информация съм ги прочел)!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: teoget   
Дата:   23-10-09 19:47

Темата щеше да е по интересна ако беше:С какво ще снимаме по добре?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме по добре?
Автор: the_drug   
Дата:   23-10-09 19:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   23-10-09 19:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: color   
Дата:   23-10-09 20:43

Здравейте всички, професионалисти, любители, напреднали и начинаещи. За да не ме разберете погрешно, ще кажа че съм абсолютно начинаещ в областта на цифровата фотография, въпреки че преди петнайсетна години се забавлявах усърдно с една Практика МТЛ3.Професията ми обаче е свързана с компютри и софтуер и смея да твърдя, че 90% от знанията които притежавам в момента, са придобити чрез ровене,четене и кореспонденция с колеги в руски и англоезични форуми.И аз съм задавал въпроси, които сигурно са изглеждали лаишки, но винаги ми е било отговаряно любезно или поне са ме насочвали в правилната посока. За съжаление, разликата в отношението към така наречените "новобрански" въпроси в нашенските форуми е нещо, което моментално се набива на очи. Не мога да разбера, защо вместо безсмислено избиване на комплекси и подигравателно отношение към един нормално зададен въпрос, просто не се стикне една тема с линкове към учебници по фотография,сайтове с информация от подобен род и т.н. В крайна сметка фотофорума е за това - хора, за които фотографията е професия или хоби, да обменят информация.
Всъщност, всичко това е експониран модел на отношенията в нашето общество , въпроса е дали ще съумеем да го променим към по-нормални рамки.
Поздрави и хубави снимки на всички[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 20:54

Автор: the_drug
Дата: 23-10-09 19:55

Мен ме интересува, как да се барне белия баланс, когато снимаш снежни пейзажи.Въобще пердаша по принцип на auto w/b и трябва да мина курс, но нека някой сподели, ако иска
---
Моят съвет е да снимаш в RAW с баланс на бялото на Daylight, за консистентност. После в raw-конвертора си го нагласяш както ти харесва.

По-важно ми се вижда дали си нагласяш правилно експозицията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 20:56

Автор: pc_genius
Дата: 23-10-09 19:55

The Photographer’s Eye - Composition and Design for Better Digital Photos
Интересна книга за композицията, без излишни математически главоблъсканици, с много примери [beer]
http://thepiratebay.org/torrent/4802606/LOMO_torrent_cursuri
---
Чета я в момента, май ще трябва да я прочета няколко пъти, малко нанагорно ми идва темпото. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 21:09

Аптекар, белият баланс трябва да се съобразява с цветната температура на светлината, която осветява сцената, Дали е сняг или конфитюр от ягоди - все тая. Вземи си една сива карта и научи Custom White Balance на твоята камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да снимаме по добре?
Автор: sen_shui   
Дата:   23-10-09 21:25

Автор: teoget
Дата: 20-10-09 17:58

Явно когато темата не е за фотоапарати е смешна.Чудя се защо никога топ авторите в саита не са във форумът(явно снимат)!


[beer] Напълно прав си [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoil   
Дата:   24-10-09 23:36


Да авторе,
Освен изреденото дотук, имаш на разположение националната библиотека,изданията на БАН,на NASA и ако това не е достатъчно тайните архиви на ЩАЗИ.
Мисля че този форум има нужда от подобни теми и те поздравявам за ентусиазма.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   25-10-09 00:28

НЕ този форум има нужда от закриване на 70% от акаунтите, а на останалите 30% да почне да им се събира членски внос за да има с какво да се плаща на модератор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   25-10-09 00:32

Автор: Lalinda

Ако знаех как се правеха хубавите снимки, щях постоянно да правя от тях.
(Робер Доано)



Ми като не знае да пита, бе.

Хубавата снимка е да знаеш къде да застанеш
(Ансел Адамс)


[ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »