Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: ando   
Дата:   22-10-09 17:28

Автор: mano
Дата: 22-10-09 09:48

Хора, ако видите обредния дом в Пазарджик ще се чудите на сватба ли сте отишли или на погребение. Да не говорим, че постоянно ме учудват с желанието си да платят 3-4 пъти повече пари за видео отколкото за снимки. На скоро една моя позната (хем младо момиче) ми заяви, че на снимки изобщо не държала, важно било да има видео. Мен лично не може да ми го побере акъла. Това видео я го гледат 1-2 пъти я не. Освен това като нищо ще го затрият до 1 година, а снимките... почти вечни.


Ами естествено, че видеото струва повече. Ако при фотото се заснемат около 1000 кадъра за една сватба, то при видеото се заснемат 360000 кадъра за 4 часа филм в суров вид [smilie19] А сега сериозно. Защо се противопоставя фото срещу видео? И едното си има достоинства и другото. С видеото можеш да разкажеш историята така, както с фотографията не можеш. И обратното също важи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   23-10-09 00:03

С видеото можеш да разкажеш историята така, както с фотографията не можеш.
---------------------------------

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ando   
Дата:   23-10-09 01:19

elrisha, какво неясно има в това, което съм написал?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mano   
Дата:   23-10-09 10:10

Така е спор няма но всички тук знаем каква е разликата от това да си пуснеш видеото и да гледаш 3 часа пред това да вземеш албума и да разлистваш страниците. При снимките някак си оставяш на всеки сам да си развива въображението и да си измисля историйки :) Така е по-интересно според мен.

А и както вече казах не се знае видеото колко пъти ще се гледа и колко време ще издържи. Някак си не може на всеки, който иска да види сватбата ти да му пуснеш 3 часа видео или да превърташ напред назад за да види някой си момент. За сметка на това пък снимките всеки може да ги разгледа за 5-10 минути и да си изгради пълна представа какво е било а и докато ги гледате ще имате тема на разговор, т.е ще имаш възможността да разказваш историята така както си я запомнил :)

Общо взето ако тръгна да се женя съм решил, че ще си викна само фотографи (поне 3-ма) а видеото ще си го спестя. Аз така съм решил :)

За сега това е от мен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   23-10-09 10:23

Фото и видео за сватба са несъпоставими. Хубаво е и 2-те да ги има.

Например на нашата освен големия филм където всичко е документирано има 3 филмчета: в началото нещо като 10 мин. трейлър от най-интересните моменти, след това след материала с официалната част има нарочно заснет видеоклип на морска гара и накрая има още едно кратко филмче с интересни моменти. Всичко това монтирано върху подходяща музика за фон. Е както и да ги гледам снимките, тея движения, жестове, думи не могат да се върнат. Особено при тоя натоварен ден, от който поне аз имам само откъслечни спомени.
Фактичеки аз гледам когато пожелая само тея 20-тина мин. т.нар. есенцията.

Хубаво направеното видео никак не е за подценяване, точно както и при снимките. Единствено за което ме е яд, че тогава все още ХД камерите ги нямаше масово.



Публикацията е редактирана (23-10-09 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hose   
Дата:   23-10-09 10:32

http://kameliya-atanasova.com/



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   23-10-09 11:08

mano, като се зажениш, кажи какво се случва и какво точно мисли дамата ти по въпроса с видеото (по-точно липсата му) и 3-мата фотографи [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-10-09 11:16

Ками е машина [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   23-10-09 11:36

В крайна сметка стигаме до извода, че качествения материал в България изобщо не е малък. Пускането на линкове към сайтовете на 4-5 чужди фотографа не означава, че там всичките са толкова добри колкото тях.

Човек винаги може да намери хубавото стига да има желание. В този форум винаги се е смятало, че кадърните сватбени фотографи в България са 2-3, явно защото хората тук искат да намерят само толкова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   23-10-09 23:38

[smile] ами да Ви кажа, винаги съм се чудил какво означават думите на Мечо Пух ..."колкото повече, толкова повече" ... [smile] .. но пък малката ми дъщеря, която от всичко разбира, винаги е била наясно какво означават те [smilie3] дори се опитва понякога да ми обяснява доста дълго, защото за нея е недоумяващо, че не схващам толкова разбираема фраза [smilie11]

... и стига с това за толкоз пари - такива снимки ... аз съм повече от сигурен, че boni, Камелия, примерите на rhyan, Георги Анастасов и др (нека да ме извинят за неспособността ми да изредя в момента имената и на другите способни фотографи) не само не биха си позволили да снимат, обработват и изкопират необмислени и папарашки кадри, ами дори биха си позволили да изгубят пари в името на експеримента и добрата художествена снимка ... добре, че има подобни професионалисти с такова отношение към работата си [smilie24]

... според мен цените трябва да започват от 1000 кадри на цената за една вечеря ... до 200+ снимки на цената равняваща се на сбора от приятното чувство на всички кефищи се сватбари от разглеждането на снимките 50 години напред [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »