Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо повечето от вас съфорумци не слагате каква техника използвате!??
Автор: nikill   
Дата:   20-10-09 16:24

Мястото за вида на техниката във Вашият профил, според мен не случайно е сложено. Така тези които се интересуват от даден апарат или обектив ще могат да видят "какво може"!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   20-10-09 16:26

от интерент наламена и обработена снимка едва ли ще добиеш реална представа за това коя камера как синима.... така че няма смисъл

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   20-10-09 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PiToMeN   
Дата:   20-10-09 16:29

Посочил е в екзифа: Sony H3

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotocolor   
Дата:   20-10-09 16:32

Защото ако всеки напише какво има,може някоя нощ да ОСЪМНЕ без него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   20-10-09 16:32

а какво значение има техниката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikill   
Дата:   20-10-09 16:35

Първоначално бях посочил, но в последствие реших да нямам определена техника, тъй като не винаги снимам с един апарат.
С тази тема не се стремя да упрекна никой, така че да няма обидени :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   20-10-09 16:35

Аз за екипировка съм посочил "Пролетно-лятна". Но вече трябва да се ориентирам към "Есенно-зимна"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   20-10-09 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 16:37

Техниката има минимално значение за снимката. Колкото по-бързо го осъзнаеш, толкова по-бързо ще го преболедуваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   20-10-09 16:50

Хубаво е всеки да си напише техниката и ще обесня защо. Защото повечето се правят на професионалисти, които са снимали с еди какъв си апарат, нищо че са го виждали само на снимка в нета. [smilie10] И на моменти се получават писанията им точно като рибарски приказки.[smilie7] Не, че няма да се намерят пак тарикати и да излъжат...[ezik]



Публикацията е редактирана (20-10-09 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   20-10-09 16:54

И непреъснато да си редактирам профила....?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето от вас съфорумци не слагате каква техника използвате!??
Автор: mondragon   
Дата:   20-10-09 17:43

deathzone
повечето се пише без тире![smilie8]
сори за офтопика, ама това вече е върхът![smilie8]
по-вечето, най-вечето [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 17:47

И какъв ти е проблемът, че някой се бил хвалел? Това по-стойностен фотограф ли го прави, издига ли го в твоите очи? Ако е така ти си за преглед, не хвалещия се.

Професионализмът ако се определяше от апарата производителите щяха да са супер доволни.

Запиши си в речника:
Обяснявам, обяснение, ясно;
Повече, по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikill   
Дата:   20-10-09 18:03

Затова съм сложил "какво може" в кавички ;) Отговор на тези, които зачекват друга тема, че снимката не зависи само от апарата, за което съм напълно съгласен. :)



Публикацията е редактирана (20-10-09 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   20-10-09 18:14

Аз си оставям екзифите на снимките. Разбира се, че има голям смисъл човек да види кое с какво е снимано и на какви параметри, и така се учи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ege   
Дата:   20-10-09 18:14

Какво може се вижда от ревютата и снимките в пълен размер. От малки снимки в профилите едва ли ще разбереш какво може

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   20-10-09 18:21

nikill

"Неслучайно" е една дума .[cool] Когато "не" е с глагол, тогава се пише отделно. Учим се всички, няма страшно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikill   
Дата:   20-10-09 18:24

ivodam е много прав, другото което аз мисля, че е хубаво за тези които се учат е да се поставят смислени коментари, а не само "+++++++++" и "!!!!"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   20-10-09 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   20-10-09 18:47

не пишат с какво снимат, защото за някои това ще значи загуба на точки и престиж, зер ако е с 4 г СЛР или пази боже с сапунер, какви точки, амииии, никакви.....затова....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kudra   
Дата:   20-10-09 19:26

Аз си щракам с Панасоник ФЗ-30 и още не ми е омръзнал.
Не, че не си мечтая за нещо по-добро.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   20-10-09 20:28



http://212.36.3.59/authors/SLR_ndij8693.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 20:29

Аз съм написал какво ползвам и какво съм ползвал :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   20-10-09 20:37

на мен страхът, че недай си боже някой ти проследи профила и ти свие техниката ми се вижда меко казано... ама всеки си знае [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 20:44

Да заповяда.Раницата ми е под леглото.Мисля ,че ще го заколя преди да си помисли.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   20-10-09 20:50

Аз пък съм си написал всичко .... знаеш ли някой пък може да пита нещо нали този форум е за да си помагаме !!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: antropos   
Дата:   20-10-09 20:51

защото техниката няма значение от едно определено ниво нагоре...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   20-10-09 21:12

Като не зависи от апарата що не снимате със сапунерки бре? А се метате на 1D, 5D за по 5-10 бона. Ае стига глупости... Композицията прави фотографа, снимката фотапарата.

Не зависело от апарата,... трънки не зависи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 21:23

По-често снимам със сапунерка.
Ти пък нямаш една показана снимка - как да те взимаме насериозно?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-10-09 21:25

ricardo,
отговорът за мен е само един:

Матрицата трябва да е колкото кадъра на филма, който би заредил във филмовия еквивалент на едно тяло.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   20-10-09 21:29

Аз съм си въвела техниката.
Не съм въвела обаче на какви филми снимам и кой ми ги ПРОЯВЯВАШЕ.

Не качвам обаче заснетото през последните две години поради НЕКАЧЕСТВЕНО ПРОЯВЯВАНЕ НА ФИЛМИТЕ.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   20-10-09 21:51

@asahi Дали ме взимаш насериозно е все едно. Това не променя истината.

Можеш обаче да ми докажеш противното - взимаш някакъв GSM с долнопробна камерка (напълно достатъчно щом зависи само от ЗАУ) и DSLR и снимаш едно и също нещо. Ако снимката от GSM-а е по-добра, ще ти призная, че не съм прав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   20-10-09 22:00

Апаратурата има значение.
За фотографа.
За зрителя няма. Фотографията или му въздейства или не.
[shtrak]

ПП. Материал за размисъл (аз лично се съгласих): http://www.luminous-landscape.com/essays/cameras-matter.shtml



Едно от най-брадясалото от брадатите клишета е, че един добър фотограф може да направи добра фотография с едва ли не всеки фотоапарат. Конски фъшкии.

Човек не може да построи съвременна къща с каменна брадва и един лекар не може да проведе операция без прецизно наточен скалпел. Аз съм приличен фотограф и ако ми дадете една Холга-играчка мога да направя някоя и друга забавна снимка. Но няма да мога да направя официален портрет, архитектурно задание, спорт или диви животни, натюрморт или каталожна снимка без подходщяите инструменти, които биха могли да бъдат всяко едно или няколко от - фотоапарат с голям сензор, телеобектив, движения на камерата (б.п. tilt/shift/swing/whatever fuck), и други инструменти и техники на занаята.




Публикацията е редактирана (20-10-09 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   20-10-09 22:03

@chill

Е това вече е адекватен коментар.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sunnyshot   
Дата:   20-10-09 22:05

според мен не е чак толкова интересно кой с какъв фотоапарат снима. По - интересно е на какви settings снима. Тази информация помага на по-обикновените фотографи да се усъвършенстват.

И по този случай въпросът е:

Защо криете EXIF на снимките си ?

[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-10-09 22:07

Всички фенове на екзифа, да не забравят, че има хора, дето снимат на филм....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   20-10-09 22:07

Ами на мен като ми хареше некоя снимка веднага питам автора с кво е снимал,какво толкова.До сега всички са ми отговорили.А има автори които ги познавам само по качеството на снимката например masteral,apollo,.....като да ви кажа снимат с техника не много скъпа.
А познавам и хора с ултра скъпа техника ,но за жалост качеството не личи в снимките им.И най-лошото е че не им прави впечатление.Имена няма да цитирам че ще ми се сърдят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 23:20

С какво ли съм снимал това:


http://212.36.3.59/site_pics/147/asahi_1084806225_traktor%202.jpg



А това:

http://212.36.3.59/site_pics/152/asahi_1076512702_painter.jpg



А тази:

http://212.36.3.59/site_pics/147/asahi_1088425252_Rain.jpg



Можеш ли откри DSLR-а без да гледаш екзифа?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   20-10-09 23:23

"Художника" трябва да се бутне малко между лявата китка и рамката. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 23:24

Забелязах го чак на втория месец като я отпечатах.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PolarBear   
Дата:   21-10-09 09:58

Даването на данни за оборудването може да бъде полезно, но все пак в не много голяма степен, предвид ограниченията, които различните сайтове налагат за размер на снимката и обем на файла.

Информацията за настройките също понакога би била полезна, но поради горните причини, а поради още някои, свързани не толкова с техническата перфектност, а с индивидуален стил и предпочитания, би дала всъщност по-малко, отколкото начинаещият фотограф е склонен да очаква.

Много фотографи или просто снимащи (като мен) са избрали да не показват тази информация. Всеки си има своите причини, основателни за него. Мога да спомена само част от моите.

1. Снимам за удоволствие и едва ли съм на такова ниво, че да уча другите;
2. Доколкото темата е за информация под качените снимки в албума: аз все пак искам да се концентрираме върху тях самите. Информация за техника би отклонила вниманието на много от най-активните писачи тук и би изгенерирала доста коментари, които не ме интересуват, поне не под снимките - за това си има форум.
3. Същото се отнася до голяма степен и за настройките - там вероятността за полезен коментар е доста по-висока, но отново ще измести дискусията от това какво е направено, към това как е направено. За мен първият въпрос е по-важен.

Но! Ако все пак някой има конкретен въпрос, свързан с информация за оборудване и настройки, може да пита. Под снимката, на ЛС, мейл. Никога не съм пропуснал да отговоря на такива въпроси, а и на всякакви други - стига да мога.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето от вас съфорумци не слагате каква техника използвате!??
Автор: special_k   
Дата:   21-10-09 10:36

втор: asahi
Дата: 20-10-09 16:37

Техниката има минимално значение за снимката. Колкото по-бързо го осъзнаеш, толкова по-бързо ще го преболедуваш.



Прав си, Асахи, ама не съвсем. Много зависи КАКВО снимаме.
Ходил съм на футболни мачове с Mark II Dn + 300mm f/2.8 и с 10D + Sigma 75-300. Разликата е брутална.... С един бърз Марк и хубава оптика всеки лаик ще си тръгне с читави снимки за две полу-времена. ...следящ фокус, 9 кадъра в сек., остава ти само да следиш топката и да "шиеш". После е малко досадно да прегледаш всичко, но резултата е гарантиран. Докато ако на същия тоя лаик му дадеш 10D + Sigma 75-300, едва ли ще има и един кадър на фокус... [smile]
Тва е частен случай, но има хора които снимат САМО спорт - там техниката определено е фактор. При птичковците е горе-долу същото.
От друга страна, в едно студио Кубето сигурно ще ме засрами дори с някоя антична "Практика"...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   21-10-09 10:41

Прав си, Спешъле. За професионална работа си трябва професионална техника.
Колко от писалите в темата, обаче, са професионалисти, освен теб? И дали притежаването на професионална техника ще ги направи професионалисти?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   21-10-09 10:48

[smile] Няма как да се научиш да караш кола, ако на шофьорските курсове си бил с пълен автоматик, парктроник и автопилот.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   21-10-09 11:07

Триенето на EXIF-а наистина не е от полза за гледащите. Съгласен съм, че не винаги е възможно да има EXIF но пък да се трие нарочно е кофти.



Публикацията е редактирана (21-10-09 11:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   21-10-09 11:30

Автор: special_k
Дата: 21-10-09 10:36

От друга страна, в едно студио Кубето сигурно ще ме засрами дори с някоя антична "Практика"...
---
... плюс известно количество стативи, осветление, чадъри, софтбоксове, фонове, каквото там се ползва. Аре, модела няма да го причисляваме към техниката. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   21-10-09 11:53

Съгласен съм, че не винаги е възможно да има EXIF но пък да се трие нарочно е кофти.


Винаги когато експортираш кадъра за уеб във Фотошоп, екзифа си отива. Никой не го прави нарочно, просто на никой не му дреме за тази информация...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо повечето от вас съфорумци не слагате каква техника използвате!??
Автор: burningice   
Дата:   21-10-09 12:50

Мястото, което заема екзифа, също е от значение, при ограничението от 320к.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atrifonov   
Дата:   21-10-09 22:31

аз лично съм въвел техниката, която ползвам
Е спестил съм Зенита и две сапунерки[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   21-10-09 22:49

"Без техника твоето въображение е нищо, без въображение твоята техника е нищо"

нещо такова беше :)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dady   
Дата:   22-10-09 21:07

няма значение с какво снимаш, а ако някоий се интересува в ексхифа го пише[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-09 21:10

Снимай скални орли със 10мм обектив тогава.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BUL   
Дата:   22-10-09 22:20

Ми що... Щото много бързо си сменя собственика такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   22-10-09 22:50

аз ли съм назад с инфото или ограничението е 250к ?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   22-10-09 23:47

Освен в трафика на сайта, каква е разликата 250к и 320К за снимка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biso   
Дата:   22-10-09 23:50

айде сега, ограниченията виновни.

250к са предостатъчни за размера

при сейв фор уеб екзифа изчезва

... има и още един случай в който изчезва, ама ...



Публикацията е редактирана (23-10-09 00:00)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »