Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 16:35

От първия пост разбирам, че използваната хартия е с ширина 76 и 127 cm. В такъв случай ще може ли да се поръчва например панорама с рамери 40х200 см и как ще се изчислява цената при положение, че другата половина от ширината на хартията не е ясно (поне за мен) как ще се използва.

И имам още един въпрос за:
"транслуцентения материал за беклити" това се гледа на просвет - ясно. Въпросът ми е дали самата фотографска медия съдържа разсейващия млечен слой или се използва отделно фолио, което да върши тази работа?

Благоадаря предварително[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 16:38

101,
Благодаря Томас,
ама чак пък убийствени - въобще не съм ги мъчил, а и никого не искам да убивам[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   15-04-09 16:48

Току що и аз се регистрирах и пратих един файл. Системата ми написа "Успешно изпращане", дано не съм закъсняла!Ще ми е наистина интересно да видя резултата [smile]
Успех[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 17:21

@itilien
Получен е. Номер 88.

@matasel
Системата на ценообразуване при 40/200 см (и изобщо когато фирата надвишава 25% от площта на изразходваната медия) е следната: неусвоената площ се заплаща на половин цена от съответната цена на квадратен метър, валидна за дадената поръчка.

За да се избегне това, може да направите така, че незаетата площ също да бъде заета - примерно можете да дадете и още една панорама, която да е 35/200 см и по този начин 76-те см са уплътнени максимално. Или си пускате 3 панорами по 40/200 в 127 см ролка и тогава фирата е далеч под 25%.

За беклитите... просто още не сме готови. В смисъл, че купихме от медията (има я в два варианта - млечна и напълно прозрачна, съответно наречени Trans и Clear), но още имаме проблеми с настройките на машината за този вид печат, така че не предлагаме услугата засега и неизвестно докога. А и имайте предвид, че този материал е много пъти по-скъп от фотохартията, така че цените изобщо няма да са атрактивни. Затова пък яркостта и контраста са убийствени.

@deeppassion
Приет успешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: truly   
Дата:   15-04-09 18:14

И аз пуснах едно файлче. Не ме изхвърли, така че вярвам, че е ок.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 18:18

Благодаря, Томас!
Отговорите ме удовлетворяват напълно.
Не съм си и мечтал беклитите да са на цената на снимките в/у фотохартия.
Само бих си позволил една бележка по повод на изречението: "А и имайте предвид, че този материал е много пъти по-скъп от фотохартията, така че цените изобщо няма да са атрактивни.
Бих казал, че атрактивна (цена) не означава единствено ниска цена. Все пак качеството струва пари. Ако правилно съм разбрал на медията "clear" се получава еквивалент на голямоформатен диапозитив.
И в тази връзка бих искал да поставя въпроса за устойчивостта на този материал на пряка слънчева светлина.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 18:42

@matasel
Повярвай ми, знам какво значи атрактивно. Цената ни на фотохартия е изключително атрактивна, защото при определени обеми на поръчката мога да предложа такава цена на квадратен метър, която изобщо не е постижима със средствата на качествения инкджет печат, и е направо същата като цената на качествения солвентен печат. Ето това е атрактивно, защото качеството всъщност е драстично по-високо от онова, което може да се постигне с тези две технологии, а цената варира между 50 и 100% от техните нормални цени. В този смисъл беклитите не са чак толкова атрактивни. Да, те са драстично по-качествени от онези, които се получават с инкджет технология, но са и доста по-скъпи от тях.

Медията Clear наистина е нещо като голямоформатен диапозитив (даже с един клиент обсъждахме печатането на няколко хиляди "филмчета" формат лайка за някакви рекламни цели. Колко са устойчиви на слънчева светлина? Точно колкото и самите диапозитиви. Т.е. не прекалено много.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 18:43

@truly
Да, файлът ти вече се печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Davidoff   
Дата:   15-04-09 18:47

Брех, амортизирахте лазерчетата на горката машинка бе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: mihayloff   
Дата:   15-04-09 19:51

thomas

Да попитам и аз - пуснах почти в началото един фаил - дали е получен успешно ?
Димитър Михайлов

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 20:28

@mihayloff
Номер 27. Готов е отпечатъкът.



Публикацията е редактирана (15-04-09 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 21:43

Останаха само 5 теста и утре е последният ден. Вярвам, че ще свършат доста преди края на деня, а може би и още тази нощ (поне имам уверението за един, който трябва да се качи скоро). Така че който има намерение, да не чака, че влакът тръгва всеки момент :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   15-04-09 22:03

моят отпечакът хубав ли стана [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 22:44

Най-вероятно - да (практически всичко, което тръгна от хубав файл, се превърна в хубав отпечатък). А на кое име е бил той?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: aselinda   
Дата:   15-04-09 22:45

Получих си го, страхотно качество! Пак ще се виждаме май [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   15-04-09 22:55

/да не нахалствам, дано, но кога ще получа снимката за моя сметка [smile] /



Публикацията е редактирана (15-04-09 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-04-09 23:03

И аз да попитам за една по-странна снимка ...[smile]
Здравко Господинов
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 23:42

@marchello
Или в петък, или веднага след празниците ще направим изпращането по куриер.

@gospodin
Готова е снимката. Но наистина е малко... странна. Може да се каже, че е една от малкото, които не ми харесват особено като цвят, композиция и цялостно усещане. Разбира се, може и да е въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:08

Край. Вече има 101 регистрации. Съгласно условията, ще изпълним дошлите до номер 100. Няма смисъл да се регистрирате повече. За съжаление до сутринта няма да мога да изключа регистрацията, но това не променя факта, че всякакви по-нататъшни файлове няма да бъдат отпечатани безплатно, колкото и да ми харесват :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:13

Всъщност регистрациите са точно 100. Оказа се, че 99-тата е дублирана със 101-вата поради погрешно качен файл в предишната. Идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: sue   
Дата:   16-04-09 00:43

хм...то май докато сте го писали това и аз пуснах...
дали е възможно да изпишете тези, които са се регистрирали, но са над 100 бр.?


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:45

Засега няма никой над 100. Последният беше user zko. Вие с кое име сте се регистрирали?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: sue   
Дата:   16-04-09 00:48

Ралица Райчева е името.
"Thank you for your submission" ми изписа. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:55

Изобщо нямам такова име. Освен Thank you for your submission пишеше ли и нещо като Your file was uploaded successfully?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: sue   
Дата:   16-04-09 00:59

не, нищо повече от това :)
успех Ви пожелавам и ще се видим на живо след някой друг месец.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »