Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   08-04-09 10:08

Искам да предложа на членовете на Фотофорум възможността да изпробват безплатно нашата нова технология за истински фотографски голямоформатен печат.

За да ви убедим в уникалните качества на RGB печатната технология с нашия фотопринтер ZBE Chromira 50, предлагаме на първите 100 клиента, които пожелаят да опитат нашата услуга, по един безплатен отпечатък на изображение с формат до 42/60 см.


https://photo-forum.net/static/forum/2009-04/hxtx3887.JPG


http://www.vertinet.com/images/chromira.jpg



При технологията на принтерите Chromira не се използват мастила, а светлината на лазерни диоди, която формира изображението върху светлочувствителна хартия, която след това се проявява по химически път. Всъщност по принципа си на работа нашата машина е един дигитален минилаб, само че размерът на отпечатъка е до 127 см на ширина и практически без ограничения в дължината.

Качеството на изображенията и балансът на цветовете (особено при черно-бели изображения) са непостижими за никоя печатна технология, базирана на мастила, а цените, които можем да предложим с нашия фотографски печат, са най-добрите за висококачествен голямоформатен печат въобще.

Разнообразието от фотохартии включва гланц, мат и лустър с ширина 76 и 127 см (използваме професионални фотохартии с марките Fuji и Tura), а в момента работим по въпроса да започнем печат и върху транслуцентен материал на Fuji, с който могат да се произвеждат най-красивите беклити на планетата - с ярки цветове и непостижим за другите технологии контраст.

За да ползвате правото си на безплатен тест, моля регистрирайте се в нашия сайт на адрес http://www.vertinet.com/chromira
и ни изпратете файл с ваша любима снимка или колаж с размер до 42/60 см, за да се уверите в непостижимите за която и да е друга технология ниво на детайл, баланс на цветовете и липса на всякаква структура на точките, изграждащи изображението.

Препоръчителна резолюция: 200-300 dpi
Цветен модел: 8-bit RGB, може и с ICC профил
Файлов формат: TIFF, JPEG (поддържат се само растерни формати)

Начало на промоцията: 3 април (петък)

Край: при достигане на лимита от 100 безплатни теста, но не по-късно от 10 април (петък)

Получаване на тестовите копия: на 15 април, на откриването на магазин ВертиАрт на ул. Цар Асен 120 в София или след това - от централния ни офис на ул. Криволак 8.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: valislav   
Дата:   08-04-09 10:27

Тестовете са си тестове...
Говори ни за цени.


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: morello   
Дата:   08-04-09 17:35

Звучи интересно!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: asahi   
Дата:   08-04-09 17:46

За себе си съм сигурен в качеството на отпечатъците. Уточнете цените, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: rostoshev   
Дата:   08-04-09 17:59

Да! Интересно...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: vga   
Дата:   08-04-09 18:22

Добре, пуснах един файл за печат през формата, как да разбера дали съм сред първите 100 и дали влизам в промоцията? Или като дойда на откриването ще разбера? Мен също ме интересуват цените ви, защото предложението изглежда добро, дано и описанието на качествата съвпадне с реалността.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Prakticar   
Дата:   08-04-09 19:06

Нямам намерение да се състезавам за първите сто, че да измуфтя един отпечатък.
Но живо ме интересува, ако желая големи отпечатъци при какви условия и на какви цени мога да ги получа.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: pivanov   
Дата:   08-04-09 21:40

Като колегата по-горе - не ми е важна 1 безплатна снмимка. Какви са цените и само за софия ли е услугата?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: maksym   
Дата:   08-04-09 21:48

Искам да науча повече за технологията!
Интересувам се!
Просто професионално изкривяване [smilie5]
Дай линк за повечко инфо плз [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 10:03

@валислав
Най-общо цените са между 40 и 20 лева без ДДС за квадратен метър в зависимост от обема. Скоро ще направим и цени за единични бройки от стандартни формати. Ако имате запитвания - моля през сайта, тук все пак е форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 10:06

@vga
Далеч сме от границата на стоте, така че ще имате вашия тест. Имаме само някакъв проблем с web upload-a (с ftp метода всичко е наред), така че ще помоля някои от вас, на които файловете не са се получили успешно, да си ги качат пак. Засега изследваме проблема, днес или утре ще се свържа с тези, които трябва да повторят регистрацията си.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 10:09

@prakticar
Напротив - съвсем искрено ви предлагам да си направите безплатния тест (разбира се, никого не карам насила) и да се уверите в качествата на технологията. Няма да го считам за муфтене :-) Но все пак молбата ми е да давате кадри, заслужаващи си отпечатъка в голям формат: с достатъчна резолюция, с хубави цветове (пробвайте и черно-бели, там нещата са особено впечатляващи). Впрочем ако някой файл ми се стори "недостоен", задължително ще ви го кажа. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 10:11

@pivanov
Както казах и на колегата по-горе, никого не карам, но съвсем искрено желая да си направите теста - в края на краищата това е само 1/4 квадратен метър :-) Услугата, естествено, не е само за София, всъщност не е и само за България, ако някой има желание да поръчва от чужбина, стига да си поема разходите по доставката - разполагаме с бърз интернет и необятно ftp, а комуникацията на английски ми е толкова лесна, колкото и на български.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 10:17

@maksym
Технологията е най-нормален дигитален химически фотографски процес (RA4), какъвто се използва и в дигиталните минилабове. Светлочувствителна истинска професионална фотохартия (използваме Fuji и Tura), покрития гланц, мат и лустър, формати 76 и 127 см, дължини - практически неограничени. Крайният резултат е най-нормална снимка, само че голяма. Физическата резолюция е 308 точки на инч, поради специфичното им подреждане тип "пчелна пита" визуалната резолюция е около 450 точки на инч (говорим за полутонови точки с милиарди възможни цветове за всяка от тях). Точката е невидима не само с просто око, но дори и с лупа.

Технологията ни не е заместител на минилабовете за малките формати, тя е тяхно допълнение за формати от около 30/40 см, та до 127/200 или повече.

Друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 10:24

Извинявам се, още пробвам как се работи с този форум... отговорите до всички са поотделно.



Публикацията е редактирана (09-04-09 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Petri   
Дата:   09-04-09 10:51

Браво за промоцията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   09-04-09 10:54

Ще пратя и аз,надявам се работите с куриери...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 11:36

За куриери - няма проблем. Но все пак разходите за доставка няма да могат да са за наша сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   09-04-09 11:51

супер!
аз ви изпратих черно бяло копие
много ми е интересно как ще се отпечата
когато правих двете си изложби нямаше такава машина никъде и вадех 30-40 защото това е максимума на лабовете
като вече и те работят с неоптичен принцип - то всъщност и при вас излиза от дигитален формат, не от лентов

но поне можете да извадите големи размери
моля пуснете цените за стандартните размери, когато ги изчислите

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   09-04-09 11:57

thomas -много ясно,ако обичаш пиши на лични цени,защото ще пратя още един файл/вече пратих един/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   09-04-09 12:11

Може ли регистрацията да се направи сега, а фото-файлът за тест да се прати следващата седмица?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: n1x0n   
Дата:   09-04-09 12:56

Тестовете са си тестове...
Говори ни за цени.


Ей братче, оправия няма...
Евтин печат с боклучаво качество в тази държава - с лопата да го ринеш!

Дайте да видим първо какво правят и как го правят хората. Пък с цените е лесно, взели са машината вече, ако нямат оборот - ще се сетят къде е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 13:13

Нека регистрацията върви заедно с файла. Но вероятно ще има продължение на срока. Утре ще пиша. Не се притеснявайте - 100 е далече. И все пак, моля за смислени тестове от хора, които наистина имат нужда от този вид печат :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   09-04-09 13:34

ако не се съберат 100 снимки, аз бих пратил още една (ако не е много нахално)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 13:37

Нахално е :-) Все пак идеята ми е да представя технологията пред 100 души, a не просто да похарча материал за 100 снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   09-04-09 13:40

Получи ли моята снимка,ако трябва да пратя РОУ ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   09-04-09 14:10

бих тествал, но преди това един въпрос към по-сведущите, може би конкретно към n1xon: количеството output sharpening за тая технология как е, сравнено с шарпенето за инк-джет принтери? по-големи или по-малки ореоли?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: n1x0n   
Дата:   09-04-09 14:14

Аз бих заложил на по-силен шарпен, е не чак като за офсет [smile]
При всяко положение трябва да се тества, за да се каже нещо конкретно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 16:25

Мога да отговоря и аз, ако желаете :-) Sharpen от типа на 70-80% с радиус 1 е принципно достатъчен. За офсет е добре да има повечко. Разбира се, много зависи от каква снимка се тръгва, колко голяма ще се печата и каква й е резолюцията преди печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   09-04-09 16:38

Имаш ЛС[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   09-04-09 17:05

Аз не, че съм намислил да пращам снимка, но да запитам за в бъдеще евентуално: цветни профили за машината и хартиите, които ползвате могат ли да се получат от клиент та да си направи soft proof като хората?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 18:52

Личното ми отношение към профилите е малко сдържано по принцип - и в офсета, и в дигиталния печат, и във фотографията, гледам да се придържам към стандартите, а не към специално направени за конкретна машина профили :-) Виж, задължение на всяка машина е да може да се справя със стандартите и да ги изобразява правилно.

На тази машина й правим непрекъснато (поне един път дневно) процедурата баланс, при която се печата специален тестов отпечатък, който се измерва със спектрофотометър, след което системата си нанася корекциите. На входа използваме вградените във файла профили (самите ние работим с sRGB, който е даже по-добър за фотография, отколкото Adobe RGB), а за изхода машината си има изходни профили за различните марки хартия. Резултатите ни по този начин са чудесни. Изображенията, гледани на калибриран монитор, изглеждат съвсем като отпечатъците.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   09-04-09 19:01

Поради технически проблем в нашата система за онлайн регистрация вчера първите 14 регистрации са изглеждали успешни, но всъщност файловете към тях не са дошли при нас. Проблемът вече е отстранен (отнасял се е за файлове между 2 и 8 мегабайта) и вече можете да използвате същия метод за файлове до 20 мегабайта.

На всички с този вид регистрации съм изпратил по един мейл с извинение и указание да повтори процедурата по регистрация (всичко вече е наред, всякакви последващи ъплоуди ще бъдат успешни).

Успешно получени до момента през тази система са файловете на Минко Тихов, Златко Латев, Николай Абаджиев, Александър Атанасов, Асен Балабанов, Диана Миленкова, Марин Върбанов, Живка Александрова, Калоян Сомлев, Свилен Георгиев, Владимир Алексеев, Георги Колов, Ася Стоименова и Илия_ДМ.

Ако някой не е получил от мен мейл с молба да се регистрира отново И не се вижда в списъка с успешно получените файлове, моля също да си направи нова регистрация - може би с него се е случило нещо различно, поради което изобщо не сме получили информация за регистрацията му.

И още една молба към всички, които ще качват файловете си оттук нататък - отговорността за оразмеряване, кадриране и настройки на цвят и хистограма си е ваша. Позволените формати са RGB TIF и RGB JPG. Ние само печатаме. :-)



Публикацията е редактирана (09-04-09 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   10-04-09 11:11

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Canon   
Дата:   10-04-09 11:17

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 11:30

Вече имаме точно 30 успешни регистрации, а вчера направихме и първите отпечатъци от вашите файлове. От някои от файловете съм наистина впечатлен, но се радвам, че има и любители, които също се интересуват от възможностите на голямоформатния фотопечат.

Дотук съм отказал само един тест, който беше поискан от човек, явно искащ да украси офиса или дома си със снимка от Рим, направена от италиански фотограф и свалена от интернет като screen saver с размер 1600/1200 пиксела, която даваше едва около 72 точки на инч при размер 60/42 см. Идеята на тези тестове все пак не е с тях да се спестят парите за поръчването на един отпечатък, а да покажем на професионалистите и любителите качеството, с което ще могат да печатат своите изображения при нас.

Ще продължим срока за регистрация и през следващата седмица (разбира се, ако преди това не стигнем стоте регистрации, но засега не ми се вярва това да се случи толкова скоро), защото и самото официалното откриване на магазина, което споменаваме в промоцията, се премести с една седмица и ще бъде на 22 април.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 20:28

До този момент - точно 45 регистрирани желаещи за безплатна проба. Първите двайсетина проби са вече отпечатани и изглеждат прекрасно.

Все още очаквам и последните четирима от тези с неуспешните регистрации от първия ден да ги повторят и да си изпратят файловете - Димитър Костов, Александър Косев, Мариан Таслаков и Милан Христев.

И разбира се, очаквам и още 51 души, които също желаят да изпробват нашата Chromira. Акцията продължава и през следващата седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: vga   
Дата:   10-04-09 21:02

Да разбирам ли че втория ми опит за регистрация е преминал успешно? Казвам се Виктор Аракчиев.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: pechen33   
Дата:   10-04-09 21:24

Мястото на офиса е добро[smilie24]
Надявам се и печата да е на ниво[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 21:42

@vga
Да, успешно е. И кадърът е страхотен.

@pechen33
Студиото не се намира на адреса, споменат в съобщението. ВертиАрт е магазинът ни за изкуство. Но мястото на студиото също е доста добро. А поръчките се приемат почти изключително през интернет, като предлагаме и доставка.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: fisk   
Дата:   10-04-09 21:54

thomas, а мога ли да се класирам с тест, ако желая да разпечатам 2D CG изображение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: E.Stanev   
Дата:   10-04-09 22:14

Предполагам че моята снимка е ок [smilie24]

Бихте ли ми казали дали, дали всичко с калибрирането е ок и също така каква е цената на това удоволствие ако реша в бъдеще да поръчвам (може и на ЛС).


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   10-04-09 23:22

@fisk
Да, разбира се. Стига поне да е изпитание за технологията :-)

@E.Stanev
Най-общо казано, от 40 лв. на квадратен метър при малки поръчки до 20 лв. на квадрат при големи. Скоро ще имаме и калкулирани цени за някои стандартни формати.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nevmi   
Дата:   11-04-09 10:06

Да разбирам ли че всичко е ок със регистрацията и снимката щом не сте ми пратили мейл? Казвам се Иван Желев.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   11-04-09 10:11

аз се притеснявах, че е твърде тъмна моята...
нямам търпение да видя. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 10:25

[smilie5] у-ля-ля!
и аз изпратих едно тифче [smilie6]

благодаря! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 10:33

изтървал съм, май.
срокът е до 10-ти [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: BirdOfPray   
Дата:   11-04-09 10:48

thomas написа:

> Вече имаме точно 30 успешни регистрации, а вчера направихме и първите отпечатъци от вашите файлове. От някои от файловете съм наистина впечатлен, но се радвам, че има и любители, които също се интересуват от възможностите на голямоформатния фотопечат.
>
> Дотук съм отказал само един тест, който беше поискан от човек, явно искащ да украси офиса или дома си със снимка от Рим, направена от италиански фотограф и свалена от интернет като screen saver с размер 1600/1200 пиксела, която даваше едва около 72 точки на инч при размер 60/42 см. Идеята на тези тестове все пак не е с тях да се спестят парите за поръчването на един отпечатък, а да покажем на професионалистите и любителите качеството, с което ще могат да печатат своите изображения при нас.
>
> Ще продължим срока за регистрация и през следващата седмица (разбира се, ако преди това не стигнем стоте регистрации, но засега не ми се вярва това да се случи толкова скоро), защото и самото официалното откриване на магазина, което споменаваме в промоцията, се премести с една седмица и ще бъде на 22 април.




МАРЧЕЛИНЧЬО, чети бе човек [smilie5]

айде и аз отивам да избирам нещо за пращане :)


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 16:04

За съжаление системата тук не ми разрешава да променя информацията за срока в съобщението, така че го казвам в коментар - не се чудете дали сте изтървали срока. Ако формулярът за регистрация ви е достъпен - смело напред :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 19:17

[thankyou]

страхотни сте!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 19:53

Вече имаме 56 регистрации. И вие сте страхотни - сред тестовете има много интересни фотографии. Май накрая ще трябва да направим изложба от тях :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   11-04-09 19:58

чудесно, дори мислих, че вече го имате като идея /това с изложбата/

аз съм ЗА [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-04-09 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 21:21

Трудно се прави изложба, когато всичките експонати са в съответните им автори :-) Все пак целта на тези тестове е да бъдат видяни от хората, които са ги поръчали, възможно най-скоро. Но наистина съм доволен, че хората подходиха сериозно и повечето от предоставените файлове съдържат изображения, които ще покажат много ясно възможностите на истинския фотографски печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: asahi   
Дата:   11-04-09 21:29

За себе си най-лесно и точно добивам впечатления с тестови скали и колориметър. Не съм сигурен дали ще ви е приятно да печатате такава проза.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   11-04-09 21:34

@asahi
Печатаме ги всеки ден (та и по-често) за процедурата Chromira Balance, която се извършва на всеки няколко часа, за да се гарантира максимално качество на печата. Така че ако искате дайте нещо друго (е, не пречи в края да си сложите и малко от тях) :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   13-04-09 09:34

Повече минаха, по-малко останаха. Останаха по-малко от 30 безплатни теста. Възползвайте се! Краен срок - 16 април (или при изчерпване на лимита от 100 файла).



Публикацията е редактирана (13-04-09 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: c78   
Дата:   13-04-09 21:40

Ако всичко е нормално с регистрацията трябва ли да получа потвърждение на емайла.
Цветомир Цветанов се казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   13-04-09 22:19

Освен потвърждението на системата, че всичко е наред, друго не сме предвидили. Вашият файл е приет под номер 71 и днес би трябвало дори да е отпечатан.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: nbg   
Дата:   13-04-09 23:34

Не разбирам много от предпечат, но и аз пратих едно птиче. Надявам се да не съм объркал нещо. От доста време смятах да разпечатам малко снимки на голям формат, тази промоция ми идва тъкмо навреме :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: valetvitor   
Дата:   14-04-09 00:14

да попитам и аз - моят файл приет ли успешно ? И аз бях от първите с не приети регистрации и после пак пратих :) Казвам се Васил Николов

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: asenr   
Дата:   14-04-09 00:18

А печат от негатив можете ли да направите? Извинявам се ако съм задал глупав въпрос, но не съм наясно с технологията...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 00:41

Птичето се чувства добре.

Васил Николов е приет успешно.

Печат от негатив можем да направим, ако първо го сканираме, почистим и обработим (т.е. направим файл от негатива). Не че не можем, но това определено не е предмет на тази промоция. В случая представяме дигитална технология за голямоформатен фотографски печат. Макар и чисто фотографска по принципа на формиране на изображението (със светлина, а не с мастила), на входа й може да стои само файл - независимо дали дигитално заснет или сканиран от диапозитив/негатив/снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nasko76   
Дата:   14-04-09 09:14

Аз да попитам: може ли да изпратите теста с курир, защото имам път към София в сряда (14), а както разбрах откриването ще е на 22-ри? Казвам се Атанас Марков и съм посочли адрес във формата за регистрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 09:39

Кога ще идвате? На 14-ти или в сряда? Защото сряда е 15-ти. Файлът ви може да е готов за утре, мисля. Но ще трябва да си го вземете от централния ни офис на ул. Криволак 8. Откриването, впрочем, ще се премести с още цял месец напред. Но то тъй или иначе няма нищо общо с фотографския печат, който си работи и сега - ставаше дума просто за едно прес събитие за нашия нов арт магазин, което засега се отлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 10:32

Една информация за всички, пуснали своите файлове за тест на Chromira 50. Когато сме готови с всички тестове, ще се свържа с всеки един от вас на мейла, даден в регистрацията, за да уточним начина на получаване.

Възможните начини засега остават два: на място от централния ни офис на ул. Криволак 8 в София (Лозенец, до пл. Журналист) или по куриер за сметка на получателя.

Откриването на магазин ВертиАрт (по-точно официалното прессъбитие по откриването му, иначе той вече си работи така или иначе) се отлага с един месец, така че този начин за получаване отпада.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   14-04-09 10:54

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: droopy   
Дата:   14-04-09 11:06

чудесно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nasko76   
Дата:   14-04-09 12:06

Благодаря за инфото! Сряда разбира се, че е 15-ти [smile] Ще видя дали ще успея да мина през офиса Ви, но щом може и с куриер още по-добре. Ако и работите така коректно както отговаряте на постове ще си спечелите много клиенти! Успех. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 18:15

@nasko76
Файлът ви е отпечатан и се чувства добре. В офиса на Криволак 8 е. Ако утре ви е удобно, заповядайте да си го получите.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 20:55

75 вече отпечатани теста, още почти 15 се печатат в момента. Почти всички изглеждат добре, някои - направо впечатляващо. Въпрос на фотография. И май след толкова файлове, получени от различни хора, съм готов да открия рубрика за полезни съвети при обработката на снимките с компютър и подготовката им за печат. Може пък и да го направя. Във всеки случай - благодаря ви. Освен тест за самите вас, много от тези файлове бяха урок и за самия мен.



Публикацията е редактирана (14-04-09 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   14-04-09 21:12

Чакаме рубриката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   14-04-09 21:21

И аз благодаря за точността[beer]


Желая ви попътен вятър на начинанието[smilie24] [beer]




Винаги има нужда от гледане и обсъждане на обработката, даже да има някакси начин
да се съберем и наведнъж да видим снимките, сигурно има интересни попадения,
и на място да си коментираме с идеи и препоръки.....[smilie8]

Обобщенията са си обобщения, но най-важно за всяка снимка е какви са оригиналът и печатаният формат....


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   14-04-09 21:36

[beer] [smilie24] [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   14-04-09 22:32

@niagara
Като прелиствах и подреждах около 80-те отпечатъка днес, и аз си мислех, че ще е много хубаво всеки да може да види не само своята снимка, но и тези на останалите - например за да си направи извод за това какво другите са направили по-добре от него :-)

За съжаление обаче офисът ни не е толкова голям, че да приеме повече от десетина души наведнъж, а и много от заявилите тестове са хора от провинцията, които съвсем няма как да се появят всичките на едно място по едно и също време.

Нещо, което обаче бих могъл да направя, е да покажа като файлове поне по-интересните (с добро или лошо) изображения в някаква разумна резолюция и да ги коментирам. Интересно ми е какво мислите по този въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: kaic   
Дата:   14-04-09 22:38

Ако моят кадър е от одобрените и отпечатаните дори ще бъда доволен да се изкоментира, критикува и дискутира. Всяка критика би била от полза за всички, най- вече за авторите.
Поздравления за идеята![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: nbg   
Дата:   14-04-09 22:55

thomas, много се радвам на хора като вас, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   14-04-09 23:05

Разбира се, ще е полезна тази виртуална дискусия, за да се постигнат оптимални резултати при подготовката
на файла и отпечатването му....[smilie24] [beer]

Но все пак ми се ще като дойда в офиса, да видя поне парчета или ивици от печатани неща,
за да добия представа за възможностите на технологията....
Например аз пратих черно-бяла снимка, но ми е интересно да знам как изглежда на хартия
цветно или тонирано изображение....


Мисля в скоро време да ви приготвя едни тонирани снимки[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   14-04-09 23:13

Да, полезна дискусия ще се заформи особено ако се включат авторите да споделят и как са си подготвили файловете.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 00:36

@niagara
Заповядай. С удоволствие ще ти покажем.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Stefoto.Art   
Дата:   15-04-09 01:22

И аз ви пожелавам успех![smilie24]
И мисля, че начинанието ви ще вдигне нивото на професионализма.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nevmi   
Дата:   15-04-09 08:18

И за мен ще бъде полезна дискусията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: valetvitor   
Дата:   15-04-09 10:08

Взех си снимката - абсолютно накефен от резултата :))) [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Видях и другите принтове - браво!!! [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: mihayloff   
Дата:   15-04-09 10:14

Абсолютно ЗА [smilie24] да се направи дискусия

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: E.Stanev   
Дата:   15-04-09 10:29

Ще гледам и аз да намина до края на седмицата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: PiToMeN   
Дата:   15-04-09 11:00

На 22-ри на ул. Цар Асен 120 или на Криволак 8 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   15-04-09 11:01

При всички положения ще мина да видя примерни копия, благодаря, удоволствието ще е за мен :-)

....само да видим каква акробатика с времето и пространството ще измисля, за да дойда между 9.30 и 18 ч........[smilie8]


А за в бъдеще може ли да се носят поръчки в печатната база на ул. Цар Асен 120 или там остава само ваша работна зона?


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 14:30

@pitomen
Значи забравете го за момента изобщо този Цар Асен. Това е адресът на нашия арт магазин, където се продават постери, репродукции, канваси и оригинали. Нищо общо с машината, за която говорим. Тя самата се намира на Каймакчалан 1 (близо до ъгъла на Черковна и Оборище), а централният ни офис е на Криволак 8. Магазинът на Цар Асен трябваше да има прес събитие по официалното му откриване, което мислех, че е добър повод да ви покажем и него, затова и го бях споменал. Конкретно за тестовете получаването им ще може да стане само от централния офис на Криволак 8 или по куриер - който както си избере.

@niagara
Поръчки могат да се носят в студиото, но то не е на Цар Асен, а на Каймакчалан 1. Но по-скоро бих ви препоръчал "носенето" да е по FTP, а взимането - както си изберете: от централния офис на Криволак, от студиото на Каймакчалан или по куриер :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: PiToMeN   
Дата:   15-04-09 14:32

Благодаря, исках да знам къде да дойда, не признавам куриери за такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 14:42

Извинявайте, бихте ли казали дали има още лимит за тестове?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: btw   
Дата:   15-04-09 14:48

само на фото хартия ли прави отпечатък? има ли възможност за канаваца?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: jokevcv   
Дата:   15-04-09 15:09

"Нещо, което обаче бих могъл да направя, е да покажа като файлове поне по-интересните (с добро или лошо) изображения в някаква разумна резолюция и да ги коментирам. Интересно ми е какво мислите по този въпрос..."

На мене лично ще ми бъде много интересно. Винаги критиката/коментирането помага дори и на автора да не му се хареса в самия момент след време винаги изпъква положителната и черта. В този форум това се избягва и повечето случаи коментарите са от типа "++++++, Да, Браво, Страшна", а е добре хората които се занимават с фотография и производните и да дават компетентно мнение за да може да има развитие.

Лично на мен дискусия за печатането на снимки ще ми бъде много полезна защото съм много незапознат с хартиения носител на фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 15:21

@matasel
Към момента има още точно 9 "неусвоени" бройки.

@btw
Печатаме на канаваца, даже бих казал, че сме от най-добрите в това отношение, а сме и вносители на много хубава естествена ленена канаваца, но разбира се, не на тази машина.

@jokevcv
Ще оставя коментирането на фотографските достойнства на изображенията на някой друг (все пак съм твърде нов в този форум, а и по отношение на снимането се считам за любител). Това, от което обаче считам, че наистина разбирам много, е обработката на изображенията и подготовката им за печат върху хартия - независимо дали фото или инкджет. Така че желанието ми е да коментирам в тази посока. ОК, след като цялото нещо приключи, ще се опитам да направя един анализ, щом толкова добре посрещате идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 15:34

Благодаря, Томас!
Аз се регистрирах още в началото, но чак сега мога да пратя файл.
Мога ли да ползвам същата регистрация или да правя нова[smile]?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 15:49

Нова, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: jokevcv   
Дата:   15-04-09 15:52

@thomas
Ами аз пък най - неразбирам от обработка на изображения, а за подготовката им за печат на хартия да не говорим :) Лично на мен ще ми бъде не само приятно, но и доста полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 15:57

ОК, благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: martin-dm   
Дата:   15-04-09 16:11

Здравей аз също пуснах един файл за печат... дали е там (Мартин Димитров)?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 16:17

И аз пуснах и системата ми написа:
"Успешно изпращане", ама дали е получен успешно[smilie11] [smilie11]
Файлът ми се казава: Matasel.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 16:29

@martin-dim
Да, номер 79

@matasel
Да, един прекрасен файл с убийствени цветове.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   15-04-09 16:32

thomas, можеш ли да ми кажеш дали и моя е получен успешно снощи - иван иларионов е името ?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 16:35

От първия пост разбирам, че използваната хартия е с ширина 76 и 127 cm. В такъв случай ще може ли да се поръчва например панорама с рамери 40х200 см и как ще се изчислява цената при положение, че другата половина от ширината на хартията не е ясно (поне за мен) как ще се използва.

И имам още един въпрос за:
"транслуцентения материал за беклити" това се гледа на просвет - ясно. Въпросът ми е дали самата фотографска медия съдържа разсейващия млечен слой или се използва отделно фолио, което да върши тази работа?

Благоадаря предварително[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 16:38

101,
Благодаря Томас,
ама чак пък убийствени - въобще не съм ги мъчил, а и никого не искам да убивам[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeePPaSSioN   
Дата:   15-04-09 16:48

Току що и аз се регистрирах и пратих един файл. Системата ми написа "Успешно изпращане", дано не съм закъсняла!Ще ми е наистина интересно да видя резултата [smile]
Успех[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 17:21

@itilien
Получен е. Номер 88.

@matasel
Системата на ценообразуване при 40/200 см (и изобщо когато фирата надвишава 25% от площта на изразходваната медия) е следната: неусвоената площ се заплаща на половин цена от съответната цена на квадратен метър, валидна за дадената поръчка.

За да се избегне това, може да направите така, че незаетата площ също да бъде заета - примерно можете да дадете и още една панорама, която да е 35/200 см и по този начин 76-те см са уплътнени максимално. Или си пускате 3 панорами по 40/200 в 127 см ролка и тогава фирата е далеч под 25%.

За беклитите... просто още не сме готови. В смисъл, че купихме от медията (има я в два варианта - млечна и напълно прозрачна, съответно наречени Trans и Clear), но още имаме проблеми с настройките на машината за този вид печат, така че не предлагаме услугата засега и неизвестно докога. А и имайте предвид, че този материал е много пъти по-скъп от фотохартията, така че цените изобщо няма да са атрактивни. Затова пък яркостта и контраста са убийствени.

@deeppassion
Приет успешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: truly   
Дата:   15-04-09 18:14

И аз пуснах едно файлче. Не ме изхвърли, така че вярвам, че е ок.
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: matasel   
Дата:   15-04-09 18:18

Благодаря, Томас!
Отговорите ме удовлетворяват напълно.
Не съм си и мечтал беклитите да са на цената на снимките в/у фотохартия.
Само бих си позволил една бележка по повод на изречението: "А и имайте предвид, че този материал е много пъти по-скъп от фотохартията, така че цените изобщо няма да са атрактивни.
Бих казал, че атрактивна (цена) не означава единствено ниска цена. Все пак качеството струва пари. Ако правилно съм разбрал на медията "clear" се получава еквивалент на голямоформатен диапозитив.
И в тази връзка бих искал да поставя въпроса за устойчивостта на този материал на пряка слънчева светлина.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 18:42

@matasel
Повярвай ми, знам какво значи атрактивно. Цената ни на фотохартия е изключително атрактивна, защото при определени обеми на поръчката мога да предложа такава цена на квадратен метър, която изобщо не е постижима със средствата на качествения инкджет печат, и е направо същата като цената на качествения солвентен печат. Ето това е атрактивно, защото качеството всъщност е драстично по-високо от онова, което може да се постигне с тези две технологии, а цената варира между 50 и 100% от техните нормални цени. В този смисъл беклитите не са чак толкова атрактивни. Да, те са драстично по-качествени от онези, които се получават с инкджет технология, но са и доста по-скъпи от тях.

Медията Clear наистина е нещо като голямоформатен диапозитив (даже с един клиент обсъждахме печатането на няколко хиляди "филмчета" формат лайка за някакви рекламни цели. Колко са устойчиви на слънчева светлина? Точно колкото и самите диапозитиви. Т.е. не прекалено много.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 18:43

@truly
Да, файлът ти вече се печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Davidoff   
Дата:   15-04-09 18:47

Брех, амортизирахте лазерчетата на горката машинка бе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: mihayloff   
Дата:   15-04-09 19:51

thomas

Да попитам и аз - пуснах почти в началото един фаил - дали е получен успешно ?
Димитър Михайлов

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 20:28

@mihayloff
Номер 27. Готов е отпечатъкът.



Публикацията е редактирана (15-04-09 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 21:43

Останаха само 5 теста и утре е последният ден. Вярвам, че ще свършат доста преди края на деня, а може би и още тази нощ (поне имам уверението за един, който трябва да се качи скоро). Така че който има намерение, да не чака, че влакът тръгва всеки момент :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   15-04-09 22:03

моят отпечакът хубав ли стана [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 22:44

Най-вероятно - да (практически всичко, което тръгна от хубав файл, се превърна в хубав отпечатък). А на кое име е бил той?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: aselinda   
Дата:   15-04-09 22:45

Получих си го, страхотно качество! Пак ще се виждаме май [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   15-04-09 22:55

/да не нахалствам, дано, но кога ще получа снимката за моя сметка [smile] /



Публикацията е редактирана (15-04-09 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: GOSPODIN   
Дата:   15-04-09 23:03

И аз да попитам за една по-странна снимка ...[smile]
Здравко Господинов
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-04-09 23:42

@marchello
Или в петък, или веднага след празниците ще направим изпращането по куриер.

@gospodin
Готова е снимката. Но наистина е малко... странна. Може да се каже, че е една от малкото, които не ми харесват особено като цвят, композиция и цялостно усещане. Разбира се, може и да е въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:08

Край. Вече има 101 регистрации. Съгласно условията, ще изпълним дошлите до номер 100. Няма смисъл да се регистрирате повече. За съжаление до сутринта няма да мога да изключа регистрацията, но това не променя факта, че всякакви по-нататъшни файлове няма да бъдат отпечатани безплатно, колкото и да ми харесват :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:13

Всъщност регистрациите са точно 100. Оказа се, че 99-тата е дублирана със 101-вата поради погрешно качен файл в предишната. Идеално.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: sue   
Дата:   16-04-09 00:43

хм...то май докато сте го писали това и аз пуснах...
дали е възможно да изпишете тези, които са се регистрирали, но са над 100 бр.?


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:45

Засега няма никой над 100. Последният беше user zko. Вие с кое име сте се регистрирали?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: sue   
Дата:   16-04-09 00:48

Ралица Райчева е името.
"Thank you for your submission" ми изписа. :)


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 00:55

Изобщо нямам такова име. Освен Thank you for your submission пишеше ли и нещо като Your file was uploaded successfully?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: sue   
Дата:   16-04-09 00:59

не, нищо повече от това :)
успех Ви пожелавам и ще се видим на живо след някой друг месец.


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 01:14

Имаше една регистрация от Швеция, но не е на това име. Вие ли ме питахте по-рано днес? Ако да, опитайте отново - мога да направя едно изключение за някой, който е заявил намерение преди толкова часове... Имайте предвид, че уеб формата може да приема файлове само до 20 мегабайта, за по-големи трябва да ползвате FTP, което също е указано там как точно става.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: droopy   
Дата:   16-04-09 08:55

Вчера успях да си взема пробата. Ами ... много съм доволен! [smilie5] Има разработка дори в черното .. Много приятно ми беше да разгледам толкова качествени отпечатъци на познати ми от форума кадри. Според мен си заслужава дори за лично ползване да си позволи човек подобен качествен печат.
Много благодаря на колегата thomas, който беше много любезен и отзивчив [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   16-04-09 09:15

готово и аз субмитнах, хвърлил съм файла на фтп-то [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: neveroqtniq   
Дата:   16-04-09 09:23

грешка



Публикацията е редактирана (16-04-09 09:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: dau   
Дата:   16-04-09 09:27

номер 101 ебаси кефа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 09:27

@dau
При положение, че по-горе съм казал, че лимитът е достигнат... не се чувствам виновен, че "субмитването" е било прекалено късно ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 09:31

Но пък кадърът е хубав... ще помисля за едно изключение :-) Още повече онова, което обещах на дамата от САЩ, не успя да се състои...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: kaic   
Дата:   16-04-09 09:36

Редактирам си поста



Публикацията е редактирана (16-04-09 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: matasel   
Дата:   16-04-09 09:40

Добро утро,
За да не питаме всеки поотделно: "Кога ще ми бъде готов теста?" и "Кога е удобно да си го получа", ще помоля Томас да ни каже какъв е предепочитаният начин за изпращане на горната информация.
Аз лично съм оставил е-мейл, телефон и GSM.
Благодаря и лек ден[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 09:55

Сигурно съм го написал поне 3 пъти по-горе, но ето го отново:

Всички тестове, без последните 6, са вече готови. Днес ще се свържа по мейла, даден при регистрацията, с всеки един от вас, за да уточним дали иска да си получи отпечатъка на място в офиса ни или да му бъде изпратен по куриер за негова сметка (от нас - отпечатъка и по един хубав картонен тубус, в който той да пристигне гарантирано защитен).

След като получа писмени отговори със съгласие за получаване по куриер за собствена сметка, ще организираме и самото изпращане. Струва ми се по-малко вероятно то да може да стане утре, по-скоро ще е веднага след празниците.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: mihayloff   
Дата:   16-04-09 10:14

Благодаря thomas [beer]



matasel [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: dau   
Дата:   16-04-09 10:18

thomas аз съм си виновен естествено, прочетох темата от 1-ия ден и блях до сега, друг никой не ми е виновен, просто никъде не успях да видя че е достигнат лимита... видях само че е под 100

мерси за бързите и коректни отговори [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: джъмбо   
Дата:   16-04-09 10:38

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nevmi   
Дата:   16-04-09 11:04

Супер, значи аз ще бъда по кориер [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   16-04-09 11:15

https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif




Публикацията е редактирана (16-04-09 11:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   16-04-09 11:34

Томас,
дали мога сега да ви пратя още една подобна черно-бяла снимка за печат (която ще си я платя), за да мога за ги взема наведнъж днес или утре след 17 ч.....


...и да попитам моята снимка как е станала, или трябва нещо да променя в обработката за печат при втората?
Казвам се Нели Кръстева
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 11:41

@niagara
За съжаление, няма да може да стане за утре. Днес и утре операторът на машината не е в България, така че следващият възможен ден за печат е вторник. Иначе снимката ви е станала идеална като неутралност на цвета, яркост и контраст. Само да питам, тези брези някой ги е дялкал по този начин, или това е PhotoShop? ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   16-04-09 11:48

[smile]

Природата е..... Само леко съм изсветлявала на места.... но така си е расло дървото.

От години обикалям, гледам и снимам тези творения.
Засега са от България и Испания[shtrak]


Значи ще печатам някоя от следващите седмици[beer]



Публикацията е редактирана (16-04-09 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Second   
Дата:   16-04-09 17:01

И аз съм много доволен от моята проба! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   16-04-09 22:04

До днес 25 от тестовите отпечатъци бяха получени от собствениците им лично в нашия офис, покрай което успях да видя 25 доволни лица и да се запозная с 25 души, запалени по фотографията. Не мога да не призная, че преживявянето беше от много приятните.

Преди малко изпратих по едно съобщение на всички до номер 93 включително (останалите ще се печатат след празниците), които не са си ги получили отпечатъците, в което ги моля да си изберат начин на доставка - лично от офиса или по куриер за тяхна сметка. Моля, ако четете тук и сте един от тези, които очакват такова съобщение, да си проверите мейла, с който сте се регистрирали за теста. Ако не намирате там писмо от мен, проверете за всеки случай и в Junk папката :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: Davidoff   
Дата:   16-04-09 22:16

thomas: Имате поща [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: niagara   
Дата:   16-04-09 22:32

Разговорите над купчината снимки, достойни за фотоизложба, наистина бе толкова неусетен и увлекателен,
че хората не можеха да си затворят офиса навреме[smilie25]

Доволна съм, че снимки от фотоапарат 5 МР стават идеално на този формат, да не говорим как убийствено
изглежда една снимка с негърка и кон, правена с Никон Д3х[smilie24]

По-нататък ще пусна една снимка от Никонче 3 МР, сигурно ще стане прилично....


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: vga   
Дата:   17-04-09 00:07

И аз благодаря за отдалата се възможност - машината наистина не преувеличено постига фантастични резултати. снимките на колегите, които успях да прегледам също бяха много приятни. А Д3х-а беше разцепил пейзажа да, права е ниагара :) Благодаря thomas и до скоро, надявам се, когато ще проверя как се справяте с безбройните ми панорами! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: D200   
Дата:   17-04-09 02:22





Публикацията е редактирана (09-11-12 23:00)

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: D200   
Дата:   17-04-09 02:36





Публикацията е редактирана (09-11-12 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: PiToMeN   
Дата:   17-04-09 11:40

Взех си моя отпечатък и съм много доволен :) При всички положения за мен е изгодно да вадя в този размер с такова качество и на цените, които получих.
[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: mondragon   
Дата:   17-04-09 15:36

Моля Томас да напише линк-а къде точно се намират цените на отпечатъците с машината или някой от тези, дето си взема отпечатъците и са им дали брошура с цени да я снима и да постне един джипег...
прерових целия сайт и не намерих цените за тази услуга...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   17-04-09 16:23

Още не сме пуснали цените официално. Но накратко цените без ДДС изглеждат така:

За малки поръчки (до 2 квадратни метра) - 40 лева на квадратен метър. Минимален обем на поръчка - 1/2 кв.м. (т.е. 20 лв.)

От 2 до 10 квадратни метра - 30 лв./квадрат
От 10 до 25 квадрата - 25 лв.
Над 25 квадрата - 20 лв./кв.м.

За рекламни агенции, дилъри и при подготовка на изложби има и отстъпки.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: stormfx   
Дата:   17-04-09 17:21

thomas, наистина би било полезно да публикувате препоръки за подготовка на файловете. Не че не може по метода на пробата и грешката, но няма лошо да спестим време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: exile   
Дата:   17-04-09 17:29

Ехааа! [smilie24] [smilie24] [smilie24] Страхотни цени!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: dau   
Дата:   17-04-09 17:30

а допълнителни услуги нещо за каширане, ламиниране дали има? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   17-04-09 17:53

Има ламиниране и каширане. Засега цените на каширането върху 5 мм пенокартон са 35 лева на квадратен метър, което включва пенокартон, двустраннозалепващ гръб и операцията по каширането. След 2-3 месеца очаквам да можем да предложим много по-атрактивни цени за пенокартон, защото започваме внос, с който ще намалим броя на търговците по пътя до България с поне двама, да не говорим, че и самият той ще бъде самозалепващ. Очаквана цена тогава - не повече от 25 лева. Но това - когато сме готови.

Ламинирането (с обикновен студен гланцов или матов ламинат) при нас е 10 лева на квадратен метър, но случаите, в които фотохартията има нужда от ламинат, не са толкова много.

Планирам да предлагаме и задно каширане върху акрилни плоскости, но това също по-нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   17-04-09 18:00

и аз взех моята снимка https://photo-forum.net/forum/smileys/worshippy.gif


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: mondragon   
Дата:   17-04-09 18:52

значи пак не разбрах, искам да знам, 60х42 и 100х70 каква ще им е цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   17-04-09 21:56

@mondragon
0.42 х 0.60 = 0.252 кв.м.
0.70 х 1.00 = 0.70 кв.м.

Нататък, надявам се, е лесно :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: asahi   
Дата:   17-04-09 22:56

Томас, публикувайте една таблица за умножение [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   18-04-09 14:27

Вместо таблица за умножение - ето таблица с цените за стандартните формати, които ще поддържаме:

размери цена без ДДС / с ДДС
30/40 см 5.00 / 6.00
35/50 см 7.00 / 8.40
40/50 см 7.50 / 9.00
40/60 см 9.00 / 10.80
45/60 см 10.00 / 12.00
50/70 см 12.50 / 15.00
60/80 см 16.50 / 19.80
60/90 см 18.00 / 21.60
70/100 см 22.50 / 27.00
80/120 см 30.00 / 36.00

Минимална цена на поръчка - 20 лв. без ДДС

Дилърите ползват 20% отстъпка от тези цени.

Всички формати, различни от посочените, се закръгляват към най-близкия по-голям формат или се изчисляват на квадратен метър.

Тези преференциални цени са валидни при обща площ на поръчката до 2 квадратни метра. За по-големи поръчки важат вече обявените цени на квадратен метър:

от 2 до 10 квадратни метра - 30 лв./кв.м.
от 10 до 25 квадратни метра - 25 лв./кв.м.
над 25 квадратни метра - 20 лв./кв.м.



Публикацията е редактирана (18-04-09 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-04-09 18:48

[smilie24] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: marchello   
Дата:   21-04-09 10:24

Получих си снимката току-що!
Много съм доволен!
И много благодаря.
Със сигурност ще поръчам скоро няколко снимки, максимален размер.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: hose   
Дата:   21-04-09 11:18

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: dd5   
Дата:   21-04-09 11:58

Току-що ми я достави куриера !
Отлична е!най съм доволен от факта че каквото виждам на моя монитор това получих и като копие без никакви корекции от страна на машината!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: foart   
Дата:   21-04-09 12:11

Перфектни сте!! Току що получих! Куриерската схема сработва добре, така, че и за напред ще се възползвам от услугите ви! Гледах, гледах и не намерих , какво да искам повече по отношение на качеството.[smile] [smilie3] Това добро ли е , или лошо!? [shtrak] [beer] По отношение на цвят,ако копирането е едно към едно, т.е. без цветови корекции от ваша страна, то това , което е при мен на монитора, това е и на хартията! Чудесно![smilie24] А казват, че много хубаво, не е било на хубаво![smilie3] Благодаря!!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nevmi   
Дата:   21-04-09 12:19

Получих снимката. Невероятна е машината мойте поздравления. Вече даже набелязвам снимките които ще си разпечатам при вас. Много ви благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-04-09 13:20

Минах преди малко из офиса и разгледах отпечатъците на хората, които не са си ги взели...
няколко кадъра определено не бяха дорасли за такъв печат, но като цяло много добре и много детайл и хубаво ч/б вади машината... впечатлен съм, със сигурност бих си поръчал скоро [smilie24]

Само да дойде пенокартона и да има каширане [beer] [shtrak] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   21-04-09 14:37

@marchello
Имай предвид, че максималният размер е 127 см на 50 метра. Сигурен ли си, че можеш да направиш такъв файл? :-) Спокойно, то и компютърчето на машината няма да може да го смели, дори и да го направиш :-) Но все пак то 127/360 см сме печатали.

@dd5, @foart
Радвам се, че получавате това, което виждате. И да, практически с изключение на 1-2 случая, не сме правили никакви цветови корекции. Дотук с почти всички са доволни като вас, може би само с едно изключение, при което обаче ми се струва, че повредата е в неговия си телевизор, пардон, монитор. И все пак искам да направим още едно доизкусуряване в най-тъмните зони, защото ми се струва, че там нещата стават малко по-тъмни от идеалното. За целта днес ще прекалибрираме самия спектрофотометър, с който се прави калибрацията на машината.

@nevmi
С нетърпение очакваме да печатаме още красоти.

@dau
Пенокартон имаме в изобилие и сега. Само казах, че в плановете ми влиза собствен внос, който ще подобри малко цената. Иначе кашираме още от 2001 година и сме доста добри :-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-04-09 14:42

thomas мерси за коментара, не съм го разбрал това защото не видях цени за каширане, разбрах че печатате оферти сега, може ли по някакъв начин да разберем и тези цени, мен ме интересуват цените на цялостната услуга да мога направо на стената да си го сложа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   21-04-09 15:00

Получих и аз днес отпечатъка. Цялостно впечатление - много добро.

Сега седнах да сравнявам с оригинала на монитора. Има известно разминаване в цветовете, което може би би се решило със софт пруф със съответния профил на машината. В тъмните области наистина има нещо за доизкосуряване, при мен поне се губи нещо.

thomas: ако не е проблем, ще се радвам да ми изпратиш профила, с който е печатано за да сравня софт пруфа с отпечатъка.

Като заключение: очаквайте в близко бъдеще поръчки от мен, особено щом и каширате [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: fobo88   
Дата:   21-04-09 15:38

Polu4ih si otpe4atuka - mnogo sum dovolen ot ka4estvoto.
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: dau   
Дата:   21-04-09 15:43

фобо стига си писал с цифри възрастен човек, иллагаш се като кифладжия така...

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: kaic   
Дата:   21-04-09 16:25

Получих и аз отпечатъка. За моя а и на моите колеги любителски вкус сме страшно впечатлени от качеството на печата. Що се отнася до самата снимка, на този размер лъсват дефектите на апарата и оптиката, все пак снимката бе от сапунерка.
С огромни благодарности към "thomas" и "ВЕРТИКАЛ-7" снимката ще краси фоаето на Читалище Развитие - Севлиево.
Благодарим за жеста!


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   21-04-09 16:37

@kaic
Като за сапунерка снимката ви е просто прекрасна, още повече в нея е далеч по-важно излъчваното настроение, което се усеща в изобилие. И вярвам, че наистина ще краси мястото, на което ще я сложите. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: special_k   
Дата:   21-04-09 17:00

Аз бях дал един доста пораздут /интерполиран/.... или както там му се вика кадър, и останах много доволен от резултата- (изобщо не личи) [beer] [smile] Чудесно копие без никаква загуба нито в тъмните нито в светлите участъци. Цветовете са както си бяха.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: geopal   
Дата:   21-04-09 18:37

и аз днес си взех снимката, супер е- цветове са каквито очаквах, благодарности на г-н Янков, имат още един клиент [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: jmdp   
Дата:   21-04-09 19:16

Пристигна и моя отпечатък. Качеството е перфектно! Цветовете точни! Благодарности на г-н Янков!!! Ще се виждаме!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   21-04-09 19:26

И аз съм много доволен. С нетърпение чакам дискусията.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: rgb-f   
Дата:   21-04-09 19:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: pechen33   
Дата:   21-04-09 21:27

Днес си взех снимката от офиса на ул.Криволак.
Свалям шапка на фирмата за качествения печат[smilie24]
Невероятно съм доволен от качеството и цветопрадаването. Снимката си беше едно към едно с това което виждах на монитора си[thankyou]
Видях и много невероятно хубави снимки на други съфорумци, които са достойни за изложба[smilie24]
Колегата Стефан Янков беше достатъчно търпелив и любезен въпреки аматьорските ми въпроси.[smilie24]
Благодарение на високото качество на печат и добрите цени и плюс любезното отношение смятам, че фирма "Вертикал-7" е моята фирма за печат на голям формат.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   22-04-09 12:42

И аз да си кажа: днес взех моята картинка.. Опитът ми с печат до момента е минимален, но качеството на тоя печат ме порази - едва ли бих могъл да искам повече - няма никаква следа от пиксели и гадости.. Бтв, може би на някой ще му е интересно - в същност, пуснах колаж от няколко кадъра, като нарочно повторих един с различно количество шарпване - първият беше 100%, с 3 пиксела радиус, вторият - 100%, с 1 пиксел радиус - мисля, че вторият стои по-добре - това при 300 ppi все пак, ако печатите на друга резолюция ще е друго - аз реших да видя какво може да се изцеди като максимум от резолюцията и си подбрах размерите на картинките да стигнат.. Ще се радвам, ако още хора, принтили от по-малка (недостатъчна за формАта) резолюция споделят своите впечатления, както special_k направи по-горе.. Цветовете са доста близки до единия ми, при това некалибриран монитор.. Ще се съглася и с изказаната по-горе забележка, че малко липсва разработка в сенките - надявам се новият профил да е оправил този малък недостатък! На черно-белите ми, тонирани снимки, лилавият оттенък в сенките също се е позагубил, но това го наблюдавах и при печат на същия кадър в лаборатория на Фуджи, та може и в моя телевизор/монитор да е проблема, не знам точно, но определено в тонера, който съм приложил има и лилаво.. И накрая - съжалявам, че не успях да се срещна лично със Стефан Янков, но, предполагам, ще имаме още възможности, имайки пред вид, че това ще е мястото ми за печат и даже скоро ще принтна няколко неща за една приятелка..
Благодаря за добре свършената работа![shtrak]



Публикацията е редактирана (22-04-09 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: vladod   
Дата:   22-04-09 16:19

Днес си взех копието - ОТЛИЧНА РАБОТА !!!
Благодаря ви! [shtrak]
Не знам дали сте правили корекции или не на моята "творба" или не, но точно така трябваше да изглежда.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   22-04-09 20:05

@krist
Направих една нова калибрация на черното на калибратора :-) и утре очаквам да видя резултата. Разбира се, очакваните промени ще засегнат само най-най-тъмните зони, и то с много малко. Само колкото да докоснем съвършенството ;-)

@vladod
Не сме правили корекции - просто файлът си беше хубав и се радвам, че и резултатът ви отговаря напълно на очакванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 08:10

@thomas
Един въпрос дали сте пуснали моя отпечатък понеже колегата от Лом е получил неговия а аз не. Казвам се Ваня Крумова

Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 09:16

В момента не съм си пред списъците, но пратката на всеки, който ми потвърди с мейл, че иска да получи снимката си по куриер преди 15:00 в петък, беше изпратена в петък вечерта по Спиди, което значи, че във вторник трябваше да е получена. Вие специално получихте ли от мен мейл с известие, че снимката е готова и искане да изберете начин на доставка? И отговорихте ли ми на него?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 09:24

Изпратила съм вимайл но беше в петък вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 09:26

Е значи тогава вашите неща трябва да дойдат днес. Втората серия беше пратена вчера.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 09:35

Благодаря много. Видях снимката на колеата просто съм възхитена от качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: gemma_ward   
Дата:   23-04-09 11:30

@thomas:

Получих пратката. Много ми хареса печата особено като знам качеството на предоставения файл. Спечелихте ме като клиентка.

Благодаря много

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-04-09 11:34

аз след малко мисля да ги навестя хората в офиса да си взема моя отпечатък [smilie24] [beer] [beer] [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 11:41

Едно допълнително наблюдение от мен относно лилавите нюасни, за които споменах по-горе - вчера на дневна светлина ги нямаше.. Вечерта обаче стоях до късно на работа и като погледнах принта на луминесцентното осветление - се появиха[smile] Предположих, че е проблем на метамеризма, но не бях сигурен - мислех, че през деня просто не съм обърнал добре внимание и заради слабата светлина донякъде.. Но, и тая сутрин, погледжайки на дневна светлина лилавото пак го нямаше.. Явно си е метамеризъм, та това "оплакване" не знам колко е валидно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-04-09 11:42

то на мен от луминисцентна лампа така ми става че всичко ми лилавее, не знам за отпечатъци [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 11:56

т'ва хубаво, ама се надявам да си прочел по-предишния ми пост и да си разбрал от него, че се очаква в отпечатъка да ИМА лилаво по принцип, но на дневна светлина НЯМА, а САМО на луминесцентна

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 12:40

@krist
Срещу метамерията е ясно, че няма какво да се направи. Само че все пак при истинската фотохартия тя е в пъти по-слабо изразена, отколкото при мастилните технологии - поне в смисъла на думата, който всъщност отразява не толкова виждането на различен цвят при различна цветна температура, колкото влиянието на пигментните частици за възприемането на цвета по различен начин при почти еднакви по цветна температура, но различни по спектрален състав светоизточници.

Според мен това, което ти виждаш като разлика на дневна и вечерна светлина, се дължи на различната цветна температура на дневна и вечерна светлина, а не на различния спектрален състав на два източника, даващи сходна средна цветна температура.

Що се отнася до кадъра ти, за съжаление в момента имам само екранната му версия, но мога да кажа, че малко пурпур в двете черно-бели снимки има само във водата в долния им десен ъгъл, а нагоре по-скоро кафенеят. Аналогично е положението и при завъртяната на 90 грасуса втора снимка отгоре надолу най-вдясно - там лек пурпурен оттенък има в долната 1/3, отново във водата. Нищо от това ли не се вижда на листа?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: asahi   
Дата:   23-04-09 12:48

Луминисцентното осветление крайно неподходящо за оценка на отпечатани изображения. Нито спектъра му е равномерен, нито цветната температура - подходяща.

По-заинтересованите могат да пробват да снимат цветна скала на дневна светлина и на луминисцентна и после с корекции в роу-конвертора или фотошоп върху целия файл да се опитат да уеднаквят всички цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 12:59

thomas, да точно за долния десен ъгъл на въпросните снимки говорим.. на дневна светлина не виждам там пурпурен, както ти го наричаш оттенък - отива по-скоро към тъмно-сиво-черно, особено на голямата снимка, която съм пуснал в два варианта с различно шарпене. Всичко това казвам само в името на подобрението, не искам да звуча като недоволен мърморко, който дори и на безплатното намира кусур[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 13:46

Вече няколко души ме попитаха в лични съобщения как могат да си изпращат файловете за поръчките, та реших да го кажа и тук, пред всички:

1. Ако си нямате FTP клиент, инсталирате си такъв, ние препоръчваме FileZilla, който е един от най-добрите и е напълно безплатен, надежден, безопасен и т.н. Подробни инструкции как да стане това, ако са ви нужни, можете да намерите на http://www.vertinet.com/contacts/ftp.html.

2. Настройвате си връзка към нашата Chromira директория на FTP-то, която има следните параметри:

адрес: ftp.vertinet.com
user: chromira
password: chromirav7

3. Свързвате се със сървъра и си качвате файловете, като за ваша собствена сигурност е желателно да обедините всички файлове от поръчката си в един ZIP или RAR файл, кръстен на вашето име и евентуално датата на поръчката (примерно dimitar_ivanov-2009-04-22.rar), и защитен с парола, която после ще ни напишете в email-а с вашата поръчка.

4. Изпращате ни мейл на vertical7@vertinet.com, в който ни обяснявате колко снимки и в какъв размер искате да ви бъдат отпечатани, както евентуално и други подробности, които искате да знаем във връзка с вашата поръчка, плюс минимално смислено количество контактна информация.

Това е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   23-04-09 14:02

и аз си взех моя отпечатък, наистина съм много доволен, много плътни цветове и добри разработки вади машината [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   23-04-09 15:00

Паролите на архивите, ако не са достатъчно дълги, могат да се разбият - има си инструменти за целта, а ако са достатъчно дълги, са неудобни, плюс това трябва при всяка поръчка да ви ги праща човек.. Не е ли по-сигурно, ако за всеки клиент създавате акаунт на фтп-то - така ще може хем с по-кратка парола, хем веднъж създаден акаунта може да се ползва и при последващи поръчки?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 15:21

@krist
Паролите изобщо не е толкова лесно да бъдат разбити, още по-малко вероятно е някой изобщо да тръгне да се занимава с това. Дължината не ми е проблем, тя е въпрос на един копи-пейст от архивиращата програма в мейла за вас и от мейла в разархивиращата програма за мен.

Разбира се, не ми пречи за всеки клиент, който поръчва поне веднъж седмично, да направя специален юзър. Но за другото просто нямам икономическо-психически сили :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   23-04-09 15:43

сори, че пиша тук, но сигурно емайла ми е затънал някъде с моя въпрос в него. :)
та понеже исках да дойда на място да взема принта, а ми е много трудно през седмицата се интересувах събота дали е отворен офиса Ви.
благодаря предварително. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 15:56

Не, не работим в събота.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: nbg   
Дата:   23-04-09 22:42

И аз получих днес моето птиче - отлична работа, много хубав печат. За съжаление бях дал адрес за доставка в офиса, където в момента, в който отворих пратката, 3 колежки ахнаха и по-напористата отнесе отпечатъка. И сега трябва да правя такива и за другите 2 колежки. Чувствам се малко прецакан :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   23-04-09 23:58

@nbg
Това за нас не е чак толкова зле като развитие на нещата :-) А за дадения адрес пък съвсем не носим отговорност...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   24-04-09 00:35

Можете да настроите папката на сървъра да има
'write' права, но да няма 'read' права. Така отпада нуждата от парола.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   24-04-09 00:43

Има разум в тази идея. Отказал съм се от нея преди доста време, защото ако стане нещо по време на качването, там остава файл-труп, който клиентът не може да си изтрие сам. И това е предпоставка за каша. От друга страна свободният достъп на много хора, които знаят една и съща парола, си има своите недостатъци, защото преди време в една друга наша обща папка един ден изчезнаха всички файлове - някой просто беше влязъл и ги беше изтрил :-)

Обещавам утре да го помисля това. Може би при днешното състояние на интернет (бърз и почти непрекъсващ) предложението е съвсем разумно.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: tihov   
Дата:   24-04-09 10:57

Получих снимката и съм възхитен от качеството. Този фаил го принтирах на 2 места и все не ставаше. На тази технология е супер. Благодаря на thomas и пожелавам успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   24-04-09 11:19

@borisyankov
Направихме следната модификация на FTP папката. Като влезете по описания по-горе метод, вече ще видите и една папка Private. Ако искате нещата ви да са недостъпни за друг, освен нас, слагайте ги там. Няма нужда от пароли, но все пак препоръчвам архив, кръстен с името на клиента, който да съдържа всички файлове от текущата поръчка - и за да ни е събрано всичко от този клиент на тази дата на едно място, и защото архивът има в себе си контролни суми, които могат да ни покажат, ако при трансфера някой байт е минал накриво. Да не говорим, че ако вътре има TIFF файлове, все пак и файлът ще стане по-малък и ще се качи по-бързо.

Каквото и да сложите в папката private, става невидимо, но се намира там и ние можем да го видим и изтеглим, естествено - с друг user. Не можете да го триете, не можете да го свалите (и никой друг клиент не може) - папката винаги. И разбира се, отново трябва да ни драснете един email с информация какво искате да направим и с кой файл, който сте качили :-)

Естествено, който предпочита, може да ни дава линкове към собствени места, на които си държи файла (tranzit, свое FTP или каквото друго си поиска).

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   29-04-09 12:59

днес получих принта и изглежда невероятно... за съжаление от куриерската компания бяха смачкали тубуса и е ужасно прегънат и смачкан принта. искам да зарева така ме е яд.

:(

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: krist   
Дата:   29-04-09 13:03

Тъй като на един приятел преди време така му счупиха стъкла на снимки, а и когато ми се наложи аз лично да пращам неотдавна, от три куриерски компании не можеха да ми дадат никаква гаранция, че снимките ще пристигнат читави, предпочетох да отида лично да си прибера принта.. Баси и куриерите[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nasko76   
Дата:   30-04-09 12:21

Само да потвъря и аз: фото копието (това не е принт за мен :) ) е с поразяващо качество и цветовете са точно каквито ги очаквах. Теста го показах поне на 3-ма заинтересовани до сега. Ще го показвам и на други из Търново, така, че мисля безплатния тест ще си струва и за Вас. Успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: svejen   
Дата:   30-04-09 20:09

Получих си отпечатъка, качеството е невероятно (поне за мен, а виждам че всички са доволни), но за съжаление куриерите са му разказали играта- смазазана е опаковката и снимката е като хармоника. Бесен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: ilia_dm   
Дата:   30-04-09 20:11

Наистина чудесна машина,веднага ще поставя снимката в рамка,паспарту и т. н.
ПП-оказа се ,че Спиди/в Русе/ е точно до студиото на мой приятел и става много удобно ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   04-05-09 03:24

Учуден съм, че Спиди са успели да потвърдят поговорката "бързата работа - срам за майстора" и да смачкат тубуси, специално предназначени за куриерски извращения. Но както се казва, никой не е по-силен от валяка. Все пак ще опитам да говоря с тях какво трябва да се заяви при изпращенето, за да имаме гаранции, че това няма да се случва. Вярвам, че има решение, дори ако името му не е Спиди (въпреки че предопчитам да е заради цените и покритието им).

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: jokevcv   
Дата:   04-05-09 09:50

Аз лично съм работил само с ЕКОНТ (не за изпраштане на снимки) и когато избирах коя фирма да ползвам ЕКОНТ предложиха по-добра цена от Спиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: DeyanStefanov   
Дата:   04-05-09 13:14

може би друг тип тубус трябва да се избере... от тези кръглите и твърдите, че тези велпапе кашончета явно не са надеждни. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira
Автор: asahi   
Дата:   04-05-09 16:55

Да се отлее разпечатката в бурдюр - тогава може да се затруднят за известно време да го повредят.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: nevmi   
Дата:   05-05-09 08:18

какво стана с дискусията за подготовката на изображения за печат?

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   18-05-09 11:57

@asahi
Мисля, че и използването на стандартен контейнер за радиоактивни отпадъци ще ги накара да се държат по-внимателно с пратката :-)

@nevmi
Не съм я забравил, просто в последните 3 седмици направих едно много дълго пътешествие по 3 континента (два особено далечни) и просто нямах време за друго, освен да си гледам работата там и да снимам. Сега, като понаваксам малко със задачките тук, ще се заема и с това. Спомените са достатъчно живи.

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 11:23

Получих си отпечатъка в твърдо и кръгло тубусче, невероятно качество :) Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   20-05-09 12:03

Значи вашия тубус не са успели да го премажат :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: varushev   
Дата:   20-05-09 13:16

твърд е като скала :)

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   15-06-09 14:37

Макар и със закъснение, вече съм готов с обещаните коментари за изображенията, които ни бяха предоставени от вас за безплатния тест. Можете да прочетете всичко в моя личен блог тук:
http://www.yankov.info/2009/06/15/chromira-test-comments/




Публикацията е редактирана (15-06-09 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nnenov   
Дата:   20-11-09 21:21

Да изровя една стара тема:

Днес взех 2 отпечатъка 60/40 от тази машина, зашеметяващо добри са!

Цвят, преходи, детайл... невероятна работа.

Вече нямам търпение да пусна отпечатък на максималния размер.

Благодаря за чудесното качество! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: thomas   
Дата:   20-11-09 23:59

Хехе, това наистина беше изравяне на стара тема. Но много се радвам, че още се помни :-) Впрочем за изненада тази вечер някой беше коментирал с добро и моите коментари на тестовете, публикувани в моя блог. Да припомня адреса... http://www.yankov.info/2009/06/15/chromira-test-comments/




Публикацията е редактирана (21-11-09 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hose   
Дата:   21-11-09 12:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Безплатен тест на истински фотографски голямоформатен печат със ZBE Chromira 50
Автор: pabadjiev   
Дата:   22-11-09 11:44

Категорично мога да кажа, че това е най-добрия начин в момента за копиране на големи копия за изложби. Копията, които направих за моята изложба "Смехът, животът и Иван Балсамаджиев" бяха безупречни във всяко отношение!


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »