Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на светкавица
Автор: ins1der   
Дата:   19-12-13 20:15

Добър вечер, на всички :)
Обмислям закупуването на светкавица, която да ми е основна, да седи на тялото. Поради ограничените финанси (200 лв.) се спрях на два китайски модела:
1) Dynaphos ThinkLite TT680 Canon E-TTL II
2) Yongnuo YN-565EX TTL

До колкото разбрах от всичко което прочетох Yongnuo е по-качествената, с по-надеждна изработка. Апарата ми е Canon EOS 500D, досега никога не съм снимал с външна светкавица, много ще ви бъда благодарен ако ми помогнете с избора.
Лека и спокойна вечер :)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: vicking   
Дата:   19-12-13 20:28

по-скоро тук



Публикацията е редактирана (19-12-13 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: prisonbreak   
Дата:   19-12-13 20:50

2

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: ins1der   
Дата:   19-12-13 21:07

Да аз смятам ако ще е Yongnuo, да я поръчам от ибей, само ме притеснява гаранцията :(

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: vicking   
Дата:   19-12-13 21:14

то пък една гаранция от бг-сайта ще ти дадат.... При YN си е: или работи или връщаш

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: ins1der   
Дата:   19-12-13 21:59

Благодаря на всички за отговорите. В България предлагат ли Yongnuo, освен сайта който съм посочил ? Дали някой е запознат как стоят нещата с митото и ддс ?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: niki777   
Дата:   19-12-13 22:05

тук също се продават и е много точен пича. препоръчвам.
https://www.bviphotovideo.com/public/index.php

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: N.Enev   
Дата:   19-12-13 23:01

Yongnuo YN-568EX-$160.73. Kурса на $ е добър,можеш да маркиращ доставка с Swiss Post.



Публикацията е редактирана (19-12-13 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: methood   
Дата:   20-12-13 00:27

Yongnuo YN-568EX но вземи втора версия има леки подобрения сравнение с първата. от ебай я има за 140 евро от германия доставка незнам питай може да пращата по ДиЕчЕл принципно ца около 15 евро ще я достявят до седмица

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-12-13 12:27

Ако искаш гаранция в БГ вземи си Yongnuo от bviphotovideo, а Иван е супер компетентен и приятен човек! Лошото е, че трябва да питаш конкретно за 565ЕХ, защото не я виждам в сайта и може да не я предлага! В другия случай при покупка отвън си е риск, който сам трябва да поемеш, но пък ще ти излезе по-евтино и трябва да прецениш заслужава ли си. Аз имам Yongnuo YN-565ЕХ, но ми я донесе приятел отвън, като сам я беше тествал, а до ден днешен нямам никакви проблеми с нея. Според мен китайчетата са добра и евтина алтернатива за непрофесионална употреба. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: vicking   
Дата:   20-12-13 13:11

то пък щото канонските и никонските не са китайски..., пък и доста про-та ползват YN

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: N.Enev   
Дата:   20-12-13 13:37

Има я: photovideo

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: vicking   
Дата:   20-12-13 13:41

тук къде са 240лв. къде 430?!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: kaci   
Дата:   20-12-13 14:42

PhotoBo [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Към колегата ins1der - bviphotovideo, сервиза и лично Иван са се доказали(поне пред мен). Ако искаш, може да погледнеш темата ми тук и да решиш откъде да я купиш.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: satyno   
Дата:   20-12-13 15:06

При покупка от ибей говори с продавача да ти я доставят с tracking number. Дори тази услуга да не е написана в Shipping and handling, търговците я предоставят винаги срещу малка сума при предварителна договорка. Ето какво ми писа един търговец:
"If you want us to send you the item with the tracking number, you may add 2.50GBP for that.If you choose that,please bid it on eBay and don't pay for it, then you contact us, we'll send you an invoice."
Може да се наложи да освободиш пратката от митница, това ще ти струва 20% ДДС плюс други такси. Досега съм купил седем светкавици от ибей за мен и приятели, като два пъти съм ходил до митницата, обикновено колетчетата пристигат в локалната поща, въпрос на късмет е. При всички случаи ако пазаруваш от нета ти излиза по-евтино, в твоя случай минимум около 60 лева, цената на прилични ръчни синхронизатори за дистанционно палене на светката.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: ins1der   
Дата:   10-01-14 14:19

Благодаря на всички за отговорите и насоките :) Непредвидени разходи ми изядоха светкавицата, така че за сега не е на дневен ред. Още веднъж Благодаря за предоставената информация и съвети [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на светкавица
Автор: gh0st_messenger   
Дата:   11-01-14 10:06

viking е много прав, почти двойно плащаш във нашата мила родина ;) само от ебей пазарувам и риска във 90% е оправдан

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »