Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 За анонимността на снимките
Автор: tinman   
Дата:   17-10-06 10:13

Какво ли би било, ако заедно с името на автора за 24 часа се скрива и рейтинга на снимката? И за същото това време снимката изчезва от профила на автора. Може би така ще затрудним поне малко щабовете за ICQ рейтинг.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: TpEcHaT   
Дата:   17-10-06 10:17

има начин да се направи така, че снимките да нямат директен URL, ама ай некой друг път [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: martchony   
Дата:   17-10-06 10:20

Тинман, идеята си я бива.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Славов   
Дата:   17-10-06 10:31

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: pmartinov   
Дата:   17-10-06 10:35

Много отдавна съм го предложил ![smilie24]

Още една вярна стъпка към обективноста ![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 10:38

И какъв е проблемът "механизма" на ICQ да се задейства след 24ч.??[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: icicle   
Дата:   17-10-06 11:03

Къде може да се разгледат снимките по ICQ рейтинг [smilie11]



Публикацията е редактирана (17-10-06 11:06)

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: otkata   
Дата:   17-10-06 12:03

При мен се получава още нещо интересно. Като отворя снимка за гласуване в нов прозорец отгоре, където е името на сайта се вижда заглавието на снимката. Ако липсва заглавие се показва името на автора, което ужким е скрито. С опера съм. Това бъг ли е или ...

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Георги   
Дата:   17-10-06 12:04

абе направо и снимката да се скрива викам аз, че може да има подпис подсказващ кой е автора.

най-добре да се гласува за тъмнейла само [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: dimi_borgir   
Дата:   17-10-06 12:13

Аз съм ЗА

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: AnyBodyGirl   
Дата:   17-10-06 12:18

Браво Тинман, за конструктивното предложение[smilie24] [smilie24] [smilie24] Да видим ще си направят ли труда да го погледнат.[smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: den_den   
Дата:   17-10-06 12:27

Идеята е добра, но не е нова, и спамерите са същите.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: soleil   
Дата:   17-10-06 12:28

A basi tochkarite...bira nemoite kupite s tiq tochki..tui da ne vi e SMART karta shell...eiii tc tc tc

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: icicle   
Дата:   17-10-06 12:32

tinman,

Разбирам, че така нареченото ICQ гласуване е проблем, но така едва ли ще го спрете...
И да скриете точките и името, авторът спокойно може да разпрати заглавието на снимката си на приятелчетата за гласуване.

Предлагам друга промяна - гласуването задължително да е съпроводено с кратък съдържателен коментар от гласуващия защо и какво харесва в дадена снимка. Без +++ и !!!, разбира се...

[smilie7]



Публикацията е редактирана (17-10-06 12:33)

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: AnyBodyGirl   
Дата:   17-10-06 12:46

ясно е, че тази тема няма да има много поддържници сред icq почитателите, но аз вярвам или поне се надявам, че те не са преобладаващо мнозинство в този сайт[smile]
Аз харесвам анонимността на гласуването и често гласувам без коментар.
Нищо лошо няма в това, като се започнат едни промени да се завършат напълно.
Един форум за фотография е такъв, когато в него участват достатъчно мнозинство юзери. Щом теми с линкове към слаби снимки с висок рейтинг никнат като гъби всеки ден, явно въпросът е достатъчно наболял. В противен случай има вероятност ФотоФорум да заприлича на един много консервативен и затворен сайт за неразбрани хора, които се разбират сами, но другите не ги разбират.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 12:46

Icicle-[smilie24]с конструктивни коментари и "редакции" или други предложения, мисля, че сайта доста ще се пооживи[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Тед   
Дата:   17-10-06 12:47

За ква анонимност лафите, виждам всичко, анонимно или не анонимно.
Сайтът е като разграден обор.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: asahi   
Дата:   17-10-06 12:48

Не отдавам значение на гласуването. То е само за по-естетическа подредба на снимките.

Доста автори ги познавам по снимката. Не само аз.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 12:50

AnyBodyGirl-Ми нали коментарите със символи са си същото като ICQ-разпространението?Ако сами почнем да пишем коментари/дори и доста лаични-в моя случай/нещата може да се подобрят:-))))[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: terminator   
Дата:   17-10-06 12:50

... И ще се напълни с такива съдържателни коментари: "Баси и якото такова дето предизвиква онакова у гледащия, та чак да се наака" и други от тоя вид. Въпрос на Copy/Paste [smilie25]

Мисля, че ще е по-добре да се гласува за поне 3 критерия за дадена снимка (пример: за естетическо въздействие, за композиция, за техническо изпълнение) и общата оценка да е сума от трите, ако се пропусне един критерий - не се зачита за оценка (но и отпада правото за повторно гласуване). Пример за това е photosight.ru. Или друго предложение - да няма разделяне по рейтинг А и Б гласуващи, а гласът на всеки автор да е с определен различен тегловен коефициент, на база на сумата от собствените точки. Малко тромаво и досадно става, ама като сме си такива шмекери ...
Варианти много са дискутирани тук и преди, просто в момента критериите на админите са такива.



Публикацията е редактирана (17-10-06 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Тед   
Дата:   17-10-06 12:50

asahi - дразнят се хората от ICQ :)
Тумби, кръгове, обръчи от фотографи [smile]

А фотографията е настрана - с точки или без точки.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: icicle   
Дата:   17-10-06 12:51

Автор: Phoki
Дата: 17-10-06 12:46
Icicle-с конструктивни коментари и "редакции" или други предложения, мисля, че сайта доста ще се пооживи


Phoki,

това имах предвид, още повече, че коментарите не може да са анонимни, всеки ще трябва да стои зад мнението си.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: asahi   
Дата:   17-10-06 12:53

Случва се (и на мен) автори да искат коментари в лично съобщение. Малко е задължаващо, но показва заинтересованост.

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: Phoki   
Дата:   17-10-06 12:55

terminator-ащо мислиш, че гласуващите със символи, ще си нарушат спокойствието да copy/paste-това нищо не променя- самосъзнанието, а не хленченето може да ни помогне.Един коментар от рода на това ми харесва защото...., или не ми харесва защото... е доста по- стойностен от точки[smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За анонимността на снимките
Автор: deyo   
Дата:   17-10-06 12:58

Предложението е добро, но няма нужда чак снимката да изчезва от профила на автора. Освен това предложението за задължителен коментар е много задължаващо, много хора просто няма да има се занимава. По-добре е да се вижда списък на хората, които са гласували. Винаги съм искал да знам кой е гласувал за снимката ми, по този начин разбирам дали се е харесала на автор, който аз харесвам и уважавам. Така ще се избегнат и всички ++++ и т.н. (Аз също ги пиша, по същата причина - защото предполагам, че и на другите би им било интересно да видят кой е гласувал)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна