Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 15:00

Паролите на архивите, ако не са достатъчно дълги, могат да се разбият - има си инструменти за целта, а ако са достатъчно дълги, са неудобни, плюс това трябва при всяка поръчка да ви ги праща човек.. Не е ли по-сигурно, ако за всеки клиент създавате акаунт на фтп-то - така ще може хем с по-кратка парола, хем веднъж създаден акаунта може да се ползва и при последващи поръчки?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 15:21

@krist
Паролите изобщо не е толкова лесно да бъдат разбити, още по-малко вероятно е някой изобщо да тръгне да се занимава с това. Дължината не ми е проблем, тя е въпрос на един копи-пейст от архивиращата програма в мейла за вас и от мейла в разархивиращата програма за мен.

Разбира се, не ми пречи за всеки клиент, който поръчва поне веднъж седмично, да направя специален юзър. Но за другото просто нямам икономическо-психически сили :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   23-04-09 15:43

сори, че пиша тук, но сигурно емайла ми е затънал някъде с моя въпрос в него. :)
та понеже исках да дойда на място да взема принта, а ми е много трудно през седмицата се интересувах събота дали е отворен офиса Ви.
благодаря предварително. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 15:56

Не, не работим в събота.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: nbg   
Дата:   23-04-09 22:42

И аз получих днес моето птиче - отлична работа, много хубав печат. За съжаление бях дал адрес за доставка в офиса, където в момента, в който отворих пратката, 3 колежки ахнаха и по-напористата отнесе отпечатъка. И сега трябва да правя такива и за другите 2 колежки. Чувствам се малко прецакан :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 23:58

@nbg
Това за нас не е чак толкова зле като развитие на нещата :-) А за дадения адрес пък съвсем не носим отговорност...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   24-04-09 00:35

Можете да настроите папката на сървъра да има
'write' права, но да няма 'read' права. Така отпада нуждата от парола.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   24-04-09 00:43

Има разум в тази идея. Отказал съм се от нея преди доста време, защото ако стане нещо по време на качването, там остава файл-труп, който клиентът не може да си изтрие сам. И това е предпоставка за каша. От друга страна свободният достъп на много хора, които знаят една и съща парола, си има своите недостатъци, защото преди време в една друга наша обща папка един ден изчезнаха всички файлове - някой просто беше влязъл и ги беше изтрил :-)

Обещавам утре да го помисля това. Може би при днешното състояние на интернет (бърз и почти непрекъсващ) предложението е съвсем разумно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: tihov   
Дата:   24-04-09 10:57

Получих снимката и съм възхитен от качеството. Този фаил го принтирах на 2 места и все не ставаше. На тази технология е супер. Благодаря на thomas и пожелавам успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   24-04-09 11:19

@borisyankov
Направихме следната модификация на FTP папката. Като влезете по описания по-горе метод, вече ще видите и една папка Private. Ако искате нещата ви да са недостъпни за друг, освен нас, слагайте ги там. Няма нужда от пароли, но все пак препоръчвам архив, кръстен с името на клиента, който да съдържа всички файлове от текущата поръчка - и за да ни е събрано всичко от този клиент на тази дата на едно място, и защото архивът има в себе си контролни суми, които могат да ни покажат, ако при трансфера някой байт е минал накриво. Да не говорим, че ако вътре има TIFF файлове, все пак и файлът ще стане по-малък и ще се качи по-бързо.

Каквото и да сложите в папката private, става невидимо, но се намира там и ние можем да го видим и изтеглим, естествено - с друг user. Не можете да го триете, не можете да го свалите (и никой друг клиент не може) - папката винаги. И разбира се, отново трябва да ни драснете един email с информация какво искате да направим и с кой файл, който сте качили :-)

Естествено, който предпочита, може да ни дава линкове към собствени места, на които си държи файла (tranzit, свое FTP или каквото друго си поиска).

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   29-04-09 12:59

днес получих принта и изглежда невероятно... за съжаление от куриерската компания бяха смачкали тубуса и е ужасно прегънат и смачкан принта. искам да зарева така ме е яд.

:(

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   29-04-09 13:03

Тъй като на един приятел преди време така му счупиха стъкла на снимки, а и когато ми се наложи аз лично да пращам неотдавна, от три куриерски компании не можеха да ми дадат никаква гаранция, че снимките ще пристигнат читави, предпочетох да отида лично да си прибера принта.. Баси и куриерите[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nasko76   
Дата:   30-04-09 12:21

Само да потвъря и аз: фото копието (това не е принт за мен :) ) е с поразяващо качество и цветовете са точно каквито ги очаквах. Теста го показах поне на 3-ма заинтересовани до сега. Ще го показвам и на други из Търново, така, че мисля безплатния тест ще си струва и за Вас. Успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: svejen   
Дата:   30-04-09 20:09

Получих си отпечатъка, качеството е невероятно (поне за мен, а виждам че всички са доволни), но за съжаление куриерите са му разказали играта- смазазана е опаковката и снимката е като хармоника. Бесен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   30-04-09 20:11

Наистина чудесна машина,веднага ще поставя снимката в рамка,паспарту и т. н.
ПП-оказа се ,че Спиди/в Русе/ е точно до студиото на мой приятел и става много удобно ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   04-05-09 03:24

Учуден съм, че Спиди са успели да потвърдят поговорката "бързата работа - срам за майстора" и да смачкат тубуси, специално предназначени за куриерски извращения. Но както се казва, никой не е по-силен от валяка. Все пак ще опитам да говоря с тях какво трябва да се заяви при изпращенето, за да имаме гаранции, че това няма да се случва. Вярвам, че има решение, дори ако името му не е Спиди (въпреки че предопчитам да е заради цените и покритието им).

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: jokevcv   
Дата:   04-05-09 09:50

Аз лично съм работил само с ЕКОНТ (не за изпраштане на снимки) и когато избирах коя фирма да ползвам ЕКОНТ предложиха по-добра цена от Спиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   04-05-09 13:14

може би друг тип тубус трябва да се избере... от тези кръглите и твърдите, че тези велпапе кашончета явно не са надеждни. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: asahi   
Дата:   04-05-09 16:55

Да се отлее разпечатката в бурдюр - тогава може да се затруднят за известно време да го повредят.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nevmi   
Дата:   05-05-09 08:18

какво стана с дискусията за подготовката на изображения за печат?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   18-05-09 11:57

@asahi
Мисля, че и използването на стандартен контейнер за радиоактивни отпадъци ще ги накара да се държат по-внимателно с пратката :-)

@nevmi
Не съм я забравил, просто в последните 3 седмици направих едно много дълго пътешествие по 3 континента (два особено далечни) и просто нямах време за друго, освен да си гледам работата там и да снимам. Сега, като понаваксам малко със задачките тук, ще се заема и с това. Спомените са достатъчно живи.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 11:23

Получих си отпечатъка в твърдо и кръгло тубусче, невероятно качество :) Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   20-05-09 12:03

Значи вашия тубус не са успели да го премажат :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 13:16

твърд е като скала :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-06-09 14:37

Макар и със закъснение, вече съм готов с обещаните коментари за изображенията, които ни бяха предоставени от вас за безплатния тест. Можете да прочетете всичко в моя личен блог тук:
http://www.yankov.info/2009/06/15/chromira-test-comments/




Публикацията е редактирана (15-06-09 14:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »