Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 11:41

Аз ще снимам на теста с Nikon L16 сапунерка за 170лв. Да видите колко съм смел и как ще си загубя парите...ако някой се навие де!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   12-11-09 11:42

Всеки път се изумявам, когато започнете да правите уравнението сапунер == телеметрик.
Освен по външните размери, какво друго е общото? [smilie8]

Бъдещето е на фотоапаратите без подвижно огледало. Подвижното огледало е отживелица. Полупрозрачното огледало не е нищо ново и е време да се завърне в по-сериозните тела.

Олимпус ПЕН не е нищо друго, освен "сапунерка" със сменяеми обективи. Което само по себе си не значи, че е лошо.

Появата на SLR камерите с малък формат е истинска революция -- възможност да се възползваш от функционалността на голямоформатната камера (да виждаш какво точно снимаш) и компактността на малкия формат.

За мен лично, Олимпус ПЕН е гъзария. Което не значи, че няма да е успешен продукт или че дори не бих си го купил (ако ми остане време за гъзария :)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   12-11-09 11:43

Вярно, ръцете не са точно изпънати, но все пак стоят свободно - без опората, която имат при допиране на апарата към главата (при ползване на визьора с DSLR). От друга страна, при ползване на визьора с DSLR, дали пък главата, от една страна стабилизирайки ръцете, не придава още (от своите) вибрации?
Това е доста сложен въпрос, чудя се - не е ли бил изследван някъде официално?
Рецензия? Статия?
Намирам, че това е важно.
Стои като проблем при PEN и цялата тази нова генерация апарати.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 11:44

Баааанби, чети ве, аз ще се състезавам със сапунерка за 170лв!



Публикацията е редактирана (12-11-09 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 11:45

Защо смяташ , че за да се постигнат еднакви резултати , камерите обезателно трябва да са с еднакви настройки?
Янкофф....явно нещо не ме разбра.При ползването на визьора , пак ще ги имаш опорните точки , а самия визьор няма да е проблем да се ползва с дълите обективи , щот там паралакса ще е нищожен!



Публикацията е редактирана (12-11-09 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   12-11-09 11:56

Много важно дали му викате "сапунерка" или нещо друго.

Важното е, че има голям сензор и малки размери. Къде ще намерите подобно нещо на такава ниска цена (освен DP1, GF1)?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   12-11-09 12:05

Аз имам само L11, дали ще се брои? [smilie8]


chill, всъщност както вече беше казано по-рано в темата, големия сензор иска голяма оптика, а всичко това води до по-големи размери и излизане от рамките на 'сапунерката'.

Понятието 'сапунерка' не се е пръкнало с цифровите фотоапарати и обозначава фотоапарат, който е компактен, нищо не стърчи от него и може да се носи в джоба --- а е 'сапунерка', защото има формата на кутийка за сапун (наречена сапунерка, представяш ли си?).
Едновремешните сапунерки си бяха масово изработени от пластмаса, както се полага на една кутия за сапун [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 12:08

Данби , Пен с палачинка си е баш сапунерка!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   12-11-09 12:09

Ами че аз какво казвам? Метална сапунерка.
Само дето и стърчи обектива. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 12:21

d256h, ако речеш да продадеш тая сапунерка свиркай [smilie24] Веднага ще разкарам Пена, щото мене ме интересува да е качествено и малко, други критерии немам [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   12-11-09 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   12-11-09 13:03

A. Да е евтин
B. Да снима качествено
C. Да е малък и лек

Изберете 2. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 13:09

Серж, ако се държиш прилично ще си говоря с теб иначе нееееее.....

Сапунерката я има в магазините и сега..
Купих я за сина, когато бяхме в Испания, момчето да снима, да се кефи, дори да я загуби, няма да ни е яд. Изненадата дойде когато снимахме във Валенсия. Аз снимам с Е-500 и си търся ново Оли, затова съм изял всички модели на тази фирма и знам какво говоря..


http://www.europe-nikon.com/product/bg_BG/products/broad/1555/overview.html



Та тази сапунерка за 170лв нито веднъж не обърка баланса на бялото за разлика от Е-500. Ще кажете, че това е защото модела е стар.. така си мислех и аз , ама не е заради това. Колкото и неверочтно да звучи, проблема го има и при Е-3, което ме навежда на мисълта, че има нещо сбъркано в алгоритъма за баланса на бяло...

Никончето, чисто софтуерно, взима абсолютно правилни решения. Като недостатък за него мога да кажа, че обектива му не е много добър и по-лошото, коефициента на компресия за jpeg файла е много голям, което при снимки над А4 си личи.

Аз говоря сериозно, ако смяташ, че по отношение на контрастна снимка в средата на деня твоя Оли Пен е по-добър от Никончето Л16, залагай 100лв и отиваме да снимаме...

Е-30 не съм тествал по темата..

Е-620 го тествахме пак в Русе и мога да кажа, че това е най-читавата камера на Оли (от тези които изпробвахме). Проблема с контрастните снимки и липса на какъвто и да е детайл в тъмната част на кадъра и тук е актуален.

Понеже сензорите на Е-500, Е-3, Е-620, Пен са различни мога, да предполагам, че тази гнус идва от лоша фундаментална настройка или де да знам...

Пропуснах да кажа, че олито има много остър обектив (Пен). Но това се предполага при цената която има...



Публикацията е редактирана (12-11-09 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 13:20

Ми на мен пък веднъж не ми се е случило белия ми баланс да не е наред! Пък снимам доста неща на доста места! Смея да твърдя дори , че пластмасата която се наблюдава при другите - при мен я няма! Може да е по-шумна картинката , но е по-истинска! Точно откъм мерене и бяло - нямам проблем! 620 и Е-30 са си до голяма степен еднакви. Вярно е че при Оли няма много място за грешки при снимане в контрастни условия , но пък ти го изкара неизползваем....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   12-11-09 13:27

"Малко се получава като изискванията на една позната... иска фотоапарат, който да снима всичко... да струва малко, да е малък и лек, но да е с качеството на голям."

Има Дофторе има, казва се Контакс Г1/Г2, но с този недостатък, че снима на филм. Това е най-малкият най-голям хапарат, дори вече не е скъп.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 13:30

Баланса на бялото е част от проблема, в РОУ той се оправя лесно, но по отношение на снимането при силен контраст в кадъра нещата са традиционно последователни при Оли..


Не Чичо, не ме разбирай погрешно, всяка камера си има предимста и недостатъци. Олито ми е любимо и ще си остане такова. Продължавам да чакам да излезне модел с липса на този проблем...
Ти поне имаш възможност да тестваш. Като пекне едно слънце извади камери и пробвай. Веднага ще установиш разликите, иначе не бие на очи, но при две снимки поставени една до друга веднага се вижда...

Ако трябва да кажа нещо хубаво за Пен и за 620, за да не съм черен в очите на колегите.... има интересни екстри...

Примерно, дисплея може да се наблюдава през деня без да е включено задното му осветление, това пести много батерия и за мен е важно...



Публикацията е редактирана (12-11-09 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 13:31

Аз пък ще си кажа...
Три години снимах с никон д80. Имам некво впечатление. И дума не може да се сравнява джипега от никона с тоя на олимпус, които е далеч напред. В рав нещата са по на кантар. Като цветопредаване за мен олимпуса е също по-добре, верно е субективно това. Като баланс на бялото също оли са на +, това не е толкова субективно. Ти ми вадиш неква цикалка. [smilie18]
Порови по темите бях качвал снимки по обяд на силно слънце с дълбоки сенки. По късно специално за теб може пак да ги кача. Таман имам никонски, същите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 13:35

Как те нарече d256h ?[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Това което с Е-3 снимах на -0.7 с Е-30 снимам на +0.7, 1.0......



Публикацията е редактирана (12-11-09 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 13:37

serjy,
Тестове по темите не се правят, става това на улицата в реални условия. Като не вярваш, идваш и правим един стриийт по улиците и после гледаме. Обаче въпроса е, ако се окажа прав, как ще се чувстваш, че си дал толкова пари и не'ква сапунерка те е победила. Пак повтарям, става дума само за правилно експониране на тъмните участъци в контрастен кадър, не за острота на изображението...

И не мога да разбера какво толкова Серж се дразниш... радвай се ... имаш прекрасно Оли!



Публикацията е редактирана (12-11-09 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 13:39

Е-30 не съм пипвал и нищо не мога да кажа за него..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 13:41

Глей сега, не ща да се доказвам на никой, ептем па на тебе [smilie5] Ама ти ела па да поснимаме ;)
Абе ти провери ли си калибрацията на монитора [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 13:41

Айде! Навит съм за арбитър![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 13:46

Хайде сега калибрацията... дори да е калибрацията, като сложиш двете снимки една до друга на един и същи монитор, пак се виждат разликите.

Моя монитор мисля, че е добър за фото...S-IPS матрица 24"

Въпроса не е в това...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 13:47

В кой град си да видя ще ми стигнат ли парите за там? Серж?

Ще вземем и Дамян да тестваме и Е-30!

А ще взема и един ОМ1 да видиш какво е камера, щом ще изчезват тия неща... да имаш спомен!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (12-11-09 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 13:51

Нека пак да спомена , че добър и лош апарат няма! Има подходящ и неподходящ![beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »