Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Backfocus при $ony А200
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   24-11-09 11:49

Съжалявам, че пускам поредната такава тема...
Вече прегледах доста теми "как аджеба става корегирането", но нямам нито време, нерви.. нито съм достатъчно кадърен за да не оплескам нещо... до сега не ми правеше кой знае какво впечатление, докато не направих няколко портрета на 1.7 бленда, където беше доста осезаем.
Въпросът ми е къде в София може да бъде корегиран BF?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-11-09 11:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-11-09 12:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   24-11-09 12:03

В общи линии започнах да го забелязвам при 3-те автофокусни стъкла, които ползвам (най-видим при 50мм 1,7; дори осезаем при бирената кутия (ф=4));

От написано по-горе става въпрос за корегиране тип AF micro adjust при A900?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   24-11-09 12:10

наясно съм с плиткия ДОФ, но при портрет, където фокусирам на очите получавам уши на фокус! написа:

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 12:19

Апарата на статив, добро осветление. Графика за тестване на фокус има там където си чел как да бъзикаш сензора.
Задължително от статив, добро осветление и поне десет кадъра с префокусиране за всеки. Като погледнеш тези снимки ще знаеш има ли нещо, или няма.
Ако има проблем с аф-а можеш да повториш теста с ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mugen   
Дата:   24-11-09 12:22

като не слагат firmware ъпдейт с FF/BF настройки,
от Сони можеха да пуснат поне някаква опростена програмка за корегиране на тия проблеми през PC. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   24-11-09 12:25

Сложили са, но не и в компактния клас!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   24-11-09 12:26

Бе ... аз пусках наскоро подобна тема, обвиниха, че ЗАУ било виновно [smilie23] А то излезе, че простаците от Канон са си оставили ръцете пак [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 13:40

значи осветлението трябва да е много добро за тестовете и задължително тествай с централната зона. (Централната е кръст и то по добри сензори от страничните)

Моя А700 при слабо осветление и странични зони прави магарии ама тогава просто не е постоянен фокуса - дава отклонения. Не винаги но има фира.

А корекциите не знам ама още на км5д имаше май софтуерни настройки (само в сервиз не от менюто) не вярвам да са махнати на по-новите модели. Вероятно Сайбера знае много добре за какво говори.

По принцип не е лесно с портретите на плитък ДОФ. Проблема е че няма достатъчно SSM/USM/AF-S обективи. Така де не можеш да пуснеш следящ АФ. A с механичен обектив следящия АФ работи на стъпки и с много голям толеранс. От тук насетне портрета с плитък ДОФ е късмет.

Ако от статив и със скала ти е добре фокуса е мнгоо вероятно да ти трябва малко практика за добри резултати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   24-11-09 17:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   24-11-09 21:33

Занеси го в сервиза ЛАС Сервиз, на входа на южния парк, имали стенд уж.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   24-11-09 21:58

Аз точно заради тези проблеми(особенно с обектив Zeiss 16-80) предприех смяна на системата и минах на Nikon (D 300) на който можеш да запаметиш фокуса на 12 различни обектива [smilie21] и пей сърце и пий бира [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 22:29

da.fo на никой дано не се случват подобни истории като твойта. Дано добре ти служи новия прекрасен апарат. Ама не виждам Сони или апаратите им какво общо имат...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   24-11-09 22:41

За това се е отказал от системата!
И мен такива проблеми ме карат да се замислям :)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   24-11-09 22:44

hotsnail ,
ами имам впредвид това , че е добре човек като направи една що годе завършена система и да калибрира всички обективи наведнъж ,че поне да няма подобни теми. Искрено съчувствам на колегата [smilie2] кофти работа - купуваш си някой мечтан обектив и нъц ...давай пари и изпращай за настройка [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 22:54

да.фо и при никон има подобни отклонения.

Имам първа ръка познати които имаха такива. Кофти е, но това е особенност на технологията на ДСЛР фокусните системи. При никон се пращаше до Гръцко, а май отскоро и в Бг ги настройват.

Имам и познати с Канончета дето са имали проблеми с фокуса с доста скъпи канонски обективи.

Тази система за донастройка на фокуса не е предназначена да оправя проблеми, а да подобрява прилични резултати до перфектни. Не искам пак да пишем колко числа трябват за настройка на един зум обектив (за А700 са 40, за Д300 повече). Настройката която имаш от менюто е едно число.

Прост пример аз имах проблем със Сигма 17-70 2.8-4.5 - популярен обектив. На 17мм правеше силен бек фокус, на 70мм цепеше косъма. Дори да имах финна настройка нямаше да ми помогне, както и на теб не би ти помогнала. Ходих до сервиза на сигма - оказа се че дори с опциите който имат в сервиза не могат перфектно да го настроят. Дори ти го пращах да го пробваш и при теб правеше проблеми (поне така ми писа). По късно едно момче с А350 мина, пробвахе го доста (щото се притеснявах да не го излъжа нещо) еми на неговия апарат ковеше фокуса перфектно на всякакви условия, настройки и т.н.

Та има отклонения разни при всички марки се случват. Да чулнем на дърво по-рядко да уцелваме куци магарета. Ако знаеш колко врем тествах 18-250 в синтеза, хората сигурно са ме мислили за луд. Поне 30-тина минути го тормозих на светло, тъмно, вън, вътре, макро, безкрайност, портрет на изкуствена светлина, на слънце. Еми добре си работеше.

Никона несъмнено си има хубави страни радвай му се. Сигурен съм че ще направиш много и хубави снимки



Публикацията е редактирана (24-11-09 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-09 23:05

Коректно е да се напише че Никоните до Д300 т.е. Д3000, Д5000 и Д90 нямат настройка на фокуса. Чак Д300 и по-скъпите имат. При Сони А850 и А900 имат аналогична функция.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   24-11-09 23:20

След година предполагам всички нови модели ще имат тази екстра - конкуренцията го изисква [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-09 09:05

абе не е ясно. Те по-евтините модели са в сегмента на компактните апарати.

А230 е 500-700 лева с обектива извън БГ. За сравнение по високия клас компактни сайбершоти са на същата цена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »