Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 19:53

Вече имаме 56 регистрации. И вие сте страхотни - сред тестовете има много интересни фотографии. Май накрая ще трябва да направим изложба от тях :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 19:58

чудесно, дори мислих, че вече го имате като идея /това с изложбата/

аз съм ЗА [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-04-09 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 21:21

Трудно се прави изложба, когато всичките експонати са в съответните им автори :-) Все пак целта на тези тестове е да бъдат видяни от хората, които са ги поръчали, възможно най-скоро. Но наистина съм доволен, че хората подходиха сериозно и повечето от предоставените файлове съдържат изображения, които ще покажат много ясно възможностите на истинския фотографски печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: asahi   
Дата:   11-04-09 21:29

За себе си най-лесно и точно добивам впечатления с тестови скали и колориметър. Не съм сигурен дали ще ви е приятно да печатате такава проза.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 21:34

@asahi
Печатаме ги всеки ден (та и по-често) за процедурата Chromira Balance, която се извършва на всеки няколко часа, за да се гарантира максимално качество на печата. Така че ако искате дайте нещо друго (е, не пречи в края да си сложите и малко от тях) :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   13-04-09 09:34

Повече минаха, по-малко останаха. Останаха по-малко от 30 безплатни теста. Възползвайте се! Краен срок - 16 април (или при изчерпване на лимита от 100 файла).



Публикацията е редактирана (13-04-09 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: c78   
Дата:   13-04-09 21:40

Ако всичко е нормално с регистрацията трябва ли да получа потвърждение на емайла.
Цветомир Цветанов се казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   13-04-09 22:19

Освен потвърждението на системата, че всичко е наред, друго не сме предвидили. Вашият файл е приет под номер 71 и днес би трябвало дори да е отпечатан.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: nbg   
Дата:   13-04-09 23:34

Не разбирам много от предпечат, но и аз пратих едно птиче. Надявам се да не съм объркал нещо. От доста време смятах да разпечатам малко снимки на голям формат, тази промоция ми идва тъкмо навреме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: valetvitor   
Дата:   14-04-09 00:14

да попитам и аз - моят файл приет ли успешно ? И аз бях от първите с не приети регистрации и после пак пратих :) Казвам се Васил Николов

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: asenr   
Дата:   14-04-09 00:18

А печат от негатив можете ли да направите? Извинявам се ако съм задал глупав въпрос, но не съм наясно с технологията...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 00:41

Птичето се чувства добре.

Васил Николов е приет успешно.

Печат от негатив можем да направим, ако първо го сканираме, почистим и обработим (т.е. направим файл от негатива). Не че не можем, но това определено не е предмет на тази промоция. В случая представяме дигитална технология за голямоформатен фотографски печат. Макар и чисто фотографска по принципа на формиране на изображението (със светлина, а не с мастила), на входа й може да стои само файл - независимо дали дигитално заснет или сканиран от диапозитив/негатив/снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nasko76   
Дата:   14-04-09 09:14

Аз да попитам: може ли да изпратите теста с курир, защото имам път към София в сряда (14), а както разбрах откриването ще е на 22-ри? Казвам се Атанас Марков и съм посочли адрес във формата за регистрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 09:39

Кога ще идвате? На 14-ти или в сряда? Защото сряда е 15-ти. Файлът ви може да е готов за утре, мисля. Но ще трябва да си го вземете от централния ни офис на ул. Криволак 8. Откриването, впрочем, ще се премести с още цял месец напред. Но то тъй или иначе няма нищо общо с фотографския печат, който си работи и сега - ставаше дума просто за едно прес събитие за нашия нов арт магазин, което засега се отлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 10:32

Една информация за всички, пуснали своите файлове за тест на Chromira 50. Когато сме готови с всички тестове, ще се свържа с всеки един от вас на мейла, даден в регистрацията, за да уточним начина на получаване.

Възможните начини засега остават два: на място от централния ни офис на ул. Криволак 8 в София (Лозенец, до пл. Журналист) или по куриер за сметка на получателя.

Откриването на магазин ВертиАрт (по-точно официалното прессъбитие по откриването му, иначе той вече си работи така или иначе) се отлага с един месец, така че този начин за получаване отпада.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   14-04-09 10:54

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: droopy   
Дата:   14-04-09 11:06

чудесно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nasko76   
Дата:   14-04-09 12:06

Благодаря за инфото! Сряда разбира се, че е 15-ти [smile] Ще видя дали ще успея да мина през офиса Ви, но щом може и с куриер още по-добре. Ако и работите така коректно както отговаряте на постове ще си спечелите много клиенти! Успех. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 18:15

@nasko76
Файлът ви е отпечатан и се чувства добре. В офиса на Криволак 8 е. Ако утре ви е удобно, заповядайте да си го получите.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 20:55

75 вече отпечатани теста, още почти 15 се печатат в момента. Почти всички изглеждат добре, някои - направо впечатляващо. Въпрос на фотография. И май след толкова файлове, получени от различни хора, съм готов да открия рубрика за полезни съвети при обработката на снимките с компютър и подготовката им за печат. Може пък и да го направя. Във всеки случай - благодаря ви. Освен тест за самите вас, много от тези файлове бяха урок и за самия мен.



Публикацията е редактирана (14-04-09 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   14-04-09 21:12

Чакаме рубриката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   14-04-09 21:21

И аз благодаря за точността[beer]


Желая ви попътен вятър на начинанието[smilie24] [beer]




Винаги има нужда от гледане и обсъждане на обработката, даже да има някакси начин
да се съберем и наведнъж да видим снимките, сигурно има интересни попадения,
и на място да си коментираме с идеи и препоръки.....[smilie8]

Обобщенията са си обобщения, но най-важно за всяка снимка е какви са оригиналът и печатаният формат....


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   14-04-09 21:36

[beer] [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 22:32

@niagara
Като прелиствах и подреждах около 80-те отпечатъка днес, и аз си мислех, че ще е много хубаво всеки да може да види не само своята снимка, но и тези на останалите - например за да си направи извод за това какво другите са направили по-добре от него :-)

За съжаление обаче офисът ни не е толкова голям, че да приеме повече от десетина души наведнъж, а и много от заявилите тестове са хора от провинцията, които съвсем няма как да се появят всичките на едно място по едно и също време.

Нещо, което обаче бих могъл да направя, е да покажа като файлове поне по-интересните (с добро или лошо) изображения в някаква разумна резолюция и да ги коментирам. Интересно ми е какво мислите по този въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: kaic   
Дата:   14-04-09 22:38

Ако моят кадър е от одобрените и отпечатаните дори ще бъда доволен да се изкоментира, критикува и дискутира. Всяка критика би била от полза за всички, най- вече за авторите.
Поздравления за идеята![smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »