Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   16-06-09 00:20

MisterX - човече, ма изпусни я тази пара дето си я глътнал. Звучиш точно като поредното голямо добрютру, дето е минало от другата страна на океана, и му е пораснал втори чифт топки в гащите... Дойде и какво каза - ей, мизерници, много сте зле, ама много сте зле, нищо не разбирате, вие знаете ли аз къде съм, охооо... и хайде сбогом, щото не сте достойни. Никой никого не подкрепя, аз изразявам мое мнение, явно canonio мисли по същия начин. Аз не съм фотограф, нямам портфолио, не си вадя парите с това, нямам асистенти - чиста проба мераклия, enthusiast да ти кажа да ме разбереш, че гледам ти е сложно с българските думички.
В българия има много кадърни фотографи и този и разни други форуми го доказват. Ама все ще се намери някой дето е отишал до хАмерика да каже - нищо не разбирате. Е като сте такива разбирачи, ами елате, покажете какво можете, какво сте научили.
А то какво става - прибирате се - още на летището ви няма я багажче, я куцо такси сте нацелили и се почва - таз ш.ана държава, няма да се оправите, ала бала...
That's not the right way, dude...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: autosvet   
Дата:   16-06-09 00:26

Не бе потърси един пакистански сватбен фотограф как снима ... Вярно, че за 50-80 долара ще се откачи да щрака. Както викат на запад тябва да си знаеш таргета. Хората събират година и нещо пари за сватба, а ти ще им предложиш продукт на цената на половината сватба само за снимките. Защо ще кажеш ти - ами един ретушист дето трябва да оправи 400-450 снимки няма да го прави за по 10стотинки на кадър, един асистент няма да остане с теб за двете коли почерпка. А тук вече имаме твоят труд, техника и опит. Конюнктурно обикновено в България нещо което не можеш да пипнеш не се цени като труд. Друг е въпроса, че пък има и много хора дето се пънат да снимат сватби, кръщанета, балове, изписваници на бебета (новобранските свършиха), но са зле както технически така и теоретично, да не говорим за творчески подход някакъв.



Публикацията е редактирана (16-06-09 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   16-06-09 00:31

Autosvet - аз точно това имах предвид като казах, че трябва да започнем да се уважаваме - работата и времето и старанието на сватбения фотограф за него са точно толкова ценни, колкото и момента за сватбената двойка.
Нормално е да предложиш своята цена и визия, пък ако има мераклии, ще имаш и работа. Друг е въпроса, че тук се събират пари от цялата рода едва ли не, за да се направи сватбата, та камо ли да дадеш още толкова пари за снимки...Че то това си е половината сватбено пътешествие :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: nemchev   
Дата:   16-06-09 00:33

раян....извинявам се че адвокатствам на мистърХ ма си у голема грешка за втория чифт топки....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: MisterX   
Дата:   16-06-09 00:33

Hey Boni
estestvenno v krainia produk nemoje da ima nisto posredstvenno :)

Az pravia kato teb. Az izbiram 400-500 kadura koito spored men sa nai-dobrite. Pokazvam samo tiah na pruvata ni sreshta sled medenia mesec. Sled tova puskam vischkite online sus parola za 1-2 meseca za gostite. A kolkoto do krainia album... zavisi ot stila i stranicite koito te izberat no da tam niakude 100-130 kadura.

A kolkoto do klientite. Mnogo vajen moment te da ti dopadnat tolkova kolkoto i ti na tiah.

Pozdravlenia otnovo za kadrite i za kulturnia nachin na biznes koito vodish.. Oste edno dokazatelstvo che v BG ima kadurni fotografi!

Prosto prenebrejenieto na nashia suformuc kum nesto koeto dori ne se e i dokosnal i samochustvieto bez pokritie e nesto koeto ne vijdam zasto triabva da se tolerira.

Kolkoto do latineca Sorry prosto e mnogo star navik.

Cannonio PLS NIKOGA NE CHETI KAKVO PISHA... taka i dvamata ste sme po-stastlivi


Boni [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 00:34

Абе щом една фирма Василка може да почиства кочината за 1000 лева и да я предпочитат пред по-евтините алтернативи, значи и фотографа има право да се похвали със способностите си и да вземе повече от колегата си с китака......

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: boni   
Дата:   16-06-09 00:34

Освен това сайтът трябва да има анкета за клиентите... Да отговорят на 7-8 върпоса, свързани с разни неща от живота - фотография, музика и т.н. Случва се чат-пат да се начукаш с двата крака в чалгата и няма отказване, колкото и да не те кефи. В същото време за тая дата си отказал 3-4 ангажимента...
Изобщо хубаво е като снимаш да си допаднете с хората, които снимаш и да ви е взаимно приятно.



Публикацията е редактирана (16-06-09 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: boni   
Дата:   16-06-09 00:39

Другото, което осмислям е времето за издаване на снимките. Сега то е 2-3 дни след заснемането, което смятам, че е твърде недостатъчно, но повечето хора дават много зор. Май ше трябва да съм категоричен за в бъдеще и времето за издаване да стане поне 10 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 00:40

MisterX,
за какво пренебрежение говориш,след като аз пускам сайта, за да покажа какво може да се получи от една сватба? Кого обиждам ? Теб ли? Та ти дори не си в БГ, не ме познаваш, не си ми показал нищо, а вече ме категоризира, обиди и преиначи думите ми...



Публикацията е редактирана (16-06-09 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: boni   
Дата:   16-06-09 00:44

Абе прекалихте и двамата с тея обиди. Кому са нужни и за какво???? Какво делите?
Толкова ли е трудно да си говорим нормално и всеки да си изложи аргументите спокойно.
Приканвам ви и двамата да изтриете обидите от постовете си.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: autosvet   
Дата:   16-06-09 00:44

Канонино китака на 5Д-то е супер за тази цел ако е закачен на Марк.

А направата на хубав сайта колко парички е? Още ни е беден отрасъла трябва да има оборот и повече пари да се въртят в този бранш. Но когато хората се чудят как да си платят парното в една държава без реална икономика, не е чудно защо не дават парички за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 00:48

ОК, редактирах се....


autosvet, има хора, дето отиват с канон 350Д и 18-55. За такъв китак говоря...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: Георги   
Дата:   16-06-09 07:33

мистърх я покажи 30тина кадъра от твоя про сватба, че ми стана интересно, 3 тела, асистенти, ние дето нищо не разбираме заслужаваме след толкова тъпотии в темата да изплакнем очи [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: Георги   
Дата:   16-06-09 07:36

всъщност недей, видях достатъчно в профила ти


ще ти спестя какво мисля [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: rlk   
Дата:   16-06-09 09:23

Защо не!? На мен ми е интересно да видя, да си сверя часовника и т.н. Не че профила ми е пълен, но имам някоя и друга снимка ей така, а и сайта ми може всеки да го види. Е, нямам асистент/и, но толкова мога за момента. Това с трите тела не го разбрах, но както и да е.....


Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: rhyan   
Дата:   16-06-09 09:59

RLK, мисля, че точно това очакваше да види canonio - български фотограф с подобно портфолио. Според мен тезата му остана неразбрана от повечето съфорумци, а именно - къде са българските сватбени фотографи и защо нямат реклама. Или пък защо рекламата им не е такава, и на какво основание казват, че клиента е цървул, дето нищо не разбира и не иска да плаща.
Ако един свабтен фотограф покаже портфолио и предложи пакетна услуга - имам предвид печат на снимки в няколко варианта - за младоженците и за родителите, хубаво изработено слайд двд, хубав албум или модерните напоследък книги, и тн., тогава може да си поиска съответната сума.
Пък всеки клиент, според това, което му се предложи - ще си избере за какво и колко да плати.
При положение, че клиентите не знаят какво да поискат от сватбен фотограф, а сватбения фотограф може и да знае, ама не го предлага, няма как нито фотографите да претендират за ултра хонорари, нито пък да винят клиентите, че са цървули.
Между другото - хубав линк - влезе в моите любими. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: rlk   
Дата:   17-06-09 09:54

Само да добавя, че чеха (или какъвто там се явяваше) просто го бива, а не че е чудо на чудесата. Това, че в България нещо не вървят нещата е друг въпрос (какво ли върви изобщо, но да не се откланяме). Ако само се разровите с сайта на WPJA или форума на Фред М. (доста от сватбените и не само фотографи) ще видите невероятна работа и наистина чудесна фотография.

П.П. Само малко примерче, че днес си четох една тема по ... някакъв си въпрос на "сватбарина". А, ... и да вметна, че работи с Канон (това по повод на поредните глупости които се пишат във форума - справка темата за светкавиците или коя ли не поред за Канон vs. Никон)!

http://www.edpingolphotography.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: peppy   
Дата:   19-06-09 17:07

http://voltronofawesomeness.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: tantris   
Дата:   19-06-09 17:20

То за сватбарите стана ясно. Обаче има и по-зле. Портфолията и сайтовете на фотографи дето организирват курсове.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: Тед   
Дата:   19-06-09 17:51

boni, има две палавнички дето ти мятат предизвикателни погледи, а таз е .... [smilie25] [smile]


http://belfo.photo-forum.net/svng/images/363.jpg



Какви ли не неща стават на тия мероприятия...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: nenov   
Дата:   19-06-09 23:59

Линкове на фотографи от фотоклуб "Варна"
http://dpsnphotography.blogspot.com/2009/05/blog-post.html

http://angelnenov.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: danny_falin   
Дата:   20-06-09 00:25

аууу много яки снимки, тоя тилт-шифтва на сградите много готино [smilie10]
всички снимки са му отличен 6

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: danny_falin   
Дата:   20-06-09 00:27

а иначе за сватбите, то не е само до фотографа, не може да снимаш бизони в град който изглежда като бомбандиран и да искаш да имаш снимки дори близки на тези, не става

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: flipbeat   
Дата:   20-06-09 01:01

"гей сватбите ще спасят сватбената фотография в америка" - ню йорк поуст!

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: tochnia   
Дата:   20-06-09 14:56

Това за сватбите дето не можели да снимат в град които изглежда като бомбандиран не е точно така...

Понеже фотографа от първият пост е снимал сватби в града в които живея и на някои от любомите ми места за снимане, които не са нещо чак толкова особено.. но изкарал доста невероятни резултати..

Да не говорим че е снимал мястото където работя и от доста хора снимали го (включително и други професионални фотографи), той е направил най-добрите снимки.. и неслучаино е бил нает от архитектите да свърши тая работа..

Така че на кривата ракета и космоса и пречи [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »