Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Лошо, Седларов!
Автор: landstar   
Дата:   09-11-09 17:57

Та така. Днеска получих трпгателно писмо, че любимият ни Одисей спира да излиза. Човек едно списание му остана и то стана жертва на кризата. Ако някой има идеи как да се спаси ... Щяло в сайта им да се поддържа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   09-11-09 18:12

какво очакваш - дай им на хората цици и чалга и за друго не ги търси ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   09-11-09 18:17

Те и списанията с чалга и цици дават фира едно по едно.
Бъдещето е на онлайн изданията и безплатните вестници/списания. Интернет-а на много хора даде хляб - от много и ще вземе.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: landstar   
Дата:   09-11-09 18:20

Абе то това ми стана и чудно - списанията с цици бая се задържат по сергиите, а Одисей - не. След запитване установих, че себестойността е изключително висока. Аз бих го купувал и на двойна цена, докато плейбой спрях да купувам след третия брой. Прочие, навремето и НГ излизаше в по-голям формат. Жлако, че тия тъпанари от Агенцията по туризъма фърляха милиони за кухи кампании, а можеха да дотират едно такова списание, нищо че върви само в България. Щото, то нали таковата - бг туриста беше досадник в нашите курорти, ама като дойде кризата - хотелиерите и д*пе дават за Българския турист. Оппа, звездичка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   09-11-09 18:49

Две години бях фоторедактор на това издание, но честно казано в момента не ми липсва особено. Поради причината, че.... мммммм.... К. Иречек го е казал предостатъчно точно.
Не ми липсва и издателят, който изостави "Одисей", но доколкото знам, в момента е щедър към футболния съюз.[smilie7]

Липсват ми колегите, с които работихме в редакцията. Това са изключително добри професионалисти, които не успяха да се разгърнат докрай в "Одисей", но вярвам, че ще могат да го сторят в други, по-добри медии. Пожелавам им успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   09-11-09 18:53

n1x0n, borovinka [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   09-11-09 19:13

А. Едно периодично издание (каквото и да е то) НЕ МОЖЕ да се издържа от:
1. Продажби.
2. Реклами, които САМИ са дошли.

Б. Периодично издание МОЖЕ да се издържа от:
1. Реклами, които са ДОКАРАНИ от "свой" човек ("свой" има достатъчно разновидности и не ми се задълбава);
2. Наливане на пари от "свой" човек. Например - пране на пари, политическа или бизнес поръчка за промиване на мозъци и подобни... или от глупост на човек, който не знае всичко туй и си мисли, че морето е до колене и тръгва да влага кинти в нещо, но пък по някое време разбира и спира кранчето или просто свършва парите.

А вече тук обсъжданото издание в коя от тез точки попада е отделен въпрос. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   09-11-09 21:25

n1x0n: Мда, и на мен ми се струва, че бъдещето е на екраните, не само за изданията, но очаквам в недалечно бъдеще в изложбените зали да гледаме неща на монитори... Билбордовете също постепенно ще станат екрани, вече стават... И кво става тогава с прословутия печат, любима тема и на този форум, любима фукня на някои големи "разбирачи" [smile] [smilie7].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: popov   
Дата:   09-11-09 21:26

Все пак ни остава GEO!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   09-11-09 21:27

А на мен NG

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-11-09 21:36

На мен ми беше много повече жал за Gulliver, което беше най-доброто от всички споменати, но живя у нас съвсем, съвсем кратко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Любител2   
Дата:   09-11-09 22:42

Жалко .[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   09-11-09 23:17

Има The Explorer, Вокруг света и др. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   09-11-09 23:25

Има и "Списание 8"[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   09-11-09 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   09-11-09 23:55

Автор: ivodam
.. но очаквам в недалечно бъдеще в изложбените зали да гледаме неща на монитори...



Само да вметна, че това не е в недалечното бъдеще, а в недалечното минало - Фото Форум Фест 2007 - Несебър. И Фото Форум Фест 2008 - Царево.



https://photo-forum.net/sitepics/fffest/IMG_4286.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   10-11-09 00:03

Ами то и на Орлов мост имаше преди две-три години светодиоден екран - познавах едно момиче, което работеше за него...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sofianec   
Дата:   10-11-09 00:28

Сигурно скоро ще си видите и ушите без огледало - хахаха - на монитори!?!?
Колко време може да гледаш снимка на монитор, без да се челнеш в мозъка!?
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emmmo   
Дата:   11-11-09 10:47

И Одисей, като всяко човешко творение, имаше своите недостатъци. Но пък притежаваше едно много ценно качество, за разлика от всички гореизброени преводни списания - NG, GEO, Explorer, Guliver, Вокруг света. Одисей беше българското, авторско списание. Правено от българи за българи. Единствено то предаваше българското усещане, емоции и прозрения в откриването на света. Но и без да се ограничава в някакъв нашенски си мироглед. Одисей беше българското космополитно списание.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 13:09

Наистина жалко за Одисей, сега научавам, че спира [smilie10] [smilie2]
Редовен читател съм му и ми харесва така, както ми харесват и Експлорер, НГ, Вокруг света, Гео, Травел и 8. Всяко едно от тях си има собствена атмосфера, в която ми е удоволствие да се потапям.
За жалост Одисей беше едно от малкото нистина чисто български списания за пътешествия. Остава само Травел, който също е интересен, по по-скоро туристически ориентиран, а не приключенски, за жалост. Дано отнякъде сенамери човек, който отново да възроди Одисей [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   11-11-09 13:20

Възможно е, но едва ли ще се казва по същият начин списанието.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-11-09 13:23

Хм, няма ли да могат да купят марката по-евтинко, като не излиза вече списанието? Не за друго, ами поне е познато име :-)
Иначе, както и да се казва (имаше преди години едно списание "Пътешественик", дето копираше обложката на НГ малко, но беше тип Одисей), ако продължи тази линия на интересни авторски материали за пътешествия из нетрадиционни направления, ще бъде добре! [smilie24]
Към момента няма друго, което да запълни точно тази ниша - приключенския туризъм, освен донякъде Експлорер, само дето не е българско и излиза много рядко [smilie8]



Публикацията е редактирана (11-11-09 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   11-11-09 14:42

...очаквам в недалечно бъдеще в изложбените зали да гледаме неща на монитори... Билбордовете също постепенно ще станат екрани, вече стават... И кво става тогава с прословутия печат

Печата си е печат... нито можеш да си закачиш 20 телевизора на стената вкъщи, нито можеш да отидеш при сериозен клиент без отпечатано портфолио, нито e-books ще заместят качествено отпечатаният албум с фотография или репродукции.
Като се появят масово /и евтино/ монитори с резолюция 8-10МП, с опция за повърхност имитираща добре различни видове хартия - може да си говорим за сериозно показване на фотография на монитори.
Дотогава - печата ще си бъде номер 1 във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 14:55

Никсън, искаш да кажеш - като се появи масово качествена цветна електронна хартия...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   11-11-09 15:06

@seymour_sz
То ако от тази марка можеше да се печели, онези, на които беше досега, щяха да си я запазят и да продължат да издават списанието. Проблемът е, че подобно списание няма как да не е губещо. Скоро ще го последват и други. Още известно (може би достатъчно дълго) време ще се задържат списанията на гигантите с многото заглавия и големите тиражи, защото там по чисто организационно-логистично-производствени причини все още може да се поддържа положителен баланс. Но като цяло печатът не, но печатните МЕДИИ са пътник. Няма да изчезнат напълно, разбира се, но ще намалеят драстично.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »