Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   21-04-09 16:37

@kaic
Като за сапунерка снимката ви е просто прекрасна, още повече в нея е далеч по-важно излъчваното настроение, което се усеща в изобилие. И вярвам, че наистина ще краси мястото, на което ще я сложите. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: special_k   
Дата:   21-04-09 17:00

Аз бях дал един доста пораздут /интерполиран/.... или както там му се вика кадър, и останах много доволен от резултата- (изобщо не личи) [beer] [smile] Чудесно копие без никаква загуба нито в тъмните нито в светлите участъци. Цветовете са както си бяха.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: geopal   
Дата:   21-04-09 18:37

и аз днес си взех снимката, супер е- цветове са каквито очаквах, благодарности на г-н Янков, имат още един клиент [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: jmdp   
Дата:   21-04-09 19:16

Пристигна и моя отпечатък. Качеството е перфектно! Цветовете точни! Благодарности на г-н Янков!!! Ще се виждаме!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   21-04-09 19:26

И аз съм много доволен. С нетърпение чакам дискусията.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: rgb-f   
Дата:   21-04-09 19:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: pechen33   
Дата:   21-04-09 21:27

Днес си взех снимката от офиса на ул.Криволак.
Свалям шапка на фирмата за качествения печат[smilie24]
Невероятно съм доволен от качеството и цветопрадаването. Снимката си беше едно към едно с това което виждах на монитора си[thankyou]
Видях и много невероятно хубави снимки на други съфорумци, които са достойни за изложба[smilie24]
Колегата Стефан Янков беше достатъчно търпелив и любезен въпреки аматьорските ми въпроси.[smilie24]
Благодарение на високото качество на печат и добрите цени и плюс любезното отношение смятам, че фирма "Вертикал-7" е моята фирма за печат на голям формат.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   22-04-09 12:42

И аз да си кажа: днес взех моята картинка.. Опитът ми с печат до момента е минимален, но качеството на тоя печат ме порази - едва ли бих могъл да искам повече - няма никаква следа от пиксели и гадости.. Бтв, може би на някой ще му е интересно - в същност, пуснах колаж от няколко кадъра, като нарочно повторих един с различно количество шарпване - първият беше 100%, с 3 пиксела радиус, вторият - 100%, с 1 пиксел радиус - мисля, че вторият стои по-добре - това при 300 ppi все пак, ако печатите на друга резолюция ще е друго - аз реших да видя какво може да се изцеди като максимум от резолюцията и си подбрах размерите на картинките да стигнат.. Ще се радвам, ако още хора, принтили от по-малка (недостатъчна за формАта) резолюция споделят своите впечатления, както special_k направи по-горе.. Цветовете са доста близки до единия ми, при това некалибриран монитор.. Ще се съглася и с изказаната по-горе забележка, че малко липсва разработка в сенките - надявам се новият профил да е оправил този малък недостатък! На черно-белите ми, тонирани снимки, лилавият оттенък в сенките също се е позагубил, но това го наблюдавах и при печат на същия кадър в лаборатория на Фуджи, та може и в моя телевизор/монитор да е проблема, не знам точно, но определено в тонера, който съм приложил има и лилаво.. И накрая - съжалявам, че не успях да се срещна лично със Стефан Янков, но, предполагам, ще имаме още възможности, имайки пред вид, че това ще е мястото ми за печат и даже скоро ще принтна няколко неща за една приятелка..
Благодаря за добре свършената работа![shtrak]



Публикацията е редактирана (22-04-09 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: vladod   
Дата:   22-04-09 16:19

Днес си взех копието - ОТЛИЧНА РАБОТА !!!
Благодаря ви! [shtrak]
Не знам дали сте правили корекции или не на моята "творба" или не, но точно така трябваше да изглежда.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   22-04-09 20:05

@krist
Направих една нова калибрация на черното на калибратора :-) и утре очаквам да видя резултата. Разбира се, очакваните промени ще засегнат само най-най-тъмните зони, и то с много малко. Само колкото да докоснем съвършенството ;-)

@vladod
Не сме правили корекции - просто файлът си беше хубав и се радвам, че и резултатът ви отговаря напълно на очакванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 08:10

@thomas
Един въпрос дали сте пуснали моя отпечатък понеже колегата от Лом е получил неговия а аз не. Казвам се Ваня Крумова

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 09:16

В момента не съм си пред списъците, но пратката на всеки, който ми потвърди с мейл, че иска да получи снимката си по куриер преди 15:00 в петък, беше изпратена в петък вечерта по Спиди, което значи, че във вторник трябваше да е получена. Вие специално получихте ли от мен мейл с известие, че снимката е готова и искане да изберете начин на доставка? И отговорихте ли ми на него?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 09:24

Изпратила съм вимайл но беше в петък вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 09:26

Е значи тогава вашите неща трябва да дойдат днес. Втората серия беше пратена вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 09:35

Благодаря много. Видях снимката на колеата просто съм възхитена от качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 11:30

@thomas:

Получих пратката. Много ми хареса печата особено като знам качеството на предоставения файл. Спечелихте ме като клиентка.

Благодаря много

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-04-09 11:34

аз след малко мисля да ги навестя хората в офиса да си взема моя отпечатък [smilie24] [beer] [beer] [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 11:41

Едно допълнително наблюдение от мен относно лилавите нюасни, за които споменах по-горе - вчера на дневна светлина ги нямаше.. Вечерта обаче стоях до късно на работа и като погледнах принта на луминесцентното осветление - се появиха[smile] Предположих, че е проблем на метамеризма, но не бях сигурен - мислех, че през деня просто не съм обърнал добре внимание и заради слабата светлина донякъде.. Но, и тая сутрин, погледжайки на дневна светлина лилавото пак го нямаше.. Явно си е метамеризъм, та това "оплакване" не знам колко е валидно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-04-09 11:42

то на мен от луминисцентна лампа така ми става че всичко ми лилавее, не знам за отпечатъци [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 11:56

т'ва хубаво, ама се надявам да си прочел по-предишния ми пост и да си разбрал от него, че се очаква в отпечатъка да ИМА лилаво по принцип, но на дневна светлина НЯМА, а САМО на луминесцентна

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 12:40

@krist
Срещу метамерията е ясно, че няма какво да се направи. Само че все пак при истинската фотохартия тя е в пъти по-слабо изразена, отколкото при мастилните технологии - поне в смисъла на думата, който всъщност отразява не толкова виждането на различен цвят при различна цветна температура, колкото влиянието на пигментните частици за възприемането на цвета по различен начин при почти еднакви по цветна температура, но различни по спектрален състав светоизточници.

Според мен това, което ти виждаш като разлика на дневна и вечерна светлина, се дължи на различната цветна температура на дневна и вечерна светлина, а не на различния спектрален състав на два източника, даващи сходна средна цветна температура.

Що се отнася до кадъра ти, за съжаление в момента имам само екранната му версия, но мога да кажа, че малко пурпур в двете черно-бели снимки има само във водата в долния им десен ъгъл, а нагоре по-скоро кафенеят. Аналогично е положението и при завъртяната на 90 грасуса втора снимка отгоре надолу най-вдясно - там лек пурпурен оттенък има в долната 1/3, отново във водата. Нищо от това ли не се вижда на листа?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: asahi   
Дата:   23-04-09 12:48

Луминисцентното осветление крайно неподходящо за оценка на отпечатани изображения. Нито спектъра му е равномерен, нито цветната температура - подходяща.

По-заинтересованите могат да пробват да снимат цветна скала на дневна светлина и на луминисцентна и после с корекции в роу-конвертора или фотошоп върху целия файл да се опитат да уеднаквят всички цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 12:59

thomas, да точно за долния десен ъгъл на въпросните снимки говорим.. на дневна светлина не виждам там пурпурен, както ти го наричаш оттенък - отива по-скоро към тъмно-сиво-черно, особено на голямата снимка, която съм пуснал в два варианта с различно шарпене. Всичко това казвам само в името на подобрението, не искам да звуча като недоволен мърморко, който дори и на безплатното намира кусур[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 13:46

Вече няколко души ме попитаха в лични съобщения как могат да си изпращат файловете за поръчките, та реших да го кажа и тук, пред всички:

1. Ако си нямате FTP клиент, инсталирате си такъв, ние препоръчваме FileZilla, който е един от най-добрите и е напълно безплатен, надежден, безопасен и т.н. Подробни инструкции как да стане това, ако са ви нужни, можете да намерите на http://www.vertinet.com/contacts/ftp.html.

2. Настройвате си връзка към нашата Chromira директория на FTP-то, която има следните параметри:

адрес: ftp.vertinet.com
user: chromira
password: chromirav7

3. Свързвате се със сървъра и си качвате файловете, като за ваша собствена сигурност е желателно да обедините всички файлове от поръчката си в един ZIP или RAR файл, кръстен на вашето име и евентуално датата на поръчката (примерно dimitar_ivanov-2009-04-22.rar), и защитен с парола, която после ще ни напишете в email-а с вашата поръчка.

4. Изпращате ни мейл на vertical7@vertinet.com, в който ни обяснявате колко снимки и в какъв размер искате да ви бъдат отпечатани, както евентуално и други подробности, които искате да знаем във връзка с вашата поръчка, плюс минимално смислено количество контактна информация.

Това е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-04-09 14:02

и аз си взех моя отпечатък, наистина съм много доволен, много плътни цветове и добри разработки вади машината [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »