Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпросче за появила се грешка.
Автор: dideron   
Дата:   12-01-14 09:58

Здравейте,
от доста време 4-5 години ползвам едно канонче А710.
Вчера на два пъти ми направи номер-снимам си 2-3 снимки и ги свалям на компа.Дотук всичко нормално.
Отварям ги пак на ревюто на апарата и ми изписва за едната -неразпознаваем джипег формат .
Изтрих ги.Пак снимах -пак в началото нормално.После едната снимка пак не я разпознава.
Какво е това според вас-проблем на апарата или картата вече си заминава.Картата е някакъв Сан Диск 4 гиги.Работила е около две години ,да е направено на нея 1000-1200 снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за появила се грешка.
Автор: J0R0   
Дата:   12-01-14 10:39

Най-вероятно са грешки в картата при записването на файла. Опитай с друга карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за появила се грешка.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-01-14 10:55

Много са причините за подобен проблем. Пробвай да я форматираш в апарата, ако случайно запишеш(презапишеш) снимка от ПЦ на картата , то апарата няма да я отвори, с кардридер ли сваляш или с кабел директно от апарата? Понякога вирус, който имаш на ПЦ се загнездва в картата и прави поразии. Провери, как са контакторите на картата и за видими отчупвания по корпуса, може да почистиш контактите на картата със спирт.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за появила се грешка.
Автор: baron_barbaron   
Дата:   12-01-14 11:17

GOSPODIN е дал изчерпателен отговор. Аз бих добавил само , че може да заключваш картата когато я слагаш в кардрийдъра. И обратно когато я слагаш в апарата да я отключваш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за появила се грешка.
Автор: mmjm   
Дата:   12-01-14 12:05

Сваляш SDFormatter и с него форматираш картата(използвайки кардрайдер). На мен ми е помагал. Ако картата се съживи, когато сваляш снимки с кард райдер заключвай картата, причини много.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за появила се грешка.
Автор: dideron   
Дата:   12-01-14 18:42

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за появила се грешка.
Автор: mmjm   
Дата:   12-01-14 18:59

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »