Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за DSLR
Автор: skywolker   
Дата:   18-05-08 19:47

Здравейте на всички , имам следната молба и питане:
След около месец ,приятелката ми ще ходи на студентска бригада в САЩ , сега в навечерието на това събитие за нас , идва и гъделичкащия въпрос, "какво да вземе от там на изгодна цена?"
Едно от основните неща за които отдавна си мечтаем е хубав ДСЛР фотоапарат. Най-сложният въпрос обаче е , какъв модел и марка (колебаем се между канон , никон, пентакс или олимпус). Последните два са в списъка само заради предлаганата ОИС система за стабилизация на образа(за която почти нищо не знаем и също ще се радвам за инфо , и дали си заслужава) .Другото което ме притеснява, дали да ползва ебей и амазона ,и да рискуваме с втора ръка тяло и обектив,или нов комплект от магазин.
Общо взето това са нещата които ме вълнуват ,разбира се ще се радам и на всякаква полезна информация като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   18-05-08 19:47

Питай "оттатък".

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: skywolker   
Дата:   18-05-08 20:07

? Извинявай но нещо не те разбрах?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: Lalinda   
Дата:   18-05-08 23:16

Задай въпроса си във "форума", не в "клуба".

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: asahi   
Дата:   18-05-08 23:29

Що бе, тука кво ни е?

Ниската цена не бива да е основание за покупка, мисля аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: fotorafi   
Дата:   19-05-08 02:17

Първо реши -нов или втора употреба. Второ е модела. Първо: за предпочитане да не се купува от търгове. По добре е от реномиран магазин. Апарата има гаранция и може даже да се върне,ако си запазил касовата бележка.Там се пазарих и със собственика-евреин. Камерата я изнасям от САЩ, плащам в кеш и т.н номера да свалиш 50-100 $ ако си я купуваш с обектив-два. А за модела- лично предпочитание: има два модела:Никон и Канон и всички останали.
www.bhphotovideo.com
ritzcamera.com
aaacamera.com
cameracity.com
adorama.com
amazon.com
pophoto.com
ccgdata.com КЪСМЕТ[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: skywolker   
Дата:   23-05-08 17:01

извинявам се за поста в клуба , ако наистина не е за тук , ще бъда благодарен ако модератор го премести във форума. Благодаря и на Фотографи за отговора.
фотографи - след като апарата бъде закупен оттатък океана, гаранцията ще важи ли тук, и пред кой? Ако не важи и трябва да се носи (дано не се случва) в Америка, има ли смисъл тогава от гаранцията? В интерес на истината , без значение дали с гаранция или не , аз лично предпочитам да е нов.
Фотографи - какво имаш предвид че камерата я изнасяш от САЩ , има ли разлика в цената ако я изнасяш?
И последно , никон или канон ? Братът на приятелката ми е с канон еос 400 , ако вземе и тя сега канон , предполагам може да си сменят обективите, на никон съвместими ли са с канон?
Причината да се мисли за други марки е оптичния стабилизатор, за тези апарати, до каква степен оптичния стабилизатор е фактор за избор на апарат от средно висок клас?
Извинявам се за многото въпроси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: skywolker   
Дата:   23-05-08 23:31

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR
Автор: Amigo   
Дата:   23-05-08 23:34

гаранцията ти важи само за УСА, ако си го купиш от там! [cool] абе това цанон фотоапарати ли са [cool] [smilie5] [smilie5] взимай Никон и не му мисли [smilie18] [smilie18] че и пентках е по-добре даже [smilie25] [smilie25] [smilie5] [smilie5] ама щом брат й се е прежалил с цанон, май-икономически ще е по-изгодно да си вземе такъв, ако ще й дава обективчета да си играе с тях [smilie6] [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.