Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: fove   
Дата:   22-10-09 10:06

Че,то по-добре да им ги подари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   22-10-09 10:13

Павлов, ако пуснеш на хората такава галерия онлайн, няма начин да не се отегчат. Въобще не виждам смисъл от толкова кадри. Много от тях са за триене, особено външните.
За мене идеята е освен да се пресъздаде хронологията, да се усети настроението, а и да има фотография... На другото му викат видео, а там има и звук.[smile] Само че много хора вече не искат видео, а търсят фотография - уловени моменти и настроение, а не поредица от снапшотс...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   22-10-09 10:28

Забравяте един основен момент, в големите градове има повече хора, които се впечатляват от изкуството или от красивите неща. Освен това стандарта на живот е по-висок и могат да си го позволят. А в малките не достигат и двете. Затова е и такова положението.

И аз съм живял в малък град, сблъсквал съм се многократно с тия проблеми. И да мрънкате, тва е - няма да се променят изведнъж нещата така че или се нагаждайте, или се отказвайте, или се местете. Тва е простата истина - колкото по-бързо узреете за нея и погледнете реално, а не през призмата на нараненото си творческо его, толкова по-добре за вас.

Стандарта в България ще се повишава постепенно и все по-често и в малките градове ще се появяват хора, склонни да плащат добре за това, което правите. Използвайте момента да си повишавате нивото и да си градите име. Според мене нищо не пречи да имаш друга работа и през уикендите да снимаш, а и вече за около 1000лв се сглабя прилична система. Като стане достатъчно доходно, винаги може пак да минеш на фултайм.

Дерзайте и не се сдухвайте [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stefoto.Art   
Дата:   22-10-09 10:32

И аз съм на мнение, че 400-500 снимки са добре - нито липсва нещо, нито се разводнява.
Хайде и аз (барабар Петко с мъжете[smile]) да пусна 1 цяла сватба, от далечен Добрич.Е, на този етап и с тези цени в региона не мога да си позволя нещо повече от 400D и 1L-ка, но правим, каквото можем и с наличното.[smile]
Ето: http://stefotoart.snimka.bg/wedding/zornica-i-georgi.316252.all

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 10:35

олеле...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stefoto.Art   
Дата:   22-10-09 10:41

А ето и 1 Албум:
http://stefotoart.snimka.bg/wedding/album-silviya-i-bilgin.434927

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 10:49

би ли споделил колко струваше услугата - сватбата и албумът?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VioletaSto100   
Дата:   22-10-09 10:50

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stefoto.Art   
Дата:   22-10-09 11:13

всичко 400лв, формата е 20х36(отворен)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   22-10-09 11:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stefoto.Art   
Дата:   22-10-09 11:47

Добър е Чеха, вярно, не съм му на нивото, ама аз поне показвам какво правя, хайде покажи ти нещо, че стана въпрос за цена/качество тук в БГ. И мен ме напушва на смях, че тук е пълно с хора, като онова чукче, дето било писател, а не читател.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   22-10-09 11:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пуцай куме.. (сватбарите да не се дразнят. Просто сайт.....)
Автор: loveforever   
Дата:   22-10-09 12:04

Обичам да чета подобни теми, защото редом с дискусията се пускат и много интересни кадри, които зареждат с хубаво настроение. След показаните от bpavlov снимки останах без думи.

Иначе споделям казаното от pc_genius макар и да не бих се изразила така остро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   22-10-09 12:15

Целта на всички "сватбарски" теми дето съм пускал във форума не е била да коментираме как протича една сватба и колко кадъра могат да се направят на едно мероприятие...
Идеята винаги е била, не да гледаме цели сватби (краен продукт), а сайтове-визитки.
Когато искаш да вземеш пари от хората, трябва да имаш очи да си ги поискаш. А какво по-хубаво от това, да им покажеш избрани кадри от различни сватби, във стилен сайт? Хората не искат да гледат цели сватби. Искат да видят фотограф с отношение към професията и с мерак да изкара най-доброто от мероприятието. По този начин клиента дори да е полуидиот и да не знае какво иска, може да му дойде акъла в главата и да развърже кесията... Това е идеята на тези сайтове....

От там нататък, ако някой иска да разгледа цялостният продукт на фотографа, да се обръща към него и да иска снимки.. Може да иска и бекстейдж ако е прекалено взискателен. Хора всякакви...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: evelinster   
Дата:   22-10-09 13:05

Аз пък ги чета тея теми за да си избера фотограф (не съм се засилил, ама все в някой момент ще се заженя), но дори и нещо да ми хване окото си представям как баба ми ще погледне черно-бялата дефокусирана артЪ снимка която много ме кефи... изключваме и снимките пред блока в надежда с 8 различни нюанса на сивото по фасадата :) Много рядко се цитират цени - нещата варират от 350-400 лева за 3-цифрен канон и директна светкавица до 1000-1500 за про изпълнение каквото още не съм виждал ... Колко струва да ти снимат нормално сватбата ? :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   22-10-09 14:56

Бони, напълно съм съгласен, че в онлайн галерия се публикуват малко и избрани снимки. Тези снимки, които аз показах са направени за гледане от харддиск или двд.

Бони, ти не виждаш смисъл в повечето кадри и това е разбираемо. Защото не познаваш хората. Но за тях имат смисъл и те се радват на всяка една снимка. Или снапшотс. А моментите, които трябва да се уловят в една сватба са хиляди, ти как преценяваш кои 400 са най важните? Освен нагласените снимки тип фотосесия?

Ето това са снимките от щатния професионален фтограф, които не отегчават, не се повтарят и са подбрани за същия момент от време.

http://tranz.it/load.php?id=SU0BgCu33ne6UjRC399634


Аз съм сигурен, че ти щеше да направиш много по-добри снимки (~100), но основната ми мисъл е, че 100-те снимки в църквата не успяват да уловят точно настроението на събитието. А тук хората по принцип са сковани и еднакви (уж). За ресторанта е още по-важно да са повече снимките

А всъщност основния ми въпрос беше какво обработвате за 1-2 седмици?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iriss   
Дата:   22-10-09 15:06

аз се чудя как изобщо се става фотографче-сватбарче със средно и някакви/никакви/ познания по обща фотография.. и как намират клиенти които да им се вържат на глупостите.. лично съм срещал няколко подобни субекта с интелектуално ниво на 5токласник, които са напълно задоволени от факта че с халтурките си могат да си позволят да не умрат от глад..

как може човек да си отвори фото в БГ ?

няма ли някакви изисквания по дяволите ?

как може да упражняваш професия за която нямаш квалификация.. това са хора чели 1-2 книги през целия си живот..



Публикацията е редактирана (22-10-09 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   22-10-09 15:06

И П.С. - аз не искам да се заяждам с никого, просто показвам гледната точка с повечето от 400 снимки и даже се опитвам да го онагледя със сравнителен пример

А чеха е добър, ама не чак толкова фрапиращо, имаше на скоро едно момченце във форума показа снимки от първа сватба, ми, не бяха по-лоши.

А обработването на снимките с Фотошоп вече е нещо, което е различно от фотографията и може да го направи друг човек, стига да има добър изходен материал

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 15:07

бпавлов, ти си машина бе, да не си го пуснал Д700 на серия [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
мега повтараямост на кадрите...
иначе и аз съм твърдо за без светкавица... светлосилен обектив + хубава камера компенсира всичко, ама много затворена тази бленда...
аз какви хубави прасках в църквата на 1.2... ех...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: _alice_   
Дата:   22-10-09 15:15

не мога да изтегля снимките, за да ги видя, .. но наистина не мога да си представя как 1500 кадара РОУ се обработват за 2 часа [smilie10] [smilie10] [smilie10] малко като ауто режим ми звучи това.

все пак на снимка трябват по 1-2 минути само конвертиране ....


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-10-09 15:22

Еленки, мощен компютър лесно се оправя с батча :)
явно бпавлов е про и може за 2 часа...
на мен ми трябваха около 3 часа за 50 кадъра, да ги пипна и да ги конвертирам...

И тука е момента да мушна едно тематично видео...

http://vimeo.com/7173182

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mike74   
Дата:   22-10-09 15:41

Дау, супер е видеото [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Много добре снимано, подбрано, с премерени ефекти ... абе много добро [smilie24] [smilie24]
С тоя "синема луук" мноо гот [smilie24]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   22-10-09 15:45

много хубава тема

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VioletaSto100   
Дата:   22-10-09 17:16

И аз много харесах видеото![smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   22-10-09 17:24

Видеото е хубаво като качество, но ми се струва прекалено "нервно" за сватбарско - повече бие на ТВ реклама.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »