Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   15-06-09 22:57

Е, хора, ма много се газирате нещо всички. Този чеха си е писал - на него това му е работата. Как снима с марк 1дс, как обработва всеки един кадър за да получи най-естествени цветове и т.н. и т.н. и т.н. Хората обаче наистина отделят специално внимание на сватбата.

Според мен тук в България са малко хората, които не искат просто да имат снимки, а наистина да имат истински снимки...
Аз се интересувам от портрети, не толкова от сватби, но сватбената фотография според мен е един доста добър пример за отлична портретна фотография. Има една мацка, която също снима много сватби и която на своя сайт пише, че снимките ги организира предварително, няколко дни преди или след сватбата, на предварително подбрани места и тн. Т.е. фотографът цели всичко да е перфектно за сватбения албум. Няма начин да не присъства на самото събитие, но онези ултра подбрани кадри са предимно от сесията преди самото напиване.

Та, хайде сега да ми обясните колко от нашите сватбени фотографи подготвят сесия с всички шафери и шаферки, някъде из страната за да снимат перфектната сесия? И колко от младоженците са склонни също да направят такава сесия? И колко сватбени фотографи снимат с поне 1 асистент, който да играе роля от статив до носач и какво ли още не?
Бога ми онзи ден гледах един сватбен фотограф, които в едната ръка държеше видео камера, а на връта беше окичил някакъв EOS, и хвърчеше като изумен - ту с едната, ту с другата ръка...
А да ви обясня ли за фотографите дето на първия танц на младоженците дирижират- не, ръката не тук, погледа не там, тука гледай тука, малко по-нагоре брадичката.
Имаше едно време една реклама 'Невидимо присъствие' - според мен сватбените фотографи трябва да са така.

п.с. Прощавайте за правописните грешки, ама на лаптопа нещо не мога да му целя буквичките :)



Публикацията е редактирана (15-06-09 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 22:58

MisterX,
неграмотността не е порок. Но нямаш ли възможността да пишеш на български в Бг форум, по-добре не пиши. Естествено, че няма да те чета[smilie5] И не само аз.
Не виждам активни линкове, значи нищо интересно не си написал...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: Damayanti   
Дата:   15-06-09 23:00

Мисля, че тук не малка роля имат самите места на които са правени снимките. Малко са хората които сипозволяват да направят сватба на плажа и на подобни елегантни места. Предполагам, че има дрес код и за гостите, а тук е доста по-различно, но където и какво и да е - сватба се снима трудно с много опит , добра техника и желание [beer]
Хубави снимки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   15-06-09 23:10

И за да не съм голословен, ето и цените на напудрените американски сватбарски снимки...
http://www.jakigoodphotography.com/gallery/3049217

Така...ако наш сватбен фотограф обяви такива цени дали ще има работа за следващите 5 месеца?
Може би само цигански сватби, щото там не се пести - щом е скъпо, начи ша и убаво, сали...дай ша го зимгаме туи мумче да цъква дицато...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 23:14

rhyan,
кой е казал, че ще снима само в БГ?

Този го викат по целия свят, като хонорара му достига 18к евро. Защо е всичко това[smilie5] :


http://jeffascough.com/




Публикацията е редактирана (15-06-09 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: MisterX   
Дата:   15-06-09 23:14

canonio - Pazi Boje Sliapo da progleda.. vaji za teb v pulna sila. :)

Poviarvai mi zaradi genii kato teb pisha vse po-riadko i po-riadko iz BG forumi. Loshoto e che vie sami si viarvate.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   15-06-09 23:22

Само казвам, че кучето скача според тоягата. Аз познавам прекалено малко хора, които ако не им се плати ще правят чудеса от храброст. Не знам как вървят снимките по нашите сватби, защото мен ме снима приятел - услуга за услуга, и съм много доволен...
Но за какво говорим - 17к евро, 5к долари, тук сигурно повечето сватбари се мръщят на 4-500 лв. Да не говорим, че за тези пари рядко получават подвързан албум, добре направено двд, и тн...аз което видях последно беше 2 плика със снимки + 1 двд jpg при това SOOC. Вярно, някои от снимките обработени преди печат, но вдв-то чиста проба копирани снимките директно от харда.
Когато при нас всеки започне да уважава другия - сватбарите труда на фотографа, а фотографа момента за младоженците, тогава всичко ще си дойде на мястото. Докато нещата стоят "Тоа папарак ми взе 500лв и на сичкото отгоре ша ми яде на сватбата, кой знай ква ше я свърши", а от другата страна "Е тия са адските скръндзи, ше им правя аз евала...ай си..." няма ни свестни хонорари, ни свестни снимки да се правят при нас...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 23:25

rhyan,
за това говоря.. Къде им е рекламата на нашите и по какво ще ги познаем, че стават.
Затова исках да видя едно конкурентно на онова портфолио. Щото всички реват, че клиентите са цървули, пък всъщност предлагат едно нищо. Даже и в рекламата си не инвестират...


А иначе, главната ми идея беше, да погледате малко качествена сватбарска фотография и да коментирате труда на точно този човек. Щото е различен и щото го може.... Но типично по български, винаги ще има засегнати на принципа "гузен негонен бяга", та от там и заглавието ми... Провокиращо кавга е един вид, но пък е предизвикателство да видим някой и друг БГ линк... Видяхме един... Все е нещо... ОК..



Публикацията е редактирана (15-06-09 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: boni   
Дата:   15-06-09 23:26

Винаги като представям на младоженците снимки им показвам цели сватби. Това е честно спрямо тях. Не е трудно да отделя избрани кадри, няма проблем.
Ето примерно две скорошни цели сватби.

http://belfo.photo-forum.net/svng/


http://belfo.photo-forum.net/svgh/


Между снимките има и доста банални - с роднини, приятели и т.н. Има и с кофти светлина на места, а има някои при които и аз съм допуснал грешки. Има и такива при кофти условия - тесни апартаменти, кухни и т.н., но това е реалността при нас. Важното е, че показват какво могат да очакват хората изцяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   15-06-09 23:40

canonio, съгласен съм с теб. Реклама трябва да има, при това адекватна. Не съм далеко от мисълта, че някой фотограф може да изпраска перфектното портфолио, защото ще му го направи читава уеб агенция, и накрая да оака цялата работа.
Не съм фен и на идеята - ами Васко и Ленка са много доволни от този фотограф, дай да го вземем и ние. Хора различни, вкусове различни. Всяка двойка трябва да си избере и фотографа и DJ-а, и сватбената агенция ако щеш.

Съгласен съм с Бони - цяла сватба е най-доброто представяне за един фотограф. Колко обаче го правят? А колко предварително ходят да огледат местата, където ще се снима? А колко ходят с асистенти, или поне 2 апарата с различни обективи за да не се налага да сменят стъкла по никое време?

Нямам представа. Нямам претенции да разбирам, но си мисля, че би трябвало нещата да бъдат така, а не само някой да изскочи пред теб и да ти обясни как е професионален фотограф, и да не му обясняваш кво искаш, щото той знае и ще те оправи :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: nemchev   
Дата:   15-06-09 23:43

канонио....няма дда зле ако се напънеш да прочетеш какво пишат хората па макар и на латиница....мистър Х има какво да каже и покаже но това не е начина...няма да казвам какво и къде снима... но е доста прав[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 23:44

rhyan,
точно това е човече... За да няма "аз съм добър ама не ми плащат, затова ги снимам гадно", изпраскваш едно луксозно портфолио, слагаш си там извънземните цени и чакаш. Ако никой не се обади, ще си се набутал смешни суми за сайта.... ама ако се намери клиентела, ще се разчупи мита за клиентите-цървули...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: Георги   
Дата:   15-06-09 23:45

виновна е реалността при нас

и клиентите, че не плащат




всички родни сватбари - кена на квадрат

оле!

(като си помисля май на родните снимки и цвета на кожата на всяка снимка различен, ама то и за постобработката се плаща.... на дребно)

отива да погали чиваса и да прегледа за втори път днес сайта на врзала, или както се казва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   15-06-09 23:48

nemchev,
погледнах му профила, сватба не видях, съответно не ми е по темата... Защо трябва да го чета всъщност?
Пуснах линк на добър сватбен фотограф, дето няма онлайн конкурент в БГ. Ако има такива майстори, дайте да им видим линковете. Малко реклама няма да им навреди.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: rhyan   
Дата:   15-06-09 23:54

MisterX може и да има какво да каже, ама не е това правилния подход. Какво значи high-end couple - колко двойки ала Парис Хилтън има тук в България.Всички фолк диви минаха през онзи Коко Динев ли беше...само неговата сватба ли да се снима :))))
Плюс това и баба ми може да снима разни мазни фръцли. Това което показа бони е наистина умение да се снима - втората двойка никак не е лесна за снимане според мен, а снимките са супер. Доста е трудно да се снимат нефотогенични хора по начин по който снимките да не плашат. Още по-лесно е да им покажеш портофолио с Парис хилтън и да кажеш - е те така снимам аз, ко ша кайш, а?

Всяко нещо с времето си - и при нас ще дойдат тези времена някой ден, но един бог знае кога. Не сме дорасли още за такива сватбарски снимки, защото не обръщаме внимание на красивото, а само гледаме да не се прецакаме с 1 стотинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: boni   
Дата:   16-06-09 00:00

Канонио, ок всичко това, ама дай да видим 1-2 линка с цяла сватба на тея хора. Аз лично не виждам някой да представи пълна хронология.

Колкото до реалността - ами такава си е - апартаменти, панелки и т.н. Средното ниво на българина е такова. Ако слезеш надолу отиваш в мизерията, качиш ли се нагоре се нанизваш при мутрите:)
Ти може и да искаш да снимаш "хай-енд" клиенти в БГ, но фактически в по-голямата си част, те са твърде рискови заради връзките им с престъпността. БГ в това отношение е уникат.( достойна 16-та република)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 00:02

ОК, прочетох го. От цялата работа разбрах, че съм смешник, дето си няма хабер, също, че нямам право да показвам портфолиото на човека, още че се искало дупе, да ходиш да снимаш такива хора....


И к'во спечелих от цялата работа nemchev? За какво трябваше да го чета? Нещо по темата видях ли там? Аз някъде писал ли съм обиди към този човек? Странно, ама наистина ми е все тая мистър хикс в кой щат е, какво снима и какви са му велики приятелите. Лични обиди не се толерират,съжалявам че се напънах да чета маймуницата...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: MisterX   
Дата:   16-06-09 00:07

hahahahahah Rhyan

az imam asistent s men VINAGI!!!


kogato vidia che horata dirjat na snimkite si otivam da vidq cherkvata i location-a za vunshnia photoshoot. I da az snimam s dve telva vinagi kato 3-toto stoi vuv ranicata just in case.

High End Couple dalech ne oznachava Paris Hilton oznachava hora koito iskat da platiat premium price no durjat na kachestvoto i ako ne go poluchat she dodiat da si zemat parite obratno. A kolko ot tiah sa fotogenichni e druga tema.

Ma vie stoto ste golemite razbirachi govorete si i se podkrepaite vzaimno moje puk niakoi da pochen da vi se dokazva


Boni e pusnal link. Hubavi kadri boni!! ima nqkoi mnogo dobri... kakto vinagi obache ima i slabi no evala che klientite ti znaiat tochno kakvo she poluchat. [smilie24]

Posledni 10tina stranici ot moeto portfolio sa imenno spread na celi albumi. Zastoto tuk az veche se otkazah da snimam ako nqma da zimat album. Tova za koeto te plashtat e zavurshen produkt a ne furchasti snimki deto sled 1 godina ia gi ima ia ne

Are stiga mi za toia mesec taq doza BG realizam pishete si kvoto si iskate az se maham

Jivi i zdravi
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: autosvet   
Дата:   16-06-09 00:07

Абе прекарването през "филмов" филтър и изкуственото винетиране в 50% от снимките на въпросният човек не ми допада. Не е използвано правилно според мен има и качени "изпуснати" прегорели снимки. Усещането за момента му е отлично, явно и комуникацията с "моделите". Успява да си създаде и условията.
Според мен това е постижим резултат за доста хора тук, стига да има кой да го оцени и пожелае.

Канонино покажи твоите кадри от подобни събития за да сравним. Иначе този фотограф е основен той снима тези моменти които прецени, а онези в които трябва да се отснимат и всички 150 гости да са на картинка с булката са работа на асистента ... У нас трудно нормален човек може да си позволи подобен лукс.



Публикацията е редактирана (16-06-09 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 00:08

boni,
това е сайт-тийзър. Визитка е. Като такава, не е лошо и да е лъскава. Ако някой клъвне и си уговори среща с него, ще види сигурно още един тон кадри, че и разпечатки. Но с такъв сайт се привличат богати клиенти. Ако са мутри и не платят, тогава е до държавата... Ама ако платят, пък насреща нищо, не е от инфраструктурата, ами от снимача....

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 00:10

autosvet,
приеми ме като клиент, а не като сватбарски фотограф...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: boni   
Дата:   16-06-09 00:11

МистърХ, в официалния албум никога няма да сложа поредица от банални снимки с родата, особено такива в апартамента в теснотията, пред гардероба и т.н., където те са искали да се снимат:)
Това са всички снимки, които им предавам - обикновено над 400.
В албума влизат 100-130.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: autosvet   
Дата:   16-06-09 00:15

Къде ще ти е сватбата? 2500лв. мисля, че можеш да отделиш за фотографирането и ще се намери фотограф + асистент, осветител и фотошопист за тези парички.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: boni   
Дата:   16-06-09 00:15

Канонио, прав си, трябва да има лъскав и стилен сайт-визитка, не оспорвам. Платил съм си - правят ми.
Проблемът е друг... Аз лично харесвам средната БГ класа. Обикновено това са интелигентни и културни хора, без много възможности, но пък са готини като хора. Те са в средното ценово ниво - 500-700лв.
Гарантирано има клиенти и на ценови нива над 1000-1500-2000 и т.н. Въпросът е, че мен лично тези БГ клиенти ме притесняват (казах защо), Не съм сигурен дали ги искам като клиенти...

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (или, да подразним сватбарите пак..)
Автор: canonio   
Дата:   16-06-09 00:16

autosvet, не бе, не буквално клиент[smilie18] [smilie18] Просто от страната на изискващите, не на снимащите. Опазил ме господ да снимам сватби...[smilie18] [smilie18]

Бони, изключително убедително и аргументирано[smilie24] Туше...
Но това не трябва да те спира, да покажеш какво може да се случи, ако си платят... Затова - лъскавият сайт.



Публикацията е редактирана (16-06-09 00:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »