Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   09-04-09 13:40

Получи ли моята снимка,ако трябва да пратя РОУ ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   09-04-09 14:10

бих тествал, но преди това един въпрос към по-сведущите, може би конкретно към n1xon: количеството output sharpening за тая технология как е, сравнено с шарпенето за инк-джет принтери? по-големи или по-малки ореоли?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: n1x0n   
Дата:   09-04-09 14:14

Аз бих заложил на по-силен шарпен, е не чак като за офсет [smile]
При всяко положение трябва да се тества, за да се каже нещо конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 16:25

Мога да отговоря и аз, ако желаете :-) Sharpen от типа на 70-80% с радиус 1 е принципно достатъчен. За офсет е добре да има повечко. Разбира се, много зависи от каква снимка се тръгва, колко голяма ще се печата и каква й е резолюцията преди печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   09-04-09 16:38

Имаш ЛС[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   09-04-09 17:05

Аз не, че съм намислил да пращам снимка, но да запитам за в бъдеще евентуално: цветни профили за машината и хартиите, които ползвате могат ли да се получат от клиент та да си направи soft proof като хората?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 18:52

Личното ми отношение към профилите е малко сдържано по принцип - и в офсета, и в дигиталния печат, и във фотографията, гледам да се придържам към стандартите, а не към специално направени за конкретна машина профили :-) Виж, задължение на всяка машина е да може да се справя със стандартите и да ги изобразява правилно.

На тази машина й правим непрекъснато (поне един път дневно) процедурата баланс, при която се печата специален тестов отпечатък, който се измерва със спектрофотометър, след което системата си нанася корекциите. На входа използваме вградените във файла профили (самите ние работим с sRGB, който е даже по-добър за фотография, отколкото Adobe RGB), а за изхода машината си има изходни профили за различните марки хартия. Резултатите ни по този начин са чудесни. Изображенията, гледани на калибриран монитор, изглеждат съвсем като отпечатъците.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 19:01

Поради технически проблем в нашата система за онлайн регистрация вчера първите 14 регистрации са изглеждали успешни, но всъщност файловете към тях не са дошли при нас. Проблемът вече е отстранен (отнасял се е за файлове между 2 и 8 мегабайта) и вече можете да използвате същия метод за файлове до 20 мегабайта.

На всички с този вид регистрации съм изпратил по един мейл с извинение и указание да повтори процедурата по регистрация (всичко вече е наред, всякакви последващи ъплоуди ще бъдат успешни).

Успешно получени до момента през тази система са файловете на Минко Тихов, Златко Латев, Николай Абаджиев, Александър Атанасов, Асен Балабанов, Диана Миленкова, Марин Върбанов, Живка Александрова, Калоян Сомлев, Свилен Георгиев, Владимир Алексеев, Георги Колов, Ася Стоименова и Илия_ДМ.

Ако някой не е получил от мен мейл с молба да се регистрира отново И не се вижда в списъка с успешно получените файлове, моля също да си направи нова регистрация - може би с него се е случило нещо различно, поради което изобщо не сме получили информация за регистрацията му.

И още една молба към всички, които ще качват файловете си оттук нататък - отговорността за оразмеряване, кадриране и настройки на цвят и хистограма си е ваша. Позволените формати са RGB TIF и RGB JPG. Ние само печатаме. :-)



Публикацията е редактирана (09-04-09 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   10-04-09 11:11

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Canon   
Дата:   10-04-09 11:17

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 11:30

Вече имаме точно 30 успешни регистрации, а вчера направихме и първите отпечатъци от вашите файлове. От някои от файловете съм наистина впечатлен, но се радвам, че има и любители, които също се интересуват от възможностите на голямоформатния фотопечат.

Дотук съм отказал само един тест, който беше поискан от човек, явно искащ да украси офиса или дома си със снимка от Рим, направена от италиански фотограф и свалена от интернет като screen saver с размер 1600/1200 пиксела, която даваше едва около 72 точки на инч при размер 60/42 см. Идеята на тези тестове все пак не е с тях да се спестят парите за поръчването на един отпечатък, а да покажем на професионалистите и любителите качеството, с което ще могат да печатат своите изображения при нас.

Ще продължим срока за регистрация и през следващата седмица (разбира се, ако преди това не стигнем стоте регистрации, но засега не ми се вярва това да се случи толкова скоро), защото и самото официалното откриване на магазина, което споменаваме в промоцията, се премести с една седмица и ще бъде на 22 април.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 20:28

До този момент - точно 45 регистрирани желаещи за безплатна проба. Първите двайсетина проби са вече отпечатани и изглеждат прекрасно.

Все още очаквам и последните четирима от тези с неуспешните регистрации от първия ден да ги повторят и да си изпратят файловете - Димитър Костов, Александър Косев, Мариан Таслаков и Милан Христев.

И разбира се, очаквам и още 51 души, които също желаят да изпробват нашата Chromira. Акцията продължава и през следващата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: vga   
Дата:   10-04-09 21:02

Да разбирам ли че втория ми опит за регистрация е преминал успешно? Казвам се Виктор Аракчиев.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: pechen33   
Дата:   10-04-09 21:24

Мястото на офиса е добро[smilie24]
Надявам се и печата да е на ниво[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 21:42

@vga
Да, успешно е. И кадърът е страхотен.

@pechen33
Студиото не се намира на адреса, споменат в съобщението. ВертиАрт е магазинът ни за изкуство. Но мястото на студиото също е доста добро. А поръчките се приемат почти изключително през интернет, като предлагаме и доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: fisk   
Дата:   10-04-09 21:54

thomas, а мога ли да се класирам с тест, ако желая да разпечатам 2D CG изображение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: E.Stanev   
Дата:   10-04-09 22:14

Предполагам че моята снимка е ок [smilie24]

Бихте ли ми казали дали, дали всичко с калибрирането е ок и също така каква е цената на това удоволствие ако реша в бъдеще да поръчвам (може и на ЛС).


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 23:22

@fisk
Да, разбира се. Стига поне да е изпитание за технологията :-)

@E.Stanev
Най-общо казано, от 40 лв. на квадратен метър при малки поръчки до 20 лв. на квадрат при големи. Скоро ще имаме и калкулирани цени за някои стандартни формати.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nevmi   
Дата:   11-04-09 10:06

Да разбирам ли че всичко е ок със регистрацията и снимката щом не сте ми пратили мейл? Казвам се Иван Желев.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   11-04-09 10:11

аз се притеснявах, че е твърде тъмна моята...
нямам търпение да видя. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 10:25

[smilie5] у-ля-ля!
и аз изпратих едно тифче [smilie6]

благодаря! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 10:33

изтървал съм, май.
срокът е до 10-ти [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: BirdOfPray   
Дата:   11-04-09 10:48

thomas написа:

> Вече имаме точно 30 успешни регистрации, а вчера направихме и първите отпечатъци от вашите файлове. От някои от файловете съм наистина впечатлен, но се радвам, че има и любители, които също се интересуват от възможностите на голямоформатния фотопечат.
>
> Дотук съм отказал само един тест, който беше поискан от човек, явно искащ да украси офиса или дома си със снимка от Рим, направена от италиански фотограф и свалена от интернет като screen saver с размер 1600/1200 пиксела, която даваше едва около 72 точки на инч при размер 60/42 см. Идеята на тези тестове все пак не е с тях да се спестят парите за поръчването на един отпечатък, а да покажем на професионалистите и любителите качеството, с което ще могат да печатат своите изображения при нас.
>
> Ще продължим срока за регистрация и през следващата седмица (разбира се, ако преди това не стигнем стоте регистрации, но засега не ми се вярва това да се случи толкова скоро), защото и самото официалното откриване на магазина, което споменаваме в промоцията, се премести с една седмица и ще бъде на 22 април.




МАРЧЕЛИНЧЬО, чети бе човек [smilie5]

айде и аз отивам да избирам нещо за пращане :)


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 16:04

За съжаление системата тук не ми разрешава да променя информацията за срока в съобщението, така че го казвам в коментар - не се чудете дали сте изтървали срока. Ако формулярът за регистрация ви е достъпен - смело напред :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 19:17

[thankyou]

страхотни сте!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »